Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kaminski,
Nie Janusze, bo takich to ja wciągam nosem, a system, dosłownie i w przenośni ; )
Czytaj ze zrozumieniem, bo mnie irytuje takie gadanie. Czego nie rozumiesz? ; )
Dla Ciebie spokojnie, bo dokończyłeś transakcje i nie widzisz problemu.

Ja też miałem kilka razy konsole w koszyku, wypełnione dane do płatności i za każdym razem pojawiał się błąd i to głównie była wina serwerów, a nie dostępności.
Siedzieliśmy w tym samym czasie w tym samym sklepie.
Ty chwaliłeś się na forum zakupem, a ja w tym samym czasie widziałem "nie można wyświetlić tej strony".
Poczytaj fora, większość ludzi miało takie problemy i to ci, którzy dokładnie wiedzieli, co, gdzie i o której.
To nie jest kwestia trafienia w okienko, a bardziej obciążenia serwerów w danej lokalizacji. Nie wiem.
Teraz w ME poszło bez najmniejszych problemów, okienko czasowe jak to piszesz, klik, zakup i konsola w domu. Da się?

Masz na dowód, zdjęcie zrobione w dniu premiery PS5.
Jak Ty brandzlowałeś się nową konsolą na której przycebulisz na nowe pantalony z "nju jorkera", to ja widziałem to co masz na powiększeniu :D

Szkoda, że nie widać godziny, bo do 9:10 - 9:15 strona śmigała jak szalona ;) Janusze Cie porobiły :D

Dobra Armani, nabijam się przecież. Sam bez problemu kupiłem xx konsol, tylko trzeba było trochę planować wcześniej i potem szło bez problemu. W każdym razie ciesz się, że w końcu udało się kupić PS5 i tyle. Control na PS5 testowałeś? Dali ostatnio w PS+.
Po Pająku nie ma w co grać. Opóźnili mi FC6 i jest lipa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, no ja już nie mam siły na gadki z Tobą, wrzucił konsole do koszyka, pogonił na olx i porobił wszystkich :D
Ja Cie chyba zgłoszę do Business Centre Club :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kupuje setki różnych produktów na aukcjach za granicą w drodze licytacji, gdzie się liczy każda sekunda, kilka okien, kont, odświeżanie, przygotowane oferty i cuda na kiju, żeby doprowadzić odpowiednio do finału(...)
Armani na zakupach :D

Ja już kończę z tymi konsolami, bo mi się garaż nie domyka. Wszędzie PS5 i pudełka po Pringlesach :D
f62a25aa92222953a7c1436c67b77538.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra Armani, nabijam się przecież. Sam bez problemu kupiłem xx konsol, tylko trzeba było trochę planować wcześniej i potem szło bez problemu. W każdym razie ciesz się, że w końcu udało się kupić PS5 i tyle. Control na PS5 testowałeś? Dali ostatnio w PS+.
Po Pająku nie ma w co grać. Opóźnili mi FC6 i jest lipa.

Testowałem, nie widzę jakiejś specjalnej różnicy, ale może dlatego, że po TLOU2 i Days Gone na PS5, nic już nie jest takie samo ; )

Last of Us 2, pomijając fabułe, bo nie o tym teraz mowa, wygląda absolutnie rewelacyjnie i nie mam tu też na myśli samej grafiki, chociaż ta też jest zacna, a kunszt jaki włożyli autorzy w każdą jedną czynność którą widzimy na ekranie. Chciałem się wtrzymać z tą opinią, ale dotarłem do miejsca gdzie przerzucamy kabel zasilający i tu już widać, że gry nie robili rzemieślnicy, a artyści z krwi i kości. Jak na grę, która nie jest stricte otwartym światem, to wręcz wzór do naśladowania, jak powinno się robić tego typu gry. Tu nic nie jest na odwał, ilość serca włożoną w tą gre jest niesamowita.

Natomiast Days Gone, to chyba najładniejsza gra jaką widziałem na konsolach.
Nie wiem z czym to można porównać, ma owszem jakieś błędy, ale jakość tych tekstur, kolorystyka, robi to niesamowite wrażenie.

Tutaj, jeżeli miałbym porównywać XB, to chyba tylko Forze i Gearsy można zestawić - aczkolwiek, Days Gone (tym leśnym klimatem) robi o wiele większe wrażenie graficznie.

Także, ja tam jestem zadowolony i cieszę się, że nie przechodziłem tych gier na PS4, dopiero PS5 pokazuje pazur.
No i niech mi ktoś napisze, że grafika nie ma znaczenia - szczególnie, że ja tu piszę o dużym tv, który obnaża tą grafikę, na mniejszych tv te różnice się zacierają.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
TLoU 2 chyba wygląda i działa tak samo na PS4 jak i PS5?

Ja to się ogólnie dziwię, że grasz w tak wtórne i oklepane gry (bez względu na grafikę), które wcześniej wyśmiewałeś, a teraz się podniecasz ;) Wyznaję zasadę, mniej YouTube, więcej grania i ją polecam przed wpisami na forum, bo potem ktoś pomyśli, że tak jest naprawdę ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przestań już jak stary fortepian, bo jak ja zacznę Ci wyciągąć jakieś farmazony wyrwane z kontekstu, to tydzień będziesz się motał ; )

Wszystkie ciekawsze gry na XB sprawdzam osobiście (wiadomo, alle), co ma do tego YT.
Przecież pisze wyrażnie, że nie o fabule piszę i na czym miałem ogrywać, na FHD 80"?
Piszę o wrażeniach na PS5, na nowym TV, co akurat w przypadku Days Gone ma duże znaczenie.

Fabularnie, to żenujący jest ten cały wątek dziewczyn, zupełnie nie potrzebny, scena w piwnicy i te podchody, to jakieś bzdury dla dorastającej gimbazy, pominę też inne kwestię, piszę ogólnie o mechanice, o tym jak postać skacze, jak pracuje kamera, czy też jakie jest synchro z audio i tu jest wszystko dograne tip top, a Ty mylisz cały czas z fabuła, czy ogólnymi wrażeniami z gry (fabuły). Nie o tym piszę.

Ja bym tu widział zupełnie innych bohaterów, inną historię, ale w takiej oprawie (mechanice).
Teraz rozumiesz?

Na PS4 tak wyglądał Days Gone na tv FHD, jak na PS5 w 4K w HDR? No, to fajnie masz :D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czepiam się tylko o jedno. Pisałem, że Days Gone daje radę, a Ty napisałeś co najmniej kilka postów w stylu "odrazu widać, że to gniot" bez sprawdzenia samej gry. Mechanika jest dokładnie ta sama na PS4 i FHD co PS5 i nowym TV. Grafika wiadomo, że inna. Tylko tyle i na tym kończę to czepialstwo :D

Edit:
Wątek dziewczyn pasuje. Jest rozwinięciem historii sprzed 10 lat, która była w pierwszej części (DLC). Tylko fabuła to już czysto kwestia gustu. Chcę tylko, żebyś wiedział, że nie wzięło się to z nikąd.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mechanika, czy raczej animacje różnych czynności, to TLOU2.
Days Gone, to grafika, kolorystyka. Cała oprawa wspólgra.

Ty pisałeś kiedyś zupełnie o czymś innym i do tego się odnosiłem.

Fabularnie, jedna i druga to zupełnie inny i osobny temat.
Nie o tym pisałem i czepiasz zupełnie nie potrzebnie.

Co do wątku dziewczyn, to nie uważam, że sceny w której nastoletnie panny się liżą, są potrzebne w grach. To mi zajeżdża jakąś poprawnością, a ja jej nie chce widzieć w grach.
Sam fakt mi nie wadzi, a nawet widziałbym tam jakąś ostrzejszą akcję i miałoby to sens. Mógłby wpaść do tej piwnicy jakiś murzyn i pozamiatać. Wówczas mielibyśmy tam Black Lives Matter invades LGBT :D
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Ta, Digital też poszedł w górę. Bardziej opłacało się brać w zestawie z padem i grą. Wtedy wychodziło chyba 2800. Zastanawiam się czy to sklepy narzucają sobie marże, czy Sony podniosło cenę :D Ciekawe jak będzie to wyglądało u innych jak konsole w końcu się pojawią.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mechanika, czy raczej animacje różnych czynności, to TLOU2.

Days Gone, to grafika, kolorystyka. Cała oprawa wspólgra.



Ty pisałeś kiedyś zupełnie o czymś innym i do tego się odnosiłem.



Fabularnie, jedna i druga to zupełnie inny i osobny temat.

Nie o tym pisałem i czepiasz zupełnie nie potrzebnie.



Co do wątku dziewczyn, to nie uważam, że sceny w której nastoletnie panny się liżą, są potrzebne w grach. To mi zajeżdża jakąś poprawnością, a ja jej nie chce widzieć w grach.

Sam fakt mi nie wadzi, a nawet widziałbym tam jakąś ostrzejszą akcję i miałoby to sens. Mógłby wpaść do tej piwnicy jakiś murzyn i pozamiatać. Wówczas mielibyśmy tam Black Lives Matter invades LGBT :D
Chyba nawiązujesz do czegoś innego. Pisałem, żeby nie oceniać gry bez grania i do tego teraz pije. Prowadzenie motoru też z YT oceniałeś, tak samo jak podpieranie się opinią Myszatora (?) :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ta, Digital też poszedł w górę. Bardziej opłacało się brać w zestawie z padem i grą. Wtedy wychodziło chyba 2800. Zastanawiam się czy to sklepy narzucają sobie marże, czy Sony podniosło cenę :D Ciekawe jak będzie to wyglądało u innych jak konsole w końcu się pojawią.
Podobno od nowej dostawy Euro ma sprzedawać gołe konsole za 2500 zł :D Nie wiem czy to potwierdzone info.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam potwierdzone info.
Konsole będą za pół roku, jak pojedziesz na wakacje i przestaniesz cebulić ; )

A co nic nie piszesz o lesie w TLOU2 ?
Wycięli Ci go ? :D

Ja już nic nie pisze, bo mam już dosyć tych smętnych gadek z Kamińskim. Ja o niebie, on o chlebie. Ta gra nie lepsza : ) Latanie po jakimś opuszczonym mieście, teraz granie na gitarze... i znowu na konia.
"Fajnie jest" ; )

Skoro już przy koniach,
Sprawdzał ktoś jak wygląda RDR2 na next genach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry