RaidSonic IcyBox

darekguma

New member
Bez reklam
masz racje kolego na tych playerach wszystkich predkosci kolo 5-7 MB/s (60-80 Mbit) to bardzo dobre wyniki... jak mi sie bedzie nudzic zrobie test IcyBoxa, Hyundaia TP01, Xtreamera 2010 :) test bedzie miedzy lapkiem <> router <> player siec 100 mbit kabel.
Było by miło gdybyś poświęcił chwile swojego drogocennego czasu. Pozdro. Darek.
 

bomen

New member
Zajrzyj na stronę humanmedia - tam przy każdym sprzedawanym przez nich playerku w sekcji Specyfikacja/Praca w sieci (/osiągi) jest podany zmierzony przez nic transfer - zarówno przez LAN jak i Wifi.
No i przy niektórych pojawiają się komentarze typu "Płynny odczyt materiałów wideo HD z dysków zewnętrznych ze wskaźnikiem bitrate do 15Mbps"
A skoro ten sprzęt sprzedają - to chyba nie maja powodów, by zaniżać im osiągi.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Zajrzyj na stronę humanmedia - tam przy każdym sprzedawanym przez nich playerku w sekcji Specyfikacja/Praca w sieci (/osiągi) jest podany zmierzony przez nic transfer - zarówno przez LAN jak i Wifi.
No i przy niektórych pojawiają się komentarze typu "Płynny odczyt materiałów wideo HD z dysków zewnętrznych ze wskaźnikiem bitrate do 15Mbps"
A skoro ten sprzęt sprzedają - to chyba nie maja powodów, by zaniżać im osiągi.
Złacze LAN (RJ45):
- standard 10/100Mbit - rzeczywiste transfery do 30Mbps

To są dane z tej strony dla tego odtwarzacza czyli teoretycznie pliki avchd o przepływności 20 Mb/s powinny smigac że aż miło, a tak nie ma.
 

pkomp

New member
slr wróć do podstawówki bo masz widzę poważne problemy z liczeniem - od kiedy to bajt ma ponad 10 bitów?
według tego co podajesz to wychodzi 40-56 megabit i mówisz że to bardzo dobre wyniki......

niestety specyfikacja sobie a praktyka sobie - część filmów chodzi część się chaczy - to ie wina sieci - to wina marnych interfejsów i jeszcze marniejszej obsługi przez te playery

dlatego biorę dysk, tankuję do pełna po esata i zamykam w pudełku
szkoda czasu na zabawy siecią - sprawdźcie przy okazji czy przerzuci wam jakiś plik 15 giga z kompa na player i w drugą stronę...ariva nie dała rady - zrywała połączenie już przy pierwszym gigabajcie
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie będę się spierał, ale filmy około 5 GB bez problemu po sieci przesyłam, tylko raz mi przerwało. Co prawda korzystałem z tego niezbyt często i nigdy pliki nie przekraczały 10 GB.
 

pkomp

New member
slr nie ośmieszaj się - proszę kopia twojego postu - resztę też poprawiłeś

Napisał slr
masz racje kolego na tych playerach wszystkich predkosci kolo 5-7 MB/s (60-80 Mbit) to bardzo dobre wyniki... jak mi sie bedzie nudzic zrobie test IcyBoxa, Hyundaia TP01, Xtreamera 2010 test bedzie miedzy lapkiem <> router <> player siec 100 mbit kabel.

nie obrażam cię - zwracam ci tylko uwagę że przysypiałeś na lekcjach
 

pkomp

New member
cały czas pomagam - jakbyś czytał to byś zauważył
zresztą zauważyłbyś również swój nawias bo w przeciwieństwie do ciebie czytam uważnie :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Ale po co te nerwy, wszyscy piszecie naprawdę świetne informacje, nawet jak czasem zdarzą się niedomówienia to i tak mniej doświadczeni czytelnicy (jak ja) wiele skorzystaję. Dzięki za dzielenie się Waszą wiedzą.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Parę problemów i uwag:
1. Zainstalowałem HDD (WD Green 500GB) i .. po podłączeniu do PC jest w nim widoczny(można z nim robić wszystko), a 3011 nie widzi.
Próbuje formatować z menu, ale jakoś nie można.
2. Pliki z audio HD (przynajmniej tak opisane) odtwarzają audio, ale tylko stereo, mimo różnych ustawień audio. Amp. HK 255.
Może jakiś pomysł na pkt. 1 ?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.
Parę problemów i uwag:
1. Zainstalowałem HDD (WD Green 500GB) i .. po podłączeniu do PC jest w nim widoczny(można z nim robić wszystko), a 3011 nie widzi.
Próbuje formatować z menu, ale jakoś nie można.
wczoraj na próbę odłączyłem dysk z koma 500Gb samsung i podłączyłem do icyboxa jako wewnętrzny dysk i wszystko co było na dysku znalazł bez problemu. Dzisiaj jade po nowy dysk sata 3,5' samsunga i zobaczymy jak to bedzie wygladało. Co do odtwarzania audio hd to nie mogę odp. ponieważ nie mam takiego ampli. Ale podaj jakieś przykłady takich plików to sobie sciągne i zrobie próbe u znajomego. a czy wgrałeś nowy soft?, tak tylko pytam bo po wgraniu u mnie pojawiła sie opcja przesyłu dzwięku bez kompresji (downmixu)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Wypiłem piwko ;-) i udało się.
Otóż niechlujstwo ludzi składających IB to spowodowało.
Kabel sygnałowy SATA podłączony był w IB do "martwego" złącza.
Zmieniłem na to drugie i ... wszystko działa.
Jedna uwaga, jeśli mamy stworzone partycje pod Windowsem to IB przy uruchamianiu uparcie chce formatować HDD.
Jeśli na to pozwolimy to mamy jedną partycje i .... "święty spokój".
Swoją drogą instrukcja, ta krótka (polska) i ta "długa" sa raczej mało dokładne.
Panowie (a może i Panie) od IB poprawcie się.
 

pkomp

New member
jesli obsługa samby i BT bedzie włączona to chce formatowac bo odrazu tworzy swoje katalogi
bez włączania tych usług powinien siedziec cicho
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Samba i BT czasami przydaje się.
Po sformatowaniu HDD przez IB można stworzyć dowolne foldery i z nich korzystać. BT działa sprawnie (zassałem jeden 1,5 GB plik bez problemu).
Ogólnie z urządzenia jestem zadowolony.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.
Samba i BT czasami przydaje się.
Po sformatowaniu HDD przez IB można stworzyć dowolne foldery i z nich korzystać. BT działa sprawnie (zassałem jeden 1,5 GB plik bez problemu).
Ogólnie z urządzenia jestem zadowolony.
A czy możesz mi podpowiedzieć jak uruchomić bittorenta, nie miałem nigdy doswiadczenia z odtwarzaczami sieciowymi i niezabardzo kumam od czeg zacząć. Dzięki.
 

pkomp

New member
usb device - podłącz pod komputer to się dowiesz

co do torrenta to wejdź na strone z kompa(adres playera w sieci) i będziesz wszystko widział

zreszta masz to w instrukcji - jak nie od icybox to od arivy 210 - to praktycznie to samo
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Na początku tematu o IcyBoxe była dyskusja o temperaturach urządzenia i dysku podczas pracy a wiec zrobiłem kilka pomiarów, dysk zabudowany to samsung 1Tb. Materiał który zapodałem to plik mkv 14,1 mb/s, po pierwszej godzinie pracy , obudoaw temp. 35'C, dysk 37'C, radiator na płycie 40'C. Po 4 godzinach pracy temp. obudowy 35'C, dysk 44'C, radiator na płycie 55'C. po otwarciu obudowy temp. oczywiście spadła i tu dziwne że producent nie pomyślał o dziurkach w górnej części obudowy, to by załatwiło problem dość wysokiej temp. urządzenia, lecz do przegrzania urządzenia jeszcze chyba daleko, co o tym sadzicie?. Pozdro. Darek.
 
Do góry