Remont, kierunek Atmos 5.1.2, od pomysłu do realizacji.

wolfikx

New member
TV ma też kabel od zasilania, mój ma z lewej strony i był za krótki aby puścić go kanałem. Zrobiłem gniazdko za TV i po problemie.


Zgadzam się, też tak miałem jednak równie dobrze kabel zasilający można wymienić i po problemie. Już gniazdek nie zmieniam, nie mam siły na przeróbki. Trzeba skupić się na tynkach.
 

wolfikx

New member
Użyłem peszla bez pilota :(
Przepchnięcie kabla na długość 5m (po surround) nie było najłatwiejsze ale przy pomocy płynu do naczyń jakoś poszło. Uff.
Nauczka na przyszłość.
Na tą chwilę włożyłem zwykły kabel a docelowo po tynkach poleci Melodika 2x2,5
 

wolfikx

New member
Dawno nic nie pisałem ale zbliżam się do wstawiania głośników w sufit. Sprzęt już czeka w kartonach. Nie ma jeszcze stelaży ale najpierw muszę sklecić pudła rezonansowe.
405647032813afd9d6f4fb8ab971504a.jpg
 

wolfikx

New member
Skrzynki gotowe ale uświadomiłem sobie, że nie mam otworu na kabel [emoji6]
Wykonanie płyta MDF, przód i spód 30x30cmx6mm grubość płyty, boki wysokość 12cm, grubość 10mm.

Do skręcenia wkręty 3x20 i klej do drewna. Boki mogłyby być z grubszej płyty.

Wypełnienie pianka po procesorach [emoji16]

Teraz czekam na stelaże i przeciągnę peszle z kablami.
63784a43a5f190abafe0d41690f6c10c.jpg
 

wolfikx

New member
Plan jest na wypuszczone. Do puszki dojdzie płyta kg i wtedy głośnik. Dekle białe na zewnątrz. Taka ciekawostka to można zmienić kierunek głównej membrany w jednej osi i tweeta który ma szerokie kąty regulacji.
 

wolfikx

New member
Dawno nic nie pisałem ale dostępność fachowców od wykończenia bardzo popsuła mi plan. Byłem już posłowie z ekipą i ... uciekli :(

Jakkolwiek, kolejna ekipa i 3 miesiące poślizgu.


Kabel to Melodika MDC2250.


IMG_20211026_092506.jpg

IMG_20211026_092525.jpg

IMG_20211103_083927.jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam tylko pytanie odnośnie górnych skrzynek i ich objętości. Czy zrobiłeś to "na oko", czyli czy zaplanowałeś skrzynki ot takie wymiary czy liczyłeś wg zasad i jakiegoś programiku?
 

wolfikx

New member
Mam tylko pytanie odnośnie górnych skrzynek i ich objętości. Czy zrobiłeś to "na oko", czyli czy zaplanowałeś skrzynki ot takie wymiary czy liczyłeś wg zasad i jakiegoś programiku?


Wymiary skopiowałem z dedykowanych (mniej / więcej).
Tak z ciekawości to podeślij ten programik, sprawdzę.


Z drugiej strony wiele obudów pod głośniki jest bardzo ciasnych bez wielkiego luzu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry