PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Bambolo82

Banned
gianbuffon napisał:
1. jak sciagne z torrentow filmy bluray, to co mam pozniej zrobic? przerobic na mkv i pozniej jeszcze na taki plik, ktory bedzie chodzil na ps3?
2. jak przerobie, to jaka bedzie jakosc? lepsza niz dvd?
3. czy jest roznica miedzy 720p (5-10GB) a 1080p (15-30GB)? bo i tak musze przerobic i nie wiem, czy wyjdzie na to samo...

1. Nie odpowiem Ci. Przeczytaj watek od początku, bo jest tu wszystko.
2. Rożnica na korzyść jest kolosalna. Widać ja rzecz jasna dobrze na telewizorach co najmniej hd ready, zwlaszcza powyzej 40 cali.
3. Jezeli masz telewizor full hd powzej 40 cali lub projektor full hd to wtedy roznica bedzie widoczna.
 

pp56825

New member
panowie, mam 3 problemy:
1) jeden problem z banki, problem z ustawieniami rootera

2) zkonwertowalem mkv 1080p na voba przy uzyciu mkv2vob i kiedy uruchamiam na ps3 [ fakt ze przez mediacenter] to jakosc jest naprawde slaba jak zwyklego divxa. jestem pewien ze plik jest nadal 1920x1080
o co chodzi.
- ale nie jestem pewien czy zrodlowy plik jest ok

3) sprobowalem jeszcze skopiowac voba na ps3 i puscic z bezposrednio z plejaka ale transfer idzie strasznie wolno czy to normalne? mam d-linka DI-524 i jak kopiowalem pc-pc smigalo az milo.

dodam ze mam viste x64
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Znalazłem na innym forum inną metodę przerabiania i wklejania napisów:

- film z mkv przerabiam na avi (720p) za pomocą mkv2vob
- napisy do avi wklejam programem AVIAddXSub

Całość zajmuje jakieś 15 min max. strat na jakości nie widzę.
 

pp56825

New member
powiedzcie mi lajkonikowi jedna rzecz. czy podczas streamowania tversity plikow 720p mkv, jest strata na jakosci? dodam ze wszystkie parametry mam ustawione na jakosc a ps3 podpiete podpiete do sieci kablem.
wydaje mi sie ze jest straszna jakosc, niby rozdzielczosc dobra ale szumy/ziarno jak to nazwac straszne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli streamujesz same MKV to znaczy, że komputer musi je transkodować w zrozumiały dla PS3 format - może tu oczywiście wystąpić utrata jakości zależna również od ustawień samego media serwera.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co to jest MC?
Jeśli nie chcesz mieć strat to korzystaj po prostu z M2V.

mataman napisał:
Znalazłem na innym forum inną metodę przerabiania i wklejania napisów:

- film z mkv przerabiam na avi (720p) za pomocą mkv2vob
- napisy do avi wklejam programem AVIAddXSub

Całość zajmuje jakieś 15 min max. strat na jakości nie widzę.

Rozumiem, że M2V nie wykonuje przekodowania filmu - nie we wszystkich przypadkach to się sprawdzi - niektóre filmy muszą być przekodowane - nawet te 720p.

Zrobiłem mały teścik na samplu 1080p o wadze 79 MB.
W tym rozmiarze praktycznie wszystko jest przekodowywane.
Kodowanie do x264 trwało około 20% dłużej niż do XviD'a.
Waga x264 - 80,9 MB, waga XviD'a - 96,6 MB.
XviD waży około 20% więcej od x264.

Dla niektórych już jest różnica w jakości między BR a x264 a tutaj schodzimy jeszcze w dół do XviD'a.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pp56825

New member
MC=media center
rozumiem ze po zkorzystaniu z mkv2vob plik vob nalezy skopiowac na ps3?
widze 2 minusy tego rozwiazania:
- u mnie konwersja do voba pliku 1080p trwala ok 2h
- kopiowanie voba na pesa tez troche trwa i nie da sie wrzucic w backgroud (przynajmniej ja nie umiem)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie znam MC to Ci nie pomogę w tym przypadku.
Polecam TVersity.

Voba nie trzeba kopiować na PS3, można go streamować.

To sobie teraz wybierz, który minus dla Ciebie jest mniejszy - strata jakości czy troszkę dłuższy czas obróbki.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
W tym sposobie co podałem myk polega na tym ze samo przerobienie pliku bez wklejania napisów trwa np u mnie 2-3 min. Natomiast późniejsze wkodowanie napisów juz do avi zajmuje znacznie mniej czasu niz do vob'a, ponieważ odbywa się to na trochę innej zasadzie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bo masz akurat takie filmy, które nie wymagają przekodowania wobec czego zmieniany jest tylko kontener.
Warto sprawdzić czy film, którym chcemy się zająć będzie wymagał przekodowania bo jeśli nie to Twój sposób jest dosyć dobry.

Jakiej wielkości MKV obrabiałeś i jakiej wielkości był wynik?
Przypuszczam, że przy braku kodowania rozmiary są bardzo podobne.

Generalnie jesli film nie wymaga kodowania i ma 720 bądź 1080 linii to z powodzeniem można użyć TsMuxera - tam całość łącznie z napisami zajmuje dosłownie kilka minut - niestety przy niepełnych rozdzielczościach wychodzą zielone pasy.

W Twoim przypadku do kontenera DiVX dodawane są bitmapy napisów z pliku SRT i zajmuje to mało czasu.

Pozdrawiam,
 

BlackHawk_PL

New member
witam serdecznie
na poczatku chcialbym bradzo bardzo podziekowac Tobie Masta J za pomoc w przerobce filmow mkv podazalem wedlug twoich wskazowek i nie napotkalem zadnych problemow wiec nawet nie musialem sie o nic pytac mam juz na koncie okolo 23 przerobionych filmow lacznie z podmienianiem dzwiekow ( lektorow ).
Pisze teraz poniewaz napotkalem problem stram sie podmienic sciezke audio w filmie Hancock mam 2 wersje tego filmu jeden w 720p z poslkim lektorem i jeden w 1080p z angielskim lektorem wczesniej mialem okurat fuksa i sciezki po zamianie pasowaly jak ulal ale teraz jest tak ze po zamianie lektorow z filmu 720p przekladam go do 1080 nie pasuje czasowo. Dzwiek jest za wczesnie.
Zeby podmieniac sciezki kozystam z programu tsmuxer.
Jesli masz jakies pomysly jak ten dzwiek opoznic bede wdzieczny za pomoc ewentualnie napisz jakie dane o tych filmach potrzebujesz
pozdrawiam
 

houdini2008

New member
Witam, a macie jakieś doświadczenia z konwertowaniem plików z innego formatu np: MP4, RMVB itp, jeśli tak to jakich programów używacie? i na jaki ewentualnie format przekonwertować?
Pozdrawiam
 

Strike33

New member
Witam, postępując dokładnie wg. opisu chciałem uzyskać z 2 filmów pliki vob dla PS3. W obu przypadkach po wielogodzinnej pracy programu mkv2vob (źródło 15 oraz 11 GB) otrzymałem 1 plik o rozmiarze 4 GB i drugi o rozmiarze 1 GB i na tym koniec :( - czyli brak ok. 1/2 filmu...
Proszę o pomoc i pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Strike33 napisał:
Witam, postępując dokładnie wg. opisu chciałem uzyskać z 2 filmów pliki vob dla PS3. W obu przypadkach po wielogodzinnej pracy programu mkv2vob (źródło 15 oraz 11 GB) otrzymałem 1 plik o rozmiarze 4 GB i drugi o rozmiarze 1 GB i na tym koniec :( - czyli brak ok. 1/2 filmu...
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Ustawiłeś do kodowania dwa filmy na raz?
Czy te 4 GB i 1 GB to są dwie części tego samego filmu?
Czy źródło to MKV?

Pozdrawiam,
 

Strike33

New member
Filmy kodowałem jeden po drugim i zawsze uzyskiwałem 4 GB jako pierwszą część filmu, natomiast ok. 1 GB to niepełna jego druga część...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Uzyskiwałeś 4 GB bo masz tak ustawione dzielenie pliku wynikowego.
Być może w logu coś by było odnośnie Twojego problemu.

Generalnie polecałbym wydobyć strumienie z MKV i utworzyć nowy kontener.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
ps_user napisał:
A po co konwetować ten format :confused: MP4 of'coz

Fakt wrzuciłem na pena i chula (trochę się zdziwiłem bo u znajomego nie chodził, a twierdził że jego DVD czyta wszystko) , ale widzi to jako plik AVC, da się do tego napisy wmuxować?
 
Do góry