RaidSonic IcyBox

Horhe Ortega

New member
Też bym się zastanowił przed wkładaniem jakiegoś max. wydajnego Raptorka który "luzem" wykręca nieomal 60°C!Zwłaszcza gdy dla większości dysków specyfikacja ustala max. na 60°C a i 55° też się spotka.Ciekawe że HD Tune Pro pokazuje dla mojego Samsunga max. 72/75°.
 

zukes

New member
Czy Ktoś ma jakieś testy tego odtwarzacza?

Zastanawiam się na kupnem tego odtwarzacza czy ktoś robił testy tego pudełka i co w nim nie działa?
 

zukes

New member
Co z dzwiękiem Audio

Jeśli chodzi o dźwięk audio:
1. Z opisu wynika że jest możliwość przesyłania dźwięku wprost po kablu HDMI - czy działa poprawnie?
2. Czy dostępny jest downmixing tylko do stereo czy również do bardziej złożonych formatów?
3. Czy dekoduje dźwięk Dolby Digital, 5.1 - rozumiem, że nie mają licencji ale czy robi sensowny downmixing i do jakiego formatu?
4. Czy dźwięk można wyłączyć z HDMI i póścić tylko po opiticalu lub innych wyjściach audio?
5. Krótko czy istnieje dźwięk którego player nie odtworzy i nie z downmixuje :)?
6. Czy można budować swoje playlisty da muzyki?
7. Czy odtwarzacz potrafi odtwarzać całe katalogi?
8. Jaka jest jakość dźwięku czy można porównwać do popcorn'a?

Jeśli chodzi o obraz wideo:
1. Czy przewija w przód i w tył bez zacięć?
2. Czy równocześnie wysyła obraz przez HDMI i composite?
3. Jaka jest jakość obrazu video HD czy można porównwać do popcorn'a?

Napisy.
1. Czy można decydować z jakich napisów korzystamy dla mkv?


Zdjecia.
1. Po jakim czasie wczytują się fotki z dysku odtwarzacza? Chodzi o czas zwłoki od naciśnięcia na pilocie do pojawienia się na ekranie? Np fota 5MB?

Menu obsługa.
1. Czy menu jest w HD czy w SD?
2. Czy pilot musi być wycelowany w odtwarzacz pod kątem prostym czy akceptuje również inne kąty?
3. Czy obsługa menu jest powolna czy akceptowalna?
4. Jak szybko wstaje odtwarzacz?
5. Czy można go wyłączyć absolutnie (bez trybu NAS)?
6. Czy jest możliwy tryb NAS?

Grzanie się.
1. Nie ukrywam że zaniepokoił mnie post o grzeniu się urządzenia dla dysków. Czy chodziło o dyski 7200 czy o 5600?
 

zukes

New member
Skupmy się na tym co można

Czy to oznacza że Hyundai tak superowsko odtwarza muzykę czy też, że popcornowi tak dobrze idzie?

No i jak na tym tle wygląda nasz RaidSonic?

Czy można wyłączyć dziwięk po HDMI?

W jakim sensie RaidSonic jest nie porównywalny do popcorna?

Popcorn cały czas walczy ze stabilnością. Kazy kolejny firmware poza łataniem starych dziur wprowadza nowe. Nie widzę uzasadnienia do płacenia 200EUR za taki odtwarzacz do tego szumiący i grzejacy się.

Widzę że mogę zapłacić 100EUR i mieć funkcjonalnie to samo. Pytanie czy faktycznie to samo?

I dlaczego prosze ciebie o pomoc :)
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jako że niezabardzo wiem o co chodzi z tym uPNP to musze gdzieś o tym poczytac, nie miałem z tym jeszcze doczynienia.
o samym działaniu troche sie dowiedziałem ale co do uruchomienia tego w kompie tak by były pliki widoczne w odtwarzacz sieciowym to nie mam pojecia jak to zrobic. Jak w ustawieniach odtwarzacza w menu wchodze w zakładke uPnP to odtwarzacz widzi PS Media Server. Może ktoś podpowie jak udostępnia sie pliki w kompie poprzez uPnP. Dzieki. Pozdro. Darek.
 

pkomp

New member
klikasz prawym na folder/dysk i wybierasz udostępnianie

potem wlazisz w menu playerka i bodajze lan?

wpisujesz ewentualnie haslo i wszystko
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzieki. zrobie probe jak przyjde z roboty. Pozdro. Darek
A więc zrobiłem zgodnie z podpowiedzią i IcyBox bez problemu widzi udostepnione foldery lecz przy odtwarzaniu plików z kamery w formacie avchd materiał strasznie sie przycina. w czasie odtwarzania odtwarzacz informuje o prędkości sieci 4535 KBits/s a pliki mają przepływność od 17 mb/s do 22mb/s. Komputer mam połączony z odtwarzaczem poprzez router Linksys WRT120N. Może mi ktoś podpowiedziec jaki jest max przepływ w takiej konfiguracji miedzy kompem a odtwarzaczem sieciowym. Moge jeszcze dodać że po PS Medeia Server sytuacja wygląda podobnie. Dzięki. Pozdro. Darek.
 

