PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

wojo

New member
mkv .. ? o to ci chodzi bo juz nie wiem ... przerobilem x264 w programie mkv2vob i wyszlo mkv - matroska file

output file extension w programie ustawione mam na m2ts ... a transcoding codec na x264 (slow)

ok znalazlem :p - MPEG TS file (.m2ts)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że muxowanie pliku nie powiodło się ;)
Nie ma więcej żadnego komunikatu?

Jakbyś skilował proces od muxowania to miałbyś pliki wsadowe i można spróbować zmuxować samemu.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy muxowaniu powstaje właściwy kontener ze składowymi typu ścieżki video i audio (plus ewentualnie napisy ale Ciebie to nie dotyczy).

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Korzystasz z najnowszej wersji?
Może po prostu spróbuj ją przeinstalować.
Ewentualnie sprawdź czy to samo dzieje się na innym komputerze.

Pozdrawiam,
 

harywi

New member
Czy przerabianie filmy z X264+napisy musi tak długo trwać, wczoraj przerabiałem Skarby narodów i trwało to 5 h
A wcześniej przerobiłem nowy odcinek Prison Break z wklejeniem napisów i trwało to 3 min.
Prizon zajmował 1,3GB a Skarby Narodów 4,8 GB
Coś czas jest nie adekwatny do rozmiarów.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od sprzętu, na którym to robisz - u mnie to trwa na przykład o wiele dłużej; poza tym czy jest to 720p czy 1080p też ma znaczenie w czasie kodowania.

Coś mi się nie chce wierzyć, że przekodowanie 45 minut filmu z napisami trwało 3 minuty.
Sama zmiana kontenera mogła tyle trwać.

Pozdrawiam,
 

harywi

New member
Powaznie Prison Break 720 ostatni odcinek wklejam do niego napisy,wszsytko za pomoca MKVvob.
Teraz mam inny problem, a mianowicie zassałem film "Sezon na Misia" 1080 full hd , no i kurcze 2 programami juz go przerobiłem i ciągle na kompie film zacina, a w formacie AVC na PS3 odtwarza tylko dzwiek ale obraz jest czarny,o co tym razem chodzi?
 

wojo

New member
Dlaczego po przekonwertowaniu filmu z x264 na VOB nie mam juz dzwieku dd 5.1 ?? moze cos zle robie ? Probowalem ustawic w opcjach ps3 ale nic to nie daje
 

neomac

New member
Witam !


Zeby wszystko gralo na PS3 to film musi miec rozdzialke 1280x720 i 1920x1080.
Film w formacie mkv zazwyczaj maja 1280x544 i 1920x800. Taki film trzeba przerobic programem Ripbot. Troche to trwa ale pieknie zagra na ps3. Mozna pozniej w programie Tsremux dolozyc polski dzwiek, jesli taki mamy i napisy. I to wszystko z muxowac do struktory BR i pozniej wypalic w ImageBurn lub Nero 8 w systemie UDF 2.50 i gotowa plyta z filmem. Wiele ich zrobilem i wszystkie graja jak trzeba.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
neomac napisał:
(...)
Zeby wszystko gralo na PS3 to film musi miec rozdzialke 1280x720 i 1920x1080.
Oczywiście nie jest to prawda - było już o tym pisane wcześniej.

(...)Taki film trzeba przerobic programem Ripbot. Troche to trwa ale pieknie zagra na ps3.
Oczywiście to również nie jest prawdą.

Mozna pozniej w programie Tsremux dolozyc polski dzwiek, jesli taki mamy i napisy. I to wszystko z muxowac do struktory BR i pozniej wypalic w ImageBurn lub Nero 8 w systemie UDF 2.50 i gotowa plyta z filmem. Wiele ich zrobilem i wszystkie graja jak trzeba.
I tu jest sedno sprawy - struktura BluRay - powyższe wypowiedzi odnoszą się właśnie do niej. Dzięki programowi M2V nie potrzebny jest żaden RipBot bo przyjmuje on wszystkie rozdzielczości.

wojo napisał:
Dlaczego po przekonwertowaniu filmu z x264 na VOB nie mam juz dzwieku dd 5.1 ?? moze cos zle robie ? Probowalem ustawic w opcjach ps3 ale nic to nie daje
Jaki był format wejściowy dźwięku w pliku MKV?

@harywi
Daj no tu screena ustawień z M2V jakich używasz.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie ma tu za bardzo cudów w ustawieniach.
Ja nie korzystam z Overscanu w porównaniu do Twoich ustawień i zwykle koduje napisy.

Masz jakiegoś sampla tego filmu, który konwertujesz?

Pozdrawiam,
 

Banzai

New member
:)
Spróbowałem i ja swoich sił w konwersji i udało się :-D
Na początku było trochę błędów, ale ostatecznie cały film pięknie się przerobił wraz z napisami. Największą w tym zasługę ma Masta_J którego posty wystarczyły mi aby zrozumieć cały ten mechanizm :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Ja też przyłączam się do podziękowań dla kolegi Masta_J. Założyłem ten wątek, bo chciałem puszczać Matroskę z PS3 i Masta_J pomógł wielu chłopakom z tego forum to uczynić.

Myślę, że jest już w tym wątku wszystko, żeby się tego nauczyć.

Jeszcze raz wielkie dzięki Masta_J!!! :eek:k:
 

harywi

New member
Tak Tak wszystko ładnie pięknie przerabia się jak film jest w 720p ale jeśli film jest już full HD to trochę kombinowania jest z przerobieniem bo nie da rady przerobić na AVC.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chłopaki dzięki za słowa uznania, nie ma sprawy :eek:k:

@harywi
Ja tam mam wiele filmów 1080p przerobionych bez najmniejszego problemu.

Puść jeszcze raz tego Prisona i podaj jakie po kolei fazy przechodzi w okienku statusu w M2v - jeśli oczywiście to nie jest problem.

Dzięki i pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry