Ps51d6900

marioaudi

New member
marioaudi !

co do softu to nie wiem bo jeszcze nie sprawdzałem (sprawdzę)
Aktualizacji softu nie robiłem no chyba że się ona sama zrobiła w momencie jak podłączyłem tv do internetu.

Napisów już nie mogłem włączyć od momentu rozpakowania tv.
Wiec może to coś innego ?

A nie jest z napisami tak : że trzeba napisy zapisać w formacie SRT ?

hej nie jest tak czyta txt i srt ale chodzi o te zawarte w srodku bo mam np avatara 3d i tam trzeba wtopic napisy do filmu zeby dzuialaly tylko ze wlasnie napoczatku bylo ok a po akutalizacji lipa niestety nie darady wgrac juz 1013 factory reset tez nic nie dal :(
 

kismo

New member
marioaudi !!
Moja wersja sofu to 10.16 chyba najnowsza.
Na razie odkryłem w opcjach że jest coś takiego jak "napisy" wiec włączyłem
i pojawiły się napisy przy filmie ale nie te wbudowane ale osobne więc tak do końca to nie wiem czy to maiło coś wspólnego....

A jeśli chodzi o już wbudowane napisy np. przy filmie Avata 3D czy też Thor3D to nadal nie wiem jak je włączyć.
 

marioaudi

New member
marioaudi !!
Moja wersja sofu to 10.16 chyba najnowsza.
Na razie odkryłem w opcjach że jest coś takiego jak "napisy" wiec włączyłem
i pojawiły się napisy przy filmie ale nie te wbudowane ale osobne więc tak do końca to nie wiem czy to maiło coś wspólnego....

A jeśli chodzi o już wbudowane napisy np. przy filmie Avata 3D czy też Thor3D to nadal nie wiem jak je włączyć.

masz juz soft najnowszy ja tez zmienilem na 1016 i niestety nie ma napisow byly tylko na 1013:(:(:( dziwne wlasnie ze nie darady zmieniac sciezki txt a dziekowowa widzi bez problemu :(:(
 

dredjack

New member
w koncu odkrylem jak poukladac kanaly,ale jest to mocno kopotliwe.
przez modul CI kanaly przelaczaja sie koszmarnie wolno i coraz bardziej zastanawiam sie nad powrotem do dekodera
 

kismo

New member
marioaudi !!!

Jest tak w opcjach uruchomiłem zakładkę napisy na "włączone"
A każdy film w formacie mkv wrzucam do jednego folderu pamiętając aby tytuł filmu był stosunkowo krótki.
Napisy do filmu do danego filmu mam dwa jeden w txt a drugi eksportowałem w subedit do SRT.
Włączam i są napisy.
Jednego nie wiem czy muszę mieć oba warianty napisów ..pewnie nie ale to sprawdzę
 
Ostatnia edycja:

kismo

New member
Witam !!
Mam problem :
macie jakiś rozwiązanie problemu WIFI muszę cały czas wpisywać kod do internetu bezprzewodowego trochę mnie to już denerwuje.
Zauważyłem że przy uruchamianiu sam próbuje się zalogować ale nici z tego wychodzą
Proszę o poradę
 

smoose

New member
Prośba o info

Witam, właśnie testuję ten telewizorek i mam prośbę do posiadaczy tego modelu

1. Czasami przy oglądaniu wyświetlane na ekranie niektóre napisy bądź inne elementy jak np. ramki z tekstem, loga drgają, zwłaszcza przy reklamach. Drgają jednak tylko niektóre elementy np. niektóre napisy, albo tylko część napisów. Drgania obrazu pojawiają się również przy szybszym przesuwaniu kamery. Co to może być? Nazywa się jakoś ten efekt i czy macie to samo?

2. Podczas czytania filmu przez lektora, przy nieco dłuższej przerwie ścisza się głos, który wraca za chwilę do normalnego poziomu. Jeżeli jest zachowana ciągłość dialogu jest ok, ale kiedy znowu następuje kilku, kilkunastosekundowa przerwa, znowu jest to samo czyli telewizor jakby sam scisza glos w pierwszym momencie po tej przerwie i za chwile wraca do normalnego poziomu. Coz to takiego?

3. Jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin w tym modelu?

4. Czy jest na forum jakiś posiadacz tego modelu ze Szczecina?

Z góry dzięki za wszelką okazaną pomoc
 

bohen25

New member
Właśnie wróciłem z MM. zastanawiam się nad kupnem tego modelu, wypytałem sprzedawcę i już kolejny raz wszyscy zamiast zachęcać do kupna to od razu porównują ten tv do Panasonica-jakby nie wiadomo jaka przepaść dzieliła obydwa modele-tu w odniesieniu Pan zachęcał do zakupu Panasa model ST.
Tv bardzo mi leży, odpowiednia wielkość, cena w MM 3789-2 pary okularów 3D w zestawie-jedyny minus który mnie na razie odstrasza to to że mają tylko jeden egzemplarz i to w dodatku ekspozycyjny.
Proszę o jakiekolwiek uwagi odczucia z użytkowania ww modelu, jak działa Wam wbudowany tuner satki, jak kablówka zwykła no i hd.
 

arekszy

New member
Posiadam ten TV od kilku dni.
Nie mam większego doświadczenia w użytkowaniu PDP a tym bardziej LCD. Moje opinie są tylko subiektywne i odnoszą się do zmiany TV CRT na duży ekran.
Długo się zastanawiałem nad wyborem TV. Mój wybór padł po przeczytaniu wielu wypowiedzi i oglądaniu TV w ,,macalniach''. Ogólnie duży ekran robi wrażenie, szczególnie jeśli zmieniamy 27" na 51". Moim zdaniem poza wielkością to nie ma rewelacji. Obydwie technologie: PDP i LCD mają wady i jak na razie musimy je akceptować i wybierać dla naszych warunków bardziej odpowiedną.
W dzień w nasłonecznionym pokoju brakuje światła z PDP. Dopiero wieczorem mogę się cieszyć bardzo dobrym obrazem, ale widać lekkie podświetlenie panela. Obraz 3D - wogóle to jeszcze nie to.
Sprawdziłem odbiór na DVB-T, DVB-S i analogu. Najlepiej prezentuje się odbiór w DVB-T jeśli chodzi o kanały SD (dlatego, że bitrat jest odpowiedni). Tuner SAT działa dobrze, ale dopóki nie poukładam list kanałów, obsługa jest męczarnią. Brakuje funkcjonalności stacjonarnego tunera, szczególnie jeśli się ma obok tuner SD na LINUXie. Nie wiem jak działa tuner SAT z modułem CAM. Zastanawiam się nad ofertą n. Może się ktoś wypowie czy lepiej wziąć z oferty dekoder czy moduł?
Pilot dobrze wykonany, dostęp do funkcji szczególnie często wykorzystywanych wymaga kilku kliknięć. Mam drugi monitor-TV LED i tam, LG o wiele lepiej to zrobiło - bardziej intuicyjnie.
Przy łączu min 4Mb możemy cieszyć się multimedialnością i bajery działają bardzo dobrze. Moje łącze 2Mb nie wystarcza dla materiału HDR.
TV w ETHERNECIE działa bardzo dobrze. Wykrywa ustawienia sieci i możemy korzystać z zasobów na komputerze. Działa DLNA (AllShare) i streaming (MediaPlayer).

Po dostarczeniu sygnału FHD (szczególnie animacja) obraz jest bardzo dobry.
Najbardziej zaskoczony jestem dźwiękiem. Z cienkiego panelu uzyskano dobrą jakość. Nie mówię to o zastosowaniach w KD ale codziennym oglądaniu pronozy pogody :)
TV raczej warty swojej ceny. Za podobny obraz w LCD o rozmiarze 51" musiałbym wydać znacznie więcej. Tak zostało jeszcze na odtwarzacz sieciowy.
pzdr
a
 

maciek1422

New member
Siemka, w końcu mam kasę na kupno TV i wybór padł chyba ostatecznie na Samsunga D6900. Ale ma pytanie do właścicieli tego tv wraz z Ps3 lub Xboxem 360. Jak to wygląda z tym input lagiem? Da się grać bez problemu? Teraz mam jakiegos lcd toshiby 32 cale i nie czuję żadnego opóźnienia, a myślę, że nie ma on jakieś super małego input laga bo nie jest to najdroższy model :p No ale wole się upewnić jak to będzie wyglądało z graniem na tym samsungu. Gram w szczególności online (Battlefield), więc jest to dla mnie ważne :)
 

kismo

New member
Witam !!!
Mam pytanko :
1. Przy włączeniu tv i połączeniu się z internetem wyskakuje mi możliwość założenia konta na smarttv&samsung czy coś takiego.
Jak założyć to konto i co zyskam jeżeli to uruchomię
2. Jak zarejestrować divx w tym tv i również co zyskam po rejestracji ?

z poważaniem
 

qauczuq

New member
tv mam od kilku miesiecy. Wad nie zauważyłęm większych jedynieirytuje mnie wieczorem kiedy jest cisza w domu i tv cicho chodzi to jak sie wsłucham to słyszę bzyczenie które zmienia się w zależności od sceny (ciemna czy jasna), jak u was to wyglada, jak jest CISZA w domu to słyszycie bzyczenie, nie wiem czy to zgłaszać czy zostawić?
 

marioaudi

New member
tv mam od kilku miesiecy. Wad nie zauważyłęm większych jedynieirytuje mnie wieczorem kiedy jest cisza w domu i tv cicho chodzi to jak sie wsłucham to słyszę bzyczenie które zmienia się w zależności od sceny (ciemna czy jasna), jak u was to wyglada, jak jest CISZA w domu to słyszycie bzyczenie, nie wiem czy to zgłaszać czy zostawić?


Hej umnie wlasnie slychac nawet jaK nie ma calkowitej ciszy do tego po zmianie softu na 1015 przesatl czytac napisy zawarte w mkv jak jest z tym u WAS??czy ktos zmienial soft na najnowszy ??

pozdrawiam
 

kismo

New member
marioaudi

Pisałem tobie parę postów wcześniej ze mam tv zaktualizowany do 10.16 i napisy do mkv chodzą. Wyjaśniłem tobie również jak masz zrobić by chodziły.

Sprawdziłeś to ???
i z jakim rezultatem ???

z poważaniem
kismo
 

marioaudi

New member
marioaudi

Pisałem tobie parę postów wcześniej ze mam tv zaktualizowany do 10.16 i napisy do mkv chodzą. Wyjaśniłem tobie również jak masz zrobić by chodziły.

Sprawdziłeś to ???
i z jakim rezultatem ???

z poważaniem
kismo

Jak pisalem tez wczesniej wlasnie w poscie ze chodza mi tylko zewnetrzne a te zaszyte w plikach mkv juz nie tez mam teraz 1016 i nadal nie widzi a na 1013 na poczatku widzial napisy zaszyte w plikach mkv:(
 

daddy cool

New member
Witam
Mój TV też nie widzi napisów w mkv - jest na to jakaś rada?
obecnie mam firmware 10.15 czy da się przywrócić poprzednią wersję?
 
Ostatnia edycja:
Do góry