Ps3 i dysk zewnętrzny

dondomano

New member
już lepiej. no to teraz pytanie stricte techniczne. czy można samodzielnie wymienić dysk wewnętrzy w ps 3? jeśli tak to jaki dysk i za ile?
pozdrawiam
 

cyber78

Member
Bez reklam
dondomano napisał:
sorki chłopaki ale jestem laikiem
Dlatego przewertuj instrukcję, jest tam kilka fajnych rzeczy.
Na przykład jak włączyć PS3 w trybie wykrywania odbiornika TV (bo o to też w kółko na tym forum się pytają).
 

janek0001

New member
Witam,
może było to już wałkowane na forum kilka razy ale muszę się upewnić :)
Zamierzam kupić dysk zewnętrzny (będzie używany tylko do konsoli)
1TB Samsung,czytałem iż trzeba przerobić na partycje FAT32.
I znalazłem coś o ograniczeniach 4GB,mógłby ktoś napisać
co to za ograniczenie?
Więc mam rozumieć,że nie uda mi się wykorzystać pojemności dysku w całości?
Proszę o szybką odpowiedź :)
jeszcze dziś chciałbym zakupić dysk :D
Dodam tylko iz konsola ma już prawie 2 lata
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
 

a_r_t_i

New member
PS3 widzi tylko jedną partycję

Witam,

Mam dysk 500GB.

200GB przeznaczyłem na jedną partycję NTFS, a pozostałą część podzieliłem na kilka 30GB partycji w FAT32 tak aby PS3 je widziała.

Niestety PS3 widzi tylko jedną partycję.

Co zrobić aby PS3 widziało wszystkie partycje FAT32 ???

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam !
 

szaula

Member
Witam,

Mam dysk 500GB.

200GB przeznaczyłem na jedną partycję NTFS, a pozostałą część podzieliłem na kilka 30GB partycji w FAT32 tak aby PS3 je widziała.

Niestety PS3 widzi tylko jedną partycję.

Co zrobić aby PS3 widziało wszystkie partycje FAT32 ???

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam !
zdaje sie musisz caly dysk sformatowac w FAT32
 

bluray

Banned
Chyba powyżej jest odpowiedź na mój problem.
Oto on:
Czy PS3 zobaczy po USB kilka partycji dysku FAT32 ?
Czy pokaże partycje jako kilka (wiele) n iby-dysków.

Taki długi temat. 8 stron obczytałem. Godzina w plecy.

A nikt nie poruszył kluczowego w dobie zaniku problemu z obsługą przez PS3 wielkich plików
czy struktur na HDD FAT32.
Bo jeżeli PS3 zobaczy 10 partycji na FAT32 a w każdej umieścimy jeden BD zamknięty w folderze [AVCHD] to mamy dostęp do tylu pozycji ile PS3 widzi partycji.

Oczywiscie, że znam alternatywę i umiem tworzyć np. 30 GB struktury AVCHD by tam umieszczać wiele filmów.
Niestety nie testowałem takiej sztuki dla kilku BD-zrzutów z HD Audio zwłaszcza.
 

cyber78

Member
Bez reklam
nie wiem po co dzielić dysk na wiele małych partycji, nie lepiej założyć jedną dużą, np 500GB?
Może to jest odpowiedz na twoje pytanie, czemu nikogo nie interesuje obsługa wielu partycji przez USB.
Skoro będziemy przechowywać na tej partycji tylko duże pliki to wielkość klastra nie ma tutaj znaczenia.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Słyszałeś kiedyś może o strukturze AVCHD i jej odtwarzaniu na PS3?
To może być odpowiedzią na Twoje pytanie.

Pozdrawiam,
 

pat82

New member
Witam!

Sorki że odkopuję temat, ale mam właśnie podobny problem. Przeczytałem całość i dopiero pod koniec wyłuskałem interesujące informacje, ale... no właśnie, ale...

Może powiem po krótce o co chodzi. Kupiłem dyski WD 2TB który miał/ma służyć głównie jako dysk na którym magazynowałbym filmy itp. Dysk podłaczyłbym do konsoli i w formacie FAT32 (jako widoczny dla konsoli) mógłbym oglądać filmy. Podzieliłem dysk 2 TB na około 10 partycji, każda po około 191 GB w formacie FAT32 (programem Partition Magic 8.0).

I tutaj 1 pytanie- powyżej piszecie o możliwości podziału dysk na partycje w formacie FAT32, gdzie wielkość partycji osiąga 500 GB. Jak to zrobić? najwyższą wartość dla dysku jaką mogę zrobić na Partition to właśnie 191 GB. Jeśli można utworzyć większą partycję ( 500 gb bądz nawet 1 TB czy ogólnie sformatować cały dysk w FAT32 bez podziału na partycję) to w jakim programie mogę to zrobić? Zaznaczę, że nie potrzebuję pozostawiania żadnej części dysku w formacie NTFS gdyż jest on kupiony typowo do zgrywania filmów i oglądania na konsoli stąd format FAT32.

Cały ten problem powstaje z faktu, że konsola nie widzi partycji na dysku. Tzn Mając podzielony dysk na te 10 partycji, konsola widzi tylko jedną z nich... nie wiedzieć czemu tak się dzieje? co gorsza, nie potrafię ustalić dlaczego widzi tylko jedną i dlaczego akurat tą...myślałem że może widzieć jedynie partycje podstawowe a nie widzi logicznych. ( taki podział mam na Partition Magic) Przekształciłem więc na próbę trzy partycję z logicznych na podstawowe i ... konsola widzi nadal jedną partycję (wciąż podstawową) tę która została przekształcona na podstawową jako ostatnia . Tym "kluczem" może się kierować konsola wybierając sobie dysk który będzie widzieć. Stąd też moja obawa że jak sobie utworzę jedną dużą partycję to konsola może jej nie widzieć.
Zaznaczam że nie znam się na tych sprawach zbyt dobrze więc proszę o "łopatologiczne tłumaczenie" :D

Prosiłbym o jakieś sugestie co do rozwiązania tego problemu... i z góry dzięki za pomoc!


Pozdrawiam

Pat
 

pat82

New member
Czyli dysk jednak został źle sformatowany...

trafiłem na jakiś program Swiss Knife którym jak mniemam sformatuję dysk dobrze , nie wiem czy uda mi się zrobić większą partycję czy tylko podzieli na mniejsze ale widoczne dla PS, sprawdzę jak wrócę z pracy:) mam nadzieje że dysk/partycje będą widoczne:)

I znów przenoszenie danych przed formatem ech...:) napiszę jak poszło dzięki za sugestię!!

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Powinieneś zrobić całe 2TB jako FAT32.
Polecam program z pierwszego wyniku wyszukiwania albo znaleźć taki malutki programik DOSowy do tego celu.

Pozdrawiam,
 

pat82

New member
oki spróbuję użyć programu HP USB Disk Storage Format Tool - v2.1.8 w razie problemów dam jeszcze znać o efektach dla osób z podobnymi problemami
 
Do góry