ps3 - pytanie techniczne

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla mnie jest trudne bo nie mam dostępu do płyty z takim audio.

Moim zdaniem tamten wątek daje odpowiedź bo na kilkanaście filmów tylko kilka grało w 5.1, reszta była OK - dla mnie więc wniosek jest prosty.

Pozdrawiam,
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kompresja w bezstratnych formatach przebiega następująco:

0) zapisanie danych oryginalnych: A
1) zwykła kompresja stratna do formatu DD/DTS (przy tych samych parametrach zawsze daje takie same wyniki): B = ks(A)
2) dekompresja: C = d(B)
3) zapisanie różnic między źródłem, a zdekompresowanym wyjściem: D: A - C
4) kompresja bezstratna: E = kb(D) = kB(A - C)

W ten sposób powstaje strumień skompresowany/zakodowany.

Teraz dekompresja:
1) dekompresja: C = d(B) <- zawsze musi dać ten sam wynik!!!
2) dekompresja: D = db(E) = (A - C)
3) suma: S = A - C + C = A

Na początku było A i na końcu jest A (czyli materiał oryginalny). Jeśli nie było błędów podczas przesyłu, albo w firmwarze dekodera, to nie ma prawa nic się zmienić (poza dodanymi filtrami "ubarwiającymi" dźwięk - jak obfite efekty DSP znane np.: z Yamahy, ale zawsze chciałby móc z nich zrezygnować).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Moim zdaniem tamten wątek daje odpowiedź bo na kilkanaście filmów tylko kilka grało w 5.1, reszta była OK - dla mnie więc wniosek jest prosty.

tak! - dla mnie tez jest prosty...
wniosles chyba wiecej do dyskusji niz myslisz....;)

wynika z tego ,ze wystepuje jednak czasem blad dekodera w nastepstwie ktorego odrzucany jest "pakiet HD" ! swiadczy o tym fakt ,ze niektore materialy sa dekodowane wlasciwie (sciezka 7.1) , a niektore odtwarzane sa jedynie w formacie 5.1 ze wzgledu na to ,ze dekodowany jest tylko "core" ktory nie zawiera informacji o dwoch dodatkowych kanalach.
sytuacja taka moze wystepowac przy wszystkich formatach hd ,jednak najlatwiej "wylapywana" bedzie wlasnie w przypadku dts hd ma 7.1 , (sa wszystkie kanaly,lub nie) , w przypadku formatow 5 kanalowych mozna polegac jedynie na swojej percepcji, tak wiec opinie ,ze wystepuja roznice miedzy dekodowaniem programowym a sprzetowym maja swoje uzasadnienie !
odtwarzacz (firmware) czasem radzi sobie z dekodowaniem "pakietu hd" i przekazuje cala informacje , innym razem -nie , i dekoduje tylko "core" .

konsola ps3 w spelnila "powierzone jej zadanie" - rozpowszechnila format Blu-ray i przewazyla szale zwyciestwa na strone "niebieskiego lasera" w "wojnie formatow" ,jednak jako pelnowartosciowy odtwarzacz BD powinna juz przejsc na w pelni zasluzona emeryture ;)
 

Klisman1987

New member
Ja odtwarzam filmy BD tylko na ps3 i nie rozumiem dlaczego jako odtwarzacz filmów BD powinna juz przejść na emeryturę. Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze filmu na stacjonarnym pleyerze ale czy ps3 wypada juz az tak słabo na tle innych odtwarzaczy? Jaką różnice dostrzegł bym oglądając ten sam film na ps3 a stacjonarnym BD pleyerem?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Klisman1987 napisał:
Ja odtwarzam filmy BD tylko na ps3 i nie rozumiem dlaczego jako odtwarzacz filmów BD powinna juz przejść na emeryturę

gdybys przeczytal ten watek i rozumial o czym rozmawiamy - to bys nie zadal takiego pytania......
 

alyjen

New member
mat74 napisał:
gdybys przeczytal ten watek i rozumial o czym rozmawiamy - to bys nie zadal takiego pytania......

gdybyś Ty nie zdał głupiego pytania na samym początku to by nie było wątku ;) więc trochę kultury kolego
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
tak! - dla mnie tez jest prosty...
wniosles chyba wiecej do dyskusji niz myslisz....;)
To już sobie każdy oceni czy coś w ogóle wniosłem i ewentualnie ile.
Sam piszesz, że dałem linka do wątku, który nic nie wnosi, nie daje odpowiedzi, jest sprzed roku...

wynika z tego ,ze wystepuje jednak czasem blad dekodera w nastepstwie ktorego odrzucany jest "pakiet HD" ! swiadczy o tym fakt ,ze niektore materialy sa dekodowane wlasciwie (sciezka 7.1) , a niektore odtwarzane sa jedynie w formacie 5.1 ze wzgledu na to ,ze dekodowany jest tylko "core" ktory nie zawiera informacji o dwoch dodatkowych kanalach.
sytuacja taka moze wystepowac przy wszystkich formatach hd ,jednak najlatwiej "wylapywana" bedzie wlasnie w przypadku dts hd ma 7.1 , (sa wszystkie kanaly,lub nie) , w przypadku formatow 5 kanalowych mozna polegac jedynie na swojej percepcji, tak wiec opinie ,ze wystepuja roznice miedzy dekodowaniem programowym a sprzetowym maja swoje uzasadnienie !
odtwarzacz (firmware) czasem radzi sobie z dekodowaniem "pakietu hd" i przekazuje cala informacje , innym razem -nie , i dekoduje tylko "core" .
Moim zdaniem nie jest to takie jasne.
Nie można również jednoznacznie powiedzieć, że to błąd dekodera.
Kolejna sprawa, to że nie można stwierdzić, że odrzucany jest pakiet HD (dane dodatkowe).
Moim zdaniem po tym co piszą chłopaki w tamtym wątku można wywnioskować, że problem jest tylko ze zdekodowaniem tych dwóch dodatkowych kanałów, czyli nie gra core ale gra DTS HD MA 5.1 zamiast 7.1
Poza tym problem występuje tylko na filmach od dwóch wytwórni: New Line i Lionsgate i to tych, gdzie audio było mixowane przez Mi Casa Multimedia.

konsola ps3 w spelnila "powierzone jej zadanie" - rozpowszechnila format Blu-ray i przewazyla szale zwyciestwa na strone "niebieskiego lasera" w "wojnie formatow" ,jednak jako pelnowartosciowy odtwarzacz BD powinna juz przejsc na w pelni zasluzona emeryture ;)
PS3 jest nadal jednym z najlepszych odtwarzaczy BD na rynku.

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
alyjen napisał:
gdybyś Ty nie zdał głupiego pytania na samym początku to by nie było wątku ;) więc trochę kultury kolego

nie ma glupich pytan...;)
i nie wiem co znalazles niekulturalnego w mojej wypowiedzi ?!


Masta_J napisał:
Moim zdaniem nie jest to takie jasne.
Nie można również jednoznacznie powiedzieć, że to błąd dekodera.
Kolejna sprawa, to że nie można stwierdzić, że odrzucany jest pakiet HD (dane dodatkowe).
Moim zdaniem po tym co piszą chłopaki w tamtym wątku można wywnioskować, że problem jest tylko ze zdekodowaniem tych dwóch dodatkowych kanałów, czyli nie gra core ale gra DTS HD MA 5.1 zamiast 7.1

:D- tak to sie panie Masta nie da......
nie ma mozliwosci dekodowania "czesciowego" ! - i dobrze o tym wiesz ! (czy nie ?!)
sygnal jest albo dekodowany prawidlowo, albo wcale !


Masta_J napisał:
PS3 jest nadal jednym z najlepszych odtwarzaczy BD na rynku.

:D- nie wiem czy zwrociles uwage,ale ostatnio dosc czesto zdarzaja sie na forum watki "mam ps3 ,ale chce kupic normalny odtwarzacz BD"

wiem ze dla duzej czesci uzytkownikow ps3 dzwiek HD jest bez znaczenia , ale fakt pozostaje faktem - ps3 sobie z nim nie radzi!!!
a jest to jedno z podstawowych kryteriow oceny odtwarzacza BD
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy dokładnie wczytałeś się w ten wątek, do którego dałem linka oraz odnośniki na inne dwa fora z tamtego linka ale ja taki wniosek z tego wyciągam jak napisałem - może ktoś jeszcze inny się wypowie co o tym sądzi.
Jeśli komuś się pali na amplitunerze DTS HD MA 7.1 ale z z drugich surroundów nic nie słyszy to śmiem twierdzić, że z pozostałych jednak 6 głośników słyszy właśnie HD audio.
Gdyby mu się palił na ampli tylko DTS to przyznał bym Ci rację.

PS3 sobie nie radzi z HD Audio? Daleko posunięty błędny moim zdaniem wniosek.

Pozdrawiam,
 

alyjen

New member
mat74 napisał:
nie ma glupich pytan...:wink:
ano właśnie nie ma ;) ale to by był właśnie brak kultury gdybym to w ten sposób dokończył

mat74 napisał:
wiem ze dla duzej czesci uzytkownikow ps3 dzwiek HD jest bez znaczenia , ale fakt pozostaje faktem - ps3 sobie z nim nie radzi!!!
a jest to jedno z podstawowych kryteriow oceny odtwarzacza BD
podstawowym kryterium wyboru odtwarzacza BR w Polsce jest cena, dlatego większość osób korzysta z plików .mkv ze ścieżką w najlepszym przypadku DTS 5.1 więc nie generalizuj w oderwaniu od lokalnych warunków bo to spory błąd

nie wiem czy kojarzysz jeden z pierwszych testów odtwarzaczy BR w Polsce, bodajże pierwsze pytanie/komentarz było "czy to czyta pliki divix z napisami"

drugim poważnym błędem jest teoretyzowanie, jak już się bawimy w eksperymenty myślowe to nie należy traktować rozmówców jak głupków tylko dlatego że samemu wymyśliło się coś innego, tak długo jak to tylko zgadywanie (nawet nie prawdziwy reverse engineering)
jak masz możliwość to sprawdź przeprowadź test i oświeć masy, jak nie masz to nie krytykuj bez sensu osób które z równym prawdopodobieństwem jak Ty zgadują

mat74 napisał:
:grin:- nie wiem czy zwrociles uwage,ale ostatnio dosc czesto zdarzaja sie na forum watki "mam ps3 ,ale chce kupic normalny odtwarzacz BD"
1. lans
2. wygoda użycia i cisza
3. jakość obrazu i dźwięku

w kolejności ważności powody wymiany PS3 na "prawdziwy" odtwarzacz Bluray ;) no i szybkie starzenie się nowinek, Cell to na prawdę mocny procesor i jeszcze kilka generacji odtwarzaczy nie będzie go trzeba wymieniać i PS3 będzie tak samo dobre/kiepskie (jak kto woli) w odtwarzaniu filmów
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
mat74 napisał:
gdybys przeczytal ten watek i rozumial o czym rozmawiamy - to bys nie zadal takiego pytania......
alyjen- jesli juz odwolujesz sie do braku kultury w moich wypowiedziach , to prosze abys przeczytal je dokladnie i zrozumial !
nie ma w niej - w przeciwienstwie do twojej wypowiedzi :

alyjen napisał:
gdybyś Ty nie zdał głupiego pytania na samym początku to by nie było wątku ;) więc trochę kultury kolego

- slowa "glupia" ... jesli wiec chcesz kogos uczyc kultury - najpierw zachowaj ja sam !
gdyby kolega doczytal ,ze rozmawiamy o dzwieku ,to nie zadalby pytania dotyczacego obrazu ! - wiec kompletnie odbiegajacego od tematu..

i kolejne cytowanie i komentowanie bez zrozumienia wypowiedzi :

mat74 napisał:
wiem ze dla duzej czesci uzytkownikow ps3 dzwiek HD jest bez znaczenia , ale fakt pozostaje faktem - ps3 sobie z nim nie radzi!!!
a jest to jedno z podstawowych kryteriow oceny odtwarzacza BD

alyjen napisał:
podstawowym kryterium wyboru odtwarzacza BR w Polsce jest cena, dlatego większość osób korzysta z plików .mkv ze ścieżką w najlepszym przypadku DTS 5.1 więc nie generalizuj w oderwaniu od lokalnych warunków bo to spory błąd
ocena ,a wybor to dwie calkowice inne rzeczy !
w dodatku jesli juz mowisz o cenie jako kryterium wyboru to ps3 wcale nie jest najtanszym rozwiazaniem !


alyjen napisał:
jak masz możliwość to sprawdź przeprowadź test i oświeć masy, jak nie masz to nie krytykuj bez sensu osób które z równym prawdopodobieństwem jak Ty zgadują

wiem ,ze nie kazdemu chce sie czytac caly watek ,ale jesli juz zabiera w nim glos to dobrze by bylo gdyby to jednak zrobil....
test przeprowadzil pejotpe , a Masta zamiescil link do dyskusji w ktorej zostalo to potwierdzone !
i nie ma tu miejsca na zadne zgadywanie ! zakodowany sygnal nie moze byc zdekodowany "czesciowo" !!! nie mozna ze strumienia informacji wybierac sobie ktory kanal dzwiekowy bedzie dekodowany , a ktory nie !!!

dochodzimy do sedna tematu :

alyjen napisał:
1. lans
2. wygoda użycia i cisza
3. jakość obrazu i dźwięku

w kolejności ważności powody wymiany PS3 na "prawdziwy" odtwarzacz Bluray

1)- uwazasz ,ze ktos kupuje zwykly odtwarzacz BD zeby sie "lansowac" ?!- jak to mowia: "kazdy mierzy swoja miara"...
2) dla mnie nie jest to akurat az taka dokuczliwosc ps3 - no ale skoro stwierdzasz ,ze to klopotliwe prawdopodobnie masz racje
3) - :D - WLASNIE O TYM CALY CZAS MOWIE ! - czesciowo -poniewaz skupilem sie na dzwieku ,ale sadzac po twojej wypowiedzi do jakosci obrazu rowniez masz zastrzezenia...?!
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
mat74, napisałeś że PS3 nie radzi sobie z audio HD.

Ze specyfikacji PS3 i HDMI wynika że wszystkie standardy HD audio są obsługiwane. Masz na to jakieś testy fachowe? Czy masz jakieś testy które porównywałyby te możliwości audio z odtwarzaczami standalone BD z niższej-średniej-wyższej półki cenowej? Moim zdaniem dyskusja żeszła trochę w świat abstrakcji i nic z tego nie wynika dla typowego użytkownika, ktory użytkuje sprzęt audio w cenie nie przekraczającej koszta nowego, średniej klasy samochodu (kilkadziesiąt tyś. złotych - 99% użytkowników kina domowego)

Jeżeli PS3 czegoś nie może, to napisz jakiej grupy użytkowników dotyczą te ograniczenia i ile trzeba wydać na sprzęt audio aby te ograniczenia miały praktyczne znaczenie, bo tak to tylko jakies gierki techniczne.

Osobiście czytałem kilka testów w ktorych PS3 było zestawiane z kolejnymi generacjami flagowych BD playerów i PS3 zawsze wypadała bardzo dobrze.

Myśle że trochę przesadzasz, no chyba że faktycznie są jakieś fachowe testy których wyniki byłyby na tyle istotne żę nalezałoby się tym przejąć.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Ze specyfikacji PS3 i HDMI wynika że wszystkie standardy HD audio są obsługiwane. Masz na to jakieś testy fachowe? Czy masz jakieś testy które porównywałyby te możliwości audio z odtwarzaczami standalone BD z niższej-średniej-wyższej półki cenowej? Moim zdaniem dyskusja żeszła trochę w świat abstrakcji i nic z tego nie wynika dla typowego użytkownika, ktory użytkuje sprzęt audio w cenie nie przekraczającej koszta nowego, średniej klasy samochodu (kilkadziesiąt tyś. złotych - 99% użytkowników kina domowego)

nie wiem co ma z tym wspolnego specyfikacja HDMI ?!
co do specyfikacji PS3 - ciagle sie zmienia....- pamietaj ,ze mozliwosc dekodowania DTS HD zostala dopiero dodana w kolejnym sofcie ! - a z tymi softami ,to tez jest tak ze jeden cos wprowadza ,a nastepny to poprawia...
problemem jest wlasnie fakt ,ze te standarty raz sa obslugiwane ,a innym razem nie !
mysle ze jako test mozemy uznac wypowiedz pejotpe dotyczaca deodowania sciezki DTS HD MA 7.1 i wypowiedzi w linku podanym przez Masta_j !!!! ( ile razy mam to powtazac ?!)
co do porownan- tu nie ma co porownywac! - wszystkie playery wysylaja bitsream do amplitunera ktory dekoduje sygnal hardwarowo, ps3 natomiast dekoduje softwarowo i wysyla LPCM ! - co tu chcesz porownywac ?! jak widac na przykladach czasami nie daje sobie z tym rady , wedlug mnie jezeli mowimy o ps3 jako pelnowartosciowym odtwarzaczu BD to musi zawsze radzic sobie z powiezonym jej zadaniem a nie czasami tak ,a czasami nie....
powtarzam - jesli komus nie zalezy na formatach HD to jego sprawa i jego wybor , ale fakt jest faktem - pelnowartosciowy odtwarzacz BD musi obslugiwac zarowno pelna rozdzielczosc obrazu jak i wszystkie formaty dzwieku ! obojetnie jak to zrobi - czy dekodujac ,czy tez wysylajac jako bitstream do zewnetrznego dekodera
czy gdyby jakis odtwarzacz BD nie obslugiwal w niektorych filmach BD rozdzielczosci 1080p i wypuszczal czasami 720p - to tez bylby "jednym z najlepszych odtwarzaczy " ?!


podkreslilem ten fragment twojej wypowiedzi poniewaz go nie rozumiem , wiec nie moge sie do niego odniesc.

uwazasz ,ze formaty dzwieku HD maja znaczenie tylko dla uzytkownikow posiadajacych sprzet o wartosci przekraczajacej wartosc nowego samochodu ?!?!-


ps. jaki fachowy test jest potrzebny aby stwerdzic ,czy gra 5 czy 7 glosnikow oprocz faktu ,ze osoba testujaca nie moze byc gluchoniema ?!
 

Bambolo82

Banned
Mysle, że to co napisał Pejotpe jest trochę mało wiarygodne: "Nie śledzę na bieżąco apdejtów do PS3 (po prostu klikam i "się robi" - obecnie mam zbyt mało czasu na włączenie "małej czarnej" - moja "Miniaturka" zrobiła się mobilna i ciekawska, no i nie ma juś problemu z dosięgnięciem sprzętu tatusia, aczkolwiek jego wykorzystanie pozostawia wiele do życzenia). DTS HD MA 7.1 nie był obsługiwany przez PS3 z firmwarem 2.3 (OK, teraz jest już 2.8, ale nie sprawdzałem później) - zamiast tego PS3 robiła downmixing do LPCM 5.1 (to było sprawdzone z kilkoma filmami ze ścieżką 7.1)."

Z jakimi "kilkoma ściezkami"? Oglądałem wiele płyt BD i nigdy nie było problemu z 7.1. :niewiem: Dzwiek zawsze dobywal się z 8 kanałów jeżli tylko miałem 8 kolumn. Pejotpe jakby troszeczke jest nie w temacie: "nie znam firmware", "nie śledze" etc. Nie wiedział nawet że PS3 obsługuje DTS poprzez optyk jezeli tylko dana gra ma akurat tak zakodowany dzwięk. Chyba nawet nie ma PS3 bo na samej konsolce jest logo DTS, i to czy dana gra/film go ma to już zalezy od programistów i danej płyty BD, a nie od PS3 i jakiś tam wyimaginowanych ograniczeń.

Nie bardzo też rozumiem co ma za znaczenie dekodowanie sprzętowe czy też programowe. Przecież zawsze jest chyba i takie i takie. Mówimy o cyfrowym dzwięku czyli 0101010101110101011010101 etc. Zawsze jest jakiś program przepuszczony przez jakiś scalak i zawsze jest to ten sam ciąg "0" i "1". Są oczywiście do tego różne efekty DSP dodawane przez amplituner, no ale co to ma wspolnego z tym czy PS3 coś może lub nie może?

Tak, jak mówiłem, dyskusja jest kompletnie abstrakcyjna. Napisaliście ponad 60 kompletnie niepraktycznych postów i chyba raczej bez większego znaczenia dla 99,99% aktualnych i przyszłych użytkowników. Do tego nawzajem się zwyzywaliście. Przykro że takie puste, nie fachowe i złośliwe dyskusje nadal mają miejsce na forum.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
DTS HD MA 7.1 nie był obsługiwany przez PS3 z firmwarem 2.3 (OK, teraz jest już 2.8, ale nie sprawdzałem później) - zamiast tego PS3 robiła downmixing do LPCM 5.1 (to było sprawdzone z kilkoma filmami ze ścieżką 7.1)."

Z jakimi "kilkoma ściezkami"?
Oglądałem wiele płyt BD i nigdy nie było problemu z 7.1. :niewiem: Dzwiek zawsze dobywal się z 8 kanałów jeżli tylko miałem 8 kolumn. Pejotpe jakby troszeczke jest nie w temacie: "nie znam firmware", "nie śledze" etc. Nie wiedział nawet że PS3 obsługuje DTS poprzez optyk jezeli tylko dana gra ma akurat tak zakodowany dzwięk. Chyba nawet nie ma PS3 bo na samej konsolce jest logo DTS, i to czy dana gra/film go ma to już zalezy od programistów i danej płyty BD, a nie od PS3 i jakiś tam wyimaginowanych ograniczeń.
prosze czytaj dokladnie wypowiedzi ktore cytujesz ! - czy to naprawde jest tak trudne ,ze stalo sie prawdziwa plaga ?!

skoro nie miales do tej pory problemu ze sciezka 7.1 to swietnie , a sprawdzales tytuly ktore sa podane w dyskusji do ktorej link zamiescil Masta_j ?!

co do dts w grach - brrrrrrr- znow "czytanie bez zrozumienia" !
chodzilo o to ,ze nie mozna przeslac sciezki wielokanalowej w postaci LPCM przez lacze optyczne !!!dlatego jesli gra posiada taka sciezke (lub film) to jest ona kodowana przez ps3 do DD 5.1 !
dts w grach nie ma tu nic do rzeczy ! sygnal jest przesylany poprostu w formie bitstream ! jesli masz jakies watpliwosci to wlacz ta gre , podlacz konsole optykiem ,a nastepnie wlacz w konsoli opcje rozkodowywania dts do pcm - nastapi downmix do 2.0 i w tej postaci otrzyma to amplituner !


wiem ,ze jestes fanem ps3 i wszelkie dyskusje i teorie poddajace w watpliwosc mozliwosci konsoli jako wyrobu "debesciarskiego" budza z twojej strony glosy swietego oburzenia ,ale prosze - zachowaj odrobine obiektywizmu !
co do wzajemnego obrzucania blotem - no fakt ,te ekscesy nie powinny miec miejsca.... (Masta_j - sorki !:)) - ten watek odwrocil poprostu kolejnosc dzialan ;) - napierw slowna awantura, potem rzeczowa dyskusja



ps.nadal nie wiem o kogo ci chodzi mowiac o tych 99.99% procentach uzytkownikow ktorych nie interesuje wysoka jakosc dzwieku z nosnika BD ?! bo jesli chodzi ci o uzytkownikow ps3 ,to mysle ,ze jestes niesprawiedliwy....
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Z jakimi "kilkoma ściezkami"? Oglądałem wiele płyt BD i nigdy nie było problemu z 7.1. :niewiem: Dzwiek zawsze dobywal się z 8 kanałów jeżli tylko miałem 8 kolumn.
Problem nie dotyczył tego, że niektóre filmy były dekodowane niepoprawnie (czyli był bug w wersji 2.3, która zaczęła wspierać DTS HD MA, został poprawiony w wersji 2.40: http://forums.highdefdigest.com/blu...sion/59753-ps3-dts-ma-7-1-problem-fixed.html).


