Rtv Euro Agd

cigane

New member
Teraz namieszaliście mi w głowie...
Przed godziną na czacie dowiedziałem się od pana dyżurnego , że ubezpieczenie nie jest obowiązkowe , ale zobaczę co wyniknie przy zakupie...
 

pro_fill

New member
Bez reklam
te ubezpieczenia tak gorąco wciskane są dlatego, że ktoś z załogi ma prowizję z tego - najczęściej jedna osoba, lecz jest to dzielone dla pozostałych.

pani była oburzona, opryskliwa, bo została pozbawiona dodatkowego dochodu.
u żony w pracy prowizje pracownicy mają wypłacane od udzielonych kredytów, leasingów i zawartych ubezpieczeń.
z tą różnicą, że nie mogą nic na siłę oferować, a to za sprawą tzw. "tajemniczych klientów", którzy działają na rzecz producenta [rejestrowane rozmowy ukrytymi mikrofonami i kamerami na potrzeby późniejszych szkoleń].
 

stahen

New member
W Euro są także inne możliwości kupowania na raty

cytat ze strony internetowej RTV EURO AGD.
Dobre Raty Oferta „Dobre Raty” obejmuje cały asortyment sklepów RTV EURO AGD.

Przykład: podoba ci się pralka, która kosztuje 1 500 zł - postanawiasz spłacać ją w 36-miesięcznych ratach - pierwsza rata wynosi 59,80 zł, kolejne po 57,40 zł. (RRSO wynosi 24,10%). Proste?

Cena pralki w sprzedaży za gotówkę 1500zł
Cena pralki w sprzedaży na raty 2067.80zł .
Wszystko bardzo proste.

napisał Slawko23 Co do kupowania za gotówkę w sklepie z pieniędzy pożyczonych w banku to dopiero "interes". No właśnie idź do banku i weź kredyt, pożyczkę, chwilówkę jak najmniejszym kosztem. Spróbuj.

Spróbowałem.

PKO BP Max Pożyczka Mini Rata Pożyczka - 1500zł Spłata - 36 rat x 57zł = 2052zł

LUKAS BANK 10zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000zł
Pożyczka - 1500zł Spłata - 36 rat x 56.67zł = 2040zł
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ubezpieczenie nie jest obowiązkowe dzisiaj brałem toshibe 46sl833 nawet zaświadczenia o zarobkach nie miałem.


Te ubezpieczenie często jest potrzebne bo nie wiadomo czy spłacicie kredyt.

A na ile brałem bo na 6 miesięcy to się zgadza, ja wiecej to aż dziwne ze bez zaświadczenia o zarobkach, no chyba że już wcześniej coś brałeś u nich.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To aż dziwne, ciekawe bardzo, że bank stosuje te metody, ciekawe co robi jak nie będziesz spłacał, nawet nie sprawdzili czy pracujesz itd.
Dziwne.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli Sygma Banque to do 3000zł kredyt na dowód, powyżej bank może poprosić o zaświadczenie z pracy (oczywiście nie musi - tutaj kwestia informacji z BIK + tel z potwierdzeniem danych i ewentualny telefon do pracy)
Lukas - wszystkie wnioski wymagają zaświadczenia nie ważne że osoba starająca się o kredyt brała już np 5 razy kredyt w lukasie i za każdym razem wszystko było OK
 
skoro jestesmy w watku RTV EURO AGD... ja polecam zagladac na strone internetowa, czesto maja okazje cenowe, zwykle ceny maja wygorowane, ale czesto zdarza sie, ze jest spora obnizka i wtedy mozna lyknac sprzet jeszcze na 0%... ostatnio Phill 40PFL9705... najtansza cena w necie i jeszcze na 0&... aczkolwiek z zakupu jestem niezadowolony, ale to juz wina produktu, a moze moich oczekiwan!!!
 

czaki1981

New member
@wrx
Bez vat to takie samo oszustwo jak raty 0%.
Ktoś tu pisał ze cena dla ludzi co nie biorą na raty powinna być niższa bo nie chcą spłacać odsetek po części ma rację. Jak już wcześniej pisałem czemu tv przy ratach 10x0% kosztuje 4100 a przy 40x0% kosztuje 4500? Ktoś tu pisał, że wziął raty i faktycznie było 0% bo towar kosztował 8900 i tyle oddał. Fajnie super. Tylko pewnie na ceneo produkt zaczynał się od 6000zł. Ja miałem brać właśnie na raty na 30 miesięcy, ale wolałem poczekać miesiąc i kupić za 2500zł mniej.
 
Ktoś tu pisał, że wziął raty i faktycznie było 0% bo towar kosztował 8900 i tyle oddał. Fajnie super. Tylko pewnie na ceneo produkt zaczynał się od 6000zł.

Zdziwisz sie, ale wlasnie byla to wowczas (wrzesien 2009 r.) najkorzystniejsza oferta! Byly to juz ostatnie sztuki KURO w Polsce, cena windowala z dnia na dzien w gore, a EURO miala najkorzystniejsza oferte, podczas gdy w sieci w kazdym innym punkcie trzeba bylo placic co najmniej tysiac zlociszy wiecej! Podkresle, ze byla to nowka, a nie sprzet poekspozycyjny!

Nie rozumiem tej nagonki, czasami mam wrazenie ze pisza tu sprzedawcy internetowi, ktorzy tak korzystnej sprzedazy ratalnej nie posiadaja!!!

Moze wstawie skan umowy dla jednego czy drugiego?! Mnie nie interesuje czy bank na tym traci czy sprzedawca doklada do biznesu... dla mnie najwazniejsze, ze place cene z metki w ratach po 10 , 20 czy 30 !!!

Proponuje dlatego nie pieprzyc glupot, a kazdy niech sam sie przekona czy mozna czy nie!!! I jeszcze raz podkresle co do cen w EURO... trzeba czekac na obnizke, ktora czesto jest jedna z najkorzystniejszych w sieci!!!
 

wrx

New member
Bez reklam
@wrx
Bez vat to takie samo oszustwo jak raty 0%.
Ciezko sie z tym zgodzic.
Cena w Euro AGD jest zawsze taka sama (czesto za wysoka) i te cene dzielimy przez ilosc rat.
Nie slyszalem, zeby podnosili cene przed ratami 0% w dzisiejszych czasach - bo kiedys tak robili, ale te raty 0% byly CZASAMI, a teraz sa prawie caly czas.
A powszechnie znana praktyka jest podnoszenie cen, gdy zbliza sie akcja "bez VAT".
Ktoś tu pisał ze cena dla ludzi co nie biorą na raty powinna być niższa bo nie chcą spłacać odsetek po części ma rację.
Nie ma racji - napisalem powyzej, dlaczego.
Jak już wcześniej pisałem czemu tv przy ratach 10x0% kosztuje 4100 a przy 40x0% kosztuje 4500?
A ile kosztuje za gotowke?
Masz jakis link do powyzszej sytuacji?
Bo ja Ci za chwile udowodnie, ze to bzdury.
Ktoś tu pisał, że wziął raty i faktycznie było 0% bo towar kosztował 8900 i tyle oddał. Fajnie super. Tylko pewnie na ceneo produkt zaczynał się od 6000zł.
Prawda i nieprawda, oto przyklad:
Panasonic 55VT30
- EAGD - 8 999 PLN (za gotowke!) lub 40 x 224,97 = 8 999 PLN (na raty!)* "wysylamy w 24h"
- Ceneo - 8 730 PLN (taki, ktory ma PL gwarancje; za gotowke) "dostępność: pytaj o dostępność"
Ile wiec wynosi ta "pewna" roznica?
A co powiecie na wirtualna dostpenosc?

*DALEJ BEDZIECIE PISAC O PLACENIU CZYICHS ODSETEK, ETC.?

Niestety, i to napisalem wyzej, EAGD jest drogim sklepem, ale nie zawsze i nie dotyczy to kazdego asortymentu.
Tyle, ze wowczas sie dany przedmiot kupuje w innym miejscu, a nie robi kabaretu z placeniem czyichs odsetek.

Nie rozumiem tej nagonki, czasami mam wrazenie ze pisza tu sprzedawcy internetowi, ktorzy tak korzystnej sprzedazy ratalnej nie posiadaja!!!
Ja uwazam, ze czesto sa to osoby, ktore nie maja zielonego pojecia o czym mowia i pisza - zobaczymy, co napisza w obliczu powyzszych faktow.
Proponuje dlatego nie pieprzyc glupot, a kazdy niech sam sie przekona czy mozna czy nie!!


Mnie nie interesuje czy bank na tym traci czy sprzedawca doklada do biznesu... dla mnie najwazniejsze, ze place cene z metki w ratach po 10 , 20 czy 30 !!!
P R O S T E !
 

gawior

New member
W czwartek też brałem TV w RTV Euro AGD i się trochę zdziwiłem.
Pytałem sprzedawcy 3 razy jak jest z ratami, bo wszędzie pisze że 10,20,30,40 x 0% i raty np. 1000zł na 20rat = 50zł rata
Przy załatwianiu rat się trochę zdziwiłem, bo niby odsetek nie ma, ale jest ubezpieczenie w wysokości 0,9% od każdej raty ( 10 rat = 9%, 20rat = 18% itd. ).
Dla mnie, to tylko bank zmienił nazwę odsetki na ubezpieczenie rat, bo lepiej wygląda 0%, czyli ubezpieczenie = odsetki od rat i tyle, taki moim zdaniem kant.
Powiem, że to działa bo sam na to się właśnie złapałem. Jednakże pytałem wcześniej pracownika o te raty i zostałem utrzymany w moim przekonaniu tych rat 0%
Nie byłem jedynym zdziwionym przy załatwianiu rat i każdy, kto tam brał coś na raty, to robił minę pod tytułem "jak to ?"

Same odsetki u mnie wyniosły 509zł, bo brałem TV, odtwarzacz multimedialny i jeszcze inne rzeczy, ale pani od rat doradziła mi, żeby zamiast ubezpieczenia kredytu wziął ubezpieczenie sprzętu ( tylko TV ), bo bank musi mieć zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia rat, albo w postaci sprzętu, a żeb y mieć pewność sprzętu to on musi być ubezpieczony.

Wniosek o raty przeszedł na rozszerzoną gwarancję 5-letnią. Zapłaciłem 211zł więcej za to ubezpieczenie ( 720zł ) niż miał bym płacić te "odsetki" ( 509zł ) i NIC nie mieć z tego.
Tak to przynajmniej jak to powiedziała pani od rat, że mogę w trzecim roku go gdzieś przenosić i może mi "upaść", to dostanę nowy.
Z resztą jak byłem rozglądać się za TV w tym sklepie, to był ktoś kto przyszedł z netbookiem, który spadł mu z 8 piętra, a że miał rozszerzoną gwarancję ( ubezpieczenie sprzętu ), to miał wymieniony na nowy model.
 

stahen

New member
To mędzenie obrońców mętnego systemu jest po prostu śmieszne. Chcecie kupować za 0% to sobie kupujcie. Ja wolę kupować na innych zasadach , dlatego szukam tam gdzie cena jest dla kupującego za gotówkę, natomiast kupujący na raty ma czarno na białym napisane jakie są prawdziwe koszty kredytu. Coraz częściej zaczynają z tego korzystać w Euro .
Przykład: Dobre Raty
Monitor BenQ V2220 LED kosztuje 529zł za gotówkę , na raty 10 x 58.19zł = 581.90zł (ok.21% RRSO)
Zanim kupię sprawdzam w ceneo.pl:
agito.pl - 523.17zł za gotówkę
Wybieram sklep Euro i kupuję za gotówkę.
Proste?
W internecie można znależć kalkulator do sprawdzenia ile % RRSO jest w kredycie przy zakupach ratalnych.
 

wrx

New member
Bez reklam
Dla mnie, to tylko bank zmienił nazwę odsetki na ubezpieczenie rat, bo lepiej wygląda 0%, czyli ubezpieczenie = odsetki od rat i tyle, taki moim zdaniem kant.
Zanim cos napiszesz, przeczytaj CALY watek.
Ida Twoim tokiem rozumowania, jedni placa odsetki, a inni nie.
A idac tokiem rozumowania (sam juz nie wiem kogo), kazdy kupujacy w EAGD placi za kogos innego.
HA-HA-HA.
 

Frog_PL

New member
Nie rozumiem tej nagonki, czasami mam wrazenie ze pisza tu sprzedawcy internetowi, ktorzy tak korzystnej sprzedazy ratalnej nie posiadaja!!!

