RaidSonic IcyBox

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po 4 godzinach pracy temp. obudowy 35'C, dysk 44'C, radiator na płycie 55'C. (...) do przegrzania urządzenia jeszcze chyba daleko, co o tym sadzicie?.

Jeżeli radiator ma 55 st. to ile ma w takim razie chipset? Moim zdaniem blisko 70. I o to w tym wszystkim chodzi. Nagrzewające się dyski powodują ogólny wzrost temperatury we wnętrzu, co skutkuje słabszym odprowadzaniem ciepła przez radiator i w efekcie wzrost temperatury chipsetu. Ile wytrzyma? Nie mam pojęcia. Ale zwisy są pewne...

Mam przykład znajomego (Sumvision), który miał ciągłe problemy z playerem. Po dłuższym oglądaniu, tak powyżej 3 godzin (bez znaczenia, czy z HDD wewnętrznego, zewnętrznego, flash), player się wieszał z komunikatem I/O Error. Konsultowaliśmy sprawę telefoniczne, nic nie pomagało, aż kazałem mu zmierzyć temperaturę radiatora po takim padzie - było 56 stopni, a biorąc pod uwagę czas na rozkręcenie playera i wsadzenie termometru pewnie wcześniej radiator miał powyżej 60 st. To ile miał chipset? Kazałem mu wyjąć dysk i wszystko hulało bez problemu. Po prostu wsadził jakiś badziewny dysk 250 GB, który potężnie się grzał. Po wymianie dysku na jakiś energooszczędny 5200 rpm problem wieszania się zniknął.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jeżeli radiator ma 55 st. to ile ma w takim razie chipset? Moim zdaniem blisko 70. I o to w tym wszystkim chodzi. Nagrzewające się dyski powodują ogólny wzrost temperatury we wnętrzu, co skutkuje słabszym odprowadzaniem ciepła przez radiator i w efekcie wzrost temperatury chipsetu. Ile wytrzyma? Nie mam pojęcia. Ale zwisy są pewne...

Mam przykład znajomego (Sumvision), który miał ciągłe problemy z playerem. Po dłuższym oglądaniu, tak powyżej 3 godzin (bez znaczenia, czy z HDD wewnętrznego, zewnętrznego, flash), player się wieszał z komunikatem I/O Error. Konsultowaliśmy sprawę telefoniczne, nic nie pomagało, aż kazałem mu zmierzyć temperaturę radiatora po takim padzie - było 56 stopni, a biorąc pod uwagę czas na rozkręcenie playera i wsadzenie termometru pewnie wcześniej radiator miał powyżej 60 st. To ile miał chipset? Kazałem mu wyjąć dysk i wszystko hulało bez problemu. Po prostu wsadził jakiś badziewny dysk 250 GB, który potężnie się grzał. Po wymianie dysku na jakiś energooszczędny 5200 rpm problem wieszania się zniknął.
Co do czasu pomiaru to nie trwał dłużej niż 5 sekund wraz ze zesunięciem obudowy, pomiar wkonywany był pirometrem który potrzebuje kilka dziesiątych sekundy na pomiar po skierowaniu na obiekt. Myslę że umieszczenie w górnej części obudowy czegoś w stylu kratki wentylacyjnej całkowicie rozwiązało by problem dość wysokiej temperatury urządzenia podczas pracy.
 

Horhe Ortega

New member
A w jakim miejscu mierzyłeś dysk bo najcieplejsze miejsce jest przy śrubkach po boku.Tam Samsung chyba F1 i F3 potrafi osiągnąć ~51°.Wynikało by że to ciepło się kumuluje z czasem jednak.Z dziurkami wygląd by chyba ucierpiał? Może wydajniejszy radiator?
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
A w jakim miejscu mierzyłeś dysk bo najcieplejsze miejsce jest przy śrubkach po boku.Tam Samsung chyba F1 i F3 potrafi osiągnąć ~51°.Wynikało by że to ciepło się kumuluje z czasem jednak.Z dziurkami wygląd by chyba ucierpiał? Może wydajniejszy radiator?
Może przy śrubkach nie mierzyłem, podałem najcieplejsze miejsce (ale nie srubki). co do radiatora może i tak lecz chodzi o to że cieplo niezabardzo ma gdzie umknąć. Za odprowadzenie ciepła ma być odpowiedzialna obudowa ale moim zdaniem kilka podłużnych otworów (np. takich jak w nboxie) pomogło by bardzo. Co do wyglądu, jak dla mnie, mogłoby tak być. Pozdro. Darek.
 

