RaidSonic IcyBox

drjones

Member
Dziś w ofercie HumanMedia pojawił się nowy Raidsonic IcyBox MP3011HW za całkiem przystępną cenę (460pln) z przyzwoitymi standardowymi funkcjami, w tym pełna obsługa HDAudio. Wygląda to dość atrakcyjnie.

Pytanie do pt. forumowiczów miał ktoś doświadczenia z tą firmą?
Jak wyglądają aktualizacje (widzę, że maja dość świeże pliki nawet dla starego sprzętu - niestety bez changelogów) i support?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Rzeczywiscie ciekawa propozycja, ciekawe jakie odtwarza pliki muzyczne, np. flac. I czy czyta pliki tekstowe w formacie txt?
 

Horhe Ortega

New member
Changenote są w paczkach z softem chociaż dla tego nowszego modelu(/HDD) jeszcze i tak za wiele nie widać.Za wcześnie , ale na lepsze wsparcie niż dla Hyundaia(.txt) raczej bym nie liczył-to nic że procek praktycznie ten sam.Ciekawe jak sobie będzie radził z cieplejszymi modelami dysków bo brak wiatraka + fajna obudowa alu(z konieczności) to super sprawa.
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
pytaj co chcesz wiedziec o nim :) zreszta wszystko jest opisane w linku na aukcji :)

Hmm to może ja. Jak narazie nie widać w opisie sprzętu wsparcia dla zewnętrznych napędów DVD i obsługi CSS oraz brak YouTube w serwisach.
Na ile można liczyć na RaidSonic w kwestii rozbudowy funkcjonalności i aktualizacji softu odtwarzacza? Pytałem już o to ekipę HumanMedia ale jakoś się towarzystwo pochowało ;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Być może czegoś nie doczytałem, ale pojawia się u Nas w sprzedaży (wg. Human Media) 16.09.2010 i jednocześnie tutaj: Odtwarzacz IcyBox MP3011HW
jest "najnowszy"softu do pobrania z datą 27.08.2009 !!!. Czy jest on taki dobry, czy to jakieś kpiny. :!:
Swego czasu kupiłem obudowę IcyBoxa , i jak się okazało bez wsparcia softwarowego do jakiegoś nowego systemu.
Tak już zostało, a obudowa leży sobie :sad:
Osobiście poczekam na jakieś testy.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.
Być może czegoś nie doczytałem, ale pojawia się u Nas w sprzedaży (wg. Human Media) 16.09.2010 i jednocześnie tutaj: Odtwarzacz IcyBox MP3011HW
jest "najnowszy"softu do pobrania z datą 27.08.2009 !!!. Czy jest on taki dobry, czy to jakieś kpiny. :!:
Swego czasu kupiłem obudowę IcyBoxa , i jak się okazało bez wsparcia softwarowego do jakiegoś nowego systemu.
Tak już zostało, a obudowa leży sobie :sad:
Osobiście poczekam na jakieś testy.

No ale jak ściągniemy FW z tego linku co podałeś to możemy się przekonać że to tylko literówka na stronie Human Media.
Pliki IMG ma datę 27.08.2010 !!! To tylko błąd ludzki.
 

darekguma

New member
Bez reklam
To ja zapytam o rzecz najważniejszą dla mnie, czy czyta AVCHD po dlna a jeszcze lepiej jak by czytał wraz z menu. Dzięki. Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
chodzi ci o BD ISO albo struktore jak podejrzewam tak? jezeli masz DLNA w innym sprzecie to bedzie dzialac :) Sam testowalem Avatara BD i dziala oczywiscie bez menu bo zaden taki player poza popcornami i dune czyli tam gdzie sa sigmy nie czyta menu BD ale oczywiscie na pilocie jest zmiana audio i sobow dostepna. Menu DVD jak najbardziej jest obslugiwane graficzne.
Dzięki za odp. Pozdro. Darek
 

kubuch2

New member
Czy ktoś z posiadaczy może mi powiedzieć jak wygląda w tym urządzeniu sprawa powiększenia
obrazu w filmach które nie wypełniają w 100% całego ekranu. Chodzi mi o taką funkcję jak w KMplayer - pełen ekran(obcięty). Nie lubię oglądać filmów z czarnymi pasami dlatego szukam odtwarzacza który by posiadał taką funkcję.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Swego czasu kupiłem obudowę IcyBoxa , i jak się okazało bez wsparcia softwarowego do jakiegoś nowego systemu.
Tak już zostało, a obudowa leży sobie :sad:
Witam.
Prostuje i przepraszam. :oops:
Obudowa była innej firmy.
Niech rekompensatą będzie zamówienie przeze mnie tego playerka.
Już do mnie "jedzie". 8)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy czyta AVCHD po dlna a jeszcze lepiej jak by czytał wraz z menu. Dzięki. Darek.