Bambolo82 napisał:
Chyba nawet nie ma PS3 bo na samej konsolce jest logo DTS, i to czy dana gra/film go ma to już zależy od programistów i danej płyty BD, a nie od PS3 i jakiś tam wyimaginowanych ograniczeń.
Podejrzewasz spisek iż jestem tajnym agentem Microsoftu i chcę zniszczyć mit PS3 jako najlepszego sprzętu na świecie (wg mnie nie jest, ale wtedy mogłem kupić player Panasonica BD30 lub PS3, bo były w tej samej cenie, więc pomyślałem, że za free sprawię sobie dodatkową możliwość grania)? Faktycznie nie zauważyłem ciągu logo z boku (nie ma wśród nich DTS HD MA, mimo iż dekoder jest, ale jest za to DD Tru HD) - uznałem, że obudowa jest po prostu brzydka (pasuje do sprzętu audio jak pięść do nosa) i po wciśnięciu PS3 pod stolik więcej się jej nie przyglądałem. Obecność logo DTS nie oznacza, że konsola potrafi zakodować PCM do DTS, a tylko tyle, że potrafi go przesłać dalej lub zdekodować (prawdę mówiąc nie sprawdzałem: wcześniej miałem ampli z DD5.1 bez DTSu, a potem połączyłem PS3 przez HDMI i ustawiłem tylko na LPCM).

Bambolo82 napisał:
Nie bardzo też rozumiem co ma za znaczenie dekodowanie sprzętowe czy też programowe. Przecież zawsze jest chyba i takie i takie.
Jeśli sprzęt (w postaci np. DSP) w całości wspiera proces dekodowania/kodowania, wtedy jest ono określone mianem sprzętowego, ponieważ nie angażuje do tego CPU (bo w ogóle może go nie być na "pokładzie"), w innym przypadku mamy do czynienia z odtwarzaniem mniej lub bardziej programowym.


Bambolo82 napisał:
Przykro że takie puste, nie fachowe i złośliwe dyskusje nadal mają miejsce na forum.
Masz rację, że obraźliwe teksty były nie na miejscu, ale mat4 pytał się w gruncie rzeczy, czy formaty HD, które są połączeniem kompresji stratnej i bezstratnej mogą powodować utratę jakości i dowiedział się, iż nie mogą - do tego wystarczyłoby poprawnie sformułowane pytanie i jedna odpowiedź, to, że się to przeciąnęło, to już nie moja wina (przynajmniej nie używam określeń uznawanych powszechnie za obelżywe i chętnie się dowiaduję nowych rzeczy). Gram może raz na miesiąc, bo wychowanie dziecka i opieka na ciężarną żoną "trochę" czasu mi zajmuje, więc czytanie, co też nowego wniosła kolejna wersja firmware'u do PS3 jakoś mnie nie podnieca...
 

Siege

New member
Ps3 + Onkyo 607 + Kef c7,c6,c3

Witam.

Chce kupic taki zestaw czy jezeli podlacze kablem hdmi konsole z amplitunerem to bede mial dzwiek w filmach na blu ray Dolby Truehd i dts hd ma.Filmy to die hard 4 i batman mroczny rycerz.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Siege napisał:
Witam.

Chce kupic taki zestaw czy jezeli podlacze kablem hdmi konsole z amplitunerem to bede mial dzwiek w filmach na blu ray Dolby Truehd i dts hd ma.Filmy to die hard 4 i batman mroczny rycerz.

Pozdrawiam.

Jeśli te filmy mają obie ścieżki (lub jedną z nich), to tak.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie lubie spraw niedokonczonych , staram sie rowniez byc w miare obiektywny w swoich ocenach , dlatego tez pogrzebalem troche w necie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zwiazane z problemem dekodowania roznych formatow przez ps3- tak wiec:

Siege napisał:
Chce kupic taki zestaw czy jezeli podlacze kablem hdmi konsole z amplitunerem to bede mial dzwiek w filmach na blu ray Dolby Truehd i dts hd ma.Filmy to die hard 4 i batman mroczny rycerz.

bedziesz mial -
problem dekodowania dts hd ma zwiazany byl z pewna "wada wrodzona" konsoli , a jaka to mysle ,ze wyjasni dokladnie sledzacy i biegly w temacie softwarow do ps3 kolega Bambolo82 !

Bambolo82 aby byc wobec ciebie uczciwym daje ci mozliwosc wykazania sie znajomoscia wszelkich poprawek softwarowych i wyjasnienia wszystkim - dlaczego powstal problem z dekodowaniem formatow HD i ktora poprawka oprogramowania powinna go teoretycznie zlikwidowac

smialo! - mozesz sie teraz wykazac !
 
Do góry