kapryk

New member
W przeciwienstwie do icy boxa w specyfikacji arivy jest informacja o trybie 24p. Bylbym wdzieczny gdyby ktos sprawdzil co pokazuje "info" telewizora.
 

cm812

New member
no i mnie dopadło ;)
mam kilka płyt, parę divx'ów i nagrania z kamery AVCHD i lekko się zaraziłem właśnie jakimś playerkiem, albo .... Blu-Ray'em!!!
Wybór zacieśniłem do:
- IcyBox MP3011HM - 449zł
- HYUNDAI MBOX P500 - 595zł
- albo.... jakiś stacjonarny BLU-RAY, bo ma jedyną przewagę - krążki ;)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
- albo.... jakiś stacjonarny BLU-RAY, bo ma jedyną przewagę - krążki ;)
Witam.
Moim zdaniem zdecydowanie lepiej playerek + stacjonarny odtwarzacz BR.
Przerabiałem to,miałem LG BD390 - dobre urządzenie.
Teraz mam Sony BDP-360 (solidny bez "wodotrysków") + MP3011HM.
Fakt, dwa pudełka, dwa piloty, ale funkcjonalność lepsza, a cena niecałe 900 zł razem.
 

cm812

New member
cho, cho to widać BR ma znaczenie, fakt płytki od razu bez zabawy w .iso a funkcjonalność nowych modeli dorównuje playerom.
Nie zwróciłem uwagi, że ten P500 nie ma wyjścia na SD/SDHC co go dyskwalifikuje bo miałem go używać pod kamerę HD Panasonica - karty SDHC.
Co prawda sprzedawca w Bielsku bardzo mnie namawiał na P500 sugerując jego niebywałą przewagę nad ICYBoX3011 przy 150zł różnicy.
Wychodzi, że jeśli są te playerki podobne i gdzieś świta zakup BR er. PS3 to wypadało by kupić ew. najtańszego playera (ASMAX 230zł!!!) lub zachować umiar cenowy i jeśli jest tego wart dorzucić do IcyBox3011 -439zł.

pozdr ;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Problem z klientem torrenta.
Udało mi się pobrać 2 pliki.
Teraz nie mogę dodać do pobrania nowych plików.
Soft nowy, zmian żadnych nie robiłem.
Ustawienia fabryczne przywrócone i nic.
Jak dodaje plik do ściągnięcia i klikam na Yes to jest biały ekran (z www) i nic.
Jakieś pomysły ?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
polecam ci icyboxa jako najlepszy stosunek jakosci do ceny :) a jak bywasz w katowicach zapraszam na testy :)

A propos testów... Interesuje mnie efektywność tego pasywnego chłodzenia. Czy ktoś robił jakieś pomiary temperatur radiatora chipsetu i dysku?... Bo jakoś nie wydaje mi się - a bazuję na doświadczeniu z kilkoma różnymi playerami - aby sama obudowa, nawet specjalnie skonstruowana, dała możliwość naprawdę dobrego odprowadzenia ciepła. Jeżeli do środka włożymy dysk normalny dysk 7200 rpm, a nie żadne wersje eco i low power, to mam wrażenie, że bez wywiewu odtwarzacz nie "pożyje" długo. I nie mam tu na myśli dysku, ale chipset...
 

pkomp

New member
stosunek jakości do ceny...to samo co ariva - praktycznie podobne problemy o ile porzadnie softem się nie zajmą....
stosunek jakości do ceny jest tak naprawde marny jak i te odtwarzacze - bądźmy szczerzy - mozliwości i prędkośc jaka obsługuja jest na bardzo niskim poziomie
no filmy odtwarzaja i tyle - tak naprawdę na tym koniec bo cała reszta to jedna wielka nędza
 

cm812

New member
@pkomp, aleś dowalił ;)
a już zaoszczędziłem i skłaniałem się do IcyBox'a kosztem P500 a tu taka riposta!
Tak czy inaczej żaden BR nie zastąpi takiego Playera więc coś trzeba wybrać.
I albo Asmax'a za b. małą kasę lub coś właśnie pokrewnego Ariva lub wspominany IcyBox.
nie narzekajcie bo mi już pierwsze "napalenie" opadło ale kupić zamierzam ;)
 

