Ps4

chomik05

New member
teraz moja kolej :)
mam już swoją PS4, na szczęście z preodreda i to zamówioną konsole przez Saturn On-line, na e-maila przyszło potwierdzenie że konsola gotowa czeka na odbiór, trochę się tego obawiałem ale sprawdziło się w 100%, przybyłem do Saturna ok godz. 14, konsola była odłożona i czekała na mnie, tylko trzeba było zapłacić :)

wcześniej wybrałem zestaw nr 6 z Assasinem i Kill Zone, dodatkowo dokupiłem podstawkę pod PS4 (tą aby w pionie stała) i nowego Need For Speed

dopiero wieczorem był czas aby wszystko rozpakować i pobawić się,
- Kill Zone - faktycznie robi wrażenie, czasami wręcz jest fenomenalnie,
- Need For Speed - trochę się***zawiodłem, liczyłem że będzie większe "łał" a tylko graficznie poprawnie, bez fajerwerków, jakoś nie widze next-gen'a, oczywiście grafika jeśli chodzi o światło, efekty i latające drobiazgi, liście, jakieś paprochy to jest znacznie lepiej, tego na ps3 w ogóle nie było, ale mogli bardziej podkręcić…

- Assasin - dopiero dzisiaj będę testował,
tak samo jak Resogun i Contrast,

Armanig - co do NBA to bierz tylko i wyłącznie NBA 2k14 - totalna rewelka, też się***zastanawiam na tym, nigdy nie kupuj NBA live 14 - totalna porażka w porównaniu do 2k14
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, juz sie na szczęście dowiedziałem, ze jak juz to NBA 2K12
Co do NFS, to powiem tak, graficznie bardzo ładnie, ale kurczę ta gra juz po 15min. mi sie znudziła. Wole wyścigi w GTA5, bez porównania więcej frajdy, więcej smaczkow, praca zawieszenia, sterowanie, otwarty świat. Można zjechać i pędzić w dowolnym miejscu, gta tak bardzo podniosło poprzeczkę ze takie tytuły mimo lepszej oprawy graficznej nie robią na mnie żadnego wrażenia. Wręcz irytują.
Żałuje ze sie skusiłem na ten tytuł. Wiedziałem ze tak będzie ;)
Killzone daje radę, nigdy tez nie byłem fanem tego tytułu i to sie nie zmieniło, ale warto zagrać. Wszystkie te gry są niesamowicie wyraźne, cudnie to wyglada, ale do zachwytow jeszcze brakuje.
Ja na 100% biorę NBA, nie wiem jak grać, zawsze miałem problemy z koszem na konsoli, ale tez nigdy sie nie przyłożylem, czas to zmienić i liczę na dobra zabawę, no i ta grafika, obłęd.
FIFA 14 (demo) tez wyglada niemal jak prawdzia relacja.

Teraz najlepsze: zdecydowanie najlepszym tytułem w jaki grałem na PS4 jest Resogun! Orgia wizualna, te odpadające cegiełki, niesamowite kolory, wybuchy, niesamowity przepych, wyglada to obłędnie, a co najważniejsze, grywalność! Dla mnie Nr1.
Teraz czas na NBA, liczę ze wlasnie ten tytuł mnie wciągnie.

Chomik, czy tą podstawkę można podczepic ale po drugiej stronie konsoli? Chciałem postawić konsole w pionie, ale w druga stronę, tak mi wlasnie pasuje. Mam nadzieje ze nie ma żadnych przeciwwskazań?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedyne przeciwwskazania są takie, że oczywiście konsola grzeje się bardziej stojąc pionowo.

Nie wiem czy mnie zrozumiales, mi nie chodzi o to czy stawianie w pionie sie grzeje bardziej czy nie, a o to czy mozna ja postawic w pionie, ale na drugim boku. Nie na tym ktore jest przedstawiane w materialach reklamowych, czy instrukcji. To jest drobnostka, ale jak masz wejscie do pokoju z lewej strony, a konsola bedzie stac po prawej na scianie, to konsola stojaca w pionie (zgodnie z instrukcja) bedzie wygladac tak jak na ponizszym zdjeciu (pierwsze zdjecie).
Jak widac, PS3 FAT stoi na drugim boku, PS4 (zgodnie z instrukcja) juz nie pasuje (zdjecie 1)
vertical_ps4.jpg
 

chomik05

New member
konsole można ustawić na drugim boku, tzn, podstawka da się nałożyć (w podstawce są dwa gumowe bolce, które od spodu blokuje się pokrętłem, bolce te się rozszerzają i podstawka tak jak by się przykleja do konsoli),

więc ten mechanizm pasuje z drugiej strony, natomiast jest problem czysto geometryczny z podstawką, konsola jak wiemy to taki jakiś wycięty trójkąt czy raczej rozciągnięty romb,
to powoduje że jak założymy podstawkę na drugi koniec, to koniec z końcem nie pokrywa się, wychodzi z takie układu odbicie lustrzane (widać na fotkach),

oczywiście konsola dalej stoi stabilnie, tylko nie pokrywają się płaszczyzny,

co do tego aby konsola miała się bardziej grzać w pionie to na pewno nie prawda:spam:
przecież producent dobrze to przemyślał i może stać w poziomie i w pionie,
chyba że koledze "Masta_J" chodziło że konsola w pionie bardziej się grzeje jeżeli stoi w pionie tzw. odwróconym :) to może coś w tym jest, bo jeżeli nie jest to zalecana pozycja przez Sony, to może konstruktorzy zrobili jakieś kanały odpowietrzające które lepiej odprowadzają gorące powietrze tylko w poziomie lub pione (normalnym) :mrgreen:

ale nie sądzę, teoretycznie można by stwierdzić że mniej się grzeje właśnie w pionie, bo tylko wąski spód się styka z podłożem, a w poziomie cały duży bok, leży na niskich nóżkach, więc ten bok mocniej się grzeje niż w pionie, bo nie ma otwartej przestrzeni, ot teoria :-D
 

Attachments

  • zdjęcie 1.JPG
    zdjęcie 1.JPG
    116,3 KB · Wyś: 1203
  • zdjęcie 3.JPG
    zdjęcie 3.JPG
    105,3 KB · Wyś: 1613

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie cyrki wychodza, w takim wypadku, raz, ze srednio to wyglada, dwa, dalej w sumie nie wiemy czy mozna tak stawiac konsole (czyli powierzchnia blyszczaca na dol). Nie rozumiem, PS3 slim i PS3 Fat powierchnie do "ekspozycji" ma po lewej stronie, natomiast PS4 juz po prawej, odpada wiec ustawienie w rzadku tych dwoch generacji, szkoda. Strasznie to glupie.
 

pantomima

Banned
Panowie ja tam wierze wam na słowo że jestescie jako pierwsi na forum posiadaczami ps4 ki . Juz dosyc tych zdjec hahaha !

Swoja drogą jest czas na gre,zabawę przed tv ale sa rownież takie chwile jak ta aby wybyć z chaty i z goła w zupełnie innym stylu wyluzować :-o .jest weekend 'sobota Andrzejki ... Jak wam się tak chce ??
Rodzina,żona dzieci ? To nic nie tłumaczy :)

Żeby nie było że mulę podobnie jak 'wy' - cisne z tela .właśnie na wylocie jestem w podmiejskim zmierzam do centrum :-D i tak chwile czasu majac zerkam na forum i nie wierze ...
 

chomik05

New member
ja tam dzisiaj siedzę w domu, nie znam Andrzeja więc nie imprezuje :)

ale to nie znaczny że tak bez niczego :)
właśnie zamrażarki wyjmuje kostki lodu, a z barku whisky 8)

teraz tylko zastanawiam się czy odpalać PS4 i Killzone, lub Assaina,

a może coś na blu-ray, obcego albo prometeusza :twisted: aby był lepszy nastrój :mrgreen:
 

arsenal

Moderator
VIP
PS4 odebrane z przedsprzedaży w spokoju i bez tłoku w piątek po południu. Teraz testuję. Konsolka cicha i bezproblemowa. Menu śmiga szybko i jest czytelne. Gry ściągają się szybko i instalują w tle bez potrzeby ingerencji. Dualshock 4 to najlepszy kontroler jaki kiedykolwiek miałem. Lepszy nawet od tego z Gamecube. Zwróciłem uwagę na dźwięk. Chyba faktycznie zamontowali jakiś dobry chip audio bo amplituner dostaje takie 7.1 LPCM, że czacha dymi. Resogun robi ze subwooferem co chce. Nawet audio przez minijacka w dualshocku ma dobrą jakość.Killzone w kilku momentach miażdży system ( slumsy i planeta Helgan), fabuła jak to w Killzone:), no ale to strzelanie i gra w multi - miodzio. Zakup jak najbardziej udany. Remote Play na PSVita działa elegancko.Battlefield 4 na kibelku :D
Ściągam AC4 i Battlefielda 4. Trochę tych gigabajtów jest niestety. Kupiłem wersje PS3 digital na amerykańskim Amazonie za 34 dolce każda. Dodać do tego po 10$ za upgrade do PS4 i tak jesteśmy do przodu( kody na PS4 są po 60$) a w Europie jak wiadomo po ratę za dom każda. :x
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)
co do tego aby konsola miała się bardziej grzać w pionie to na pewno nie prawda:spam:
przecież producent dobrze to przemyślał i może stać w poziomie i w pionie,
Oj kolego, straszne ignoranctwo odstawiasz, na pewno nie prawda, ubawiłeś mnie.
Stary, przecież identycznie jak w przypadku PS3 są dostępne na necie testy z kamerami termalnymi i czarno na białym konsola jest minimum kilka stopni (chyba nie muszę mówić ile to jest przy takiej elektronice) cieplejsza jak stoi w pionie w porównaniu do pozycji horyzontalnej - identycznie było w przypadku PS3!

