PS3 Media Server

pokemon2

New member
lighthammer napisał:
Odłącz kable sieciowe, nic nie kombinuj w konfiguracji (SSDP włączone) i zrestartuj komputer oraz konsolę.





To kiedy w końcu odinstalowałeś tego firewalla? Jak szukasz pomocy - pomożemy, ale jak chcesz robić śmietnik i zamieszanie to pomyliłeś działy.

przegrales i ch
 

lighthammer

New member
wczoraj wyłaczyłem firewalla w nortonie a dzisiaj go całkowicie odinstalowałem

To może jeszcze napiszesz o jakim połączeniu wczoraj rozmawialiśmy? Bo już się całkiem pogubiłem. Czy wczoraj nie działało Ci streamowanie przez WiFi czy przez LAN?

Moja rada: na spokojnie przeczytaj wszystkie posty w tym wątku - nie ma szans, by PS3 MS nie zadziałał.

pokemon2 napisał:
przegrales i ch

Pokemon ty trolu :twisted:, znowu zaatakowałes mój wątek.

Za wikipedią:
Jynx [edytuj]

Jynx (jap. ルージュラ Rougela) to człekokształtny Pokemon typu lodowo-psychicznego, forma ewolucyjna Smoochuma. Mierzy ponad metr (1.4) i waży 40 kg i 6 dag. Jej zdolności to Oblivious i Forewarn. Jak wskazuje jej gatunek, jest to Pokemon przypominający w budowie człowieka. Występuje tylko jako samica. Dalej nie ewoluuje.

Wiemy już, że jesteś samicą. Czemu za mną łazisz? Spodobałem Ci się, czy co? :mrgreen:
 

zorkadar

Member
Komputer i konsole zrestartowałem,kable odłączyłem nie pomogło,przeleciałem trochę stron i nie spotkałem żeby miał ktoś podobny problem do mojego z tym routerem może jednak coś z nim nie tak?
Na kablu zrobiłem test i wyłączyłem upnp i faktycznie działa.

wczoraj nic nie działało media serwer znajdywał konsole ale ona sama serwera już nie.
 
Ostatnia edycja:

pokemon2

New member
lighthammer napisał:
To może jeszcze napiszesz o jakim połączeniu wczoraj rozmawialiśmy? Bo już się całkiem pogubiłem. Czy wczoraj nie działało Ci streamowanie przez WiFi czy przez LAN?

Moja rada: na spokojnie przeczytaj wszystkie posty w tym wątku - nie ma szans, by PS3 MS nie zadziałał.



Pokemon ty trolu :twisted:, znowu zaatakowałes mój wątek.

Za wikipedią:


Wiemy już, że jesteś samicą. Czemu za mną łazisz? Spodobałem Ci się, czy co? :mrgreen:



chcialem ci tylko wytknac jak czesto na tym forum "atakujesz nisprowokowany"
przypominasz mi skrzyzowanie bulteriera z shitzu w skrocie bullshit

i tu cytat
za www psyimy.pl


poradnik jak sobie radzic z bulshitem an forach internetowych:

Jak się zachować gdy jednak dojdzie do kontaktu z niebezpiecznym psem (bullshitem dop. pokemon)?

Pies nie atakuje niesprowokowany. Prowokacją do ataku może być Twoje bezpośrednie zachowanie, czyli drażnienie psa, zabieranie mu jedzenia, zabawek, szarpanie się z nim. Przyczyną ataku jest też często niewłaściwy sposób, w jaki pies został wychowany i brak odpowiedniej opieki (uczony agresji, nie szczepiony itp.) lub to, że miał on złe doświadczenia w kontaktach z ludźmi (był bity, więziony, głodzony itp.).

W przypadku ataku psa nie jesteś jednak bezbronny. Po pierwsze staraj się zachować spokój. Nie szarp się, bo pies chcąc Cię zatrzymać, zaciśnie szczęki jeszcze mocniej. Nie uciekaj, ponieważ pies ma swoisty instynkt pościgu i złapania ofiary, więc zrobi wszystko, żeby Cię dogonić. Pamiętaj przy tym, że w większości wypadków psy biegają znacznie szybciej niż ludzie. Nie patrz mu w oczy, gdyż możesz go rozdrażnić i sprowokować do walki.

dla chetnych dam link do calego artykulu

ktos ci zabral zabawke czy nie byles szczepiony
pozdro i chillout m8
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
przeleciałem trochę stron i nie spotkałem żeby miał ktoś podobny problem do mojego z tym routerem może jednak coś z nim nie tak?

Spokojnie, mówisz że to Twój pierwszy kontakt z jakimkolwiek routerem więc bez paniki. Do testów wyłącz wszystkie szyfrowania i podaj mi jakie IP dostaje komputer "bezprzewodowy" (czy jest w tej samej klasie co konsola?)

W opcjach PS3 Media Servera:

ustawienia jakości obrazu: keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */

Testowo możesz wyłączyć firewalla na routerze (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), odinstaluj wszelkie firewale na komputerze z kartą bezprzewodową, oraz próbować wymusić IP serwera / numer portu (konfiguracja ogólna PS3 MS).

"atakujesz nisprowokowany"
O czym ty człwoieku do mnie rozmawiasz? Znalazł się kaleki Robespierre.

że miał on złe doświadczenia w kontaktach z ludźmi (był bity, więziony, głodzony itp.

Tak, zgadza się. Kiedyś mnie jakiś beton na forum wkurzał i przegryzłem mu tchawicę.

dla chetnych dam link do calego artykulu

Ja poproszę o link do artykułu: "Jak pielęgnować w sobie tolerancję do upośledzonych dzieci"

Pozdrawiam
 

jarmalik

Member
Bez reklam
zorkadar napisał:
nie spotkałem żeby miał ktoś podobny problem do mojego z tym routerem może jednak coś z nim nie tak?

U mnie był podobny problem z tym, że mam modemorouter D-linka. Otóż mój komputer jest podłączony do routera kablem a PS3 była połączona z modemem prze wi-fi i w tej konfiguracji miałem problemy z połączeniem mediaserwerów DLNA (testowałem cztery) z PS3: czasem było, ale najczęściej nie było. Inne komputery komunikujące się z routerem poprzez wi-fi były widziane przez PS3 bez problemu. W końcu poprowadziłem kabel do konsoli (20 m) i teraz mój komputer komunikuje się bez problemu, podobnie jak pozostałe komputery. Do dzisiaj nie wiem dlaczego wystąpił ten problem.
 

pokemon2

New member
Spokojnie, mówisz że to Twój pierwszy kontakt z jakimkolwiek routerem więc bez paniki. Do testów wyłącz wszystkie szyfrowania i podaj mi jakie IP dostaje komputer "bezprzewodowy" (czy jest w tej samej klasie co konsola?)

i prosze bardzo odrazu fajniej bez agresji widac ze sie starasz, doceniam. aczkolwiek twoje rady sa nico chybione. Szyfrowanie (wpa2 etc) nie am tu nci do zreczy bo wifi dziala, a w routerzse tej klasy bardzo trudno odzielic wifi od switcha.

W opcjach PS3 Media Servera:

ustawienia jakości obrazu: keyint=25:vqmax=5:vqmin=2 /* Good quality for HD Wifi Transcoding */

o good quality to on sie ebdzie martwil jak zadziala chyba ze to ejst kolejne usprawnienei nei majace nic wspolnego z problemem tak jak wyskok z upnp i 2 strony dalej napiszesz ze wlasciwie to nei trzea tego.

Testowo możesz wyłączyć firewalla na routerze (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), odinstaluj wszelkie firewale na komputerze z kartą bezprzewodową, oraz próbować wymusić IP serwera / numer portu (konfiguracja ogólna PS3 MS).

a co ma firewall na routerze do lanu? firewalle juz odinstalwoane chyba ze dlajej nei wierzysz autorowi postu.

O czym ty człwoieku do mnie rozmawiasz? Znalazł się kaleki Robespierre.



Tak, zgadza się. Kiedyś mnie jakiś beton na forum wkurzał i przegryzłem mu tchawicę.