janusz

New member
Bez reklam
Pewnie opinia pkomp-a jest słuszna, ale zależy co chcesz z urządzeniem robić.
Kolega pkomp to bardzo zaawansowany użytkownik którego nudzi zwykłe odtwarzanie, próbuje modyfikacji, chciałby z tego playera wyciągnąć więcej dla samego faktu, że tego dokonał.
Dla takiego użytkownika jak ja, Ariva jest najlepszym playerem dostępnym na rynku, a na pewno w cenie do tysięca zł (jest kilka urządzeń równie dobrych w tym Icybox). Praktycznie bez wad.
IcyBox jest jedynym urządzeniem na rynku oprócz Arivy które wizualnie mi odpowiada, jest nawet ładniejszy. Bardzo podoba mi się taki minimalizm wzorniczy. Urządzenie zapewni wiele frajdy, na pewno więcej niż odtwarzacz BR.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A propos testów... Interesuje mnie efektywność tego pasywnego chłodzenia. Czy ktoś robił jakieś pomiary temperatur radiatora chipsetu i dysku?... Bo jakoś nie wydaje mi się - a bazuję na doświadczeniu z kilkoma różnymi playerami - aby sama obudowa, nawet specjalnie skonstruowana, dała możliwość naprawdę dobrego odprowadzenia ciepła. Jeżeli do środka włożymy dysk normalny dysk 7200 rpm, a nie żadne wersje eco i low power, to mam wrażenie, że bez wywiewu odtwarzacz nie "pożyje" długo. I nie mam tu na myśli dysku, ale chipset...
Cofnij sie kilka postów wczśniej, zrobiłem kilka pomiarów pirometrem. Napisz co o tym sądzisz. Pozdro. darek
 

janusz

New member
Bez reklam
Przyjemnie się czyta, bo to prawda, należy sie najpierw zastanowić czego się oczekuje. Urządzenie spełniuło w 100 % moje oczekiwania , a nawet okazło się przydatne w tym do czego nie miało służyć (torrent, z uwagi na ilość osób korzystających z kompa). Więc dziwne byłoby gdybym nie był zachwycony? A dodaję, że odtwarzacz BR mniue nie zachwycił. Nie kupiłbym innego, ale czy drugi raz bym się zdecydował?
 

drjones

Member
Pytanie do slr

Odnosnie playerow typu icybox, hyundai, xtreamer, popcorn sluze pomoca techniczna i wiedza ktora nabylem przy pracy z tymi playerami ich modyfikacjami hardwaru jak i softwaru.

Ok, slr / volty skoro masz tak szeroką wiedzę poratuj człowieka - mam jedna zagwozdkę w kilku pytaniach.
Po długiej selekcji zostały mi 3 potencjalne maszynki z długiej listy. Kukurydza A200, Mede8er i Xtreamer Sidewinder. Trzy pytania (co do reszty to znam odpowiedzi):
- które z nich dają radę w zewnętrznym napędem z obsługą sklepowych DVD (w domyśle CSS) / BD z pełnym menu (i nie chodzi mi tu soft z C200 w grywany do A200),
- które dają bezbolesny dostęp do tv internetowej, shoutcasta, YouTube i innych (to że żaden nie ma w pełni funkcjonalnej przegladarki WWW to wiem)
- który w powyższych playerów na najnowszym sofcie daje sobie radę z HDaudio ORAZ z konwersją sygnału HDaudio na optyk/coaxial w 5.1 (odpowiednio do DTS core lub do AC3).

Śledzę tabele audio Humanmedia, ale tam akurat dla starszych softów testy są zrobione. Wiem, że Hyundaie dekodują dźwięk do 5.1 ale z tego co wiem, nie palą się tam by dodać im funkcje sieciowe (coś będzie ale nie tak rozbuchane jak w Xtreamerze) no i na pewno brak wsparcia CSS dla zewnętrznych napędów DVD.

I ostatnie pytanie poza konkursem czy naprawde Xtreamery są tak awaryjne i wieszające się, czy to tylko "nieczytaci" użytkownicy, którzy najpierw zrobią potem myślą?

PS. Absolutnie maksymalny pułap cenowy wyznacza popcorn A200
 
Do góry