PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

ps_user

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Przyznam, że opcji z głównym katalogiem nie próbowałem bo mam tam zawsze bajzel i nic bym nie znalazł ;)

Jeśli coś jest nie tak to przerywacie pracę M2V - ALE! zabijając proces mencoder.exe (w przypadku kodeka h264) i potem dopiero zamykacie M2V.
Hej Masta,
Wpadłem na to samo. Zapuszczam kodowanie na jakieś kilka procent postępu i jak napisałeś "zabijam" (ctrl+alt+delete i zakończ proces) ten proces mencoder i czekam aż M2V zmuxuje materiał, a następnie sprawdzam czy napisy grają :)
Jednak twój sposób jest lepszy, bo nie trzeba zaczynać od nowa :D

Jeżeli chodzi o katalog głowny, to na 100% nie da rady. Po skończeniu procesu, usuwa plik z napisami, a napisów nie wkodowuje.

Pozdrawiam.
 

lesar

New member
Dlaczego plik wynikowy vob jest mniejszy niż źródłowy mkv przy kodowaniu x264 w mkv2vob? Przykładowo wielkość pliku na dysku w mkv jest 4 680 a po muxowaniu z napisami 4 026. Czy jest pogorszenie jakości obrazu czy to kwestia innego kodowania dźwięku i stąd mniejszy rozmiar?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy w jakim formacie był dźwięk w pliku źródłowym.
Największe różnice są kiedy był to DTS.

Pozdrawiam,
 

omar

New member
witam ponownie :)

z racji tego, że apetyt rośnie w miarę jedzenie kolejne pytanko..

jak najlepiej skonwertować avi do vob i podłożyć do filmu napisy?
nieoceniony mkv2vob nie obsługuje tego formatu..

trafił mi się relase LOTR w tym formacie i 1080p i chciałbym go jak najlepiej wrzucić do ps3..

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

_blue_

New member
Masta_J napisał:
Wszystko zależy w jakim formacie był dźwięk w pliku źródłowym.
Największe różnice są kiedy był to DTS.

Pozdrawiam,

u mnie z pliku 4,30 zrobil sie vob na 6,5 giga :( plik zrodlowy byl z DTS, jak temu zaradzic by jednak nie zwiekszyla sie jego wielkosc (a juz na pewno nie o 2 giga). m2v zdaje sie "przerobil sobie" dzwiek z DTS na ac3, czy to moze byc przyczyna?

ps. dzien dobry wszystkim
 

_blue_

New member
Masta_J napisał:
Z jaiego kodeka korzystałeś?
Dźwięk z DTS do AC3 to raczej zmniejszenie wielkości pliku.

Pozdrawiam,

prawde powiedziawszy to poszedlem tylko za Twoimi wskazowkami z tego watku. nie dolaczalem napisow, jedynie chcialem uzyskac z mkv plik vob, tak by go zobaczylo ps3. w konfiguracji mam zaznaczone tylko oba boosty, video t. na Automatic, transcoding codec- mpeg 2 , plik wyjsciowy - VOB
(nie wiem czy takie info wystarczy?)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
_blue_ napisał:
prawde powiedziawszy to poszedlem tylko za Twoimi wskazowkami z tego watku. (...) transcoding codec- mpeg 2 , (...)

Tutaj sobie sam odpowiedziałeś - nigdzie nie zalecałem korzystania z mpeg2.

Pozdrawiam,
 

omar

New member
Aloha!

przypominam się z moim pytaniem co do avi na PS3. Możecie coś podpowiedzieć w kwestiach:

1. Integracja napisów z filmem
2. Konwersja do formatu obsługiwanego przez PS3
3. Dzielenie plików do ograniczenia fat32

Jak i czym po kolei się za to zabrać?

Pomożecie? ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego temat tego wątku brzmi:

PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Nie rozmawiamy tutaj o AVI, stąd może i brak odpowiedzi na Twoje pytania.

Pozdrawiam,
 

harywi

New member
A więc tak, jakiś czas temu napisałem ż udało mi się przerobić odcinek Prison Break z formatu MKV na Blu-Ray disk.Do tego załączyłem napisy i film wraz z napisami ładnie śmiga na PS3, cała ta przeróbka trwała około 4 min. a wszystko to w TSmuxer.
niżej załanczam linka do zdjęcia z konfiguracja programu
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wcześniej Twoje stanowisko było takie:
harywi napisał:
Powaznie Prison Break 720 ostatni odcinek wklejam do niego napisy,wszsytko za pomoca MKVvob.
(...)

W M2V taka operacja nie może zająć 4 minut o czym cały czas mówiłem.
W tsmuxer jest to możliwe ale udało to Ci się tylko dlatego, że film miał 720 linii - w innym przypadku otrzymałbyś zielony pas.

Pozdrawiam,
 

harywi

New member
No i z tym zielonym paskie się zgodze,cz y da radę jakoś pokombinować aby tego paska nie było.
Znasz może jakis program który sprawdzi właściowości danego pliku z filmem.
 

harywi

New member
OK znalazłem tego posta gdzie zapodałes nazwę owego programu , tylko napisz mi na co mam zwracać uwagę jeśli chce sie dowiedzieć w jakiej rozdziałce jest film bo takiej informacji w programie nie uzyskałem,albo po prostu nie wiem czym sie kierować.
 
Do góry