PS3 Media Server

gboy

New member
Witam.ja tez uzywam PS3 Media Server i wszystko do tej pory ladnie smigalo.Ale dzis probuje odpalic nową Narnię i dziwne bo na komputerze jest polski dubbing a na konoli angielski.Na konsoli nie moge zmienic sciezki audio, widzi tylko jedną-ang..Czy mozna jakos to zmienic w ustawieniach Media Servera?
 

lighthammer

New member
Hej,

Ustawienia transkodowania -> Silnik plików video -> Mencoder -> Priorytet języka ścieżki dzwiękowej: domyślnie - eng,fre,jpn,ger, zmień np. na: pl,eng

Pozdrawiam
 

new

New member
Witam.
A ja mam inny problem. Wszystko było ok do czasu..... chodzi o to że napisy w filmie wyświetlaja sie o mniej więcej 20 sek wcześniej niż akcja filmu, na PC wszystko ok . O co tu chodzi ? Czy ktoś może podpowiedzieć ?
 

gboy

New member
lighthammer napisał:
Hej,

Ustawienia transkodowania -> Silnik plików video -> Mencoder -> Priorytet języka ścieżki dzwiękowej: domyślnie - eng,fre,jpn,ger, zmień np. na: pl,eng

Pozdrawiam
Dzięi, pomoglo, ale trzeba usunąc wszystkie sciezki i tylko wpisac pl.Pzdr
 

bialkooo

New member
problem z transkodowaniem

proszę napiszcie lub podajcie linka do kodeków z którymi transkodowanie działa na 100% poniewaz u mnie nawet nie chce ruszyć próbowałem cccp,matroską i filmy w mkv. jak i vob-y nie chcą ruszyć i wyskakuje na ps3 the data is corrupted , próbowałem odinstalowac wszystkie i instalowac te powyżej i też nic moze problem jest gdzie indziej ??? mam win xp service pack 3 i wszystko leci po kablu , z innym starszym kompem wszystko działa tylko procek nie wyrabia z filmami w1080, co może byc przyczyną że na laptopie nie rusza ??? dodam że divx-y i avchd smigaja bez problemu
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Hej,

zacznij od odinstalowania wszelkich kodeków (penie masz niezły śmietnik jeśli chodzi o kodeki). Następnie zainstaluj filtry ffdshow + Haali Matroska Splitter.

Wszystko w najnowszych wersjach znajdziesz tu: http://www.codecs.com/

P.S. Pobierz ffdshow w wersji SSE (zawiera optymalizacje pod SSE oraz MMX).

Edit:

chodzi o to że napisy w filmie wyświetlaja sie o mniej więcej 20 sek wcześniej niż akcja filmu

Jeżeli dzieje się to wyłącznie w jednym filmie, to spróbuj ściągnąć inne napisy (być może masz nie dla tego releas'u / formatu / fps).

Jeżeli ten efekt występuje we wszystkich filmach sprawdź konfiguracje VobSuba (pewnie masz ustawione ujemne opóźnienie [delay]).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bialkooo

New member
zrobiłem tak jak napisałeś powyżej i dalej nie działa oto co mi wywala w programie :

[Thread-103] TRACE 21:26:58.125 Starting transcode/remux of mp-septic.mkv

[win32/mencoder.exe] TRACE 21:26:59.312 Process C:\Program Files\PS3 Media Server\win32\mencoder.exe has a return code of 1! Maybe an error occured... check the log file


juz nie mam pomysłów oprócz reinstalki systemu :niewiem:
 

lighthammer

New member
Teraz to wewnętrzny błąd aplikacji (mencoder.exe), a nie problem z kodekami :)

1. Odinstaluj obecną wersję PS3 Media Server. Odinstaluj wszystkie kodeki.

2. Zrestartuj komputer.

3. Zainstaluj najnowszą wersję RE Javy: http://www.java.com/pl/download/manual.jsp?locale=pl&host=www.java.com:80 - Windows XP/Vista/2000/2003/2008 Offline.

4. Zrestartuj komputer

5. Zainstaluj najnowszą wersję PS3 Media Server: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list - PS3 Media Server for Windows v1.04

6. Zainstaluj kodeki.

7. Sprawdź czy działa.

Gdyby problem się powtarzał spróbuj odinstalować wersję v1.04 i zainstaluj v1.03: http://code.google.com/p/ps3mediase...ms-setup-win32-1.03.exe&can=1&q=&sort=summary - pms-setup-win32-1.03.exe

6. Jeżeli problem będzie nadal występował, przeinstaluj ponownie kodeki / sprawdź czy działa / następnie wklej mi zawartośc pliku z logiem (PS3 Media Server).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bialkooo

New member
wszytsko zrobiłem wdłg. twoich instrukcji i dalej to samo na obu wersjach serwera w mencoderze i tsmuxerze wywala błąd log sie nie zmienił czyli:
[Thread-90] TRACE 10:39:17.156 Starting transcode of mp-septic.mkv
[win32/mencoder_mt.exe] TRACE 10:39:17.984 Process C:\Program Files\PS3 Media Server\win32\mencoder_mt.exe has a return code of 1! Maybe an error occured... check the log file
[Thread-115] TRACE 10:39:37.031 Starting transcode of mp-septic.mkv
[win32/tsMuxeR.exe] TRACE 10:39:38.000 Process C:\Program Files\PS3 Media Server\win32\tsMuxeR.exe has a return code of -2! Maybe an error occured... check the log file



:niewiem: :confused:
 

lighthammer

New member
check the log file

Wkleiłes mi zrzut z programu (z okna), poszukaj pliku z logiem w katalogu gdzie zaisntalowałeś program (debug.log), sprawdź też czy nie ma innego loga (np. error.log). Nie wklejaj całej zawartości debuga, najlepiej umieść go na jakimś serwerze (typu rapidshare) i daj link.

1. Czy ten komputer jest stabilny? Czy się nie zawiesza pod obciążeniem?

2. Czy masz problemy z działaniem innych aplikacji?
 
Ostatnia edycja:

bialkooo

New member
oto link do log-a



komp. jest stabilny z innymi aplikacjami nie mam problemów
narazie :niewiem:

podczas tej sesji z której jest log raz próbowałem otworzyć normalnie potem tsmuxerem -


dzieki za chęć pomocy i zainteresowanie z twojej strony
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Ok, wykasuj już tego loga z poprzedniego posta. Bo są w nim informacje o jakichś torrentach itp.

1. Sprawdź czy masz wyłączonego firewalla w Windowsie (w usługach, jeżeli jest włączony to go tymczasowo, testowo, wyłącz - typ uruchomienia: wyłączony). Jeżeli masz innego firewalla to także go wyłącz (np. KiS, Outpost).

2. Sprawdź czy usługa odnajdywania SSDP jest aktywna. Musi być typ uruchomienia: automatyczny.

3. Rozumiem, że ten błąd wystepuje na kilku różnych źródłach?

Pozdrawiam
 

bialkooo

New member
firewalle wyłaczone nawet odinstalowane już wczesniej, usługa ssdp była na typ uruchomienia: reczny po zmianie jest niestety to samo :(
 

lighthammer

New member
[Thread-87] INFO 21:59:00.281 Result of \\.\pipe\mencoder1235077139640 : true
[Thread-89] DEBUG 21:59:00.281 Stream with high frequencies VQ coding
[Thread-89] DEBUG 21:59:00.281 File not found: '\\.\pipe\mencoder1235077139640'

[Thread-115] DEBUG 21:59:11.046 Unexpected IO Error: class java.io.IOException: Nawiązane połączenie zostało przerwane przez oprogramowanie zainstalowane w komputerze-hoście

OK, więc wiemy że problem leży w konfiguracji Twojego komputera - coś zrywa połączenie / przerywa potok (potok wcale się nie tworzy).

1. Sprawdź najpierw jakie są różnice w działających usługach pomiędzy Twoim starym komputerem (gdzie wszystko działa), a tym E8300.

2. Nie zmieniaj nic w konfiguracji PS3 Media Server - z tego loga wynika, że włączyłeś np. SkipLoopFilter for H264 Decoding. Wszystko testuj na domyślnych ustawieniach - bo inaczej nie dojdziesz do żadnych sensownych wniosków - mam identyczny system (XP SP3) + PS MS 1.04 + ffdshow i haali. Wszystko działa bez najmniejszych problemów.

4. Po odinstalowaniu PS3 Media Server skasuj / przenieś w inne miejsce pozostałości po konfiguracji (cały były katalog domowy).

3. Czy jesteś zalogowany jako administrator / jakie masz uprawnienia do uruchamiania nowych procesów / zapisu na dysku.

Musisz znaleźć różnicę w konfiguracji tych dwóch systemów. Zawsze możesz przeinstalować OS, tylko że wtedy nie poznamy przyczyny i rozwiązania tego problemu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

scic05

New member
U mnie w filmach nie ma napisow, sa w formacie srt, maja taka sama nazwe jak film, ale jak wlaczam na ps3 to film leci, ale bez napisow :/ Ktos moze cos poradzic?
 

Miki Maus

New member
Czy można prosić o jakiś offtopic z opisem konfiguracji programmy ps3 media server ? pomimo dzialania wifi i laczenia sie poprzez router ps3 z netem program pisze ze nie wykrył ps3
 

lighthammer

New member
Witam,

nowa wersja PS3 Media Server - 1.10.1. Link: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/downloads/list

U mnie w filmach nie ma napisow, sa w formacie srt

A masz zaznaczone "Automatycznie ładuj pliki napisów SRT..." w konfiguracji MEncodera?

Czy można prosić o jakiś offtopic z opisem konfiguracji programmy ps3 media server ? pomimo dzialania wifi i laczenia sie poprzez router ps3 z netem program pisze ze nie wykrył ps3

Wyłącz firewala (Zaporę Systemu Windows itp.)

Pozdrawiam
 

lighthammer

New member
Możesz spróbować w ffdshow (dekoder video: start - programy - ffdshow - konfiguracja dekodera video) ustawić rysowanie napisów poprzez zaznaczenie "ptaszkiem" opcji Subtitles. Pokombinuj z konfiguracją - powinno zadziałać. Jeżeli nie masz ffdshow, to odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj wg. schematu, który chyba opisywałem wcześniej w tym wątku.
 
Do góry