Różnica między oled818 a oled808

daniell

New member
Witam i tak jak w temacie. Z początkiem lipca planuję zmienić telewizor i zacząłem się między innymi interesować philipsem, ponieważ ma w tym roku korzystać z nowego procesora pozwalającego na większą funkcjonalność hdmi. W mediaexpert natrafiłem na model oled818 tutaj. Model widnieje również na stronie philipsa i oznaczony jest tam jako nowy, a nawet 808 nie ma tego oznaczenia. Ponieważ 808 jeszcze nie jest w sprzedaży, zastanawiam się jaka jest różnica między tymi dwoma.

EDIT: Instrukcja obsługi zamieszczona na mediaexpert jest przeznaczona dla modeli 808/818/848/888. Wygląda na to, że 818 rzeczywiście należy do tej serii, czyli chyba powinien również zawierać ten procesor i wszelkie korzyści nowej serii. Co o tym sądzicie?
Żaden różnicy między 808 i 818 nie ma. To tylko nazwy kodowe w poszczególnych krajach - też o to pytałem Philipsa i taką nazwę otrzymałem.. Co do procesora to jest nowszy (piątej generacji) ale nadal z większą funkcjonalnością tylko dla 2dwóch portów HDMI (a nie 4). Mam go o ponad 3 miesięcy po sprzedaży poprzedniego czyli 807.
 

daniell

New member
Przesiadłem się na 818 ze starego już modelu 6561. O obrazie nie będę pisać bo wiadomo, że przepaść między diodami IPS. Jest jednak para „ale” Które mnie trochę zaskoczyły w poownaniu do mojego starego modelu. Po pierwsze brak możliwości udostępniania programów lub ich uruchomienia.Czytalem ze nie jest tylko tym problemem. Inne firmy też się z tego wycofują. Po drugim modelu podłączenia przez Bluetooth Bluetooth z funkcją podłączenia dźwięku lub jako głośnik w subwooferze. tu tego nie ma. Po trzecie, funkcja ambilight w przypadku czuwania jest pozornie okrojona albo ja jeszcze nie rozkminilem co i jak.W starym modelu wystąpienia wielu gatunków podswietlenia tv w przypadku czuwania a tu mam do wyboru tylko czerwony? Ogólnie telewizor super. Obraz fenomenalny. Małe zgrzyty wymienione wyżej.
Co do "okrojonego" ambilighta po wyłączeniu telewizora.... też tak myślałem :). Na czuwaniu wciśnij strzałkę lewą lub prawą od joysticka na pilocje...;-). Pełna gama kolorów. Co do pierwszego i drugiego to nie zrozumiałem do końca o co Ci chodzi. Wyjaśnij a może pomogę. Mam 818 już kilka miesięcy wiec powoli go obczajam po sprzedaży poprzednika czyli 807
 

Doctor500

New member
Widzę że szpece z Was więć proszę powiedzcie mi laikowi czy ten model będzię ok?

Philips 75PUS8008/12 75" 4K UHD​

w niektórych opisach jest niby 100hz a w innych 60 hz pewnie to drugie to prawda i tu kolejne pytanie do was! Da radę przy oglądaniu meczy?
Dzięki za poradę
 

dominik91p

New member
Co do "okrojonego" ambilighta po wyłączeniu telewizora.... też tak myślałem :). Na czuwaniu wciśnij strzałkę lewą lub prawą od joysticka na pilocje...;-). Pełna gama kolorów. Co do pierwszego i drugiego to nie zrozumiałem do końca o co Ci chodzi. Wyjaśnij a może pomogę. Mam 818 już kilka miesięcy wiec powoli go obczajam po sprzedaży poprzednika czyli 807
Dziękuję z ambilightem mi pomogłeś:)
Co do pierwszego problemu to wkradł się błąd w tłumaczeniu.Nie udostępnianie tylko nagrywanie programów czyli brak mozliwosci nagrywania pauzowania programów.
Co do problemu z bluetooth to w stary tv łączyłem go z głośnikiem jbl partybox 300 i tv informował mnie czy chce go sparowac jako dodatkowy głośnik czy jako subwoofer. W tym drugim przypadku ze sparowanego głośnika wydobywał się tylko bas. Teraz nie ma tej opcji.
 
Widzę że szpece z Was więć proszę powiedzcie mi laikowi czy ten model będzię ok?

Philips 75PUS8008/12 75" 4K UHD​

w niektórych opisach jest niby 100hz a w innych 60 hz pewnie to drugie to prawda i tu kolejne pytanie do was! Da radę przy oglądaniu meczy?
Dzięki za poradę
Nie mylisz tego z 8818? 8008 to budżetowy telewizor philipsa, który nie ma nic wspólnego z prawdziwymi philipsami jak 8518 i 8818. Jeśli chcesz panel 60Hz to powinieneś brać 8518 jeśli chcesz philipsa. Jeśli potrzebujesz 100 Hz (120) - 8818.
 

daniell

New member
Widzę że szpece z Was więć proszę powiedzcie mi laikowi czy ten model będzię ok?

