Różnica między oled818 a oled808

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma się bardzo dobrze.
I pisanie niesprawdzonych rzeczy mu z pewnością nie zaszkodzą.
Mądrzy ludzie zawsze potrafią wyłowić właściwe treści
 

Marlo

Active member
Mogą się trafić wadliwe egzemplarze , to jest sprzęt robiony masowo , także racja
może być po obu stronach, nawet sprzęt klasy Hi End może się trafić wadliwy , słynny
przypadek Accuphase !.Ja do telewizorów zawsze miałem farta , a telewizorów trochę
miałem , dopiero TCL 55C835 to był pierwszy jaki mam który zaczął szwankować , co się
miało sknocić to się sknociło , i teraz będzie grał i grał aż się rozleci ze starości. Co do
Philipsa 43PUS8506 to byłem zadowolony, 50PUS8818 to musiałem raz odłączyć od zasilania ,
bo nie chciał się włączyć , musiałem też robić kilka resetów poprzez ponowne uruchomienie.
 
Mogą się trafić wadliwe egzemplarze , to jest sprzęt robiony masowo , także racja
może być po obu stronach, nawet sprzęt klasy Hi End może się trafić wadliwy , słynny
przypadek Accuphase !.Ja do telewizorów zawsze miałem farta , a telewizorów trochę
miałem , dopiero TCL 55C835 to był pierwszy jaki mam który zaczął szwankować , co się
miało sknocić to się sknociło , i teraz będzie grał i grał aż się rozleci ze starości. Co do
Philipsa 43PUS8506 to byłem zadowolony, 50PUS8818 to musiałem raz odłączyć od zasilania ,
bo nie chciał się włączyć , musiałem też robić kilka resetów poprzez ponowne uruchomienie.
potrzebujesz faktów. Jeśli nie masz faktów, wszystko co jest napisane = woda.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe stwierdzenie. Przygotuj się - odpowiem teraz na wszystkie Twoje "komentarze"))) Zacznijmy od pytania: czy masz jakieś fakty, że monitory AOC i Philips są kiepskiej jakości i sprzedają się tak dobrze, bo są dowożone tylko w dużych partiach do szkół i biur? Ciekawe jaka szkoła lub biuro bierze monitory gamingowe AOC z serii Agon))))) w dużych partiach. Sam zajmuję się sprzedażą sprzętu i monitory zajmują jedną z moich głównych kategorii. Pierwsze miejsce dla AOC, drugie dla Della, jeśli wziąć pod uwagę mój sklep. Widziałem, jak wiele popularnych monitorów jest produkowanych i mogę powiedzieć, że... wszystkie są prawie takie same))))

Jeśli chodzi o telewizory, to po kolei:

1. "Niestety sam Philips robi mocno wybrakowane, niedopracowane i udziwnione TV."

Bardzo bardzo bardzo wadliwe? )))) Coś, czego nie zauważyłem od czasu oled 804. Po 2 latach każdy sprzedałem i kupiłem nowy. A stare nadal działają u ludzi którym je sprzedałem. Zmieniam telewizory co 2 lata.

2. "Dotyczy to zarówno budżetowych jak i tych droższych modeli."

Modele budżetowe mają wszystkie (!!!) "niezbyt". Ale począwszy od serii One są dobre.

3. "które mają pomiętolone matryce".

to też występuje na oledach LG i Sony.

Chcesz faktów? Oto on:


Czytaj uważnie:)

4. "powyginane obudowy"

Mogę zrobić zdjęcie mojego. Nie ma takiego.

5. "skazy na standach"

I to jest śmieszne w ogóle))))) Nogi są pomalowane na metalowo. W porównaniu do wielu konkurentów, którzy mają plastikowe nogi.

Ani jednej wady na nogach, jeśli wyjmiesz je z pudełka jako nowe. Mogą się pojawić tylko wtedy, gdy farba jest uszkodzona)))))

6. "plamy na matrycy"

Nie jest jasne, co masz na myśli. Jeśli za plamy uznać "banding" to jest to choroba paneli LG woled. Ale one znikają same w ciągu kilku dni lub po włączeniu funkcji wymuszonego czyszczenia panelu.

Muszę lepiej zrozumieć, co masz na myśli mówiąc "plamy", aby odpowiedzieć bardziej precyzyjnie.

Nie ma żadnych plam na folii ochronnej ani na samym ekranie.

Ponownie, mogę zrobić zdjęcie.

7. "skopane oprogramowanie"

)))))) Każda marka ma błędy w oprogramowaniu. Zwłaszcza jeśli jest to Android na oprogramowaniu open source.

Najwięcej błędów jest w chińskich telewizorach czystej krwi jak TCL czy Hisens, a w tańszych markach - jest ich sporo. Fora są pełne dyskusji na ten temat.

Uwierz mi, Philips ma ich niewiele w porównaniu do wielu innych.

8. "dziwnie działające funkcje".

Tu też nie jest jasno. można tak pisać o wszystkim. pisz dokładniej.

9. "wadliwą obróbkę obrazu w ciemnych kadrach"

Eh.... To było w 21-22 roku. Mogę to potwierdzić. Było to widoczne na filmach o niskim bitrate. Powód: procesory meditek z poprzednich lat. W 23 roku nowe procesory rozwiązały to w 97%. Niezwykle rzadko zdarzają się widoczne artefakty w "prawie" czarnych scenach. A to znaczy, że jeśli wcześniej były widoczne, to teraz się rozjaśniają.

10. "krótkie wsparcie producenta".

Serio? ))))

2023. Grudzień. Zostaje wydany firmware dla telewizorów z 2019 roku


A to jest seria budżetowa 2019)))))

Podsumowując: możesz kontynuować przez długi czas, ale wszystkie twoje frazy z wyjątkiem #9 są bzdurą. A co do reszty "inteligentnych" zwrotów - istnieją logiczne odpowiedzi. Wystarczy spojrzeć na punkt #3 o "krzywych" panelach))))
Nie będę szczegółowo się rozpisywał pod każdym Twoim argumentem bo po prostu mi się nie chce.
Napiszę tylko, że podtrzymuję swoje zdanie na temat Philipsa. To jeden z gorszych producentów TV.
Pokrótce tylko odniosę się do tego co napisałeś:

1. Tak, Philips ma sporo dziwactw jak np. pilot na BT, w którym tylko 1 (słownie JEDEN) przycisk działa na BT (wyszukiwanie głosowe). Cała reszta przycisków pilota działa na podczerwień. Dlaczego nie wszystkie? Praktycznie na każdym kroku spotykam równie dziwne rozwiązania. W czasie regulacji głośności słuchawek BT znika skala wzmocnienia głosu. Na ekranie pojawiają jakieś durnowate komunikaty i to po kilka razy z rzędu.

3. Temat pomiętolonych matryc był tyle razy potwierdzany przez użytkowników nawet tego forum, że nie będę go bardziej rozwijał. Każdy jeden egzemplarz OLED807 ma matrycę w licznymi dołkami i nierównościami. Już nawet sprzedawcy w salonach się z tym nie kryją i wprost mówią, że "ten typ tak ma" i że nigdy nie mieli OLEDA807 z gładką matrycą.
Ani razu nie widziałem tak pomiętolonej matrycy u innych producentów. W LG, Panasonicu czy SONY są gładkie jak tafla szkła. W Philipsie są doły i góry a wszystkie przedmioty odbijające się w wyłączonym TV są powykręcane na wszystkie strony. Nawet parę stron wcześniej kolega Vonjur zamieścił zdjęcie (odbicie okna i ściany z lewej strony matrycy):

9305ECEE-52EA-4AB3-ABD8-43F352706C4A_1_201_a.jpg


Osobiście nie sprawdzałem, ale już kilku użytkowników tego forum potwierdzało, że tegoroczna seria 800 (808, 818 itd.) też ma takie pomiętolone matryce (pewnie to są dokładnie te same matryce co szły do 807).

4. Wszystkie egzemplarze 807 jakie miałem i jakie widziałem miała też zgiętą obudowę. Widać to dopiero jak się patrzy wzdłuż krawędzi. Ciężko to sfotografować bo nie sposób ustawić głębi ostrości na całą długość krawędzi obudowy. U mnie np górna ramka matrycy nagle w połowie długości lekko skręca w bok a boczne pionowe krawędzie obudowy są lekko zagięte do przodu.

5. Kwestionujesz skazy na standach? Proszę bardzo. To zdjęcie pierwszego egzemplarza (fabrycznie nowy, fabrycznie zapakowany, 0 godzin w menu). Chromowana stopa miała pełno skaz i niedoróbek. To prawda że kolejny egzemplarz (tamten odesłałem) był już OK ale jednak potwierdza to, że Philips nie ma kontroli jakości.

IMG_20221118_150758.jpg


IMG_20221118_150758 v2.jpg


6. Kwestionujesz plamy na matrycy? A proszę bardzo. To zdjęcie mojego egzemplarza, jak był nowy dosłownie zaraz po wyjęciu z pudełka. Na ekranie jest wyświetlana plansza testowa ciemnej szarości (na środku to odbicie szyby w drzwiach a cała reszta ekranu powinna być jednolicie szara):

IMG_20221130_170112.jpg



9. Co do fatalnej obróbki obrazu pełniej posteryzacji i kleksowania w ciemniejszych kadrach (pływające po ekranie ciemne plamy) to na szczęście potwierdzasz. Od siebioe dodam, że takiego badziewia nie widziałem nigdy w żadnym TV. Nawet największa kompresja z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia nie wyglądała tak źle jak sieczka, jaką robi z dobrego obrazu procesor w tym OLEDzie. Dla przypomnienia taki obrazek z serialu Zagubieni (Losts) 720p na Disney:

IMG_20221202_003330.jpg

A tak wygląda nieco rozjaśnione zdjęcie dla uwypuklenia efektu, jakby ktoś nie wyłapał o co chodzi.
Te kwadraty w tle oczywiście latają i mrugają szybko po ekranie.
IMG_20221202_003237.jpg


Jak tylko scena się rozjaśnia to plamy, kleksy i latające kwadraty od razu znikają i obraz jest ładny i ostry.

10. Firmware. Piszesz, że dostają je telewizory Philipsa z 2019 roku a mój OLED807 (model z 2022 roku) już od roku nie dostaje aktualizacji a niedoróbek w firmware jest masa. Może kiedyś dostanie ale na razie słabo to wygląda. Ostatnia aktualizacja oprogramowania: 5 stycznia 2023:
 

Attachments

  • IMG_20221118_150758 v2.jpg
    IMG_20221118_150758 v2.jpg
    2 MB · Wyś: 12
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Zacznijmy od pytania: czy masz jakieś fakty, że monitory AOC i Philips są kiepskiej jakości i sprzedają się tak dobrze, bo są dowożone tylko w dużych partiach do szkół i biur? Ciekawe jaka szkoła lub biuro bierze monitory gamingowe AOC z serii Agon))))) w dużych partiach. Sam zajmuję się sprzedażą sprzętu i monitory zajmują jedną z moich głównych kategorii. Pierwsze miejsce dla AOC, drugie dla Della, jeśli wziąć pod uwagę mój sklep. Widziałem, jak wiele popularnych monitorów jest produkowanych i mogę powiedzieć, że... wszystkie są prawie takie same)))) ...

.
Odpowiem i na to pytanie.