pkomp

New member
dlatego wszyscy się strasznie burzą gdy się pisze by nie inwestowali w wifi do tych playerków bo szkoda kasy
zabawa siecią to też nie ma sensu - ta sieć jest do spojrzenia na pogodę ewentualnie do katowania się youtube bo co jak co ale ten odtwarzacz youtube to dziadostwo jakich mało

olejcie to i nie zawracajcie sobie głowy tymi zbędnymi funkcjami
jedyne co dobrze wychodzi w tych wszystkich playerach to odtwarzanie filmu z dysku sata czy usb i nic więcej....
 

darekguma

New member
Bez reklam
dlatego wszyscy się strasznie burzą gdy się pisze by nie inwestowali w wifi do tych playerków bo szkoda kasy
zabawa siecią to też nie ma sensu - ta sieć jest do spojrzenia na pogodę ewentualnie do katowania się youtube bo co jak co ale ten odtwarzacz youtube to dziadostwo jakich mało

olejcie to i nie zawracajcie sobie głowy tymi zbędnymi funkcjami
jedyne co dobrze wychodzi w tych wszystkich playerach to odtwarzanie filmu z dysku sata czy usb i nic więcej....
Teraz też już to wiem i potwierdzam, trzeba zaoptrzyć się w dysk usb i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Dzięki. Pozdro. Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
@darekguma

Oczywiscie po kabelku odtwarzasz tak?

Predkosc przesyu na takich playerach po kablu to max 10 MB/s lecz przewaznie kolo 5-6. Po wifi 2-4 MB/s w zaleznosci od routera i standardu... czy G czy N niestety te playery niezaleznie jaki to jest maja takowe male predkosci i zalezy to od ich "mocy" a raczej jej braku do tego typu czynnosci :)
Dokładnie tak, odtwarzam po kabelku. Teraz już wszystko jasne, po kabelku tylko zdjecia,muzyka,divixy i to chyba tyle. Czyli do odtwarzania takich pików jak avchd o przepływnosci około 20 Mb/s rozwiązaniem bedzie player z siecią Gb, czy tak?,może sie myle. Dzięki. Pozdro. Darek.
 

pkomp

New member
tak ale taki dune ma gigabita eksperymentalnie...moze popcorn choć i tak podejrzewam że wydajność tych kart będzie słaba w porównaniu do komputera
 

janusz

New member
Bez reklam
dlatego wszyscy się strasznie burzą gdy się pisze by nie inwestowali w wifi do tych playerków bo szkoda kasy
zabawa siecią to też nie ma sensu - ta sieć jest do spojrzenia na pogodę ewentualnie do katowania się youtube bo co jak co ale ten odtwarzacz youtube to dziadostwo jakich mało

olejcie to i nie zawracajcie sobie głowy tymi zbędnymi funkcjami
jedyne co dobrze wychodzi w tych wszystkich playerach to odtwarzanie filmu z dysku sata czy usb i nic więcej....
Mam nieco inne doświadczenia, u mnie Ariva świetnie wykorzystuje pliki z dysku komutera i równie dobrze z napędów komputera (każde mkv idzie bez zacięć). Oczywiście przewodem za pośrednictwem routera.
Ale co najważniejsze super działa Torrent. Oczywiście jak dla kogo, przez kilka tygodni około 200 GB przy dość wolnym łączu 2 GB i tylko w dzień i to nie cały czas. Wcześniej przez komputer chodziło to może nieco lepiej, ale żeby dzieci mogły korzystać z gier trzeba było wyłączyć, teraz nie.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Nie mylcie panowie pojecia MB/s z Mb/s :)

Do odtwarzania po kablu filmow BD fullHD wystarcza siec 100 mbit playery z kartami 1 gbit to nadwyrost i wykorzystanie tego to tylko transfer plikow na dysk w srodku a nie ze to pomaga przy filmach BD np :)





Avatar BD ISO dla porownania:
Length: 2:41:41 (h:m:s)
Size: 47,537,541,120 bytes (~47 Gb)
Total Bitrate (obraz/dzwiek): 39,20 Mb czyli mniej niz 100 mbit :)

Czy cos jeszcze mam podac ? :)
Dość wyczerpująco-graficzna odpowiedz:-o. Dzięki.
 

bomen

New member
Prawie wszystko się zgadza poza "Realna prędkość danych" - bo te 12.5 MB/sek to jest prędkość teoretyczna.
Pomiędzy komputerami transfer rzędu 10MB/sek (80Mbps) to bardzo dobry wynik, a player'y są sporo do tyłu.
Np. wg. humanmedia IcyBox MP305 ma transfer rzeczywisty przez LAN do 30 Mbps - a to może być za mało dla niektórych filmów.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Mam nieco inne doświadczenia, u mnie Ariva świetnie wykorzystuje pliki z dysku komutera i równie dobrze z napędów komputera (każde mkv idzie bez zacięć). Oczywiście przewodem za pośrednictwem routera.
Ale co najważniejsze super działa Torrent. Oczywiście jak dla kogo, przez kilka tygodni około 200 GB przy dość wolnym łączu 2 GB i tylko w dzień i to nie cały czas. Wcześniej przez komputer chodziło to może nieco lepiej, ale żeby dzieci mogły korzystać z gier trzeba było wyłączyć, teraz nie.
To jak to w końcu jest?. Kolega pkomp twierdzi że nie idzie oglądac po sieci tak wielkich plików a Kolega slr obrazowo wyjaśnił ze jest taka opcja. To gdzie leży problem w tym że u mnie pliki avchd sie tną po sieci z kompa?. Dzięki. Darek.
 
Do góry