PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
Przypomnę po raz kolejny, że jest to wątek na temat MKV.
Pozdrawiam,

Wiem iż nie jest to wątek o AVC, ale skoro jest na temat obróbki video (a nie chciałem zakładać nowego tematu), i widziałem wzmianki na temat ww. formatu bez odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ponawiam:

- czy da się wmuxować napisy do tego formatu?:hmm:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
BlackHawk_PL napisał:
Masta J masz moze jakies pomysly co do mojego postu ze strony 16?
pozdrawiam

W filmach uznaję tylko oryginalną ścieżkę audio plus ewentualnie polskie lub angielskie napisy i nic więcej.
Nie miałem okazji podmieniać ścieżek audio w filmach więc nie bardzo potrafię Ci pomóc.
Dźwięk jest wielokanałowy więc jeśli nie ma do tego specjalnego softu to pewnie trzeba by było sterować każdym kanałem oddzielnie.
Coś mi się przypomina, że takie rzeczy można by było spróbować zrobić w VirtualDubie - ewentualnie możesz sprawdzić.

Pozdrawiam,
 

cola0760

Member
1) w programie mkv2vob mamy do wyboru kilka rozszerzen (formatow?). W jakim najlepiej zapisac by PS3 czytalo i zeby byly jak najmniejsze straty?

2) streamowanie to jakas kolosalna pomylka u mnie. Dzwiek mi przerabia z DD na zwykle stereo, a jakosc video jest fatalna (kompa mam mocnego). Nieprawda tez jest, ze napisy jakiekolwiek czyta przy streamowaniu (ktos tak napisal wczesniej) Nie czyta u mnie ZADNYCH napisow (pliki nazywaja sie tak samo) Oczywiscie napisy nie sa wkodowane w film, ale tak napisal jeden kolega na poczatku watku, ze nie musi wkodowac i Mu czyta (MOWA OCZYWISCIE TYLKO O STREAMOWANIU)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Były zalecane w tym wątku odpowiednie ustawienia M2V więc nie ma sensu ich powtarzać.

MediaServer można różnie ustawić, są odpowiednie wątki i do tego.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
1. podobno na PS3 dzialaja tylko filmy, ktore maja mniej niz 4GB. a jeden film znalazlem w formacie m2ts, ktory ma 5,5GB...jest info, zeby nagrac na DVD9. a czy mozna bez problemow zgrac za pomoca pendrive'a?
2. jesli mam LCD 32' FullHD, to lepiej sciagac 720p? podobno nie ma roznicy, czy 720, czy 1080... aha duzo filmow HD widze w formacie x264. taki tez moge sciagac, czym sie rozni od mkv?
3. po konwersji jakosc bedzie taka sama jak film na bluray?
bede wdzieczny za pomoc:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na wszystkie pytania były już odpowiedzi w tym wątku lub w innych na tym forum.
1. Poszukaj o ograniczeniach dysków FAT32.
2. Zależy z jakiej odległości oglądasz, ale jeśli już kupiłeś full hd w nonsensownym rozmiarze 32" to ściągaj lepiej 1080p ;)
Poczytaj sobie w tym wątku co to jest x264 a co to jest MKV.
3. Generalnie możesz nie zauważyć różnicy.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
ok dzieki:)
a mam jeszcze problem: sciagnalem film m2ts, ktory ma 5,5GB. miejsce na pendrive- 6,5GB a wyskakuje blad, ze za malo miejsca...
moze ktos pomoc?
 

gianbuffon

New member
cos sie nie da posta edytowac.
a mam duzy problem:/
w zwiazku z tym, ze moge zgrac na pendrive'a max 4GB, mam 2 opcje:
1. format na NTFS - ale za tym idzie duzy spadek przesylania danych i slyszalem, ze istnieje mozliwosc usuniecia firmware...
2. podzielenie filmu - virtual dubem nie da sie, gdyz nie obsluguje on m2ts... wiecie jak moge podzielic ten film? bez utraty jakosci...
bede wdzieczny za pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
NIe da się edytować bo "czas minął" ;)
AD.1. NTFS to PS3 nie obsługuje :(

AD.2. Jak podzielić, nie wiem. Z kąd masz format pliku M2TS? Jak się upierasz przy tym foramacie, to może streaming?
 

gianbuffon

New member
na jednym z torrentow znalazlem film wall-e w formacie m2ts. w opisie bylo zdanie, ze specjalnie przerobiony na ten format, by dzialal na ps3. myslalem, ze taki format jest najlepszy. a twoim zdaniem jaki najlepszy? na co przerabiac i jaki program?

a streaming, czyli co? wrzucam na serwer, a pozniej sciagam z ps3? jak to dziala? nie trzeba dotego linuxa?
nie da sie jakos podzielic ten film? virtual dub nie da sie, bo nie obsluguje m2ts :/
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Jest wątek o dysku sieciowym i wg mnie to jest optymalne rozwiązanie np. nie ma ograniczeń wielkości pliku (oczywiście nie może być większy niż pojemność dysku :)). Mam np. Auta 6,93gb i ps3 czyta bez najmniejszych problemów.
Co do kopiowania z dysku ntfs na dysk fat32 to właśnie plików większych niż 4gb nie da rady gdyż system poinformuje o braku miejsca (po mimo, że to miejsce jest).
Pozdro
MM
 

MMrozo

New member
[gianbuffon]na jednym z torrentow znalazlem film wall-e w formacie m2ts. w opisie bylo zdanie, ze specjalnie przerobiony na ten format, by dzialal na ps3. myslalem, ze taki format jest najlepszy. a twoim zdaniem jaki najlepszy? na co przerabiac i jaki program?

Ja właśnie przerabiam na taki ale mnie krew zalewa bo to traw baaaaardzo długo (może lepszy komp i było by szybciej ale to większy wydatek a wtedy to chyba lepiej prosto z kompa odtwarzać a nie kombinować). Program mkv2vob lub tsMuxerGUI (zdecydowanie szybciej) ale coś czytałem, że jakieś zielone pasy są chociaż kilka filmów o innym formacie niż dokładnie 720 konwertowałem i pasów nie mam. Generalnie to strasznie dużo czasu trzeba na to poświęcać więc ja wolę z lapka odtwarzać.

a streaming, czyli co? wrzucam na serwer, a pozniej sciagam z ps3? jak to dziala? nie trzeba dotego linuxa?

Normalnie zapisujesz na dysku i bezpośrednio bez kopiowania odtwarzasz.

nie da sie jakos podzielic ten film? virtual dub nie da sie, bo nie obsluguje m2ts

Dzielić można jeśli się na dvd zapisuje tak to nie ma potrzeby.

Pozdro
MM
 

gianbuffon

New member
nie mam zielonego pojecia o streamingu.
przeczytalem kika postow na ten temat, ale nie ma tam jakiegos poradnika. sciagnalem jakis program PMS, ale nie wiem co dalej...

teraz sciagnalem tversity, ale jak wchodze, to wyskakuje error. unable to server cos tam...
dalem do wyjatkow do firewall, nie wiem o co chodzi:/
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Od jakiegoś czasu przerabiam filmy mkv na vob które czyta ps3 robie to programem mkv2vob i zauważyłem przy koncertach dużo gorszą jakość dzwięku np koncert Andrea Bocelli który jest nagrany w dts po przerobieniu na vob gra jakby było coś z wysokimi tonami jakby ktoś podgłośnił i nie wyrabiały głośniki ogólnie jest bardzo słyszalnie żle,tak się dzieje np z koncertem Korn Deep Purple ale np z The eagles różnicy nie słysze tak jak i w filmach chyba,lub nie potrafie wyłapać.Od czrgo to może zależeć wiem że program przerabia dd i dts na ac3 ale taka byłą by różnica raz jest dobrze a raz żle chodzi mi głównie o nagrania koncertowe gdzie różnica jest duża gdzie głos Andre po prostu charczy trzeszczy po prostu brak czystośći dzwięku , może coś poprzestawiałem w tym programie ale nie sądze plik mkv gra dobrze a po przeróbce lipa dodam że na pc i na ps3 jest tak samo słychać rożnice czy ktoś się spotkał z tym problemem może mam coś namieszane w kompie
 
Do góry