Rtv Euro Agd

ernet

Active member
Bez reklam
Wpisujecie dokładnie adresy sklepów.

Wobec tak różnych ocen, aby nie uogólniać ,wpisujcie dokładnie adresy sklepów przez Was ocenianych. Zdarza się ,że w jednym mieście jest ich kilka, przy czym jedne są oceniane bardzo dobrze , inne odwrotnie. W ten spośób unikniemy uogólnienia ocen tej sieci. Ja akurat ( o czym pisałem ) mam bardzo dobre wrażenia.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Tutaj nie chodzi nie tylko o to czy obsługa jest miła i uśmiechnięta ale o kompetencje. Mam trochę wiedzy na temat sprzętu RTV i AGD i zawsze jak chcę dokonać zakupu w tej sieci to jest problem ze znalezieniem sprzedawcy i jego kompetencją z podstawowej wiedzy technicznej.
 

kriswas

Member
Bez reklam
A czy ktoś z Was może ma kontakt do kogoś innego niż operator BOK tej sieci na infolinii? Wysłałem maila na jedyny dostępny adres poczty elektronicznej i do dzisiaj cisza, a było to już jakiś czas temu, ze 2 tygodnie.
 

KartelDitko

New member
Sklep, sklepowi nie równy tak samo jak doradca doradcy...Jedni tę pracę w euro lubią a inni robią bo muszą. Zależy jak się trafi.

Do kriswas - o co konkretnie chodzi? Reklamacja?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Zobacz mój poprzedni post z 20.07.10r., opisujący sytuację z zakupem lodówki. Opisałem to mailem jedynym dostępnym i... do dzisiaj cisza! Chciałbym porozmawiać z kimś ponad BOK.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
euro

Tutaj nie chodzi nie tylko o to czy obsługa jest miła i uśmiechnięta ale o kompetencje. Mam trochę wiedzy na temat sprzętu RTV i AGD i zawsze jak chcę dokonać zakupu w tej sieci to jest problem ze znalezieniem sprzedawcy i jego kompetencją z podstawowej wiedzy technicznej.

no ale to wiesz czy nie wiesz coś technicznego, co masz na myśli? Ilość pinów w hdmi, jak zrobić przejściówkę euro na hdmi (no przecież taka jest bo szwagier mówił).
pozdrawiam :)
 

