PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

scic05

New member
Mam taki drobny problem.
Przerabiam filmy w mkv2vob.
Wszystko ładnie pięknie, jakość, napisy itp.
ale gdy odtwarzam w pleju to na telewizorze mam czarne paski :/
wie ktoś co z tym zrobić żeby ich nie było ??
Dodam, że mam Toshibe 42'. Może coś w ustawieniach playstation ?
 

Bambolo82

Banned
Niestety, pomimo że wszyscy mamy nowe odbiorniki (TV, projektory) w formacie 16:9 (1.78:1 ), to jak na złość większość nowych filmów jest wydawana na DVD lub BD w formacie 2.35:1, co skutkuje szerokimi czarnymi pasami z góry i z dołu.

Koledzy z działu "projektory" twierdza, że tak jest najlepiej (najbardziej panoramicznie), a ale ja i tak wolę jak film wypełnia cały ekran 16:9, bez czarnych pasów. Jak dla mnie jest to wystarczająco panoramiczne kino.

@Masta_J: fajnie że choć pierwsza część Spiderman'a jest w 1.85:1.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
I niewiem po co tym sposobem wkurzają ludzi. W kinie niech sobie leci te 2.35.1, ale filmy, które na płyty wrzucają niech ucinają i niech wrzucają na 1.85.1. Niewiem czy to takie trudne dla wydawców? Przecież nie po to kupujemy drogie panoramiczne telewizory, żeby mieć jeszcze panoramiczny obraz w filmie...
 

Majkel28

New member
Hej, wlaśnie kupiłem ukochaną Ps3 , lecz mam pytanie co do migotania obrazu. mam tv Pioneer LX5090 plazma, podlaczylem konsole przez kabel hdmi wyswietla mi 1080p. problem moj dot. lekkiego migotania tak jakby male ods. matrycy a tv 100 hz przecie. Migotanie jest prawie nie widoczne lecz po godzinnie lekko meczy oczy. Mialem to samo gdy podlaczylem kompa przy 60 Hz obraz lekko migotal po zmniejszeniu na 50 hz obraz przestal migotac. czy to normalne ? u was wystepuje takie migotanie ? Playstation 3 mozna ustawic na 50 Hz ? a moze mam cos nie tak z tv ? :/
 

Majkel28

New member
mam jeszcze jedno pytanie co do plynnosci obrazu, myslalem ze plejka nie moze ani troche przycinac jednak jak sa sceny i duzo sie dzieje gdy obracam padem kamere to obraz jest mniej plynny - widac ze lekko skacze, czy to normalne w konsolach ? nawet w home playstation widze ze obraz nie jest suer plynny w niekotrych momentach. jest mozliwe ze cos nie tak z moja konsola ?
 
I kolejna abstrakcja w naszym pięknym kraju-kupujemy telewizor panoramiczny,
a na to dostajemy jeszcze panoramiczne filmy,nie ma to jak podwójne spanoramicznienie:mrgreen:
 

Forest89

Active member
Bez reklam
nowiknowik napisał:
I kolejna abstrakcja w naszym pięknym kraju-kupujemy telewizor panoramiczny,
a na to dostajemy jeszcze panoramiczne filmy,nie ma to jak podwójne spanoramicznienie:mrgreen:
Tak nie tylko u nas tylko na całym świecie niestety.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Przestudiowałem nieco ten wątek i mam kilka problemów, co prada, chciałbym tak "przerobić" filmy mkv, by dało się je obejrzeć na dvd, ewentualnie w formie divix. Oczywiście chciałbym też by dało się skorzystać z napisów txt. Co powinienem zrobić, proszę o jak najprostsze wytłumaczenie jak dla laika. Narazie ściągnąłem ten program mkv2vob, polecany już kilka krotnie, oraz program do napisow subtitle workshop. Z programikiem mkv mam pewien problem bo po zadaniu mu filmu mkv pojawia sie komunikat "Error getting mkv info" i nic dalej się nie dziej, czy to przez to, że w konfiguracji wubrałem by rozszerzeniem wyjściowym było avi? Komunikat pojawił mi się przy dwóch fimach, które tak próbowałem przerobic, a oba spokojnie na kompie chodzą.
Co to oznacza? Co popsułem? I ogólnie, może jeszcze tak na koniec, chciałbym te fimy móc spokojnie oglądać, bądź w formie dvd bądź divix, oczywiście z napisami, które pochodzą z txt, co będzie najlepszym wyjściem, jakie ustawienia co zrobić?
Z góry przepraszam jeśli coś powtarzam, zle przeglądałem ten wątek, może coś podobnego przeoczyłem, ale poprostu już nieźle siepogubiłem, no może też nieco sie różni, bo sporo chce na PS3 a mi tylko dvd, a nawet divix by starczył, oczywiście miło by było jakby się dało zrobić możliwie dobrej jakości.
Z góry wielkie dzięki!
 

Bambolo82

Banned
Na odtwarzaczu DVD nie da się chyba obejrzeć filmów matroska, bo jest za słaby na materiał HD. Odtwarzacze DVD nie po to zostały skonstruowane. Nie ma szans.

Potrzebny jest do tego dość szybki komputer/laptop (2 rdzeniowy procesor - w przybliżeniu) albo specjalistyczny odtwarzacz pirackiego HD (np. Popcorn Hour; ok. 700 zł na allegro), albo PS3 (po przeróbce właśnie; i o tym jest ten wątek!!!).

Na "private" instruktaż krok po kroku raczej nie masz co liczyć. Nic nie przychodzi łatwo ;). Musisz czytać i sam się nauczyć, jeżeli chcesz spijać piracki nektar :D. Zawsze najprościej kupić legalne filmy ;). Tutaj otrzymasz co najwyżej materiał do nauki, linki internetowe i wskazówki. Poszukaj w google. Jest tam WSZYSTKO co legalne i nielegalne.

Jeżeli masz choćby jako takie obycie z komputerem, to zawartość tego wątku całkowicie Ci wystarczy do tego aby Matroskę obejrzeć na PS3.

PS. Powinieneś chociaż napisać co masz za odtwarzacz DVD. Czy obsługuje pliki Xvid/Divx? Bo tak nic nie wiadomo.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam dwa, tj, nagrywarkę z twardym dyskiem Panasonic, ale ona divixów nie łyka, no i DVD Bellwooda - on z divixami daje radę........
Dzięki za pomoc, znalazłem jakiś program mediacoder i z tym może coś powalczę ;)
 

bluray

Banned
chciałbym tak "przerobić" filmy mkv, by dało się je obejrzeć na dvd, ewentualnie w formie divix.
Jakies nieporozumienie.
Matroska to kontener dla HD.
A Ty chcesz przerabiać HD do poziomu DVD/divix.
Matroska (mkv) nie jest dla Ciebie. Nie ściągaj tego.
 

darok

New member
Mój aparat kręci filmy w hd dokładnie 1280x720 i zapisuje je jako pliki mov,czy jest możliwość ich odtwarzania na ps3 bo w takim formacie konsola ich nie widzi,czy jest taka możliwość program co by można je przerobić z jak najmniejszą stratą jakośći pozdrawiam
 

dread

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Jakies nieporozumienie.
Matroska to kontener dla HD.
A Ty chcesz przerabiać HD do poziomu DVD/divix.
Matroska (mkv) nie jest dla Ciebie. Nie ściągaj tego.

Nah, w kontenerze matroski rownie dobrze moze sie znajdowac divx, xvid (w dowolnej rozdzielczosci) czy filmik nagrany na komorce.
Jesli w kolegi Sansei6 przypadku, w matrosce siedzi divx czy xvid w rozdzielczosci SD to nie ma problemu z przerobieniem tego do avi, formatu, ktory odczyta stacjonarny dvd z obsluga divx, oczywiscie bez potrzeby ponownej kompresji obrazu lub dzwieku.
 

gianbuffon

New member
moze mi ktos pomoc?
sciagnalem kilka anime w formacie mkv. w opisach maja rozne audio codeci. np. aac, ac3... w nazwach jakies kaa, h264... ale mam rozumiec, ze pomimo roznych codecow, jest to samo, czyli mkv?
jesli chodzi o audio i napisy, to cos takiego:
Audio: Japanes, English
Subtitle: English
Subtitles: English Softsubs (heavy editing)

chcialbym wiec zapytac jak odpalic taki film na ps3? wiem, ze najpierw musze przerobic na vob/czy m2ts (ktore lepsze??) i co pozniej? jak sciagne napisy PL, to co mam z nimi zrobic?
jak mam podwojne audio, to w mkv2vob mam wybrac jedno i bedzie tylko jedno, czy w konsoli bede mial dwa do wyboru?
bede wdzieczny za pomoc:)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A tak przy okazji, miał ktoś do czynienia z takim programem MediaCoder? Jak tam poustawiac by wszystko wyszło i grało nalexycie, bo ja już 3 noc kombinuję i z kiepskim skutkiem (chce z mkv na avi) albo jest obraz bez dźwięku, albo obraz bez dźwięku ale tylko koło 3 min, albo nic..........:???:
 

gianbuffon

New member
co lepsze vob, czy m2ts? a moze jeszcze inny format? znalazlem na torrentach 2 filmy w formacie m2ts z opisem, ze specjalnie przerobione by dzialaly na ps3... natomiast w opisach dotyczacych konwersji mkv widze, ze pisze sie o .vob. przed chwila przerobilem film 10.000, ktory ma 3.81 GB na obydwa formaty za pomoca mkv2vob. chcialem zobaczyc, czy pojemnosc bedzie taka sama. mialem tez nadzieje, ze po przerobce film bedzie mial tyle co mkv, tak zebym mogl go zgrac z pena (ps3 obsluguje fat32, a na nim mozna zgrywac pliki max 4GB). po przerobce pojawily sie dwa pliki. 3.63 GB i 85MB. zarowno w m2ts jak i vob. jednak film w vobie jest dluzszy w tym 1 pliku, pomimo takiej samej wagi...
wiec co lepsze?
z gory dzieki:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nie są żadne formaty. Przeczytaj uważnie jeszcze raz ten wątek a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie.

Pozdrawiam,
 
Do góry