Rtv Euro Agd

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mi babka z banku mówiła ze "bez ubezpieczenia sa tylko raty do 10 miesięcy", a ja na to, ze chce bez ubezpieczenia na 30.
Cetlem odrzucił wniosek, lukas natomiast przyjął. Przez obydwa banki miałem już brany jakiś kredyt ratalny i miałem ze sobą zaświadczenie o zarobkach z pracy. W ubiegłym roku jak chciałem wziasc coś na raty to nie miałem takiego zaświadczenia.

Na stronie rtv euro agd jest napisane :

"Kredyt 10,20,30 x 0% oznacza, że kwota odsetek od takich rat wynosi 0%. O wysokości ewentualnych kosztów może decydować dodatkowy produkt finansowy, który został przez Ciebie wybrany".

"Masz możliwość wyboru opcji kredytu z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia"

Najczęściej zadawane pytania - RTV EURO AGD

Ps
Po zakupie dostałem na maila ankiete do wypełnienia i był tam punkt (nie pamiętam dokładnie treści) było coś o wymuszaniu wybrania ubezpieczenia zaznaczyłem, ze bylem przymuszany. Cos mi sie zdaje ze sklep musiał miec kłopoty, z tym wciskaniem ubezpieczenia na sile przez banki .

mozliwe ja mam na umowie, ze do 6m sa na 0% a powyzej juz jakis procenci leci, moze sa rozne umowy
 

RoMi

New member
Nie polecam sklepu internetowego

No ja nie miałem szcześcia do pomysłu zakupu tv w tym sklepie.
Poprzez wyszukiwarke ceneo/skapiec wybrałem najlepszą w tym dniu (27.01) ofertę na tv panasonica 46vt20 którą akurat wystawił RTV Euro Agd. Złożyłem zamówienie i czekałem. Gdy zadzwoniłem po 3 dniach - otrzymałem odpowiedź że tego tv to oni nie mają. Kupuję od dawna przez sklepy internetowe - ale czegoś takiego to jeszcze nie było. Wystawiali ten tv przez 2 dni w promocyjnej cenie - potem stwierdzają iż nie mają tego towaru i zamówienie NIE BĘDZIE ZREALIZOWANE. Ten sklep internetowy to strata czasu - należy wybrać inny. Odpowiedź oficjalna sklepu - zamówił Pan - ale nie kupił - a oferta taka była przypadkowo dostępna z powodu braku odświeżenia strony określonej na 2h. Pozdrowienia dla Pana Bartłomieja.G. - takiego ściemniania ze strony sklepu nie polecam nikomu - dowody w postaci zrzutów ekranu są i będą do wglądu dla zainteresowanych. Towar dostepny był przez 2 DNI. W dbałośći o klienta - nie zaproponowano jakiegokolwiek rozwiązania. Po prostu odwal się człowieku - to że zamówiłeś nie oznacza że kupiłeś.
 

marysia76

New member
Witam wszystkich. Orientujecie się może jak to jest z ilościami rat, które widnieją przy cenach produktów? Dla przykładu dla telewizora TX-P42V20e podane raty są: 30 x 1/30 ceny produktu, natomiast dla TX-P50V20e już tylko raty: 10x 1/10 ceny produktu? Czy takie informacje przy cenach są tylko przykładem, czy jest to świadoma polityka?
 

gadzik3

New member
Witam wszystkich. Orientujecie się może jak to jest z ilościami rat, które widnieją przy cenach produktów? Dla przykładu dla telewizora TX-P42V20e podane raty są: 30 x 1/30 ceny produktu, natomiast dla TX-P50V20e już tylko raty: 10x 1/10 ceny produktu? Czy takie informacje przy cenach są tylko przykładem, czy jest to świadoma polityka?
Ja dostałem towar na 30 rat który był na ich stronie opisany jako 10x0% tylko ze zamawiałem inny (tej samej formy tylko bodajże starszy model) ale ze się pomylili to już ich sprawa .
 

marek86

New member
Ja dostałem towar na 30 rat który był na ich stronie opisany jako 10x0% tylko ze zamawiałem inny (tej samej formy tylko bodajże starszy model) ale ze się pomylili to już ich sprawa .