KartelDitko

New member
Chciałbym potwierdzić spostrzeżenia poprzednika. W tej sieci, RtvEuroAGD staje się to już tradycją, że nie uraczysz sprzętu o większych gabarytach, ja doświadczyłem tego z zakupem lodówki, zapakowanego fabrycznie! Obsługa twierdzi, że nie mają magazynów i dlatego sprzedają sprzęt prosto ze "sklepowej półki", z licznymi zadrapaniami, obiciami, po przeglądzie dokonanym przez potencjalnych klientów-oglądaczy. Ponieważ byłem w sytuacji przymusowej, awaria starej lodówki, a tu tropikalne temperatury, nie robiłem już rabanu. Kuzyn, który odbierał w moim imieniu zakupioną lodówkę, jednak już nie wytrzymał i zj***ł gościa z obsługi, kiedy ten podjechał do niego wózkiem zwykłym na kółkach i syknął w jego kierunku: "ZABIERAJ SE PAN TEN ZŁOM". Oczywiście lodówka nie została zabezpieczona niczym, nawet folią przeźroczystą i styropianem, tak jak stała musieli ją sobie wsadzić na samochód! MASAKRA! Jednak wydaje mi się, że najlepiej kupować w sklepach internetowych, o ile nic nas nie zmusza do innej formy zakupu. Powtarzam: RtvEuroAGD to MASAKRA, o ile chodzi o salon w moim przypadku w Kołobrzegu.
Kriswas to co się porobiło w przypadku twojej lodówki jest karygodne...
Ale najpierw kilka faktów:
Faktycznie, rzadko się zdarza że sprzęt gruby czyli np. lodówki są na sklepach dublowane. Aczkolwiek większość sprzętu który jest wystawiony na sklepie można nabyć nowy i fabrycznie zapakowany. Trzeba poczekać max.2 dni.
Co do wózków, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...czyli co mieli dostępnego to pożyczyli. Powinni jednak mieć jeszcze oprócz platformy którą opisałeś wózek koloru czerwonego na 2 kółkach ale pewności nie mam czy takowy posiadają. Co do zapakowania sprzętu to o styropianie można zapomnieć gdyż wyrzucany jest na bieżąco przy każdej dostawie ale sprzęt powinien być owinięty folią bombelkową. Co do pomocy przy wkładaniu towaru do samochodu, tutaj nawet nie zależy to od sprzedawcy bo oni nie mogą tego robić(szersza rozmowa w razie pytań). Często jednak jak klient jest miły to nie robi się problemu :)
Co do sprzedawcy który Was obsługiwał...zapraszam na priv bo maż mnóstwo możliwości...
Pozdrawiam
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam ponownie,
rozumiem, że @KartelDitko jesteś "grubą rybą" ;-) w sieci EuroRTVAGD i chciałbyś w jakiś sposób zareagować. Nie jest to dla mnie konieczny warunek, a jak wiesz, czas leczy rany. Jestem częstym gościem w tym konkretnym sklepie w Kołobrzegu i mimo wszystko źle bym się czuł...gdyby ta moja sytuacja miała komuś zaszkodzić. Chodziło mi bardziej o pokazanie, że nie zawsze "klient nasz Pan" i przede wszystkim brak możliwości jakiegokolwiek kontaktu z tzw. kompetentnym decydentem. Bo niezwykle dziwnym jest fakt, braku możliwości takiego kontaktu w jakiejkolwiek formie, nie licząc operatora BOK. Jeżeli chciałbyś posłuchać spostrzeżeń i sugestii klienta / a jestem nim bardzo często w tej sieci /, to proszę na PW, odezwę się na 100%. Pozdrawiam.

Faktycznie, rzadko się zdarza że sprzęt gruby czyli np. lodówki są na sklepach dublowane. Aczkolwiek większość sprzętu który jest wystawiony na sklepie można nabyć nowy i fabrycznie zapakowany. Trzeba poczekać max.2 dni.
W moim przypadku, niestety, ale sprzedawca na moje pytania w tej materii, kategorycznie wykluczył taką możliwość.
 
Ostatnia edycja:

jfd

New member
Witam,

Zakupilem telewizor Samsung na raty "0%". TV wystawiony byl za 1999zł, więc na 30 rat powinno wyjść dokładnie 66,63zł na miesiąc. Kobieta, ktora mnie obslugiwala powiedziała, ze musze wykupić także ubezpieczenie kredytu, które wyniosło 580zł, albo zdecydować się na dodatkową 3 letnią rozszezoną gwarancje sprzętu za 600zł, wtedy nie bede musial placic ubezpieczenia.

Po informacjach, ktore przeczytalem na forum, wiem, ze zostalem nabity w butelke. W efekcie nakloniono mnie na rozszezona gwarancje zamiast ubezpieczenia. Zadnej z tych dwoch opcji nie chcialem, aczkolwiek musiałem wybrać jedną z nich, jako, ze podobno wtedy bank nieprzyznalby mi rat co jak wyczytalem - jest bzdurą.

Telewizor kupiłem 6 dni temu, czy jest możliwość rezygnacji z rozszeżonej gwaranacji zawartej na dodatkowy okres 3 lat (3 lata z ubezpieczenia + 2 lata standardowe ubezpieczenie sprzetu = 5 lat) ?
Umowa ubezpieczeniowa została zawarta z towarzystwem Ergo Hestia.
Kwota 600zl zostala doliczona do kwoty TV i wyszlo 2599zl, co w przeliczeniu na raty wynioslo 86,63zl.

Proszę o Wasze rady, dziekuje.
 

boncio1

New member
Tak czytam te posty i dochodzę do wniosku, że większość narzeka na sklep, a powinna na własną glupotę. Po co się godziliście na ubezpieczenie lub "gwarancję" dodatkową? Po przymusem? Inna kwestia to, że mocno zależy to od konkretnego sklepu.

Ja brałem ostatnio TV za ponad 8 koła i bez problemu dostałem kredyt 0% bez dodatków. Zamówiłem w niedzielę przez internet o godzinie 12, a w poniedziałek o 19 było już wszystko załatwione. Udało mi się załapać na zwrot kasy Samsunga jeszcze, choć nie liczyłem na to, bo był to ostatni dzień akcji. Od zamówienia do oglądania TV minęły 2 doby i tylko dlatego, że brałem ich transport. Jakbym sam wiózł, to 1 doba.
Pani nie wciskała mi na siłę ubezpieczenia itp, kulturalnie podziękowałem. Miałem też zaświadczenie o zarobkach, bo powyżej 5000 jest teraz wymagane no i byłem wcześniej klientem banku. Jako że czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku się przedłużał, a mnie zależało na paragonie z tego dnia, to pani powiedziała, że jak tylko bank wniosek zatwierdzi, to ona załatwi paragon, a na transport umówimy się telefonicznie. Ja mogłem jechać do domu, a umowę podpisać kolejnego dnia. Traf chciał, że chwilę po wyjsciu ze sklepu zadzwoniła i podpisałem umowę od razu.
Pan z obługi pytał o wieszak i inne akcesoria, a ja odpowiedziałem, że szukam obrotowego i potrzebuję czasu, na co on, że nie ma sprawy.
Sklep Łódź Pojezierska.
Innym razem mogłem posłuchać jak gra radio. Trzeba tylko ładnie poprosić.
 

Morpheush

New member
Nic dziwnego, że kobieta nie wciskała ci na silę ubezpieczeń bo z takimi dochodami jakie jej przedstawiłeś to by się tylko ona ośmieszała twierdząc, że nie masz zdolności kredytowej i musisz wykupić ubezpieczenie.
Ale niestety większość klientów takich dochodów nie ma i taki klient który zarabia płace minimalna lub też ma kiepska historię kredytową i parę innych kredytów to może być dla banku niewiarygodną osobą przez co może żądać dodatkowych zabezpieczeń. To jest jedna strona medalu, a druga jest to, że te ubezpieczenia to jest zysk dla banku, sklepu jak i też tego pracownika, który usilnie próbuje wcisnąć je by dostać później od tego premie, stwarzając przy tym w większości przypadków złudne wrażenie, że to jest absolutnie konieczne.
Tak więc bym powiedział, że jeżeli mówią, że jest konieczne ubezpieczenie kredytu lub towaru to to od razu widać, że to jest wałek bo banku nie interesuje czy towar jest ubezpieczony czy też nie bo to nie kredyt na samochód czy dom.
 

boncio1

New member
Małe wyjaśnienie. Chodziło mi o 5000 i więcej kwoty kredytu.
Do 5000zł kredytu nie potrzeba zaświadczenia o zarobkach (dwa dokumenty i oświadczenie), ale powyżej już zaświadczenie jest wymagane i nie ma znaczenia historia kredytowa.
Choć na zarobki nie narzekam ;)
 

Jagrys

New member
Moja przygoda z Euro Rtv Agd (w Białymstoku) również przebiegała bez większych problemów. Skorzystałem z ich oferty, oczywiscie wtedy gdy mieli dobrą promocję (cena jak w sklepach internetowych) i kupiłem plazmę Panasonica na którą nastawiałem się od dawna.
Zarobków nie mam specjalnie rewelacyjnych (przynajmiej tych z umowy o pracę) ale aby zminimalizować ryzyko wymuszonego ubezpieczenia zaoferowałem 20% wpłaty własnej, a reszte kwoty w 10 ratach 0%. Po wysłaniu zapytania do banku pozytywna odpowiedź nadeszła po mniej więcej kwadransie. Oczywiscie nie omieszkałem uprzedzić sprzedawcy, że ubezpieczenie ani dodatkowe płatne gwarancje mnie nie interesują. Na końcu jeszcze przejrzałem umowę choć sprzedawczyni już i tak zapewniała mnie, że wszystko jest po mojej myśli.
W ten sposób zakupiłem sobie w pół godziny telewizor na raty bez dodatkowych kosztów, a obsługa była na tyle miła, że zaproponowała mi wózek abym mógł spokojnie zwieźć sprzęt do samochodu stojącego w garażu podziemnym.
 

