PS3 Media Server

lighthammer

New member
Jeżeli włączyłeś uPNP, to uPNP powinno działać (powinno być available). Problem masz po stronie routera. Jeżeli nie uda Ci się uruchomić uPNP, możesz spróbować ręcznie przekierować port 5001 na adres IP komputera, czyli w zakładce Virtual Servers lub Port Forwarding (nie wiem jak jest w Linksysie) powinieneś dodać regułę wyglądającą mniej więcej tak:

port (range): 5001, local IP: 192.168.1.100

jeżeli to nie pomoże, spróbuj zmienić port na jakiś inny (np niższy i ten inny port także przekieruj na routerze opisaną wyżej metodą), być może firewall na routerze przycina niektóre porty wysokie (możesz testowo wyłączyć firewala na routerze). Port Media Servera zmienisz w 'Konfiguracji ogólnej' PS3 MS.

Nie działa Ci uPNP na routerze, poszukaj informacji na forach / w instrukcji do tego modelu. Być może musisz zaaktualziować oprogramowanie, albo po prostu coś źle ustawiłeś.

Ja mam router "z tych lepszych" i nigdy nie miałem problemów z połączeniem konsola - Media Server. Więc @Beamer nie gadaj głupot, już Ci kiedyś pisałem że streamowanie WMP11 to żenada, do muzyki i "filmów z komuni'" wystarczy - do niczego innego się nie nadaje. Po prstu nie każdy może lecieć w kosmos, niektórzy muszą się uczyć stąpać po ziemi :twisted:

P.S. @zorkadar Wyślij mi na PW loga z katalogu PS3 Media Server (zawartośc pliku debug.log).

Edit: Musisz przekierować porty nasłuchiwania klienta, a nie serwera - porty klienckie (u mnie):

TCP Admin:5001 Admin:2039 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58000 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58002 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Adminl:5001 192.168.1.5:58004 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58006 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58007 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58008 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58009 CZAS_OCZEKIWANIA
TCP Admin:5001 192.168.1.5:58010 CZAS_OCZEKIWANIA

czasami konsola potrafi łączyć się na portach z zakresu 57000 - 59999 więc:

port (range): 57000-59999, local IP: 192.168.1.101

Nie wiem czy są to wszystkie porty wykorzystywane przez nasłuchu przez PS3 - spróbuj zrobić co opisałem i zobaczymy co będzie dalej. Niewątpliwie najłatwiej byłoby, gdybyś uruchomił uPNP na routerze (nie wierze, że nie ma takiej funkcjonalności na Twoim Linksysie - pewnie coś robisz źle).
 
Ostatnia edycja:

beamer

Banned
Faktycznie. Ale ja tylko używam PS3 do bezprzewodowego odsłuchiwania kolekcji mp3 na komputerze, oglądania (rzadko, bo mam projektor i bzika na punkcie video HD) filmów xvid, teledysków, no i do zdjęć z laptopa. Do tego wystarczy WMP11. Po co więcej?

Na moim Asmax'ie nic nie trzeba było wpisywać. Wyjąłem z pudelka i działa, a 100 zl zostało w kieszeni :cool: No i stresów ZERO. Siec zabezpieczona WPA. P2P hula. Nawet jak potrzeba przekierować port to nie ma problemu. Zasięg przez dwa pietra. A zaznaczam że spec sieciowy ze mnie żaden (nie kapuję tych komend i nazw które podajesz) i nikt mi nie musiał pomagać w konfiguracji (chyba Asmax nawet preinstaluje config pod polską Neostradę).
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Myślałem, że jesteś w 100% legalny ;)

Na moim Asmax'ie nic nie trzeba było wpisywać. Wyjąłem z pudelka i działa, a 100 zl zostało w kieszeni

Ja przez ponad rok miałem Tepsowego Sagema (Liveboxa) i też nie narzekałem. Teraz mam zbyt wiele urządzeń sieciowych - switch 4 portowy + WiFi to absolutne minimum (najprawdopodobniej będę musiał dokupić switcha gigabitowego), więc Sagem poszedł na strych (miał 2 porty na switchu). Terazm mam modem linksysa + router asusa i po poprawnej konfiguracji mam minimalnie lepsze transfery, zero zwiech + możliowść ustawienia zaawansowanego QoS.
 

zorkadar

Member
Upnp w routerze włączone ale konsola tego nie widzi może nie działa, spróbuje zaktualizować firmware może pomoże.
Co do przekierowania portów to nie bardzo wiem gdzie to zrobić, instrukcja napisana takim językiem że mało co kumam,pierwszy raz mam do czynienia z routerem może dlatego:)
 

Attachments

  • 2009-03-16_165914.jpg
    2009-03-16_165914.jpg
    241,4 KB · Wyś: 132
  • 2009-03-16_170036.jpg
    2009-03-16_170036.jpg
    287,8 KB · Wyś: 128
  • 2009-03-16_170117.jpg
    2009-03-16_170117.jpg
    248,2 KB · Wyś: 117
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
Następny zonk mam wersje v2.0 na stronie firmware jest ale do wersji v1.0 i v3.0,porażka z tym routerem chyba sobie z nim nie poradze i wystawie go na allegro.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Co do przekierowania portów to nie bardzo wiem gdzie to zrobić

W zakładce Aplications & Gaming -> Port Range Forwarding. Ale najpierw:

Uruchom opcję: Media Server Connection w opcjach Network Configuration konsoli. (Jeżeli do tej pory nie miałeś jej uruchomionej, to :fool: )

Nie mam pewności, czy uPNP na routerze jest wymagane. Z tego co się dowiedziałem, to ta technika na routerach jest wykorzystywana wyłącznie do komunikacji 'NAT - WAN'. Nie ma nic wspólnego z transmisją w sieci lokalnej.

1. Uruchom opcję: Media Server Connection.
2. Wyłącz usługę Zapory systemu Windows i wszelkie inne firewalle - to po prostu musi działać.
3. Mógłbyś spróbować pingnąc PC z poziomu konsoli, zaraz sprawdzę czy da się to zrobić. Mielibyśmy pewność, że urządzenia są w stanie się komunikować i problem leży na wyższej warstwie.
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
pełne zaskoczenie na kablu śmiga, tylko czemu na wifi nie??????
Po kablu upnp w konsoli available po wifi not available chyba tu tkwi problem
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bo jak to beamer gada masz kiepawy router :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po WiFi powinno śmigać tak samo, jak masz zabezpieczone to WiFi?
Może dostęp po MACu?

Pozdrawiam,
 

zorkadar

Member
lighthammer napisał:
:mrgreen:

No to się przyznaj co skopałeś. Tylko nie kłam :D

Edit: uPNP na routerze nie jest wymagane. Właśnie wyłączyłem i wszystko gra.
nie mam pojęcia ,zaraz odłączę kabel i sprawdzę jeszcze raz po wifi.

No i po wifi upnp not available i dalej kupa:(
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
uPNP nie jest do niczego potrzebne. Przed chwilą wyłączyłem uPNP na routerze i wyłączyłem je ręcznie w konfiguracji połączenia konsoli (uPNP: disabled) i wszystko działa. Bezproblematyczna komunikacja.

Sam początkowo myślałem, że uPNP jest niezbędne - to jest protokół automatycznej konfiguracji połączenia (nie ma nic wspólnego z DHCP itd, po prostu umożliwia teoretyczne natychmiastowe uruchomienie aplikacji zgodnych z uPNP i nie wymagają dodatkowej konfiguracji zapory sieciowej, np. otwierania portów).

PS3 Media Server wymaga aktywnej usługi SSDP, która pozwala wykryć Sony PS3 w otoczeniu sieciowym. Wyłączenie uPNP z poziomu konsoli, nie zmienia faktu że PS3 jest urządzeniem uPNP (dającym się wykryć przez sieć), a jedynie nie pozwala jej na automatyczną konfigurację połączenia (wpływ na forwardowanie portów na routerze itp.).

nie no zgłupiałem chyba się poddaje w konsoli upnp wyłączyłem w routerze tez i nic dalej kupa

Testowo to się wyłącza wszelkie zabezpieczenia i wtedy się sprawdza. W inny sposób możesz robić tylko ... zamieszanie.

Rozumiem, że połączenie po WiFi przechodzi Test:

Obtain IP adress
Internet connection
PS Network

Tak? Jeżeli nie - to skonfiguruj poprawnie połączenie.
 
Ostatnia edycja:

zorkadar

Member
Obtain IP adress-ok
Internet connection-ok
PS Network-ok
sprawdziłem usługę odnajdywania SSDP mam włączoną, antywira wraz z firewallem odinstalowałem,systemowy wyłaczony.

Na ps network normalnie ściagam dema gierek po wifi
 

lighthammer

New member
Odłącz kable sieciowe, nic nie kombinuj w konfiguracji (SSDP włączone) i zrestartuj komputer oraz konsolę.

zorkadar napisał:
Wczoraj, 22:50 - Firewall wyłączony

zorkadar napisał:
Dzisiaj, 17:55 - odinstalowałem nortona security i dalej jest to samo

To kiedy w końcu odinstalowałeś tego firewalla? Jak szukasz pomocy - pomożemy, ale jak chcesz robić śmietnik i zamieszanie to pomyliłeś działy.
 
Do góry