Ps51d6900

arekszy

New member
Witaj
Czytnik Ci jest na moduły CI np takie alledrogo 1783652040. Czy Twoja kartę będzie obsługiwał taki moduł? Nie wiem. Najlepiej zapytać dystrybutora kablówki jakie moduły CI poprawnie współpracują z kartą i być może posiada w sprzedaży.
pzdr
 

carl

New member
Uszkodzone piksele

Witam,

Mam pytanie do użytkowników tego telewizora, dotyczące martwych/zablokowanych pikseli.

Pierwsza sztuka, którą kupiłem posiadała dwa niedziałające piksele (świeciły na czerwono). Jako, że telewizor sprawdzałem w domu to zgłosiłem problem w sklepie (RTV EURO AGD) i zgodzili się wymienić na nowy egzemplarz. Tym razem oględzin dokonałem już w sklepie i okazało się, że również ten nowy posiada jeden wadliwy piksel. Jako, że sklep nie chciał się już zgodzić na kolejną wymianę to wziąłem ten z jednym zablokowanym pikselem. Wczoraj okazało się, że niedaleko tego uszkodzonego piksela wyskoczył następny i znów mam są dwa.

Czy ktoś z posiadaczy tego telewizora ma również takie problemy? Pytam, bo nie wiem czy jest sens walczyć o kolejną wymianę jeżeli po tygodniu (od ewentualnej wymiany) znowu będą się pojawiać kolejne, wadliwe piksele.

Pozdrawiam
 

5hiva

New member
A powiedz mi z jakiej odległości i na jakim tle widzisz te pixele? U mnie nie zauważyłem nic takiego, a podchodzę do tv bardzo często na odległość ~20cm. Może masz po prostu pecha z tym że oba tv które trafiłeś mają martwe pixele, albo euro ciągnie jakieś lewe egzemplarze...
 

carl

New member
Widoczne są na białym, żółtym oraz zielonym tle. Jeżeli tło jest jednolite to widać je nawet z 3 metrów. Podczas oglądania ruchomych obrazów (filmy lub gry) nie widać ich z tej odległości, jednak łapie się na tym, że zamiast oglądać, szukam tych pikseli wzrokiem.

Trochę martwi mnie to, że po tygodniu użytkowania pojawił się kolejny zablokowany piksel i szczerze mówiąc wątpię żeby sklep poszedł na kolejną wymianę (pod gwarancję producenta to jeszcze nie podpada), która może mieć taki sam rezultat.
 

cassey

New member
Proszę o informację, może być na priv, w których sklepach internetowych dodają 2 pary okularów? Znalazłem na razie jeden ale jest długi czas oczekiwania.

Zastanawiam sie jeszcze czy te egzemplarze z okularami nie są aby jakieś trafione, może ze zwrotów, z bzyczkiem albo czymś się różnią od standardowych bo normalnie w większości sklepów okularów nie dają. Co o tym myślicie?
 

dredjack

New member
@arekszy dzieki za rade
u mnie jest zero martwych pikseli.
Tv kupilem z 2 parami okularow w hit.pl,jak pisalem wczesniej,za 3700 z dostawa.
Czekalem jakies 2-3 tygodnie.
Podobnie jest w electro.pl.
Mieli tez w neo24.pl,a na moje pyt.kiedy znow beda mieli taka oferte odp.mi,ze promocja sie juz skonczyla.
Tv byl caly ofoliowany,na nalepce na kartonie byla napis mniej wiecej"+2 par 3d glasses"
wczoraj myslalem,ze faktycznie buczy,ale to byl zasilacz glosnikow zewnetrznych.
Dlatego nie sadze,zeby to byly jakies odrzuty.
Moim zdaniem dla kilku stow warto te 2-3 tyg zaczekac
 

jjumbo

New member
mam ten telewizor i jest ok
teraz opiszcie na chłopski rozum jak poukładać kanały
Karta cyfra +
moduł podlączony do CI
lista kanałów zgrana na pena
i co dalej
jestem chłop małorolny więc proszę o powolna odpowidź punkt po punkcie
 