Ja poproszę o link do artykułu: "Jak pielęgnować w sobie tolerancję do upośledzonych dzieci"

Pozdrawiam

heh a ten dalej swoje


W sytuacji, gdy pies nie wykazuje nami zainteresowania i nie stara się nas zaatakować, powinieneś podjąć próbę opuszczenia jego terytorium.

Jeśli jednak zachowanie psa jednoznacznie wskazuje na to, że może nas zaatakować i nie istnieje możliwość uniknięcia ataku (np. znajdujemy się na otwartej przestrzeni) najlepszym sposobem obrony jest tzw. pozycja „żółwia”.


przyjawszy pozycje zlowia patrzac w oczy bulshitowi wycofam sie z jego terenu

a co do problemu to niestety nie znam tej aplikacji i nie jestem ci w stanie pomoc. Poza pomoca w zabijaniu nic nie dajacych porad moze ci to zaoszczedzi troche czasu i znajdziesz problem. i taki blind shot przeinstaluj pms odlacz kabel i zrestartuj wszystko i kombinuj odpowiedz jest jzu blikso.

pozdrawiam i powodzenia
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Szyfrowanie (wpa2 etc) nie am tu nci do zreczy bo wifi dziala

Heh, masz szklaną kule? Nie wiemy jaki jest poziom sygnału i jaki jest stopień zakłuceń / pakietów utraconych. Powinien wyłączyć szyfrowanie dla poprawy siły sygnału / zniwelowania ewentualnych interferencji.

2 strony dalej napiszesz ze wlasciwie to nei trzea tego

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o uPNP w sensie auto konfiguracji routera (forwardingu / switchingu) myślałem, że za pomocą uPNP można także konfigurować połączenia lokalne. Co nie zmienia faktu, że w koło pisałem o uPNP w kontekście przekierowania portów.

kolejne usprawnienei nei majace nic wspolnego z problemem

Ten problem jest do rozwiązania w kilka minut, więc usprawnienie jest jak najbardziej na miejscu. Bo za 5min padnie pytanie o szybkość transmisji / jakość obrazu / przepustowości sieci.

firewalle juz odinstalwoane chyba ze dlajej nei wierzysz autorowi postu.

Gdzie jest napisane, że połączenie LAN i WiFi tyczy się tego samego komputera?

a co ma firewall na routerze do lanu?

To dlaczego konsola nie widzi Media Servera? Widzisz jeszcze coś "po drodze" oprócz firewalli? Jak widzisz to napisz, a jak nie to nie zadawaj głupich pytań.

przyjawszy pozycje zlowia

Za wikipedią:

Chlast (ang. Slash) – zły zmutowany żółw, który należał do Bebopa. Pochodzi z Wymiaru X. Jest jeszcze głupszy niż Bebop i Rocksteady razem wzięci. Później powrócił, z większą inteligencją.

:mrgreen:

Edit:
Komputer 192.168.1.100
1. Komputer ma taki sam adres IP przy połączeniu kablem / bezprzewodowo?
2. Czy interface bezprzewodowy jest na tym samym komputarze, na którym wcześniej testowałeś serwer przewodowo?

Kończę sesję na dzisiaj, trzeba w coś pograć ;). Odpiszę Ci jutro po południu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pokemon2

New member
Heh, masz szklaną kule? Nie wiemy jaki jest poziom sygnału i jaki jest stopień zakłuceń / pakietów utraconych. Powinien wyłączyć szyfrowanie dla poprawy siły sygnału / zniwelowania ewentualnych interferencji.
zapomniales jeszcze o ruchach tektonicznych. kolega pobiera content tym wifi takze packet loss nie jest az tak duzy zeby tcp nie dalo rady

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o uPNP w sensie auto konfiguracji routera (forwardingu / switchingu) myślałem, że za pomocą uPNP można także konfigurować połączenia lokalne. Co nie zmienia faktu, że w koło pisałem o uPNP w kontekście przekierowania portów.

To ze przemyslales (czy tez jak napisales " dowiedziales sie" ) ze to byl strzal kula w plot to ci sie chwali. Wspomnialem o tym dlatego ze zauwazylem analogie. Zrozum ze ja nic do ciebie nie mam pewnei spokojny chlopak jestes ale jesli ktos mija sie z prawda to wypada o tym wspomniec ale tu mala uwaga... bez agresji



Ten problem jest do rozwiązania w kilka minut, więc usprawnienie jest jak najbardziej na miejscu. Bo za 5min padnie pytanie o szybkość transmisji / jakość obrazu / przepustowości sieci.


przyjmuje ardument ale warto by bylo o tym wspomniec

Gdzie jest napisane, że połączenie LAN i WiFi tyczy się tego samego komputera?


a jak juz jest drugi komp to co autorowi tzreba jeszcze raz powiedziec ze trzeba wylaczyc firewall? troche powagi nie kazdy tu jest idiota

To dlaczego konsola nie widzi Media Servera? Widzisz jeszcze coś "po drodze" oprócz firewalli? Jak widzisz to napisz, a jak nie to nie zadawaj głupich pytań.

wspomnailem o firewallu na routerze(ktory, powtarzam sie, nei am nci do rzeczy) a i ufamy ze kolega wylaczyl/odinstalwoal firewalle. Co ty sie tak tych firewalli czepiiles



Za wikipedią:

bardzo trafne gratuluje jak powroce z wieksza inteligencja to dopisze cos zeby bylo smiesznie i zebys mog mi pddac kolejnym cietym cytatem z wikipedii

ale naarzie wracamy do tematu

Edit:
Cytat:Komputer 192.168.1.100

1. Komputer ma taki sam adres IP przy połączeniu kablem / bezprzewodowo?
2. Czy interface bezprzewodowy jest na tym samym komputarze, na którym wcześniej testowałeś serwer przewodowo?

Kończę sesję na dzisiaj, trzeba w coś pograć . Odpiszę Ci jutro po południu.

Pozdrawiam

pytanai powinny brzmiec:

czy ps3 ma taki sam adres na wifi i na kablu? tak nie powinno byc chyba kazdy interfejs ma wlasny mac i wifi powinno miec(otrzymac z dhcp) inny adres niz interfejs ethernetowy/kablowy. Chyba ze to jakis wymysl sony ale watpie.

pozdrawiam
 

zorkadar

Member
Ciekawa sprawa jak konsola ma mniejszą końcówkę ip to nawet po kablu nie widzi serwera np:
konsola 192.168.1.101
komputer 192.168.1.102
Jak ręcznie na komputerze wpisze ip mniejsze od konsoli np: 192.168.1.100 to konsola odnajduje serwer.
Ale po wifi dalej lipa.
 

lighthammer

New member
Ciekawa sprawa jak konsola ma mniejszą końcówkę ip to nawet po kablu nie widzi serwera np:

A nie wpisałeś przypadkiem żadnego adresu IP w pole 'Wymuś IP Serwera' ?

a jak juz jest drugi komp to co autorowi tzreba jeszcze raz powiedziec ze trzeba wylaczyc firewall
Wole napisać o tym 10x, niż głowić się nad problemem - a jutro zostanie napisane, że firewall nie został odinstalowany. U mnie wszystko działa, pomimo pełnego firewalowania ruchu sieciowego. Jeżeli są problemy pierwotna konfiguracja ma być wykonywana na systemie bez firewala.

To ze przemyslales (czy tez jak napisales " dowiedziales sie" ) ze to byl strzal kula w plot to ci sie chwali

Co było strzałem w płot? uPNP nie jest wymagane do PS3 Media Servera, ale spróbuj zagrać bez uPNP przez sieć. Dzięki tej opcji konsola potrafi "wymusić" na routerze przekierowanie portów, bez uPNP (przekierowania portów) granie po sieci jest praktycznie niemożliwe, albo będziesz skazany na "lagi".

troche powagi nie kazdy tu jest idiota
Czy ja kogoś k*rwa nazywam idiotą? Przestań wkładać mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. Betonie :twisted:

wspomnailem o firewallu na routerze(ktory, powtarzam sie, nei am nci do rzeczy)
Tak właśnie, powtarzasz swój bełkot i nic z tego nie płynie pożytecznego. Jak wiesz w czym problem to pisz, jak nie wiesz to wiń żagle.

pytanai powinny brzmiec:

czy ps3 ma taki sam adres na wifi i na kablu?

Pokręciłem, oczywiście chodziło o dwa interface'y PS3 (LAN i WiFi) a nie o dwa komputery.

tak nie powinno byc chyba kazdy interfejs ma wlasny mac i wifi powinno miec(otrzymac z dhcp) inny adres niz interfejs ethernetowy/kablowy

Jeżeli lease time DHCP jest krótki, to oferta może być ważna przez dowolny kwant czasu. Czyli przydział adresu dla LAN może zostać unieważniony i po chwili ten sam adres może dostać WLAN. No chyba, że kolega ma przydział IP przydział po MAC'u (Manually Assigned) - w co wątpię.

Chyba ze to jakis wymysl sony ale watpie.
:mrgreen: Tak, w PS3 jest jeden MAC dla 2 interfaców (czyli korzystanie z jednego uniemożliwia pracę drugiego). "Serdecznię gratuluję", "bardzo Cię polubiłem Ryśku".

Całuski.
 
Ostatnia edycja:

pokemon2

New member
lighthammer napisał:
Wole napisać o tym 10x, niż głowić się nad problemem - a jutro zostanie napisane, że firewall nie został odinstalowany. U mnie wszystko działa, pomimo pełnego firewalowania ruchu sieciowego. Jeżeli są problemy pierwotna konfiguracja ma być wykonywana na systemie bez firewala.

piszac jedna zrecz w kolko zasmiecasz forum. A nastepnym razem przemysl sprawe zanim wyskoczysz z czyms w stylu firewalla na routerze. Zwrocilem ci uwage ze sie pomyliles z tym routerem przepraszam wiecej nie bede zapomnialem ze jestes wszechwiedzacy a jak nie masz racji to tak naprawde miales co innego na mysli i wlasciwie miales racje.

lighthammer napisał:
Co było strzałem w płot? uPNP nie jest wymagane do PS3 Media Servera, ale spróbuj zagrać bez uPNP przez sieć. Dzięki tej opcji konsola potrafi "wymusić" na routerze przekierowanie portów, bez uPNP (przekierowania portów) granie po sieci jest praktycznie niemożliwe, albo będziesz skazany na "lagi".

Problem masz po stronie routera. Jeżeli nie uda Ci się uruchomić uPNP, możesz spróbować ręcznie przekierować port 5001 na adres IP komputera

Ten watek jest o graniu czy media serwerze? Wspomniales o upnp jako rozwiazanie problemu i byl to strzal w plot nie ma co do tego watpliwosci no i ten pomysl z pzrekierowaniem portu z lanu do lanu... LITOSCI:roll:
Ludzie sie ucza na bledach i nie powinienem sie pastwic nad takimi rzeczami ale nei moglem sie oprzec za co przepraszam. Jakie lagi? co ma port forward do lagow?

lighthammer napisał:
Czy ja kogoś k*rwa nazywam idiotą? Przestań wkładać mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem. Betonie :twisted:

Nie nikt nikogo nie nazwal idiota i nic takiego nie napisalem. Kolega z problemem odinstalowal/wylaczyl firewalle w calym domu... zakonczmy temat firewalli.



Pokręciłem, oczywiście chodziło o dwa interface'y PS3 (LAN i WiFi) a nie o dwa komputery.

za pokemon2:
"zapomnialem ze jestes wszechwiedzacy a jak nie masz racji to tak naprawde miales co innego na mysli i wlasciwie miales racje."
No i oczywiscie ani razu nie wspomniales wczesniej o 2 komputerach.

Jeżeli lease time DHCP jest krótki, to oferta może być ważna przez dowolny kwant czasu. Czyli przydział adresu dla LAN może zostać unieważniony i po chwili ten sam adres może dostać WLAN. No chyba, że kolega ma przydział IP przydział po MAC'u (Manually Assigned) - w co wątpię.