Tak, dysponuję licznymi faktami bo pracuję w firmie, która w ramach realizacji przetargów dostarcza duże ilości monitorów. To jest kilka tysięcy egzemplarzy różnych marek rocznie. Nierzadko osobiście te monitory instaluję czy testuję w swoim domowym lub firmowym zaciszu. Reasumując, monitory Philipsa i AOC'a sprzedają się dużych ilościach ale to tylko z uwagi na to, że są tanie a jak wiemy, w przetargach kluczową cenę odgrywa cena. Ich jakość wykonania czy samego obrazu jest niska.
Nie napisałem, że szkoły biorą w dużych ilościach gamingowe AOC'i serii Agon (choć czasem też biorą) ale dobrze, że poruszyłeś tę serię bo akurat niedawno miałem na testach (tydzień u siebie w domu) Agon AG275QXN. Tak źle wykonanego monitora dawno nie widziałem. Już biorąc go do ręki widać, że to jedna wielka tandeta o jakości obrazu nie wspominając (np tragiczne kąty, nierówne podświetlenie matrycy itp.)
Jeśli nie odróżniasz jakości wykonania takiego monitora Phillipsa vs Della to współczuję i proponuję udać się do okulisty i Dell też nie jest tu jakimś wybitnym przykładem klasy premium.
 
Ostatnia edycja:
Odpowiem i na to pytanie.

Tak, dysponuję licznymi faktami bo pracuję w firmie, która w ramach realizacji przetargów dostarcza duże ilości monitorów. To jest kilka tysięcy egzemplarzy różnych marek rocznie. Nierzadko osobiście te monitory instaluję czy testuję w swoim domowym lub firmowym zaciszu. Reasumując, monitory Philipsa i AOC'a sprzedają się dużych ilościach ale to tylko z uwagi na to, że są tanie a jak wiemy, w przetargach kluczową cenę odgrywa cena. Ich jakość wykonania czy samego obrazu jest niska.
Nie napisałem, że szkoły biorą w dużych ilościach gamingowe AOC'i serii Agon (choć czasem też biorą) ale dobrze, że poruszyłeś tę serię bo akurat niedawno miałem na testach (tydzień u siebie w domu) Agon AG275QXN. Tak źle wykonanego monitora dawno nie widziałem. Już biorąc go do ręki widać, że to jedna wielka tandeta o jakości obrazu nie wspominając (np tragiczne kąty, nierówne podświetlenie matrycy itp.)
Jeśli nie odróżniasz jakości wykonania takiego monitora Phillipsa vs Della to współczuję i proponuję udać się do okulisty i Dell też nie jest tu jakimś wybitnym przykładem klasy premium.
Monitory AOC lub Philips wykorzystują panele zakupione przez tę samą firmę DELL. Powód: firmy te NIE produkują paneli samodzielnie. Jeśli w jednym modelu jest zły panel, dokładnie taki sam panel może być w innym modelu DELL

Mówienie o złej jakości panelu monitora generalizując całą markę nie jest prawdą. Są monitory od 300 zł do nieskończoności. I nie można wyciągać wniosków na ich podstawie.

Monitor, o którym napisałeś - widziałem. To budżetowy monitor do gier na panelu VA. Jego jakość wykonania jest przeciętna! Dokładnie taka sama jak dell LG i innych! Nie mogę nawet zrozumieć, co mi się w nim nie podoba za jego cenę? I czego się po nim spodziewałeś?

Co do matryc i ich jakości: to są monitory LCD. Wszystkie jakie widziałem absolutnie mają PODŚWIETLENIA. WSZYSTKIE!!!

Nie ma podświetlenia tam, gdzie go nie ma. Myślę, że zrozumiesz o jakich monitorach mówię.
 
Nie będę szczegółowo się rozpisywał pod każdym Twoim argumentem bo po prostu mi się nie chce.
Napiszę tylko, że podtrzymuję swoje zdanie na temat Philipsa. To jeden z gorszych producentów TV.
Pokrótce tylko odniosę się do tego co napisałeś:

1. Tak, Philips ma sporo dziwactw jak np. pilot na BT, w którym tylko 1 (słownie JEDEN) przycisk działa na BT (wyszukiwanie głosowe). Cała reszta przycisków pilota działa na podczerwień. Dlaczego nie wszystkie? Praktycznie na każdym kroku spotykam równie dziwne rozwiązania. W czasie regulacji głośności słuchawek BT znika skala wzmocnienia głosu. Na ekranie pojawiają jakieś durnowate komunikaty i to po kilka razy z rzędu.