dredjack

New member
jjumbo ja ci nie pomoge.
chcialem zapytac czy wie ktos z was o jakis ukrytych funkcjach?
mialem tak przy samsungu ps50b550 gdzie w menu serwisowym mozna bylo zrobic z niego model b650
 

marioaudi

New member
Witam wszystkich:)
czy ktos z Was ma tez problem z napisami zawartymi w MKV 2D jaki 3D po zmianie firmware na najnowszy 1015 ze strony samsunga , bo umnie po jego wgraniu przestaly sie chodzic napisy zawarte w plikach jedynie odczytuje napisy zewnetrzne :(:(:(:hmm:
 

dredjack

New member
siemanko.
ja mam od wczoraj u siebie karte kbblowki podlaczona przel modol CI i zastanawiam sie czy nie wrocic do dekodera.
jeden pilot to wygoda,ale jednak dekoder pozwala na wiecej.
Ale ja nie z tym.
Wie ktos moze jak poukladac kanaly po swojemu?
Nie znalazlem takiej opcji w menu.
pisalem do samsunga i czekam na odp.
Sciagnalem tez programik Samsung PC Editor ,ale jeszcze nie testowalem
 

kismo

New member
Witam !!!
1.Może ktoś powiedzieć jak się włącza w tym tv napisy w filmie. Mam film z dwoma ścieżkami dźwiękowymi ang i pol i są też napisy.
Osobiście wole jak leci w filmie oryginalna ścieżka dźwiękowa i są do tego filmu napisy ale nie wiem czemu ich nie mogę włączyć.
2. A drugie pytanko ma ktoś problem z Ipla skąd mam pobrać kod aktywujacy aby oglądać te 100 filmów za darmo ?
 

kismo

New member
a jeszcze jedno czy możliwe jest zapamiętanie hasła do sieci Wifi w tym tv.
Czy za każdym razem po wyłączeniu telewizora murze wpisywać od początku cały kod ?
 

5hiva

New member
Witam !!!
1.Może ktoś powiedzieć jak się włącza w tym tv napisy w filmie. Mam film z dwoma ścieżkami dźwiękowymi ang i pol i są też napisy.
Osobiście wole jak leci w filmie oryginalna ścieżka dźwiękowa i są do tego filmu napisy ale nie wiem czemu ich nie mogę włączyć.

Jeżeli w pliku z filmem masz wmuxowane parę ścieżek audio i/lub napisy, to gdy włączysz film w menu pod enterem masz chyba pierwsza ikona z prawej wybór napisów, druga od prawej wybór ścieżek audio. Jeśli są wyszarzone, to pewnie znaczy że tv sobie nie do końca radzi z tym akurat plikiem.
 

marioaudi

New member
Witam !!!
1.Może ktoś powiedzieć jak się włącza w tym tv napisy w filmie. Mam film z dwoma ścieżkami dźwiękowymi ang i pol i są też napisy.
Osobiście wole jak leci w filmie oryginalna ścieżka dźwiękowa i są do tego filmu napisy ale nie wiem czemu ich nie mogę włączyć.
2. A drugie pytanko ma ktoś problem z Ipla skąd mam pobrać kod aktywujacy aby oglądać te 100 filmów za darmo ?

Sciezke wybieraz w tools podczas odtwarz filmu
umnie niestety zawarte napisy w plikach MKV przestaly dzialac po zmianie softu na najnowyszy 1015 :( jaka masz wresje soft w TV ???
 

kismo

New member
marioaudi !

co do softu to nie wiem bo jeszcze nie sprawdzałem (sprawdzę)
Aktualizacji softu nie robiłem no chyba że się ona sama zrobiła w momencie jak podłączyłem tv do internetu.

Napisów już nie mogłem włączyć od momentu rozpakowania tv.
Wiec może to coś innego ?

A nie jest z napisami tak : że trzeba napisy zapisać w formacie SRT ?
 
Do góry