Moze wstawie skan umowy dla jednego czy drugiego?! Mnie nie interesuje czy bank na tym traci czy sprzedawca doklada do biznesu... dla mnie najwazniejsze, ze place cene z metki w ratach po 10 , 20 czy 30 !!!

Proponuje dlatego nie pieprzyc glupot, a kazdy niech sam sie przekona czy mozna czy nie!!! I jeszcze raz podkresle co do cen w EURO... trzeba czekac na obnizke, ktora czesto jest jedna z najkorzystniejszych w sieci!!!

DOKLADNIE ! Jak dla mnie wszyscy ci ktorzy tutaj narzekaja ze raty 0% nie sa ratami 0% dali sobie wcisnac ubezpieczenia ktore NIE SA OBOWIAZKOWE i TYLE ! Wiec to tylko i wylacznie ich wina. Ja osobiscie bylem przy zakupie dla matki dla brata i dla drugiego brata jeszcze roznego sprzetu w Euro i jaknajbardziej sprzedawcy w rozne sprytne sposoby probuja wcisnac ktores z ubezpieczen i w sumie moja makta sama i mlodszy brat by sie w to wkrecil gdyby nie moja interwencja. Ja stanowczo powiedzialem "Panie, tam jest cena XXXX wiec rate chce widziec jako jedna dziesiata ceny przy 10x0% na racie i zadna inna !" To samo przy zakupie z bratem "Prosze pania dlaczego mi tu rata wychodzi taka a nie jedna dwudziesta wartosci ceny? , prosze mi zmienic by byla XXXX/20 przy 20x0% inaczej mnie ten zakup nie interesuje." I tyle. I ZAWSZE mamy 0%.
A co do cen to tak jak wszedzie, ogolnie nie maja jakiegos szalu ale maja czeste promocje i wtedy w wielu przypadkach naprawde maja jedne z najnizszych cen patrzac na skapca czy ceneo. I do tego mam na miejscu, wiec wybor prosty.
Polecam ZAKUPY Z GLOWA !
 

czaki1981

New member
Nie sądze by sprzedawca mógł decydować o tym jaką rate ma Ci dać bank. Ja jak już powiedziałem jak dowiedziałem ze nie bede mogł wziąc na raty bez ubezpieczenia to im podziekowałem. Z tego wynika, ze nie zalezalo im na sprzedaniu tv za 4500 bo by mnie poinformowali ze moge zrezygnowac, albo jak piszesz dali by mi bez ubezpieczenia bo przciez sprzedawca moze kwestionowac decyzje banku.
 

czaki1981

New member
@redlum
Jak chciałem wziąć na raty podszedłem do obsługi klienta, Pani wzięła dane potrzebne i mówi, że wysyła zapytanie do banku i za 15 min będzie decyzja. Po 15 minutach mówi, że bank udzieli mi rat ale tylko z ubezpieczeniem. Więc podziękowałem. Ale zastanawia mnie wysokość ubezpieczenia, bo znajomi brali i ubezpieczenie było chyba koło 10 zł miesięcznie, a mi dowalili 50 co przy 30 ratach daje dość sporą sumę. Żeby nie było, że chcę zepsuć renomę tego sklepu to napiszę, że wcześniej brałem tv na raty i było tak ze płaciłem tyle w ratach ile faktycznie kosztowało, ale nie sprawdzałem wtedy cen w innych sklepach, więc możliwe ze tez przepłaciłem. I jak kiedys brałem to współpracowali oni z CETELEM, teraz jakis inny jest ale nie pamietam. Mnie jeszcze wkurzył typ co mi wciskał przedłuzenie gwarancji "O" 5 lat za 1000zł (w redcoon 200zł) to aj mu mówie ze chyba o 3 a on sie kłócił ze o 5 wiec mówie ze wezmę jak będzie ona do 2018 roku no i nie była.
 

redlum

New member
Bez reklam
ja wcal enie twierdze ze ten sklep cieszy się moim uznaniem. Poprostu parę razy udało mi się kupić to co chciałem po najniższej cenie na rynku i to jeszcze na raty 0%. Co do rat to trzeba być twardym i się nie dawać. Bo słyszałem przypadki że ludzie odchodzili z niczym nawet bez wysłania zapytania do banku.
 
Do góry