3. Temat pomiętolonych matryc był tyle razy potwierdzany przez użytkowników nawet tego forum, że nie będę go bardziej rozwijał. Każdy jeden egzemplarz OLED807 ma matrycę w licznymi dołkami i nierównościami. Już nawet sprzedawcy w salonach się z tym nie kryją i wprost mówią, że "ten typ tak ma" i że nigdy nie mieli OLEDA807 z gładką matrycą.
Ani razu nie widziałem tak pomiętolonej matrycy u innych producentów. W LG, Panasonicu czy SONY są gładkie jak tafla szkła. W Philipsie są doły i góry a wszystkie przedmioty odbijające się w wyłączonym TV są powykręcane na wszystkie strony. Nawet parę stron wcześniej kolega Vonjur zamieścił zdjęcie (odbicie okna i ściany z lewej strony matrycy):

View attachment 25084

Osobiście nie sprawdzałem, ale już kilku użytkowników tego forum potwierdzało, że tegoroczna seria 800 (808, 818 itd.) też ma takie pomiętolone matryce (pewnie to są dokładnie te same matryce co szły do 807).

4. Wszystkie egzemplarze 807 jakie miałem i jakie widziałem miała też zgiętą obudowę. Widać to dopiero jak się patrzy wzdłuż krawędzi. Ciężko to sfotografować bo nie sposób ustawić głębi ostrości na całą długość krawędzi obudowy. U mnie np górna ramka matrycy nagle w połowie długości lekko skręca w bok a boczne pionowe krawędzie obudowy są lekko zagięte do przodu.

5. Kwestionujesz skazy na standach? Proszę bardzo. To zdjęcie pierwszego egzemplarza (fabrycznie nowy, fabrycznie zapakowany, 0 godzin w menu). Chromowana stopa miała pełno skaz i niedoróbek. To prawda że kolejny egzemplarz (tamten odesłałem) był już OK ale jednak potwierdza to, że Philips nie ma kontroli jakości.

View attachment 25081

View attachment 25080

6. Kwestionujesz plamy na matrycy? A proszę bardzo. To zdjęcie mojego egzemplarza, jak był nowy dosłownie zaraz po wyjęciu z pudełka. Na ekranie jest wyświetlana plansza testowa ciemnej szarości (na środku to odbicie szyby w drzwiach a cała reszta ekranu powinna być jednolicie szara):

View attachment 25078


9. Co do fatalnej obróbki obrazu pełniej posteryzacji i kleksowania w ciemniejszych kadrach (pływające po ekranie ciemne plamy) to na szczęście potwierdzasz. Od siebioe dodam, że takiego badziewia nie widziałem nigdy w żadnym TV. Nawet największa kompresja z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia nie wyglądała tak źle jak sieczka, jaką robi z dobrego obrazu procesor w tym OLEDzie. Dla przypomnienia taki obrazek z serialu Zagubieni (Losts) 720p na Disney:

View attachment 25082
A tak wygląda nieco rozjaśnione zdjęcie dla uwypuklenia efektu, jakby ktoś nie wyłapał o co chodzi.
Te kwadraty w tle oczywiście latają i mrugają szybko po ekranie.
View attachment 25083

Jak tylko scena się rozjaśnia to plamy, kleksy i latające kwadraty od razu znikają i obraz jest ładny i ostry.

10. Firmware. Piszesz, że dostają je telewizory Philipsa z 2019 roku a mój OLED807 (model z 2022 roku) już od roku nie dostaje aktualizacji a niedoróbek w firmware jest masa. Może kiedyś dostanie ale na razie słabo to wygląda. Ostatnia aktualizacja oprogramowania: 5 stycznia 2023:
1. "To jeden z gorszych producentów TV".

Mocne stwierdzenie. Ale popełniłeś błąd w zdaniu. Poprawnie byłoby napisać: "moim subiektywnym zdaniem to najgorszy...".

