PS3 Media Server

Miki Maus

New member
Mam wersje najnowsza 10.1 niestety pomimo wylacvzonego firewalla rowniez nie wykrywa ps3 .Nic w pobranym programie nie ruszałem tylko wlaczylem i niestety "nie widzi" ps3.Nie wiem czy w tym programie ma sie cos zanzaczac ,itd skoro na moim routerze wifi podlacozno komp z ps3 i zarowno komp dziala jak rowniez ps3 pobiera uaktualnienia itd
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Wystarczy zainstalować na komputerze Windows Media Player 11 i włączyć w jego opcjach media sharing (i wskazać co chcemy dzielić w sieci media serwer) i zaznaczyć "unknown device" (tak WMP11 widzi naszą PS3). U mnie działa znakomicie.
 

lighthammer

New member
Może nie masz przekierowanego portu (zaraz sprawdzę jakiego), zobacz czy router obsługuje uPNP - jeżeli obsługuje to uaktywnij tą opcję. Na niektórych routerach wszystko działa (uPNP) bez najmniejszej potrzeby ingerencji w konfigurację - w Twoim wypadku widocznie jest inaczej. W systemie Windows powinna być aktywna Usługa Odnajdywania SSDP.

Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności (transkodowania itp.), możesz spróbować z WMP11. Natomiast PS3 Media Server jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny.
 

Miki Maus

New member
Jesli mozna prosic o pomoc w samej konfiguracji mozna jakies screeny co i jak macie pozaznaczane w kazdym okienku? Niestety nie wiem co i jak zaznaczyc a niestetty niewiem nawet gdzie jest opcja szaringu w ps3media


Zaznaczam ze konsola jest podlaczona poprzez router wifi z netem i wszystko działa jesli chodzi o aktualizacje ,pobieranie demowek :D:D:D,komp równiez poprzez router (kablem) chodzi teraz tylko o to dlaczego progam go nie widzi skoro noby weszystko jest ok
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Jutro Ci pomoge, teraz gram 10 raz w demo Riddicka :D

Najpierw musisz podłączyć konsolę do sieci LAN np. do routera, do którego masz podłączony komputer. Jeżeli wszystko będzie grało (konsola dostanie adres IP i maskę) i będzie działał na niej Internet to daj znać.
 

scic05

New member
A u mnie nadal nie ma napisow :/
zaznazcenie ffdshow nic nie pomoglo, tak samo deinstalacja kodoow:/
czemu tylko u mnie nie ma napisow? :/ moze cos w ps3 trzeba przestawic?
 

scic05

New member
zadzialalo dopiero gdy odinstalowalem K-Lite Codec Pack 4.7.0 Full
i zainstalowalem :
FFDShow 2009.03.10 + Haali Media (Matroska) Splitter 11.01.2009
co dziwne bo niby K-Lite zawiera wszystko co potrzeba :]
 

lighthammer

New member
Zaznaczam ze konsola jest podlaczona poprzez router wifi z netem i wszystko działa jesli chodzi o aktualizacje ,pobieranie demowek ,komp równiez poprzez router (kablem) chodzi teraz tylko o to dlaczego progam go nie widzi skoro noby weszystko jest ok

Nie widzi go najprawdopodobniej przez wyłączone uPNP albo z winy firewala (blokowanie połączeń). Przeczytaj posty napisane wcześniej.
 

zorkadar

Member
Mam problem
Uruchamiam media serwer pisze konsola PS3 została znaleziona,foldery udostępnione ale konsola nie widzi żadnych plików mam komunikat no media servers were found.
Firewall wyłączony w routerze usługę UpNp również wyłączyłem ale też nic nie pomogło.
 

lighthammer

New member
PS3 Media Server for Windows v1.10.51
Link: http://ps3mediaserver.googlecode.com/files/pms-setup-windows-1.10.51.exe

mam komunikat no media servers were found

Czy konsola leży w tej samej klasie adresowej co komputer? Jakie IP ma konsola, a jakie komputer? Jeżeli leżą w tej samej klasie, to problem musi leżeć po stronie firewala. Konkretni chodzi o port 5001, na którym stoi serwer. Możesz spróbować przekierować ten port na routerze (na IP komputera).

No chyba, że pomyliłeś komunikaty. Może masz "No Media Found" a nie "No Media Servers"?

Edit: Możesz też wymusić IP serwera w zakładce 'Konfiguracja Ogólna' podając IP swojego komputera.
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
konsola 192.168.1.101
komp 192.168.1.100

Wpisałem ip komputera w konfiguracji ogólnej i dalej to samo
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
Na Tversity mam to samo ,próbowałem teraz nero media home, serwer pisze że pracuje a konsola dalej nie widzi.
Router Linksys wrt54bc może w nim tkwi jakiś problem?
W routerze upnp enabled w konsoli chociaż dałem enabled jest not available ?
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Zainstalować na kompie WMP 11. Zahaczyć w opcjach WMP opcję "share media" (po polsku "udostępnij moje multimedia dla:" w ustawienia>zakładka biblioteka>wejść w "konfiguruj udostępnianie...") i przyzwolić na udostępnianie "Moich dokumentów" dla "Unknown device" lub "nieznane urządzenie" (tak Windows Media Player widzi PS3). Zgrać media, które chcemy dzielić do odpowiednich folderów "Moich Dokumentów" (MP3 do "Moja Muzyka", filmy do "Moje filmy", jpg'i do Moje obrazy itd. itd.). W menu XMB PS3 pojawi się po włączeniu komputera biała ikona Windows Media Player (widocznie Sony z góry przewidziało minimum kombinowania ze strony użytkownika i samo wgrało do konsoli ikonkę z logiem Microsoft WMP). Wybieramy z XMB ikonkę WMP i...słuchamy/oglądamy media na PS3 z naszego PC :) . PS3 we współpracy z WMP 11 oferuje kilkanaście filtrów pomagających posortować naszą liczną kolekcję piosenek mp3, zdjęć, filmów etc. (kryteria typu: wykonawca albumu, data wykonania zdjęcia i wiele innych), a przeglądanie np. 5000 piosenek mp3 lub obracanie dużych zdjęć JPG działa błyskawicznie na PS3 dzięki technologii procesora CELL.

ZERO problemów. Być może mam głupie szczęście do sprzetu A/V, być może to dlatego że nie lubię sobie życia komplikować :cool:.

TV Versity i inne programy transkodujące w "locie" media do formatu zjadliwego dla PS3 też działają u mnie BEZ ŻADNEJ KONFIGURACJI. Tyle że samo WMP 11 działa tak dobrze, że rzadko kiedy potrzebuję TV Versity i innych tego typu udziwnień. Czasem tylko zdarzy się jakiś teledysk avi, który potrzebuję transkodować specjalnie dla PS3.

Bezprzewodowy internet WIFI z Neostrady 1mb w PS3 sam się skonfigurował w 3 sekundy i musiałem tylko raz wpisać do PS3 hasło WPA i potwierdzić "OK".

Aha, jadę na najtańszym, najprostszym routerze WIFI do Neostrady - Asmax'ie AR 704g, który ma dokładnie tyle bajerów ile potrzebuje typowy użytkownik i nic więcej nie komplikuje.
 

Attachments

  • IMG_1894 (Small).JPG
    IMG_1894 (Small).JPG
    53,8 KB · Wyś: 1584
  • IMG_1895 (Small).JPG
    IMG_1895 (Small).JPG
    52,5 KB · Wyś: 1561
  • IMG_1896 (Small).JPG
    IMG_1896 (Small).JPG
    41,4 KB · Wyś: 1564
  • IMG_1897 (Small).JPG
    IMG_1897 (Small).JPG
    40,7 KB · Wyś: 1560
  • IMG_1899 (Small).JPG
    IMG_1899 (Small).JPG
    25,3 KB · Wyś: 1572
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
Mam wmp 11 po polsku w bibliotece daje konfiguruj udostępnianie pózniej udostępnij moje multimedia i lipa ,już mi ręce opadają zaraz pierd.....tą konsolą o ścianę.......




Nie mogę nic dodać

nie wiem albo ja jestem kretyn albo sam już nie wiem co........
 

Attachments

  • 2009-03-16_154122.jpg
    2009-03-16_154122.jpg
    42,5 KB · Wyś: 1544
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
zorkadar, czy WMP widzi "unknown device" czyli PS3? Powinna być taka ikonka w oknie "konfiguruj udostępnianie" jak widac na tych zdjęciach mojego ekranu. ("Zezwól") Możesz wejść głębiej w "ustawienia" i zezwolić na udostępnianie wszystkim wykrytym urządzeniom w otoczeniu bez ich identyfikacji (sąsiedzi będą Ci oglądać :D).

Kupiłeś dobry router. Wszyscy go polecają, bo to Linksys. Niestety ma dużo opcji do ustawiania. Być może problem leży w konfiguracji tego Linksysa.

EDIT: Twój PC nie widzi PS3. Brak bowiem ikonki "nieznane urządzenie" (u mnie widzi po WIFI drugi domowy laptop - "ania-pc" i "nieznane urządzenie", czyli moje PS3). Czyli to wina konfiguracji skomplikowanego routera. No nic. Czytaj instrukcję "bardzo dobrego i wypasionego" Linksys :( .
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
beamer napisał:
EDIT: Twój PC nie widzi PS3. Brak bowiem ikonki "nieznane urządzenie" (u mnie widzi drugi domowy komputer - "Ania-PC" i "nieznane urządzenie", czyli moje PS3). Czyli to wina konfiguracji skomplikowanego routera. No nic. Czytaj instrukcję "bardzo dobrego i wypasionego" Linksys :( .
Jak bym wiedział to kupiłbym prosty ,zasugerowałem się opiniami i teraz problemy, instrukcje czytam tylko jak na razie mało co kumam.


może ktoś posiada takowy router i pomoże skonfigurować.........
cały czas to samo media serwer znajduje konsole ale konsola nie widzi serwera
 

Attachments

  • 2009-03-16_155328.jpg
    2009-03-16_155328.jpg
    75,2 KB · Wyś: 122
  • 2009-03-16_161808.jpg
    2009-03-16_161808.jpg
    218,1 KB · Wyś: 114
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Hmmmm. Dziwne. Ostatni komunikat Twojego log'a jest zachęcający :hmm:

Potem jeszcze tutaj zajrzę. Teraz idę wykonać jakieś zlecenie w Assassin's Creed :D
 
Do góry