jak ja brałem też był TV opisany 10x0% ale spytałem się można go na 30 i tylko zmienił cos tam w komputerze i powiedział że można, więc te plakietki z ratami to takie przykłady że można na tyle rat 0% brać.
 

wokds

New member
Czy mogę wziąc na raty laptopa w firmie RTV EURO AGD gdy nie mam umowy o pracę ale mam dochód? Podobno można zrobić mały przekręt że gdy przy wypełnianiu oświadczenia mozna podac znana firme i nast fakt ze bank nie zadzwoni do pracodawcy przy weryfikacji w sklepie by potwierdzic zatrudnienie.. Coś mi się nie chcę wierzyć, ale czy to mozliwe?
 

R_K

New member
Z tego co dowiedziałem się czytając poprzednie posty i grzebiąc w Internecie raty 30x0% w RTV EURO AGD to rzeczywiście 0%, a ubezpieczenie jest dobrowolne. Haczyk jest w tym, że ceny są zwykle droższe niż u konkurencji. Jeżeli różnica w cenie jest niewielka i nie mamy kasy, żeby od razu kupić, to się to bardzo opłaca :)

Mam tylko 2 wątpliwości:
1. Na stronie RTV EURO AGD jest podane, że można spłacać raty w kasie sklepu, ale jeżeli w moim mieści nie ma sklepu RTV EURO AGD, to przecież nie będę za każdym razem jeździł do innego miasta, żeby kolejną ratę spłacić :) Jakie są więc jeszcze inne formy spłaty rat? Nie da się po prostu przelewem bankowym?

2. Niby raty są 0% ale jest być może poważny haczyk. W kilku miejscach przeczytałem, że przy zakupach na raty w RTV EURO AGD bank który udziela nam kredytu przysyła nam kartę kredytową z którą wiążą się comiesięczne opłaty. Kwestia jak z tej karty zrezygnować? Znalazłem kilka porad:
W Euro RTV sprzedaje GE i Cetelem.
Jeśli będzie to GE to pocztą przyjdzie karta z limitem gotówkowym.
Jeśli Cetelem to karta moze przyjść trochę później.

Nie radzę z niej korzystać, proponuję ją przeciąć i zwrócić do banku.
D300 w RTV EURO AGD [Wersja tekstowa] - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON

taka karte nalezy przeciac wzdłuz paska magnetycznego,włozyc do koperty i napisac tylko ze z niej rezygnujemy. dadza spokój.
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3971581

Jeżeli ktoś obiecuje raty 0% to faktycznie, kredyt nie będzie oprocentowany, ale bank odbije sobie gdzieś indziej brak odsetek. I taka sytuacja ma miejsce chociażby w Euro RTV AGD, gdzie GE udzielało kredytu 0% w ciężar karty kredytowej. Raty 0%, ale na dzień dobry opłata za kartę 6,90 PLN miesięcznie i - aby nie było niedomówień - opłata była za "wydanie i udostępnienie karty", zatem nawet nie aktywując trzeba było bulić.
Bank Cetelem na siłę wciska karty kredytowe - Banki - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Czyli jak przedrę kartę i odeślę wraz z oświadczeniem, że rezygnuję z karty to te 6,90 PLN miesięcznie nadal powinienem płacić? Przy 30 ratach wychodzi to ponad 200 zł.
 
Ostatnia edycja:

lgawron

New member
skoro ogranicza sie wplate tylko do kasy sklepu to moze nastepowac kolejny myk: rata jest co prawda 0%, ale mozna wprowadzic oplate za przyjecie wplaty...
 

R_K

New member
A ogranicza się?

Co do myku z wprowadzeniem opłat za przyjecie wpłaty w kasie sklepu, to a i owszem taka opłata jest pobierana:
Znalazłem haka :-Dczyli ukryte koszty. Sa to oplaty od dokonywanych wpałat rat w kasach EURO AGD 30x 1zl. Na poczcie czy w innym banku pewnie 30 x 3-4zl. A to cwaniaczki z bańką w nosie:mrgreen:


Hehe.
Dobrze że są banki internetowe za 0,50 PLN.
D300 w RTV EURO AGD [Wersja tekstowa] - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON

Z cytowanej wypowiedzi wyniki chyba, że jednak można spłacić ratę przelewem bankowym - "Dobrze że są banki internetowe"? Pytam się, bo do tej pory nigdy nic nie kupowałem na raty :)

EDIT:
OK - wysłałem do nich maila i odpowiedzieli mi, że przelewem bankowym również można płacił raty.
 