2. "Tak, Philips ma sporo dziwactw jak np. pilot na BT, w którym tylko 1"

Bo chyba lepiej, żeby producent wiedział, dlaczego zrobił to w taki sposób. Ja nie mam i nie mogę mieć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, Ty też nie.

Ale mogę powiedzieć ciekawostkę: piloty do 10-letnich telewizorów Philipsa pasują do modeli z 2023 roku. Widziałem to niedawno i wydało mi się to interesujące.

Może to jeden z powodów.

To powiedziawszy - to telewizor z Androidem. Można do niego dokupić KAŻDY pilot do odtwarzaczy z Androidem lub telewizorów innych firm i wszystko będzie działać. Cena: około 100 zł.

Jest wiele świetnych pilotów.

3. "Temat pomiętolonych matryc był tyle razy potwierdzany przez użytkowników nawet tego forum"

Podałem fakt, że LG o tym pisze.

Mówił o tym również Vincent Teoh, znany recenzent telewizorów, kilka lat temu.

W ogóle nie przeszkadza w oglądaniu.

4. "Wszystkie egzemplarze 807 jakie miałem i jakie widziałem miała też zgiętą obudowę"

Pokaż taki telewizor. Właśnie spojrzałem na mojego 718 i jest płaski. Mianowicie jego metalowa ramka.

Nawet jeśli teoretycznie weźmiemy pod uwagę, że w niektórych przypadkach metal będzie lekko wygięty, to pozostaje jedno adekwatne pytanie: I CO Z TEGO? Czy będzie to przeszkadzać w oglądaniu?

5. "Kwestionujesz skazy na standach?"

Miałem oled804 z chromowanymi nóżkami, miałem 706 z chromowanymi, a na 718, który ma pomalowany na ciemnoszary metal - nóżki są idealne.

Zdjęcie, które podałeś o niczym nie świadczy. Napisałeś też, że inny 807 miał nogę bez wad. To w żaden sposób nie świadczy o słabej kontroli jakości.

Pewnie nie widziałeś wielu drogich telewizorów Samsunga, które są zmontowane wyjątkowo kiepsko, z tylnym panelem obudowy odchodzącym od ramki ekranu. Sądząc jednak po defektach na chromowanych nóżkach.

6. "Kwestionujesz plamy na matrycy".

Najciekawsza rzecz))))) Dla zrozumienia, jako specjalista od przetargów na monitory powinieneś wiedzieć, że dostawcą paneli - LG. A panele LG to loteria. Jest nawet takie określenie: "loteria panelowa".

To co jest na zdjęciu i wydaje się tylko na zdjęciu bardzo straszne (bo to aparat tak przekazuje) - banding.

Banding to choroba wieku dziecięcego matryc LG, ale łatwo ją wyleczyć:

- ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni i po wykonaniu kilku cykli czyszczenia telewizora

- ustępuje po wymuszonym silnym czyszczeniu

W każdym razie można powiedzieć "dziękuję" LG. I nie zapomnij dodać, że oprócz bandingu LG ma takie zjawisko jak "tint". Jest to na przykład różowy odcień po lewej stronie panelu.

Ale jeśli się wsłuchać, to winny jest (drum roll) Philips!

No właśnie! Zapomniałem! Słaba kontrola jakości! Ale niestety ta fraza nie działa tutaj, ponieważ odcień i banding są integralną częścią paneli LG i kiedy sprzedaje je Sony, Philipsowi, Panasonicowi, są one zmuszone do ich używania i nie mogą "wybierać".

Poczytaj fora całego świata! Wszyscy piszą o tych "niuansach" na LG i innych tv.

7. "Co do fatalnej obróbki obrazu pełniej posteryzacji"

I tu się rozczarujesz))))

- ten problem był i był widoczny przy słabej jakości treści. Sam podałeś klatkę z filmu 720p. Na dobrym (nie mocno skompresowanym) wideo - było wszystko ok

- Problem ten dotyczył nie tylko Philipsa Oled, ale również tych, którzy robili telewizory na procesorach Mediatech. Na przykład: Panasonic i Sony. Tych, których telewizory są 1,5 raza droższe od Philipsa (a w rzeczywistości nie są lepsze).

To powiedziawszy, co ciekawe, Philips OLED 2020 na procesorze Mediatek 2019-2020 NIE miał tego problemu! Ale w latach 21-22 pojawił się!

W 2023 takich jak pokazałeś na zdjęciu - NIE.

Ponownie - jest to kwestia SoC, który odpowiada za część przetwarzania wideo.

Wniosek: problem występował. Ale na słabej jakości wideo. Problem tkwi w procesorze mediatecha z tamtych lat.

8. "Firmware".

Philips TV ma 2 letni cykl wydawniczy telewizorów. Czyli 2 lata produkują telewizory na tej samej obudowie. Główny procesor - SOC - jest zaangażowany w obudowę.

Czyli model 21 i 22 - zbudowane na tej samej obudowie (w tym przypadku TPM21.1E), które mają nawet ten sam firmware.

Tak więc twój 807 (2022) ma oprogramowanie układowe z 806, które zostało udoskonalone od 2021 roku.

Oprogramowanie układowe przez pierwsze 2 lata pojawia się często - potem rzadziej (jak w przypadku wszystkich). Nikt nie obiecuje ani nie obiecywał oprogramowania układowego co miesiąc. Na przykład w smartfonach jest podobnie: okres wsparcia producenta w zakresie oprogramowania wynosi 2-3 lata. Wyróżnia się Apple, które po kilku latach zaczyna specjalnie pogarszać firmware dla starych telefonów)))).

W 2023 roku pojawiła się nowa obudowa, oparta na nowym procesorze Mediatek 5896 (aka Pentonic 1000). Tak też będzie w 2024 roku.

W 2025 roku, kiedy pentonic 3000 zostanie wydany - będzie nowa obudowa!

Tylko i tutaj 1 ważna aktualizacja: w 2023 roku tylko philips przejdzie na nowe informacje o procesorze multimedialnym. Sony wydaje na starych już od 3 lat. Panasonic tak samo. Oto, co marki takie jak TCL i Hisense mają do powiedzenia na ten temat, zarówno stare, jak i nowe. Ale jest jedno ALE: nawet "nowe" prolesory w chińczykach nie są warte tego, co w philipsach. I podczas gdy mamy budżetowy procesor "Pentonic 700" olej stary analog.

Tylko i tutaj 1 ważna aktualizacja: w 2023 roku tylko philips przejdzie na nowe informacje o procesorze multimedialnym. Sony wydaje na starych już od 3 lat. Panasonic tak samo. Oto, co marki takie jak TCL i Hisense mają do powiedzenia na ten temat, zarówno stare, jak i nowe. Ale jest jedno ALE: nawet "nowe" prolesory w chińczykach nie są warte tego, co w philipsach. I podczas gdy mamy budżetowy procesor "Pentonic 700" olej stary analog.

--------------------------------------------

Czekam na adekwatną odpowiedź we wszystkich kwestiach.
 

Marlo

Active member
Wiesz może czego mi się włączał komputer pilotem od telewizora (PUS8506),
musiałem odłączyć komputer od zasilania , czytałem na forach że innym osobom
też się tak robiło, podczas włączania telewizora włączały im się inne sprzęty.
 

Marlo

Active member
Sprawdziłem na własne oczy , komputer się włączył,
ale to już historia bo tego TV już dawno nie mam, piszę
to bardziej jako ciekawostkę , że takie coś miało miejsce.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Ja u siebie mam tak, że czasami laptop lub Samsung Galaxy S9+ włącza mi telewizor - tylko te dwa sprzęty.
Co najlepsze telefon, potrafi to zrobić nawet jak leży nieużywany.
A co włączania innych sprzętów przez pilot od TV - wygląda na to, że używają dokładniej tej samej komendy podczerwienie przy wysyłaniu sygnału.
 

silent22

Member
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem tego Philipsa jestem raczej fanem LG i zawsze miałem OLED-y tej marki byłem zadowolony ale kusi mnie GoogleTV oraz oczywiście jakby inaczej Ambilight, ale mam pewne wątpliwości. Mianowicie czytałem że input Lag przy Dolby Vision w trybie gra jest bardzo wysoki czy zostało to poprawione oprogramowaniem, oraz awaryjność, mam brak zaufania do marki. Proszę o pomoc, czy brać czy zostać przy LG i wziąć C3. Ponadto widzę że wycofano z produkcji rozmiar 77'' ktoś wie dlaczego, jakaś wada fabryczna?
 

Loke

New member
Cześć,
Miałem przez tydzień Philips oled 808 i wrócił do sklepu a w jego miejsce wskoczył właśnie C3. Obraz w 808 naprawdę robił wrażenie , kolorki cieszyły oko , ale (być może to była wada mojego egzemplarza ) nie dawał sobie rady w ciemniejszych scenach, zwłaszcza przy Dolby vision. Skusił mnie ambilight , android tv i nowy pentonic 1000, ale był ewidentny problem z obróbką obrazu. Sceny gubiły klatki , i była masa szumu i zniekształceń. Początkowo myślałem że problem występuje tylko przy podpięciu Apple TV pod hdmi , ale na stokowych aplikacjach w Google tv niestety było podobnie. Przebrnąłem przez wszystkie możliwe zmiany ustawień ruchu, ostrości i nie wiele to zmieniało. Wyglądało to trochę tak jakby nie radził sobie z obróbką obrazu. C3 radzi sobie pod tym względem dużo lepiej i mimo że szkoda mi abmilight , to jednak jestem zadowolony. C3 nie ma aż tak nasyconych kolorów i wydaje się być ciut ciemniejszy. Aplikacje też potrzebują odrobinę więcej czasu na uruchomienie , ale system działa równie gładko jak Google tv. Jak pisałem wyżej , być może to był problem mojego egzemplarza , i miał jakąś usterkę. Mimo wszystko niesmak pozostał
 

silent22

Member
no ja aktualnie mam c9 ale, zmieniam salon i potrzebuje większy rozmiar, z c9 jestem naprawdę zadowolony, ale tak jak piszesz skusił mnie ambilight oraz Android. Jak zwróciłeś tv? nie ściągałeś folii? jaki sklep, nie ma problemu ze zwrotem?
 

Loke

New member
Ja kupowałem w austriackim Media Markt. Tu jest akcja promocyjna Philipsa 100 dni testowania , ale bez problemu przyjęli zwrot na sklep , z pominięciem philipsa. Nie wiem jak ewentualny zwrot wygląda w Polsce.

Jeśli jesteś zadowolony z lg to ja bym raczej przy nim pozostał. Philips niby ma metalową obudowę , jest cięższy przez co wydaje się stabilniejszy, ambilight cieszy oko , ale mój miał też swoje mankamenty. Lekki zafarb matrycy na białym tle ( zwłaszcza lewa strona) , plus pare lekkich fal na samej matrycy. Nie jest to nic z czym nie dało by się żyć , ale dla porównania matryca w C3 wydaje się być pozbawiona tych wad. Ogólnie wrażenia użytkowe też na plus przy lg. Sam pilot dołączany do 808 to też lekki krok wstecz. IrDA w tv umieciona jest w lewym dolnym rogu i trzeba przycelowac w odopowiebdie miejsce żeby pilot zaskoczył. Niby nic , ale jak jesteś przyzwyczajony do obsługi bezprzewodowej to ciężko się przestawić. Dzięki Google tv możesz podłączyć inny bezprzewodowy pilot. Ja używałem pilota od chromecast tv , Ale żeby zmienić ustawienia , musiałem i tak sięgać po oryginalny pilot , albo przez button maper’a podmieniać funkcje przycisków. Jak pisałem, nic czego nie dało by się obejść
 
Do góry