Philips 75PUS8008/12 75" 4K UHD​

w niektórych opisach jest niby 100hz a w innych 60 hz pewnie to drugie to prawda i tu kolejne pytanie do was! Da radę przy oglądaniu meczy?
Dzięki za poradę
Kolego, wszystko super.... tylko to nie to forum :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma piernik do wiatraka ?
To że wypuścili tańszy model dla mniej
Wymagających to chyba jednak dobrze.
Są ludzie którzy mają inną oczekiwania i potrzeby.
 

Marlo

Active member
Ten segment jest już opanowany przez TCL i Hisense , to po co
się tam pchać , zresztą wyraźnie widać że postawili na OLED,
i tam chcą coś uszczknąć z rynku TV , ale tam też będzie trudno,
bo LG i Samsung już się podzielili tortem , i dla innych może zabraknąć,
TCL , Hisense , Samsung, LG i długo , długo nic, i gdzieś w oddali pojawia
się Sony , reszta to są tylko statyści , zobaczymy jaki będzie powrót Sharpa ,
fajnie żeby mu się udało , bo czym większy wybór tym lepiej dla konsumentów.
 
Mi wystarczy że TP Vision jest właścicielem marki Philips TV i Sound.
Pewnie nawet nie wiesz co to TPV skoro tak piszesz. Ale mam złe wieści: TPV to właściciele TP Vision. TPV są twórcami najlepiej sprzedających się monitorów AOC (#1) i Philips. Jak myślisz: ci, którzy wiedzą jak robić monitory, nie wiedzą jak robić telewizory?
 
Ten segment jest już opanowany przez TCL i Hisense , to po co
się tam pchać , zresztą wyraźnie widać że postawili na OLED,
i tam chcą coś uszczknąć z rynku TV , ale tam też będzie trudno,
bo LG i Samsung już się podzielili tortem , i dla innych może zabraknąć,
TCL , Hisense , Samsung, LG i długo , długo nic, i gdzieś w oddali pojawia
się Sony , reszta to są tylko statyści , zobaczymy jaki będzie powrót Sharpa ,
fajnie żeby mu się udało , bo czym większy wybór tym lepiej dla konsumentów.
Niestety to nic innego jak "kanapowa" analityka) Kogo i co tam dzieli. Chińczycy są cenobiorcami. Niskie. Zawsze mają najprostsze procesory w środku w porównaniu do swoich dużych konkurentów. Jednocześnie wkładają do tańszych telewizorów mini-panele LED z dużą liczbą stref, ale to wszystko działa gorzej niż Sony, które ma 5 razy mniej stref podświetlenia))). A sprzęt telewizyjny Sony (podobny do Philipsa) jest lepszy niż chiński.

Radzę jako przykład zrozumieć, co znajduje się na płycie głównej TCL lub Hisense i porównać z Philipsem.

Co jest dobre w Chińczykach - niska cena. Prowadzą "dumping" na rynku, oferując wyjątkowo niskie ceny. Tak, że inni nie mogą sobie na nie pozwolić. I nie będą tego robić.
 

Marlo

Active member
Choćby nie wiem jacy w Sony byli magicy , to przy zbyt małej ilości stref
pewnych ograniczeń z tym związanych się nie przeskoczy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pewnie nawet nie wiesz co to TPV skoro tak piszesz. Ale mam złe wieści: TPV to właściciele TP Vision. TPV są twórcami najlepiej sprzedających się monitorów AOC (#1) i Philips. Jak myślisz: ci, którzy wiedzą jak robić monitory, nie wiedzą jak robić telewizory?
Łooooo.... Strzał jak kulą w płot.
Monitory AOC i Philips faktycznie się sprzedają ale nie dlatego, że są dobre, czy jakoś szczególnie wykonane ale dlatego, że są tanie. Z jakością czy to obrazu czy to wykonania, nie mają zbyt wiele wspólnego. Najczęściej idą w ramach przetargów (najniższa cena) do urzędów, szkół itp.
Niestety sam Philips robi mocno wybrakowane, niedopracowane i udziwnione TV. Dotyczy to zarówno budżetowych jak i tych droższych modeli.
Osobiście przerabiałem ich buble w postaci OLEDów 807 (obecnie seria 8x8 ), które mają pomiętolone matryce (każdy jeden egzemplarz 807 taką ma i z tego co tu czytam to 8x8 również), powyginane obudowy, skazy na standach, plamy na matrycy, skopane oprogramowanie, dziwnie działające funkcje, wadliwą obróbkę obrazu w ciemnych kadrach, krótkie wsparcie producenta.... mógłbym tak długo a to wszystko przerabiałem osobiście na 3 egzemplarzach tych OLEDów + kilka innych u znajomych, rodziny itp.
 