Ostatnia edycja:

eugeniuszg

New member
A ogranicza się?

Co do myku z wprowadzeniem opłat za przyjecie wpłaty w kasie sklepu, to a i owszem taka opłata jest pobierana:
D300 w RTV EURO AGD [Wersja tekstowa] - FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON

Z cytowanej wypowiedzi wyniki chyba, że jednak można spłacić ratę przelewem bankowym - "Dobrze że są banki internetowe"? Pytam się, bo do tej pory nigdy nic nie kupowałem na raty :)

EDIT:
OK - wysłałem do nich maila i odpowiedzieli mi, że przelewem bankowym również można płacił raty.
Najlepiej iść do swojego banku i zrobić stałe polecenie zapłaty tych rat,podając datę początkową i końcową.Masz spokojną głowę,bo bank co miesiąc wysyła pieniądze na konto podanego banku.Przy otwarciu stałego zlecenia tylko jeden raz pobierają opłatę 5 złotych,a od każdej raty pobierają 1zł,50gr.
Pozdrawiam-Eugeniusz.
 

empyty

New member
Kupiłem Philipsa 46PF-L8605 w RTV EURO AGD, oto wnioski:
Ze specyfikacji na stronie internetowej powinna zostać usunięta pozycja 3D, zakupiłem zestaw rozszerzający PTA02 i to co ukazało się moim oczom było ogromnym rozczarowaniem. Sprzęt nie mieści się w żadnych ramach szeroko rozumianego standardu 3D, naszym oczom ukazują się trzy obrazy, tego nie da się oglądać!!! Serwis Philipsa stwierdza prawidłowe wyświetlanie obrazu 3D, któremu dawałem wielokrotnie szansę i podłączałem do różnych źródeł 3D i podłączałem wiele różnych obrazów. Każdy przeciętny obywatel zakładając okulary stwierdzi, że coś jest nie tak. Składając reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową w sklepie RTV EURO AGD, musiałem czekać na odpowiedź prawie dwa tygodnie, po czym zostałem bezczelnie odprawiony z kwitkiem przez Panią z działu obsługi klienta. To w jaki sposób odpowiada BOK nie trzyma się żadnych standardów obsługi klienta, czuję się oszukany i okradziony przez wyżej wymienione instytucje.
 

wrx

New member
Bez reklam
Kupiłem Philipsa 46PF-L8605 w RTV EURO AGD, oto wnioski:
Ze specyfikacji na stronie internetowej powinna zostać usunięta pozycja 3D, zakupiłem zestaw rozszerzający PTA02 i to co ukazało się moim oczom było ogromnym rozczarowaniem. Sprzęt nie mieści się w żadnych ramach szeroko rozumianego standardu 3D, naszym oczom ukazują się trzy obrazy, tego nie da się oglądać!!! Serwis Philipsa stwierdza prawidłowe wyświetlanie obrazu 3D
A czy nie jestes sam sobie winien? Sprawdzales dzialanie tego 3D, zanim kupiles TV? Moze takie wlasnie jest w tym TV - wiec ciezko, zeby na tej podstawie wymieniono Ci TV.
 

zobal

New member
Można???Można.

Ja osobiscie kupowalem słuchawki ,w EuroAgd.Pani w obsludze ratalnej,mowila ze bez ubezpieczenia,nie da rady.Wziolem z ubezpieczeniem.Na drugi dzien, zadzwonilem do Sygma Bank,i tam poinformowano mnie ,ze mozna zrezygnowac z tego dobrodziejstwa:D.Wyslalem odpowiednie pismo faxem ,i mam teraz raty 0%.
 

empyty

New member
A czy nie jestes sam sobie winien? Sprawdzales dzialanie tego 3D, zanim kupiles TV? Moze takie wlasnie jest w tym TV - wiec ciezko, zeby na tej podstawie wymieniono Ci TV.

j.w. Nie można stwierdzić, że takie jest i już. To jak kupić samochód kombi, dostać sedana, to nie jest normalne.

Pozdr
 
Do góry