Testowałem urządzenie przez niedzielne popołudnie. Funkcjonalność w pełni zgodna ze specyfikacją, AVCHD odtwarzał bez żadnego problemu, również z bezpośrednio podpiętej kamery jako dysku. Nie odpowiem na pytania dotyczące dźwięku DTS HD-MA, bo nie mam takiego ampli.

Bardzo dobrze działa funkcja skanowania dysku i tworzenia bibliotek oraz funkcja wyszukiwania po nazwach, datach. Jeżeli jest w środku duży dysk z wielką liczbą materiałów, to nieoceniona pomoc.

Bardzo płynnie obsługuje napisy wbudowane w pliki M2TS, co było dotychczas problemem dla niektórych playerów.

Jest sporo opcji skalowania materiałów wideo, więc "nielubiciele" czarnych pasów będą zadowoleni.

Niestety, zapomniałem sprawdzić zewnętrzny napęd DVD po USB, ale myślę, że nie będzie problemów. Kartę 32GB i zewnętrzne HDD obsłużył bez kłopotów.

Minusem jest fakt, że zwykły dysk wewnątrz solidnie się grzeje. Nie chciało mi się przekładać "greena eco" z innego playera, więc włożyłem Samsunga 1 TB i po godzinie użytkowania obudowa urządzenie była bardzo solidnie nagrzana, nie mówiąc o dysku w środku. To może wróżyć kłopoty na, bo nowoczesne dyski po przegrzaniu lubią się zatrzymać i mamy I/O error...

]czy czyta po dlna

Co do DLNA... Pytanie ma sens, jeśli masz jakieś urządzenie z serwerem? Bo player ma klienta DLNA, ale osobiście nie mam serwera, aby sprawdzić działanie, a nie chciało mi się z braku czasu kombinować z instalowaniem na komputerze. Mój tv nie ma DLNA, więc dotychczas takim przesyłem się nie bawiłem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Co do DLNA... Pytanie ma sens, jeśli masz jakieś urządzenie z serwerem? Bo player ma klienta DLNA, ale osobiście nie mam serwera, aby sprawdzić działanie, a nie chciało mi się z braku czasu kombinować z instalowaniem na komputerze. Mój tv nie ma DLNA, więc dotychczas takim przesyłem się nie bawiłem.[/QUOTE]Na kompie mam postawiony PS3MS który współpracuje z Panaskiem i działa to super za wyjatkiem tego że panas obsługuje bardzo mała ilosć formatów dlatego myślę nad takim odtwarzaczem, a że ostatnio zakupiłem kamerkę i chce materiały z niej przechowywac na dysku kompa stacjonarnego i właśnie korzystać z dlna. Jutro podjade do gościa który sprzedaje te odtwarzacze i sprawdze to. Dzięki. Darek.
 

pkomp

New member
nie wiem czy jest sens bawic sie w DLNA skoro wystarczy zwyczajnie udostepnić pliki bo urzadzenie ma uPNP

kirek jak dysk nie przekroczy 65 stopni to nic mu sie nie stanie - tegoroczne wakacje stestowały moje dyski na poprawna prace 24/7 w temperaturze 60 stopni i kompletnie nic sie nie przytrafiło - może tylko ciut głosniej chodziły niz przy 50 stopniach
obecne dyski bardzo dobrze znosza takie temperatury i to dla nich nic dziwnego
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
kirek jak dysk nie przekroczy 65 stopni to nic mu sie nie stanie

Hmmm... A jak przekroczy? A jak inne komponenty wewnątrz nie są tak wytrzymałe... Rozgrzany dysk powoduje solidne podniesienie temperatury wszystkich układów wewnątrz playera, a procesor ma tylko mały radiatorek... Nic chciałbym być krakaczem, ale latem mogą być problemy...
 
Do góry