Spidey

New member
Ja również polecam Euro Rtv AGd, ale proponuje wszystkim zakupy poprzez ich sklep internetowy. Zainteresowany byłem Sharp 46LX810.
Mojej żonie zależało na czarnej podstawce pod TV więc poszliśmy do sklepu w Warszawie i mówimy że chcemy ten LX (czarna podstawka) kupić w cenie LE (szara podstawka) za 4699zł, bo LX810 był w sklepie za 4999zł i kierowniczka się nie zgodziła. To podziękowaliśmy i wyszliśmy ze sklepu.

Dwa dni potem buszuję po ich stronie i LX810 jest po 4569zł (taniej niż w ich sklepie o 430zł!) zamówiłem, pojechałem do Janek załatwić raty 0% bez żadnych ubezpieczeń, 15 minut czekania pozytywna odpowiedź. Na następny dzień z magazynu centralnego gdzie był zamówiony ten TV przywieźli do Janek, odebrałem i gotowe.
Mimo że cena za TV 4569zł nie była najtańsza w sieci to biorąc już pod uwagę raty 10X0% bez żadnych kosztów, wychodziło najtaniej (tam gdzie TV był po 4200zł już na raty wychodziło 10 rat po 480 zł!).
Więc tak jak napisałem polecam kupowanie przez ich sklep internetowy.
 
Ostatnia edycja:

gadzik3

New member
Dzis tez skorzystałem z oferty 30 rat 0%. Pani oczywsicie chciała wcisnac ubezpieczenie ze niby "wyszło jakies rozporzadzenie w kwietniu ze przy 30 ratach musi byc ubezpieczenie" ja jednak zrezygnowałem z ubezpieczenia i po 20 min wniosek został rozpatrzony pozytywnie, co mnie bardzo zdziwiło.
Towar jest juz u mnie nowszy model niż zamawiałem (sprzęt typu agd) 10 zł droższy ( wg cennika internetowego sklepu) niz zapłaciłem, za to karta gwarancyjna jak się okazało jest z tego starszego modelu. Mail już do sklepu poszedł w tej sprawie ( mam nadzieje ze nie będzie problemu z gwarancja w przypadku awarii sprzętu)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a nie jest tak ze raty nie oprocentowane sa do 6m, bo cos mi te 10x sie nie widzi jakos, jak sie dowiadywalem, to sa nie oprocentowane, ale tylko do 6m
 

gadzik3

New member
a nie jest tak ze raty nie oprocentowane sa do 6m, bo cos mi te 10x sie nie widzi jakos, jak sie dowiadywalem, to sa nie oprocentowane, ale tylko do 6m

Mi babka z banku mówiła ze "bez ubezpieczenia sa tylko raty do 10 miesięcy", a ja na to, ze chce bez ubezpieczenia na 30.
Cetlem odrzucił wniosek, lukas natomiast przyjął. Przez obydwa banki miałem już brany jakiś kredyt ratalny i miałem ze sobą zaświadczenie o zarobkach z pracy. W ubiegłym roku jak chciałem wziasc coś na raty to nie miałem takiego zaświadczenia.

Na stronie rtv euro agd jest napisane :

"Kredyt 10,20,30 x 0% oznacza, że kwota odsetek od takich rat wynosi 0%. O wysokości ewentualnych kosztów może decydować dodatkowy produkt finansowy, który został przez Ciebie wybrany".

"Masz możliwość wyboru opcji kredytu z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia"

Najczęściej zadawane pytania - RTV EURO AGD

Ps
Po zakupie dostałem na maila ankiete do wypełnienia i był tam punkt (nie pamiętam dokładnie treści) było coś o wymuszaniu wybrania ubezpieczenia zaznaczyłem, ze bylem przymuszany. Cos mi sie zdaje ze sklep musiał miec kłopoty, z tym wciskaniem ubezpieczenia na sile przez banki .
 
Do góry