A jezeli do wifi uzywa innego routera ;) ?
a tak serio kolega nie ma duzo doswiadczenia z routerami czyli mozemy zalozyc ze zadnych "kwantow" nie dotykal (a jak dotykal to niech umyje rece bo czytalem na wikibiedii ze od tego mozna raka dostac).


:mrgreen: Tak, w PS3 jest jeden MAC dla 2 interfaców (czyli korzystanie z jednego uniemożliwia pracę drugiego). "Serdecznię gratuluję", "bardzo Cię polubiłem Ryśku".

Nie wiem nei znam sie nei orietuje sie. A tak na serio to koncepcja logicznych portow jest jak najbardziej zrozumiala po co w konsoli dwa jednoczesnie dzialajace interfejsy? co wiecej taka koncepckja to nic nowego (portchannel czy SVI).W tym przypadku raczej tak nie jest dlatego wspomnialem o tym z nutka sarkazmu.

Ta dyskusja do niczego nei prowadzi czuje sie jakbym dyskutowal z megalomanem z poradnikiem domoroslego sieciowca w dloniach. A jesli nazwanie betonem kogos kto osmieli sie ci wytknac bledy sprawia ci przyjemnosc to gratuluje i caluski.


No i problem:

Proponuje zresetowac router do factory defaults ustawic postawowy konfig i wklej screeny podstawowych stron konfiguracji... wireless, dhcp, interfejsy lanowe.


Pozdrwaiam,
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
zorkadar napisał:
Ciekawa sprawa jak konsola ma mniejszą końcówkę ip to nawet po kablu nie widzi serwera np:
konsola 192.168.1.101
komputer 192.168.1.102
Jak ręcznie na komputerze wpisze ip mniejsze od konsoli np: 192.168.1.100 to konsola odnajduje serwer.
Ale po wifi dalej lipa.

A nie możesz dać na auto ip w Windows'ie??? Po co w tym grzebać?
 

zorkadar

Member
poddaje się zostawiam konsole na kablu dobrze że chociaż tak hula, szkoda bo nie po to kupiłem router z wifi, dziekuję wszystkim za pomoc.
 

margielm

New member
D-link dsl-g604T, więc inny niż twój. Wgrałem jakiś ruski znaleziony w necie.

Lecz w ogóle po głębszym przejrzeniu tego tematu wychodzi ze miałem trochę inaczej.
Ja miałem tak, ze po kablu wszystko śmigało, a na wifi jak najpierw włączyłem media server a potem ps3 to działało ale po skopiowaniu jednego pliku przestawało :) Za to jak włączałem urządzenia odwrotnie - najpierw ps3 a potem media server - to w ogóle nie działało.
 

lighthammer

New member
poddaje się zostawiam konsole na kablu dobrze że chociaż tak hula

Nie poddawaj sie ;), myślę że jestem w stanie Ci pomóc. Tylko najpierw ogarnij podstawowe funkcjonalności tego routera. Następnie spróbuj stworzyć Media Server za pomocą WMP11 i daj znać czy PS3 widzi serwer po WiFi.

PS3 była połączona z modemem prze wi-fi i w tej konfiguracji miałem problemy z połączeniem mediaserwerów DLNA (testowałem cztery) z PS3: czasem było, ale najczęściej nie było

Czy ten router jest zgodny z DLNA? Próbowałeś sharingu bezpośrednio z PC przez WMP11? Jeżeli tak, to z jakim efektem?

A nastepnym razem przemysl sprawe zanim wyskoczysz z czyms w stylu firewalla na routerze

:mrgreen:

Napisałem:
Testowo możesz wyłączyć firewalla na routerze
Prawdopodobnie autorowi chodziło o wykluczenie jakiegokolwiek wpływu firewala na ruch sieciowy pomiędzy serwerem i klientem (pomimo że oba leżą w tym samym LAN'ie). Surowa konfiguracja jakiejkolwiek sieci powinna odbywać się bez zbędnych opcji, bo widziałem już różne "głupie zachowania" elektroniki i wpływ na funkcjonalność opcji, które teoretycznie wpływu na nią mieć nie powinny (wiem przecież, że firewale w tych routerach dotyczą LAN to WAN albo WAN to LAN). Kluczem do zrozumienia tej wypowiedzi jest słowo "TESTOWO". Bardzo trudne słowo.

Wspomniales o upnp jako rozwiazanie problemu i byl to strzal w plot nie ma co do tego watpliwosci no i ten pomysl z pzrekierowaniem portu z lanu do lanu... LITOSCI

Napisałem, przed twoją reprymendą o wielki mistrzu, taki oto tekst:
lighthammer napisał:
uPNP nie jest do niczego potrzebne. Przed chwilą wyłączyłem uPNP na routerze i wyłączyłem je ręcznie w konfiguracji połączenia konsoli (uPNP: disabled) i wszystko działa. Bezproblematyczna komunikacja.

Początkowo myślałem, że do działania mechanizmu SSDP wymagane jest uPNP na routerze. Nie wiem czego nie rozumiesz.

Stosując Twoją retorykę, być może serwer leży w innej podsieci niż PS3 (a ja tego nie doczytałem). Np stoi za NATEM. Widziałem na różnych forach wpisy ludzi, którzy PS3 wystawiają w DMZ. W przypadku @zorkadar forwardowanie by raczej nic nie zmieniło :p Cały czas zapominam, że to są proste firewale (WAN-LAN, LAN-WAN) nie pozwalające na filtrowanie ruchu wewnątrz LAN'u więc ich wpływ na taką komunikację może być jedynie "poza programowy".

Ten watek jest o graniu czy media serwerze?

O MS, ale czyta go wiele osób - wyłączą uPNP i będą mieli problem z PSN / graniem przez NET, bo nie przeforwardują portów. Więc uPNP na routerze ma być włączone i tyle. Kto będzie chciał walczyć, może sobie ręcznie przekierować porty.

Jakie lagi? co ma port forward do lagow?
Połączenie między dwom kompami za NAT'em bardzo często generuje lagi w grach (pamiętam ze Starcrafta), nie wiem co powoduje te opóźnienia. Może przeciążanie / polityka routingu routerów ISP. Nie gadaj "sensej", że nie wiedziałeś.

Ogólnie nie wiem czy jest możliwe połączenie się dwóch konsol za NAT'em (utworzenie serwera za natem i połączenie klientem zza natu).

zapomnialem ze jestes wszechwiedzacy a jak nie masz racji to tak naprawde miales co innego na mysli i wlasciwie miales racje

Dobrze, że w porę sobie przypomniałeś.

No i oczywiscie ani razu nie wspomniales wczesniej o 2 komputerach.

Oczywiście :D. Przecież mówię, że pokręciło mi się. Nie wiem dlaczego myślałem o PS3 jako serwerze.

A jezeli do wifi uzywa innego routera ?
Może się połóż :D

po co konsoli dwa jednoczesnie dzialajace interfejsy
Lan/Net + PSP?

A tak na serio to koncepcja logicznych portow jest jak najbardziej zrozumiala
Heh, chyba nie myślisz że PS3 ma programowalne porty?

wspomnialem o tym z nutka sarkazmu
Mocne, mocne. Dobre, dobre :mrgreen:

czuje sie jakbym dyskutowal z megalomanem z poradnikiem domoroslego sieciowca w dloniach.

A ja się czuje jakbym dyskutował z kierowcą betoniarki, który prenumeruje "Panią Domu" albo inny "Poradnik speleologiczny".

No i problem:

Proponuje zresetowac router do factory defaults ustawic postawowy konfig i wklej screeny podstawowych stron konfiguracji... wireless, dhcp, interfejsy lanowe.

Sssstarry, jak ty na to wpadłeś??? :hmm: Mój poradnik na ten temat milczy, nie wiem - to chyba wrodzone predyspozycje, co??

Jak na razie z Twojego "gadania" nic nie wynika, nic nie wniosłeś do wątku - tylko przeszkadzasz :mrgreen:. Czepiłeś się kilku kwestii, a sam absolutnie nic sensownego nie napisałeś. Znalazł się krytyk za 5 groszy.

P.S. Zapomniałem dodać, że ja nic do Ciebie nie mam. Pewnie spokojny chłopak jesteś.
 
Do góry