(...)

ale nie sądzę, teoretycznie można by stwierdzić że mniej się grzeje właśnie w pionie, bo tylko wąski spód się styka z podłożem, a w poziomie cały duży bok, leży na niskich nóżkach, więc ten bok mocniej się grzeje niż w pionie, bo nie ma otwartej przestrzeni, ot teoria :-D
Nie sądź byś nie był sądzony :D

Pozdrawiam,
 

chomik05

New member
zdam się na inżynierów i projektantów Sony, skoro konsola ma opcje pion / poziom, w tym momencie nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

nie lubię tylko gadania że konsola się mocniej grzeje, jeżeli nawet tak jest, to co z tego?, o ile stopni (może w normie) i czy ps4?
po co takie stwierdzenia jak to nic nie wnosi :)

można robić wywody naukowe ale po co :)
może faktycznie w pionie, w przypadku gdyby transformator byłby na dole, ku podstawy (nie znam konstrukcji), to można było by zakładać iż cieplejsze powietrze unosi się ku górze, wtedy pozycja pionowa powoduje dłuższą drogę rozprowadzenia ciepła, przez co układy mogą się bardziej grzać :))))

choć z tymi inżynierami to może trochę przesadziłem, bo pamiętam jak pierwsze xbox 360 się grzały, po jakimś czasie zmienili konstrukcje :)

pozdrawiam,
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak bedzie z PS4, ae na mojej fatce było faktycznie tak, że gdy stała w pionie, to wentylatory zaczynały robic szum kilka minut wczesniej niz gdy włączly sie w pozycji horyzontalnej.
 

chomik05

New member
wiecie co, może macie racje,
lepiej dmuchać na zimne :mrgreen:
dzisiaj przetestuje różne pozycje :p
porównam, może będą zauważalne różnice :?:
 

nokinomaniak

New member
..............
Co do NFS, to powiem tak, graficznie bardzo ładnie, ale kurczę ta gra juz po 15min. mi sie znudziła. ...................................

Jak tam pisalem ze jestem fanem nfs -a .:D , i jako ze musze poczekac na ps4 , to na pocieszenie kupilem sobie nfs-a .I na spokojnie pogralem , poogladalem i kurcze ..........ta gra byla robiona pod ps4 , ps3 nie wyrabia graficznie do tylu , dzwiekowo do tylu , grywalnosc ok ,ale czuc ze to nie ta gra , mnie pociaglo , gralem we wszystkie , nawet na pentium *** , napewno porownam z ps4 .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
NFS na PS4 wyglada pieknie, nie ma co porownywac do PS3, mi nie podchodzi sterowanie i ogolna koncepcja gry.
Dla fanow, pozycja obowiazkowa na PS4.
Mam juz tez BF4, odpalalem na PS3 i PS4, bez porownania lepiej (co jest oczywiste).
Wersja cyfrowa z kodem na plycie do PS3 + zakup promocyjny na PS+
Co ciekawe, na PS3 nie wyglada zle, singiel wyglada lepiej jak dobrze, ale na PS4 jest o niebo lepiej.
To juz jest poziom ktory wiekszosc powinien w pelni zadowolic.
W koncu doczekalismy sie czasow, gdzie poziom graficzny gier na PS4/Xbone zadowoli wiekszosc graczy.
Mialem pewne obawy co do mocy obecnych konsol, ale po tym co juz widzialem jestem usatysfakcjonowany. Co nie znaczy ze nie mogloby byc lepiej ;)
Jestem jeszcze ciekawy jak wypada graficznie "Knack", na YT juz nawet nie patrze, bo to nie ma nic wspolnego z tym co widzimy w domu.
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
Panowie a jak z głośne są Wasze konsole , u mnie w trybie normalnym cichutko ale podczas grania bywa naprawdę głośna , od czasu do czasu wzrasta hałas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry