Ps4 czy warto

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie mam, może wezmę w niedzielę na giełdzie.
Zobaczymy jak to się prezentuje na PS5
Nie chce się spieszyc z tymi grami, bo zaraz faktycznie nie będzie w co grać : )
Edit. 79zl w PS Store complete edition, ale jest jeszcze za 63zl Frozen Wilds, to jakiś dodatek?



Pobrałem na próbę jakiś kitten squad z 2016r. 200mb, no raczej HDR nie ma, a u mnie załączony. Dziwne, ale jest ok, te gry jaśniejsze jakieś, lepiej to wygląda : )
HZD jest często w sklepach po 39 zł edycja kompletna. Na Allegro też pewnie będą. I tak nie Twój klimat to poczekaj aż wyjdzie jakiś patch na 60 FPS i wtedy sprawdź.

Edit
Co do HDR to może masz włączoną tę opcję, która wymusza HDR czyt. "tworzy" HDR za pomocą TV.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Edit
Co do HDR to może masz włączoną tę opcję, która wymusza HDR czyt. "tworzy" HDR za pomocą TV.

Nie w tym rzecz, mam ustawiony hdr na "automatycznie" w konsoli. Sony narzuca HDR na wszystkich materiałach, nawet jeżeli mamy SDR. Ot, taki patent Sony. Wiele osób narzeka, że kolory na tych pozycjach są wyprane. Inni się dziwią i twierdzą, że jest lepiej i ten patent się sprawdza. Ja zdecydowanie należę do tych drugich, wszystkie gry SDR są teraz jaśniejsze, żywsze, ale cały czas z utrzymaniem czerni.

HDZ na pewno kupię, ale w wersji pudełkowej.
Groszowa sprawa.
Zbieram już płyty, więc będzie do kolekcji.

Problem z PS jest taki, że te same gry są zwyczajnie droższe.
Sprzedałem wczoraj Fife 21 na XSX za 100zl, teraz patrzę na uzywki na PS5 i już drożej. Muszę jeszcze dorwac Cold War i Warfare. Wrc 9 kupiłem za jakieś 60zl na plati, pudełko na PS używka 150zl.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
U mnie leży HZD od dawna nówka w folii. Kupione za 29 zł w jakiejś promocji Media Markt. Stwierdziłem, że przejdę jeszcze raz, albo chociaż sprawdzę grę na PS5. Póki co nie ma sensu instalować, bo będzie tak samo jak na Pro. Wydadzą patcha to się sprawdzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja na Pro nie ogrywałem, miałem zwykłą PS4 która już dawno przestała mnie rajcować możliwościami, więc dla mnie siłą rzeczy, te gry i tak o wiele lepiej będą wyglądać na PS5 (w porównaniu do PS4 i FHD bez HDR).
Teraz sprawdzam Uncharted i już widać po teksturach/jasności, że jest lepiej. Duża robotę robi też sam tv.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig,oprócz gierek z topową grafą ;) warto jeszcze sprawdzić (przejść) Detroit Become Human.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie widzę, zapowiada się fajnie. Wygląda też dobrze. Polecę z tym dalej.

Muszę już usuwać gry, nie ma miejsca na nowe. Detroid 51GB, a wolnego już 48GB.
Plus, że w końcu na PS ściąga już pełną prędkością. Na XB dalej są problemy.

Kupiłem dziś Horizon z podstawką, nie powiem, też fajnie to wygląda.
Uncharted4 natomiast zrobił na mnie wrażenie (graficznie) na misji z nurkowaniem, a następnie zaraz po wyjściu z wody na statek. Całe to otoczenie świetnie się prezentuje, moje klimaty.

Podsumowując, PS4 (nie PRO) + FHD vs PS5 + 4k/HDR, to dwa różne światy.
Teraz to ja rozumiem ogrywać starsze pozycje.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zazdroszczę ogrywać te tytułu po raz pierwszy. Uncharted, HZD... Zobacz jeszcze Ghost of Tsushima. Jak się rozkręci to daje radę. Na tyle, że wyczyściłem mapę i wpadła platyna.

Edit:
Zapomniałem, że tam są konie :E
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Uncharted4 natomiast zrobił na mnie wrażenie (graficznie) na misji z nurkowaniem, a następnie zaraz po wyjściu z wody na statek. Całe to otoczenie świetnie się prezentuje, moje klimaty.

W ogóle Naughty Dog i Rockstar nie robią gierek na odp..ol.
Ponoć GTA 6 ma być oparte na nowoczesnym systemie zachowywania się przechodniów.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc, to sam sobie zazdroszczę ; )

Swoją drogą, wszystkie te gry łączy wspólny mianownik - przynieś, podaj, pozamiataj - co w przypadku Detroid można traktować dosłownie (jestem na początku) ; )
Zobaczymy jak się rozkręci.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Myślę,że miałeś za dużo gierek na raz i potraktowałeś je po macoszemu ;)
To za ile sprzedajesz PS5 ? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę,że miałeś za dużo gierek na raz i potraktowałeś je po macoszemu ;)
To za ile sprzedajesz PS5 ? :D

Zawsze tak jest, ja to już wiedziałem 20 lat temu i chyba nawet pisaliśmy o tym dobrych parę lat temu. Tyle tego było kiedyś, że człowiek nie wiedział w co grać. To jest na swój sposób przekleństwo. Inna sprawa, że te gry które mam teraz, to jest top of the top dla Sony, to one przecież zdefiniowały PS. Trudno, żeby były złe, jak to największe killery w ich portfolio, a dziesiątek gniotów nie brakuje przecież.

Dlaczego mam sprzedawać PS5, ja jestem super zadowolony ; )
Pogadamy, jak wszystko pokończę i faktycznie nie będzie w co już grać :D
Ja jestem najbardziej zadowolony z jakości grafiki, każda następna minuta gry, to miód na oczy, ktoś kto miał PRO i ogrywał to już na TV 4K, będzie miał zupełnie inne teraz wrażenia.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja jeszcze nie wiem kiedy wezmę PS5.
Mam dwie gry od UBI na rok czasu ;)
Poza tym Medium... Hitman,Little Nightmares 2... i Mafię...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gta nie lepsze, a KingPina nikt już nie pamięta?

Ja jeszcze nie wiem kiedy wezmę PS5.
Mam dwie gry od UBI na rok czasu ;)
Poza tym Medium... Hitman,Little Nightmares 2... i Mafię...

Męczyłeś prosiaka przez ostatnie 2 lata, to na co Ci PS5 teraz?
Na wysyp gier trzeba będzie poczekać. Ja kończę co mam kończyć i nie specjalnie będzie w co grać. Cała reszta jest multi, a że na XB można mieć niektóre pozycje sporo taniej, to wiadomo na czym będzie się grało : )
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pewnie ograłbym Pająka i sprawdził co nieco (szkoda,że U4 i TLOU2 nie ma ulepszeń) i po tygodniu by mi się nudziło.
No chyba,że wziąłbym się za Demon's Souls ;)

P.S.
Jasne,że pamiętam Kingpina :D
Mieli wypuścić jakiś remaster...
 
Ostatnia edycja:
Do góry