Remont, kierunek Atmos 5.1.2, od pomysłu do realizacji.

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W suficie ciągnijest kable na 6 głośników Atmos i jeden centralny VOG dla Auro 3D .
Nie musisz teraz nic montować , niech leżą na suficie .
Za jakiś czas może będziesz chciał zrobić upgrade systemu . Żaden koszt przy ponownym remoncie .

Jestem takim przypadkiem , że znów będę prół sufit .
Mój cel 17.2 dla dwoch systemów , Atmos i Auro 3D
 

wolfikx

New member
Czy coś takiego nada się na wypełnienie puszki na głośnik in-ceiling ?
 

Attachments

  • IMG_20201211_140239 (1).jpg
    IMG_20201211_140239 (1).jpg
    67,2 KB · Wyś: 32

wolfikx

New member
Ok. Dostałem sprzęt do firmy w kilkunastu pudełkach i w środku gąbka z wgłębieniami i płaska. Jak się nada to super.
 

wolfikx

New member
Co do głośników.

Wybór padł na:

Górne in-ceiling
4xKlipsch DS-160CDT​
Opcje przód/tył

Opcja 1
2x KEF 301 - fronty
1x KEF 301c - centralny
2x KEF 101 - surround​
Opcja 2
2xKlipsch rp640d - fronty
1xKlipsch rp240d - central
2xKlipsch rp140d - surround​
 

wolfikx

New member
Wydaje mi się,że gniazdka obsadziłeś sobie sporo za wysoko.


Wziąłem do serca twoją uwagę i po wykonaniu dokładnych pomiarów i wewnętrznej dyskusji zgadzam się z tobą. Usunąłem wyższy rząd gniazd i ograniczyłem ich ilość do 4ech prądowych dodając 2 w rzędzie niżej.


Dzięki za radę !!
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do głośników, które wytypowałeś, to ja osobiście optowałbym za KEFami, uwzględniając aspekt wizualny. Niemniej jednak, skoro wybrałeś Klipsch'a na sufit, to zdecydowanie reszta też od Klipsch'a. Bo tak powinno się to robić. Wszystkie głośniki z "jednej stajni".
 

wolfikx

New member
Właśnie KEFy wizualnie są petarda i z tego co czytałem dźwiękowo również dają radę.

Co do suba to stwierdziłem, że początkowo zostawię tego co mam tym bardziej, że jestem z niego zadowolony ewentualnie nie mam porównania :D

Jutro kucie ściany pod kable audio/video :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może posłuchaj przed zakupem, jak dla mnie za bardzo "ultra" cienkie.
Bardziej mi przypominają dizajnerskie kolumienki, które może i grają dobrze, ale osobiście w ciemno bym ich nie kupił. Szczególnie, że jak na lekarstwo instalacji z nimi. Jak dla mnie, to już za duży kompromis. Żeby się nie okazało, że belka Sonosa (notabena świetnie grająca) pozamiata tego Kefa. Na AudioShow była kiedyś prezentacja całego systemu w dużym pomieszczeniu i większość była więcej jak zdziwiona.

Ja bym poszedł w 3x 640D na front, dla spójności zastosował na centrala również to co na LF/RF. Chociaż na tył, też bym dał 640D, jeżeli już miałbym rezygnować z dużych skrzynek.
Po co jakieś kompromisy? Kujesz, angażujesz się, chcesz coś więcej jak soundbar, a możesz doprowadzić do sytuacji, w której najsłabszym ogniwem będą "panele" grające.

Obejrzyj filmy instalatorów z DreamMedia, tam masz pełno kinowych instalacji onwall, inwall, jak i typowych skrzynek.
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Dzięki za rady. Zastanawiam się nad Klipschami i chciałem podjąć decyzję po odsłuchach.
Dzisiaj jadę odebrać instalację elektryki i automatyki, ponoć na wszystko poszło 2,6km kabli :roll:. Autostrada kabli.

Mają być przygotowane również peszle pod głośniki na frontowej ścianie. Zobaczymy.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A jak kupisz tv i wejścia będą z lewej str kanału :lol:

Wstaw drugi po drugiej str.

A te kable z lewej na pustaku to co? Niechowane?

Gniazdo daj dla tv za tv i osobny es, tak sano daj na gniazdka pod tv jednego esa a nie pół pokoju i kuchni

I po co ci aż 10 puszek? Plus ten kwadratowy do audio
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
Przyjdzie tynk i kable z lewej będą pod tynkiem. TV Sony ma kable z lewej strony, jest git. Gniazda z tyłu nie będzie. Rząd gniazd wyżej nie będzie wykorzystywany. Będą zaklejone. Są tam 2 niezależne obwody z własnymi zabezpieczeniami.
A puszkę kwadratowa jest bo mogę mieć [emoji6] IMG_20201221_181412.jpg
 

DrWredman

Active member
TV ma też kabel od zasilania, mój ma z lewej strony i był za krótki aby puścić go kanałem. Zrobiłem gniazdko za TV i po problemie.
 

wolfikx

New member
tv sony nie jest wieczny , nowy tv będzie miał z prawej :hmm:


każdy kontakt osobno że aż 2km kabla ? każda żarówka ?


Jeden kanał jest OK, najwyżej poleci kabel z lewej na prawo po uchwycie. Nie ma tragedii.
Kontakty w większości standardowe, kilka jest niezależnych ale prawie każda żarówka ma swój obwód. Sterowanie światłami, roletami, ogrzewaniem będzie programowalne i każdy włącznik będzie mógł mieć zmienianą konfigurację.
To akurat wykracza poza wątek samego audio :)
 
Do góry