PV70 czy PV700?

derian

New member
drzezi napisał:
Ja póki co oglądam wszystko na całym ekranie (37PV70).W instrukcji jest również napisane:"nie wyświetlaj nieruchomego obrazu przez długi czas" a typowe nieruchome obrazy to m.in. "obrazy wyświetlane w trybie 4:3".Loga stacji niestety pozostają i są widoczne na czarnym tle.Po krótkim czasie znikają.Czy oglądasz 4:3 z tymi jasnymi pasami z boku i nie zostaje po nich ślad ?

Trudno powiedzieć, co producent miał na myśli pisząc "długi czas". Audycje w formacie 4:3 ogladam w trybie Auto, więc bez pasów. Żona miała problem z przyzwyczajeniem się do rozcigniętego obrazu ale jakoś to zaakceptowała. Zresztą, "M jak miłosć" leci chyba w 16:9 :D "Taniec z gwiazdami" również. Nie zauważyłem, by po logach pozostawał jakiś ślad. Może i pozostaje, ale skoro napisałeś, że po chwili zanika to chyba jest ok. Napisałem wyzej, że ustawienia obrazu mam pościągane poniżej 50% (oprócz ostrości), więc mocno nie strzelam. 4:3 z pasami po bokach jakoś mnie odpycha, może własnie przez te historie o wypalaniu się ekranu.
 
Witam,

No i stało się, kupiłem właśnie PV700 po ok.1 roku wertowania forum.
Nie była to łatwa decyzja ponieważ na początku moim faworytem był LCD 32LX500 ale na szczęście się uleczyłem i nie zrobiłem błędu zakupując ten TV (teraz wiem co to jest czerń).
Rzeczywiście jak oglądałem 70-tkę i 700-tkę to duży plus za desing dla 700-tki, a przecież TV nie będę zmieniał tak szybko i dlatego wygląd dla mnie ma duże znaczenie.
Jeszcze nie mogę się przyzwyczaić do wielkości ekranu :)
Niedługo zamieszczę swoje odczucia co do jakości obrazu jak i samego TV no i może trochę fotek.
 

derian

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Witam,

No i stało się, kupiłem właśnie PV700 po ok.1 roku wertowania forum...
quote]

No to jest nas więcej ;) Do wielkości ekranu szybko przywykniesz. Napisz jak wrażenia.

Pozdrawiam.

TH-42PV70P
RDR-HX750
RV-60
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest nas więcej

Dziś dołączyłem do Was. Przyjechał Panasonic PV700. Tylko rozpakowałem, bo musialem wracac do pracy. Kupiłem dzięki Wam - Forumowicze - po prawie 4 miesiącach wertowania tego forum (najpierw mial być lcd...).
Wprawdzie polowalem na dobrą cenę 70-tki, ale dorwałem 700
(za 3999 - chyba nie przepłaciłem!?).
Teraz zastanawiam się, jak to powiesić. Podobno można kupić tanie a dobre uchwyty (może coś poradzicie?).
Jak tylko trochę przetestuję, opiszę pierwsze wrażenia.
 

derian

New member
Wprawdzie polowalem na dobrą cenę 70-tki, ale dorwałem 700
(za 3999 - chyba nie przepłaciłem!?).


Niezła cena. Gdybym miał takiego w pobliżu, zapewne kupiłbym 700tkę. Swijej 70tki nie wieszam. Preferuję niską szafkę. Gdzieś wyżej napisałem, że porównując stojaki wybrałbym podstawę PV7ki. Po zakupie 70P zmieniłem zdanie. Prezentuje się bardzo dobrze. Jak powiesisz swoją to daj sznurka do zdjęcia.
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
PV700 za 4 tysiaki

smalec napisał:
Niezła cena. Gdzie kupiłeś?

Kupiłem w sklepie internetowym Euro-Agd (może jeszcze są...).
Ale jeśli ktoś chce zamówić, proponuję zrobić to przez sklep Euro-Agd w danej miejscowości. Wtedy plasma jest na drugi dzień. Gdy zamawiasz bezposrednio w internecie, możesz długo czekać i... sie nie doczekać. Bo z tego co się zorientowałem, to nieźle schodzą.
W ten sposób transakcji dobiłem w stacjonarnym sklepie, a zapłaciłem cenę ze sklepu internetowego.
Oczywiście, od razu sprawdziłem, czy modele nie sa z wystawek. Wynik - 0 godzin.
Jeśli to info komuś pomoże, to super. Dajcie znać!
O wrażeniach nieco później, kiedy bardziej potestuję.
Ale pierwsze wrażenie - wszystko OK!
 

Arek

Member
daroda napisał:
Kupiłem w sklepie internetowym Euro-Agd (może jeszcze są...).
Ale jeśli ktoś chce zamówić, proponuję zrobić to przez sklep Euro-Agd w danej miejscowości.

właśnie wczoraj ktoś mnie wyprzedził ... były 4 sztukli ale tylko 1 dzień :eek: , teraz czekam na dostawę...

przypomnijcie proszę bo nie pamiętam jak sprawdzić ilość godzin w PV700 ?

z góry dziękuję ;)

p.s. byłem dziś w MM testować podłączoną kamerę cyfrową Sony i lustrzankę cyfrową do Pv700 - kamera super, natomiast zdjęcia z aparatu po zwykłym kablu AV niestety kaszana, tzn zbyt wysoka rozdzielczość zdjęć powoduje efekt rozmazanych pikseli - zupełny brak ostrości, natomiast jak zrobiłem duży zoom z menu w aparacie (czyli pomniejszyłem rozdzeilczość) to zdjęcie, a właściwie jego crop wyglądało całkiem całkiem.
Aparat mam na CF więc nie mogłem przetestować jak się sprawują zdjecia z czytnika kart SD - czy ktoś wie że są skalowane do rozdzielczości TV ???
 

zibiwaw

New member
Witam
Mam dylemat, po zakupie kina domowego przyszła pora na wymianę telewizora(stary elemis).Od tygodnia przeglądam forum dotyczące plasm i lcd. W pierwszej chwili zdecydowany byłem na plasmę PanasonicaTH-42PV700 lub TH-37PV70P bardzo dobre opinie użytkowników ale wystraszyły mnie problemy z tzw. powidokami.Przerzuciłem się na Lcd troche poczytałem i znowu myślę o plasmie.Korzystam z tv kablowej oraz dvd ,odległość do ekranu około 3 m, nasłonecznienie nie ma wpływu są rolety. Dzisiaj porównywałem obraz w salonie rtv i wypadło na korzyść plasmy.Mam pytanie do użytkowników posiadających jak najdłużej plasmy,ile już je mają i czy coś się zmieniło w użytkowaniu sprzętu?
pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
Witam,

ja uzywam mojego PV71 od maja tego roku. Telwizorek gra srednio 6 do 10 godzin dziennie i nie ma z nim zadnych problemow. Powidoki to strachy na lachy z przeszlosci. Ogladanie jednej stacji, granie na konsoli czy komputerze nie zostawia powidokow...

pozdrawiam
 

t_rex_

New member
re

Od wczoraj też dołączyłem do grona posiadaczy PV700 :) Szalałem po całej Warszawie i dorwałem go w Paku Wola ostatnia sztuka za 3999 z podstawką. Ciekawi mnie jednak polityka handlowa Euro-Rtv-Agd - PV60E stał za 4290 PV70 za 4490 a PV700 sprzedawali po 3999??? Pomyłka czy chłit matetingowy :)
 

derian

New member
t_rex_ napisał:
Od wczoraj też dołączyłem do grona posiadaczy PV700 :) Szalałem po całej Warszawie i dorwałem go w Paku Wola ostatnia sztuka za 3999 z podstawką. Ciekawi mnie jednak polityka handlowa Euro-Rtv-Agd - PV60E stał za 4290 PV70 za 4490 a PV700 sprzedawali po 3999??? Pomyłka czy chłit matetingowy :)

Hm... doprawdy ciekawe. Osobiscie chyba doszukiwalbym sie jakiegos haczyka. Choc mialem przypadek, ze w Avansie przy 42PV70 stala tabliczka z cena i modelem 37PV70. Na moje pytanie, czy to faktycznie jest cena tego tv, przy ktorym stoi ta tabliczka, mloda dziewczyna upierala sie, ze tak. Gdybym byl wtedy zdecydowany na ten model to chyba mialbym go po tej nizeszej cenie ;) Ale z ciekawosci drazylem temat i pani sprzedawczyni zaczela miec watpliwosci. Dopiero po zasiegnieciu jezyka, wraz z pozostalymi panami doszli do wniosku, ze jest to pomylka i wystawiony tv nie jest modelem 37 calowym a 42 :)))
 

derian

New member
zibiwaw napisał:
Witam
...Korzystam z tv kablowej oraz dvd ,odległość do ekranu około 3 m, nasłonecznienie nie ma wpływu są rolety. Dzisiaj porównywałem obraz w salonie rtv i wypadło na korzyść plasmy.Mam pytanie do użytkowników posiadających jak najdłużej plasmy,ile już je mają i czy coś się zmieniło w użytkowaniu sprzętu?
pozdrawiam:)

Ja mam 2,5 - 3m do PV70P. Sygnal jak narazie z kablowki i dvd. Jak to dziala - napisalem powyzej. Jest ok. Poza tym mialem te przyjemnosc, ze moglem sprawdzic u znajomych jak gra lcd na tym samym sygnale. Dlatego wybralem plazme. Ekran napewno jest bardziej podatny na uszkodzenie wyswietlaniem przez dlozszy czas nieruchomego obrazu (o czym informuje instrukcja) ale normalne uzytkowanie nie powinno chyba niczemu szkodzic. Takze bez obaw jesli chodzi o sygnal z kablowki czy dvd. Bardzej niebezpiecznie jest z sygnalem z komptera czy chocby wyswietlaniem nieruchomego obrazu menu z urzadzenia odtwarzajacego. Watpie jednak, by do takiego uszkodzenia moglo dojsc przy zwyklym korzystaniu. Przeciez od tego jest ten sprzet, by z niego korzystac a nie obawiac sie cokolwiek wlaczyc :)))
 

Skibus

New member
Sklepy niestety robią bardzo nie ładnie. Często ( a źródło mam bardzo dobre ) TV które grały dużo czasu na sklepie są przestawiane i do tego konkretnego egzemplarza wystawia się cenę specjalną i sprzedają jako nowy ( w szczególności dotyczy to plazm ).
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
PV700 za 4 tysiaki

Zdaje się, że jest na naszym forum kilka osób, którym się udało kupilić PV700 za 3999. Ja ściągnąłem go ze sklepu internetowego. W poniedziałek mówili, że na magazynie mają 60 sztuk (wieczorem było już ponad 40. wiem - bo sprawdzali mi w sklepie Euro w mojej miejscowości). Doszedłem więc do wniosku, że nie jest to sprzęt z wystawki sklepowej. Prawdopodobnie do magazynu przyszła wieksza partia. Kiedy przywieźli mi do domu, od rau sprawdziłem, ile ma na liczniku. Było - 0 godzin.
Jeśli ktoś kupił w sklepie - proponuję sprawdzić.
Jak sprawdzić? Ktoś tu pisał, że przyciska sie na telewizorku: -/v i na pilocie 3 razy naciska 0. Potem można wyjść exitem, albo - jeśli nie działa - wyłączyć sieć.
Dajcie znać, jeśli by było coś nie tak. A tak w ogóle, jak Wasze wrażenia?
Bo ja na razie walczę z sygnałem (chodzi na starej cyfrze, jakość zależna od kanału). Czekam na kabel. W weekend może go lepiej przetestuję...
 

seandillon

New member
koniec dobrej ceny na Panasa 42 PV 700

Z przykrością muszę stwierdzić, że sklep RTV-EURO_AGD zagrał sobie z nami w kulki. Od dzisiaj Panas 42 PV-700 kosztuje już 4499 - czyli 500 złoty więcj niż jeszcze dzisaj w nocy (cenę sprawdzałem o 1 w nocy). Gdy rano pognałem do sklepu z kasą w garści by zamówić go osobiście (za radą jednego z forumowiczów) okazało się, że cena się zmieniła|:( Mocno wq... zrezygnowałem z zakupu i zadzwoniłm na infolinię (panowie ze sklepu stwierdzili, że w nocy dostali prikaz natychmiastowej ceny). Na infolinii miła Pani stwierdziła, że gdybym zamówił przez internet (nawet w nocy) po cenie 3999 to musieliby to honorować. I tyle...........
 

derian

New member
seandillon napisał:
Z przykrością muszę stwierdzić, że sklep RTV-EURO_AGD zagrał sobie z nami w kulki. Od dzisiaj Panas 42 PV-700 kosztuje już 4499 ....

Przy cenie 3999 i tak zarabiaja sporo. Ktos sie machnal a pozniej zaskoczyli, ze mozna wiecej bo po co tracic. Mysle, ze za jakis czas cena tych modeli zejdzie do 3999. Tak to juz jest. A skoro konkureci pchaja za 4400...
 

Arek

Member
derian napisał:
Przy cenie 3999 i tak zarabiaja sporo. Ktos sie machnal a pozniej zaskoczyli, ze mozna wiecej bo po co tracic. Mysle, ze za jakis czas cena tych modeli zejdzie do 3999. Tak to juz jest. A skoro konkureci pchaja za 4400...

a wiesz ile zarabiają? cena 3999 jakby nie było to ponad 30% taniej niż cena sugerowana ....

ktoś wie jakie są marże ?
 

t_rex_

New member
re

Skibus napisał:
Sklepy niestety robią bardzo nie ładnie. Często ( a źródło mam bardzo dobre ) TV które grały dużo czasu na sklepie są przestawiane i do tego konkretnego egzemplarza wystawia się cenę specjalną i sprzedają jako nowy ( w szczególności dotyczy to plazm ).

Spoko sprawdziłem swojego i ma 14h 35min czyli wszystko moje od wczoraj :) - czyli nie są z wystawek
 

mario.79

New member
gdzie kupić ?

Nie wie może ktoś gdzie można kupić 37PV70 P (oczywiście w normalnej cenie czyli ok 3400) ? Gdzie nie dzwonię nie pisze to nie ma (sprawdzałem w Warszawie i okolicach). I na Allegro i w necie. Są tylko w sklepach ale drogie. Dziękuję za pomoc.
 
Do góry