Ostatnia edycja:
Łooooo.... Strzał jak kulą w płot.
Monitory AOC i Philips faktycznie się sprzedają ale nie dlatego, że są dobre, czy jakoś szczególnie wykonane ale dlatego, że są tanie. Z jakością czy to obrazu czy to wykonania, nie mają zbyt wiele wspólnego. Najczęściej idą w ramach przetargów (najniższa cena) do urzędów, szkół itp.
Niestety sam Philips robi mocno wybrakowane, niedopracowane i udziwnione TV. Dotyczy to zarówno budżetowych jak i tych droższych modeli.
Osobiście przerabiałem ich buble w postaci OLEDów 807 (obecnie seria 8x8 ), które mają pomiętolone matryce (każdy jeden egzemplarz 807 taką ma i z tego co tu czytam to 8x8 również), powyginane obudowy, skazy na standach, plamy na matrycy, skopane oprogramowanie, dziwnie działające funkcje, wadliwą obróbkę obrazu w ciemnych kadrach, krótkie wsparcie producenta.... mógłbym tak długo a to wszystko przerabiałem osobiście na 3 egzemplarzach tych OLEDów + kilka innych u znajomych, rodziny itp.
Ciekawe stwierdzenie. Przygotuj się - odpowiem teraz na wszystkie Twoje "komentarze"))) Zacznijmy od pytania: czy masz jakieś fakty, że monitory AOC i Philips są kiepskiej jakości i sprzedają się tak dobrze, bo są dowożone tylko w dużych partiach do szkół i biur? Ciekawe jaka szkoła lub biuro bierze monitory gamingowe AOC z serii Agon))))) w dużych partiach. Sam zajmuję się sprzedażą sprzętu i monitory zajmują jedną z moich głównych kategorii. Pierwsze miejsce dla AOC, drugie dla Della, jeśli wziąć pod uwagę mój sklep. Widziałem, jak wiele popularnych monitorów jest produkowanych i mogę powiedzieć, że... wszystkie są prawie takie same))))

Jeśli chodzi o telewizory, to po kolei:

1. "Niestety sam Philips robi mocno wybrakowane, niedopracowane i udziwnione TV."

Bardzo bardzo bardzo wadliwe? )))) Coś, czego nie zauważyłem od czasu oled 804. Po 2 latach każdy sprzedałem i kupiłem nowy. A stare nadal działają u ludzi którym je sprzedałem. Zmieniam telewizory co 2 lata.

2. "Dotyczy to zarówno budżetowych jak i tych droższych modeli."

Modele budżetowe mają wszystkie (!!!) "niezbyt". Ale począwszy od serii One są dobre.

3. "które mają pomiętolone matryce".

to też występuje na oledach LG i Sony.

Chcesz faktów? Oto on:


Czytaj uważnie:)

4. "powyginane obudowy"

Mogę zrobić zdjęcie mojego. Nie ma takiego.

5. "skazy na standach"

I to jest śmieszne w ogóle))))) Nogi są pomalowane na metalowo. W porównaniu do wielu konkurentów, którzy mają plastikowe nogi.

Ani jednej wady na nogach, jeśli wyjmiesz je z pudełka jako nowe. Mogą się pojawić tylko wtedy, gdy farba jest uszkodzona)))))

6. "plamy na matrycy"

Nie jest jasne, co masz na myśli. Jeśli za plamy uznać "banding" to jest to choroba paneli LG woled. Ale one znikają same w ciągu kilku dni lub po włączeniu funkcji wymuszonego czyszczenia panelu.

Muszę lepiej zrozumieć, co masz na myśli mówiąc "plamy", aby odpowiedzieć bardziej precyzyjnie.

Nie ma żadnych plam na folii ochronnej ani na samym ekranie.

Ponownie, mogę zrobić zdjęcie.

7. "skopane oprogramowanie"

)))))) Każda marka ma błędy w oprogramowaniu. Zwłaszcza jeśli jest to Android na oprogramowaniu open source.

Najwięcej błędów jest w chińskich telewizorach czystej krwi jak TCL czy Hisens, a w tańszych markach - jest ich sporo. Fora są pełne dyskusji na ten temat.

Uwierz mi, Philips ma ich niewiele w porównaniu do wielu innych.

8. "dziwnie działające funkcje".

Tu też nie jest jasno. można tak pisać o wszystkim. pisz dokładniej.

9. "wadliwą obróbkę obrazu w ciemnych kadrach"

Eh.... To było w 21-22 roku. Mogę to potwierdzić. Było to widoczne na filmach o niskim bitrate. Powód: procesory meditek z poprzednich lat. W 23 roku nowe procesory rozwiązały to w 97%. Niezwykle rzadko zdarzają się widoczne artefakty w "prawie" czarnych scenach. A to znaczy, że jeśli wcześniej były widoczne, to teraz się rozjaśniają.

10. "krótkie wsparcie producenta".

Serio? ))))

2023. Grudzień. Zostaje wydany firmware dla telewizorów z 2019 roku


A to jest seria budżetowa 2019)))))

Podsumowując: możesz kontynuować przez długi czas, ale wszystkie twoje frazy z wyjątkiem #9 są bzdurą. A co do reszty "inteligentnych" zwrotów - istnieją logiczne odpowiedzi. Wystarczy spojrzeć na punkt #3 o "krzywych" panelach))))
 
photo_2023-12-28_20-23-26.jpg

photo_2023-12-28_20-23-26 (3).jpg

photo_2023-12-28_20-23-26 (2).jpg
 
Do góry