Ps51d6900

daddy cool

New member
Przywrócić ustawienia fabryczne - nie przynosi skutku

przy WYŁĄCZONYM telewizorze wciskamy na pilocie kolejno: info > menu > mute > standby - telewizor włącza się z menu serwisowym - Czy ktoś wie które funkcje mogą być odpowiedzialne za czytanie napisów
 
Ostatnia edycja:

kismo

New member
Witam !!!
Czy ktoś wie jak zmienić "głębie" w opcjach 3D w tym telewizorze ?
Standardowo jest ustawiona na 5.
 
Ostatnia edycja:

matikm

New member
Witam wszystkich. Zakupiłem d6900 i mam pytanie. Puszczam film z dysku mkv który ma ścieżkę oryg plus napisy oraz lektor jak zrobic żeby dźwięk na amplitunerze leciał w 5.1. Podłączyłem optykiem telewizor bezpośrednio do amplitunera a dźwięk leci stereo i za diabła nie mogę sobie z tym poradzić. Grzebałem w ustawieniach dzwięku i nic. Zastanawiałem się nad pobraniem aktualizacji bo o nią wołał ale niektórym potem nie chodzą napisy więc się wstrzymałem.
Drugie pytanie czy jest możliwość zmiany wielkości liter jeżeli tak to jak
 
Ostatnia edycja:

smoose

New member
Dołączam do pytania o bzyczenie, jak ono u Was jest słyszalne, można się do tego przyzwyczaić?

U mnie w 6900 bzyka niestety słychać nawet z odległości 3m, normalnie nie przeszkadza, ale jak jest mocno ściszony dźwięk, albo oglądam w nocy tenis to niestety w momentach kiedy nie ma ani dźwięku ani głosu bzyka słychać dosyć mocno, a do tego w zależności od jasności scen zmienia się jego natężenie przez co jest jeszcze bardziej słyszalny. Nie wiem czy będę w stanie się do tego przyzwyczaić.

Kilka osób na forum pisało ze bzyka nie słychać już u nich z odległości 70 cm lub 1m. Czy nie słychać go u Was w ogóle z tej odległości? nawet przy ściszonym na maksa glosie? czy po prostu przy oglądaniu? Czy są egzemplarze których w ogóle nie słychać?

Bardzo proszę o odpowiedzi bo mogę go jeszcze zamienić
 

marioaudi

New member
Witam wszystkich. Zakupiłem d6900 i mam pytanie. Puszczam film z dysku mkv który ma ścieżkę oryg plus napisy oraz lektor jak zrobic żeby dźwięk na amplitunerze leciał w 5.1. Podłączyłem optykiem telewizor bezpośrednio do amplitunera a dźwięk leci stereo i za diabła nie mogę sobie z tym poradzić. Grzebałem w ustawieniach dzwięku i nic. Zastanawiałem się nad pobraniem aktualizacji bo o nią wołał ale niektórym potem nie chodzą napisy więc się wstrzymałem.
Drugie pytanie czy jest możliwość zmiany wielkości liter jeżeli tak to jak

musisz wejsc u ust audio i tam masz dodatkowe ust spdif i tam zmieniasz pcm na dts lub DD5.1
 

qauczuq

New member
wiecie jest buczenie i buczenie czy tam piszczenie, dzwięczenie itd... kolega pisze że u niego wogóle nie buczy no u mnie też jak w dzień zaczynam sprawdzać problem pojawia się w nocy przy wyłączonych innych urządzeniach i głośności ustawionej na 5 i ichych scenach. Tak jak pisał poprzednik buczenie zmienia się w zależności od jasności sceny. ALe jest to słyszalne tylko w waraunkach jakie przytoczyłem. Problem czy nie problem tego właśnie nie wiem choć dla testów chyba zadzwonie i posłucham tego modelu w jakimś innym markecie czy marketach. A możę ktoś z was ma taką możliwość to mógłby by nam napisać jak inne egzemplarze sobie z tym radzą ale przy zachowaniu warunków nazwijmy to testowych.
 

kismo

New member
Witam !!!
Czy ktoś zauważył taką poprawność w tym tv:
- przegrywam filmy mkv z komputera na dysk przenośny
- podłączam dysk do telewizora
- w tym momencie nie widzę co dopiero wgranych filmików tylko te które kiedyś zostały przerzucone

Jest tak cały czas, wkurza to niesamowicie bo człowiek chce sobie od razu puść filmik a tak muszę odłączać podłączać dysk do telewizora aż załapie.

Chciałbym was zapytać czy jest na to jakaś rada ?

z poważaniem
kismo
 
Ostatnia edycja:

5hiva

New member
Gdy otwierasz dysk masz w lewy górnym rogu napis 'Loading' - znika gdy skończy indexowanie (zwykle trwa z 30s max) i masz stan aktualny. Nie musisz ani odłączać dysku i podłączać, ani wyłączać/włączać tv.
 

daddy cool

New member
Witam
Czy wbudowany odtwarzacz obsługuje wielokanałowe formaty audio (DTS) ?
Czy ktoś próbował wyprowadzić sygnał wyjściem optyczny do amplitunera i jakie to przyniosło efekty?
 

oczo

New member
Idzie DTS i Dolby po optyku do ampli podczas odtwarzania wbudowanym playerem. Samsung nie przepuszcza z kolei ani dtsu ani doby jezeli wpuscimy go do tv przez hdmi :/ porazka... moj stary phil puszczal wszytsko jak idzie co zapodales to wylatywalo coaxialem do ampli w niezmienionej postaci.
 

bszczudlo

New member
Ktoś podłączył PS51D6900 do neostrady przez wifi ??

Potrzebuję informacji jak połączyć TV przez wifi z liveboxem neostrady ? U mnie po ręcznym wprowadzeniu parametrów sieci wyrzuca komunikat że połączenie lokalne zostało skonfigurowane jednak nie można połączyć się z internetem ! Jak to możliwe skoro w domu na wifi mam PS3 i 2 kompy które łączą sie bez problemu ?
 

photeek

New member
Panowie może ktoś więcej się wypowie na teamat bzyczenia tego tv, jak jest u Was?
U mnie też słychać ten TV. Na początku pierwsza myśl to: f...ck mam pecha - mój bzyczy, tym bardziej że sprawdzałem to w sklepie i nie było nic słychać, jedynie po przyłożeniu ucha za obudowę ale ledwo ledwo. Teraz się z tego śmieję bo był czarny ekran a dźwięki się nasilają wraz ze wzrostem jasności obrazu :). W chwili obecnej nie zwracam na to uwagi, nie przeszkadza mi to. Model wyprodukowany w kwietniu. Zaznaczam, iż jestem czuły na jakieś dziwne dźwięki. Podejrzewam, że większość osób, których nikt nie uświadomi, że plazma może bzyczeć nie będą tego słyszeć. Obecnie jestem po wymianie panela i obudowy, gdyż reklamowałem uszkodzony napis "Samsung" na obudowie no i przy okazji bzyczenie. Uszkodzony napis - wymiana obudowy, bzyczenie - wymiana panelu (szkła) na nowe. Po wymianie słychać dalej ale trochę mniej, oczywiście przy ściszonym dźwięku i ciszy w pokoju.
Ogólnie obawiałem się tego buczenia (właściwie to nie wiem jak to nazwać bo nie jest to ani bzyczenie ani buczenie tylko coś po środku) ale teraz jestem zadowolony, że nie przekreśliłem zakupu tej plazmy z powodu potencjalnych odgłosów telewizora. Jak najbardziej polecam zakup tego TV.Relacja cena/jakość obrazu/ilość cali nie do pobicia a osobom, którym przeszkadzają dźwięki niech nie obawiają się reklamować telewizora. W moim przypadku serwis nie robił żadnych problemów.
 

pikos1

New member
dot. bzyczenia

Dołączam do pytania o bzyczenie, jak ono u Was jest słyszalne, można się do tego przyzwyczaić?

U mnie w 6900 bzyka niestety słychać nawet z odległości 3m, normalnie nie przeszkadza, ale jak jest mocno ściszony dźwięk, albo oglądam w nocy tenis to niestety w momentach kiedy nie ma ani dźwięku ani głosu bzyka słychać dosyć mocno, a do tego w zależności od jasności scen zmienia się jego natężenie przez co jest jeszcze bardziej słyszalny. Nie wiem czy będę w stanie się do tego przyzwyczaić.

Kilka osób na forum pisało ze bzyka nie słychać już u nich z odległości 70 cm lub 1m. Czy nie słychać go u Was w ogóle z tej odległości? nawet przy ściszonym na maksa glosie? czy po prostu przy oglądaniu? Czy są egzemplarze których w ogóle nie słychać?

Bardzo proszę o odpowiedzi bo mogę go jeszcze zamienić

Mam tą plazmę od tygodnia. Mój egzemplarz bzyczy. Nie jest to bardzo przeszkadzające ale występuje. Generalnie co do bzyczenia plazm to czytając posty można zauważyć, że jedni słyszą bzyczenie a inni nie. Podobnie jest u mnie w domu. Moja żona przestaje słyszeć bzyczenie ok 1m od TV. W ogóle zauważyła to bzyczenie jak jej powiedziałem o co chodzi. Dodam że problemów z słuchem to ona nie ma. Ja jestem w stanie usłyszeć to wieczorem z 5 metrów z kanapy. Reasumując myślę że każda plazma bzyczy - jedna mniej, druga bardziej, ale tak naprawdę wrażenia te zależą głównie od oglądającego.

Oczywiście pisząc że słyszę z 5 metrów mam na myśli że głośność ustawiona jest na 0. Niekiedy owszem zdarza się, że słyszę z tej odległości przy włączonej głośności na 5-10 ale wówczas ekran jest bardzo jasny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry