PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
no jakby zamiast Ś byloby S albo!@#$%^&* to jeszcze jeszcze, ale po prostu brakuje litery. zamiast Ścierwo jest cierwo:) heh no nic chyba ogladne bez ś, bo nie wytrzymam do jutra...
 

grandmaster

New member
Odnośnie literki "Ś" i "Ź" jeszcze sobie nie poradziłem, ale przestało mi to przeszkadzać , podczas oglądania praktycznie nie zwracam na to uwagi!
Mam natomiast inny problem, nagle nie mogę dopasować napisów do żadnego filmu ! :(
Próbowałem kilkoma filmami i ciągle to samo, po ściągnięciu napisów wiadomo trzeba je trochę przesunąć aby pasowały do jakiegoś dialogu czy sceny! Po dopasowaniu jednej scenki reszta powinna być ok (prawie zawsze tak miałem!), ale po próbie przerobienia kilku filmów mkv tak nie jest ! Po dopasowaniu napisów do filmu , przez pewien czas jest ok, ale w miarę oglądania tak jakby napisu nabierały prędkości ,sukcesywnie wyświetlane coraz szybciej, i np pod koniec filmu różnica miedzy dialogiem a napisami wynosi kilkadziesiąt sek! Próbowałem tak z kilkoma filmami, a do każdego filmu starałem się dopasować praktycznie wszystkie wersje napisów jakie znalazłem w necie !
Ktoś z forumowiczów miał ten problem ?
Osobiście zacząłem o to podejrzewać mój PC, ale przed "format c:" wole się zapytać , aby na darmo nie stawiać systemu!
Pozdro
 

grandmaster

New member
No właśnie zacząłem bawić się tym FPS, ale nie potrafię idealnie spasować napisów, jest jakiś program który potrafi odczytać liczbę FPS dla którego zostały zrobione napisy, oraz liczbę FPS filmu ??
np media info pokazuje mi że film ma 24 klatki, a subeditpalyer ze 25 :confused:
Mam jeszcze pytanko : W jaki sposób przebiega proces zmiany formatu napisów z klatkowego na czasowy ? (wiem jak to wykonać , ale chodzi mi o sam proces przerabiając napisy program musi chyba skądś pobrać info ile klatek jest w 1sek, dobrze myślę ?)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Był przeze mnie polecany w tym wątku program do napisów. W nim możesz ustawić poprawną wartość fps odczytaną z pliku video przez mediainfo.

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
A jakie kodeki na PC?

Witam,

mam pytanie powiązane z tym tematem. Do przerabiania filmów wykorzystujemy oczywiście PC. Filmy mają różne rozszerzenia *.mkv, *.ts itp itd. Co chwila trafiają się w nich inne kodeki itp.

Jaki jest obecnie najbardziej uniwersalny i aktualny zbiór kodeków. Chodzi mi o to, że na "pusty" komputer chciałbym zainstalowac jeden kodec-pack, żeby działały mi na nim wszystkie filmy divx, xvid, mkv, ts, itp. itd.

W tej chwili mam kodeki instalowane przez kilka miesięcy i się wszystko rypło - nic nie działa.

Proszę o info co Wy macie na swoich komputerach - chodzi oczywiście o to, żeby PC odtworzył film w sposób analogiczny jak potem zobaczymy go na PS3.

Pozdrawiam i dzięki z góry

r
 

paul71

New member
Kolejny problem z kodekiem dzwieku tym razem dzwiek zakodowany w jamis FLAC?? tego tez nie obsluguje mkv2vob, jest jakis sposob na przerobienie tego na vob??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
paul71 napisał:
Witam
mkv2vob daje taki komunikat "unsupported audio codec MPEG/L3" czy jest szansa na przerobienie tego mkv?
paul71 napisał:
Kolejny problem z kodekiem dzwieku tym razem dzwiek zakodowany w jamis FLAC?? tego tez nie obsluguje mkv2vob, jest jakis sposob na przerobienie tego na vob??
Trzebaby wydobyć plik dźwiękowy z tych filmów i przerobić go na AC3.
Następnie ponownie zmuxować do MKV i dopiero zabrać się za niego w M2V.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
kilka uwag

Witam, po kilkudniowej zabawie z programem mkv2vob, chciałbym zamieścić kilka moich uwag.
Ogólnie programik bardzo fajny, szkoda tylko że muxowanie napisów trwa całą wieczność (chyba zacznę oglądać filmy w oryginale), bez "wklejania" napisów konwersja idzie moment. Ostatnio również wystąpiło trochę komplikacji. Testowałem sposób opisany m.in. w tym wątku , konwersja na avi+napisy AVIAddXSub, niestety plik avi "wypluty" przez program jest co najmniej dziwny ( system nie pokazuje rozdziałki ani czasu, czasu również nie pokazuje żaden oddtwarzacz:roll: ) , na koniec przy próbie wmuxowania napisów, AVIAddXSub wywala błąd iż nie jest to plik Avi:hmm:. Następnym testem było dorzucenie napisów do avi poprzez mkv2vob, wszystko ok wiedziałem że będzie szło jak krew z nosa, ale nie mogłem wyjść z podziwu kiedy zobaczyłem że plik wynikowy ma ponad 8GB, ten sam plik przerobiony wcześniej tylko bez napisów miał 3,95 GB a więc się trochę skurczył ponieważ plik źródłowy ma 4,37 GB. Jeśli chodzi o pliki m2ts to plik wynikowy powinien być większy?? Testowałem raz no i niestety, przerobił tylko godzine z całego filmu a plik ważył ponad 5GB (nie miałem żadnych zielonych pasów, o jakich wspominaliście) ale plusem było to że mogłem sobie przerzucić ten plik do PS3 po udostępnieniu w biblotece WMP11.
To tyle narazie z moich spostrzeżeń, testuje dalej i jeżeli uda mi się coś ciekawego "wyrzeźbić" to napewno podziele się wiedzą.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
houdini2008 napisał:
Witam, po kilkudniowej zabawie z programem mkv2vob, chciałbym zamieścić kilka moich uwag.
Ogólnie programik bardzo fajny, szkoda tylko że muxowanie napisów trwa całą wieczność (chyba zacznę oglądać filmy w oryginale), bez "wklejania" napisów konwersja idzie moment.
Napisy nie są muxowane tylko wkodowywane - na tym polega różnica w czasie. Są one nanoszone na każdą klatkę filmu i to musi trwać.

Ostatnio również wystąpiło trochę komplikacji. Testowałem sposób opisany m.in. w tym wątku , konwersja na avi+napisy AVIAddXSub, niestety plik avi "wypluty" przez program jest co najmniej dziwny ( system nie pokazuje rozdziałki ani czasu, czasu również nie pokazuje żaden oddtwarzacz:roll: ) , na koniec przy próbie wmuxowania napisów, AVIAddXSub wywala błąd iż nie jest to plik Avi:hmm:.
Ten sposób moim zdaniem to totalna ściema i nie miał prawa nigdy działać.
Nie jest to plik avi ponieważ M2V wypluwa plik m2ts - i o to właśnie tutaj chodzi - do kontenera m2ts nie da rady dołożyć softsubów.
Owszem działa ten sposób jeśli wykonamy transkodowanie do XviD'a ale ono też trwa, co prawda krócej o około 20-25% niż do x264 ale trwa.
Poza tym jakość pliku wynikowego jest również niższa niż przy x264.
Ale za to mamy możliwość dołożyć softsuby. Co kto woli.

Następnym testem było dorzucenie napisów do avi poprzez mkv2vob, wszystko ok wiedziałem że będzie szło jak krew z nosa, ale nie mogłem wyjść z podziwu kiedy zobaczyłem że plik wynikowy ma ponad 8GB, ten sam plik przerobiony wcześniej tylko bez napisów miał 3,95 GB a więc się trochę skurczył ponieważ plik źródłowy ma 4,37 GB. Jeśli chodzi o pliki m2ts to plik wynikowy powinien być większy?? Testowałem raz no i niestety, przerobił tylko godzine z całego filmu a plik ważył ponad 5GB (nie miałem żadnych zielonych pasów, o jakich wspominaliście) ale plusem było to że mogłem sobie przerzucić ten plik do PS3 po udostępnieniu w biblotece WMP11.
To tyle narazie z moich spostrzeżeń, testuje dalej i jeżeli uda mi się coś ciekawego "wyrzeźbić" to napewno podziele się wiedzą.
Pozdrawiam
W zależności od użytego kodeka rozmiary plików wynikowych są różne.
Przy korzystaniu z M2V nie będzie nigdy zielonych pasów, nie wiem o co Ci tutaj chodzi.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Masta_J napisał:
W zależności od użytego kodeka rozmiary plików wynikowych są różne.
Przy korzystaniu z M2V nie będzie nigdy zielonych pasów, nie wiem o co Ci tutaj chodzi.
Pozdrawiam,

Tłumaczę Ci że urzywałem tego samego kodeka ,plikiem wynikowym miał być Avi, film bez napisów 15 min i 3,95 GB, film z napisami 5 godzin i 8,2 GB, plik źródłowy 4.37 GB, to jakieś nieporozumienie, oby ktoś w końcu wyrzeźbił jakiś konkretny i przedewszystkim szybki program do tego typu zabaw.
A co z tym programem:
http://forum.videohelp.com/topic352982.html
jakieś doświadczenia??
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli jakiego kodeka używałeś? Bo operujesz jak na razie tylko rozszerzeniami plików, które NIC nie mówią.

Pozdrawiam,
 

paul71

New member
Masta_J napisał:
Trzebaby wydobyć plik dźwiękowy z tych filmów i przerobić go na AC3.
Następnie ponownie zmuxować do MKV i dopiero zabrać się za niego w M2V.

Pozdrawiam,

Dziękuję bardzo za zainteresowanie, ale juz mnie oczy bolą od czytania i niestety nie udało mi się nic wygoglować, więc proszę o jakiś link ewentualnie porade co i jak.
Z gory dzięki.
 

mataman

New member
Bez reklam
Ja powtórze to co napisałem już wcześniej. Jeżeli ktoś ma w miare logicznego pc to ta cała zabawa z przerabianiem nie ma sensu. Różnic w obrazie między pc a PS3 nie stwierdziłem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
houdini2008 napisał:
Używam zawsze kodeka x264
Za pierwszym razem plik był mniejszy bo pewnie źródło miało DTS.
Kwestia dużego pliku za drugim razem to sprawa najnowszej wersji M2V, w wersji 2.2.4 było by podobnie jak za pierwszym razem.

Pozdrawiam,
 

paul71

New member
Masta_J napisał:
Trzebaby wydobyć plik dźwiękowy z tych filmów i przerobić go na AC3.
Następnie ponownie zmuxować do MKV i dopiero zabrać się za niego w M2V.

Pozdrawiam,
Uff jednak udalo mi sie wyodrebnic dzwiek tylko czym to mam przerobic na ac3
 
Do góry