Ps3 i dysk zewnętrzny

Arek

Member
Podłączę się pod ten wątek bo pytanie dotyczy wykorzystania zewnętrznego dysku 2,5'. Oczywiście sformatowany FAT32 , widzi wszystko jak należy.

Wpadłem na pomysł aby przerzucić swoje nagrania z kamery DV sonego na zewnętrznego twardziela, aby odtwarzać je przez PS3. Problem polega na tym że godzina nagrania z kasety miniDV to 12,5 GB w pliku avi , tak więc czarnula go nie otworzy (ba, nawet go nie nagram na HDD bo ma ograniczenie plików do 4GB) .

Przez media server widzi pliki avi, zarówno do, jak i pow 4 GB ale nie może ich odtworzyć. Pomyślałem że może jakaś konwersja pomoże i pobawiłem się programem 'any converter' czy jakoś tak, ale za to filmy tracą na jakości bo są pakowane , a jak pozostawiam orginalną wielkość to robią się 4 razy 'cięższe" (np z 2,8 GB wyszło mi prawie 12 GB)

Czy ktoś z was przerabiał ten temat, czy pozostaje jedynie zabawa programem mkv2vob , ale jakoś nie specjalnie widzę sens przerabiania filmy w rozdzielczości 720x526, chciałbym go tylko odtwarzać z HDD (po wcześniejszym "pocięciu filmu do 4GB' bo inaczej tego się pewnie nie obejdzie...

z góry dzięki za wskazówki
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Znajdź jakiś program do kontenera AVI obsługujący kodeki jakie masz w kontenerze i tnij.
Możesz sprawdzić np. VirtualDub.

Pozdrawiam,
 

Arek

Member
Masta, a jak sprawdzić jakie mam kodeki w kontenerze avi ? tzn w materiale źródłowym zrzuconym z miniDV czy to chodzi o mateirał do odtwarzania w PS3 ?

edit, już mam ten VirtualDub - dzięki niemu mam więcej info o pliku źródłowym:





http://img504.imageshack.us/my.php?image=plikzkamery.jpg

to chodzi o ten 'internal DV decoder' (dvsd) ? - to on jest przyczyną że PS3 go nie otwiera ?
 
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Generalnie jest problem z plikami avi z media serwera i na razie nic nie pomaga. Chyba sony przyblokowało to rozwiązanie w nowym sofcie bo wcześniej nie było żadnych problemów. Teraz działa tylko z pamięci usb.
 

Arek

Member
po konwersji programem 'any video converter' przy zachowaniu tej samej jakości ale z kodekiem Xvid - otwiera mi się bez problemu, ale plik źródłowy ma 2,8 GB a wyjściowy po konwersji jakieś 120MB. Gdyby jakiś kodek 'mniej pakował' dane to w sumie dla mnie było by to najlepsze rozwiązanie

wtedy godzinny film 12,5GB dzieliłbym na 2 części tak aby pliki wyjściowe miały po konwersji do 4GB , tylko jakim to programem i kodekiem potraktować aby czarnula czytła :confused: i co by jakość była zbliżona do oryginału....
 
Ostatnia edycja:

Arek

Member
Postanowiłem zrobic tak: plik zrzucony z kamery DV jako AVi, wrzuciłem do MKVtoolnix i przerobiłem go na MKV. Potem odpaliłem mkv2vob aby zrobic z tego pliku AVCHD-USB ale niestety mkv2vod po kroku 'add file' wrzuca plik gdzie status jest"unspported video codec"... czyli problem w pliku źródłowym, tak?

Filmy z kamery zrzucam starym programem "UNLEAD VIDEO STUDIO 8"..

ktoś z Was próbował juz przerabiać fimy SD z kaset miniDV na zjadliwe dla PS3?
 

Arek

Member
Masta_J napisał:

Masta, ratuj :mrgreen:

za nic nie mogę tego rozwiązać, nawet dzwoniłem na infolinie zarówno sony, jak i PS3 - po wysłuchaniu mojego problemu nastała tylko długa cisza i komentarz.... 'przecież PS3 czyta avi więc jest jakiś problem z softem poza konsola'...

z media info wygląda to tak:

Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 132 MB
Czas trwania : 23 min.
Całkowita przepływność bitów : 770 Kb/s
Data nagrania : 2009-06-06 15:47:31
Wideo
Format : Digital Video
Czas trwania : 38s 280ms
Przepływność bitów : 28,8 Mb/s
Szerokość : 720 pikseli
Wysokość : 576 pikseli
Proporcje obrazu : 5/4
Oryginalne proporcje obrazu : 16/9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Standard : PAL
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Z przeplotem
bity/(piksele*ramki) : 2.778
Rozmiar strumienia : 131 MB (100%)
Audio #1
Format : PCM
Czas trwania : 23 min.
Przepływność bitów : 768 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 32,0 KHz
Rozdzielczość : 12 bitów
Audio #2
Format : PCM
Czas trwania : 23 min.
Przepływność bitów : 768 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 32,0 KHz
Rozdzielczość : 12 bitów
Rozmiar strumienia : 131 MB (100%)
Przeplot, czas trwania : 40 ms (1,00 klatka wideo)


p.s. tym razem krótki filmik zrzuciłem nie przez unlead videostudio , tylko Windows Movie Maker , ale jest to samo - zarówno plik avi jak i wmv na czarnuli wyświetlają się 'the data is corrupted' , albo 'not suported'

p.s.2 ciekawostka , film trwa maks 2 min a w media info pokazuje 23 min ??
 
Ostatnia edycja:

xamen

New member
Kolego, a szukał jakiejś informacji na tym forum (inny dział) jak ze swojej kamery zrzucać filmy na kompa?

ja używam uniwersalnych rozwiązań:
1. do zgrania obrazów z kamery (w moim przypadku Full HD, ale też zwykłe DV obsługuje) używam HDVSplit. co wiecej ten program może tworzyć poszczególne pliki video (format m2ts w moim przypadku) tożsame z nagranymi scenami, a więc odchodzi Ci problem jednego dużego pliku 12GB (jedna scena, np. 5-minutowa odpowiada jednemu plikowi video)
2. pliki m2ts konwertuje do dowolnego formatu za pomocą programu SUPER (aby móc je oglądać na kompie, bo z tego co pamiętam, do PS3 wystarczą Ci m2ts, które konsola czyta).

pozdrawiam
 

Arek

Member
Xamen, dzięki za zainteresowanie.

Jasne, wiem jak materiał z kasety DV zrzucić na kompa. Robiłem to chyba 6-cioma rożnymi programami. Efekt zawsze taki sam - zrzucony plik ma rozszerzenie .avi , potem przerzucam go na flesha albo zewnętrzny dysk, lub przez Media Server do konsoli i .... "the data is not supported" (800288CO)

po tych kilkunastu próbach odpuśćiłem....

a wracając do programu HDVSplit - nie widzi mojej kamery , nie wiem jak dograć wtyczkę.
 

Arek

Member
Moja kamera nie ma HDMI bo to zwykła HC 90E Sonego z kasetami miniDV. Wszystkie zrzuty zawsze idą po FireWire.

Ale może nie róbmy OT. W sumie zaczęło się od plików avi na dysku zewnętrznym i braku możliwości odtworzenia tego na czarnuli, ale teraz trochę się rozjeżdza.

Najwyżej założę nowy wątek w dziale kamery. Pewnie rozwiązaniem będzie zrzucenie materiału takim programem który stworzy avi zjadliwy dla PS3 , czyli Motion JPEG (Linear PCM) - cokolwiek to znaczy.

Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie

pzdr
 

Arek

Member
Temat filmów avi zamykam definitywnie. Ostatecznie będę konwerował do jakości DVD PAL dzieki temu zaoszczędzę sporo miejsca na przenośnym twardzielu. Z utratą jakości już się pogodziłem.

Teraz myślę o dysku 3,5 cala 1,5 TB - czy ktoś może polecić obudowę HDD która to pociągnie , a przy okazji nie zjara dysku?

dzięki
 

dondomano

New member
dysk zewnętrzny do ps3 i filmy

witam ! czy ktoś może krótko i zwięźle napisać jak się sprawa ma odnośnie dysku zewnętrznego do ps 3 przeznaczonego w całości na filmy skonwertowane mkv2vob. piszecie , że dysk musi być w systemie fat 32, potem z kolei że ten system obsługuje tylko pliki do 4gb. CZy to oznaczałoby że wszystkie filmy na tym dysku musiałbym dzielić na 4gb części?
Jeśli tak jest w rzeczywistości to dlaczego kiedy niejednokrotnie zgrywam na dysk fabryczny ps3 filmy przerobione mkv2vob zajmujące całą płytę dvd5 a nawet dvd9 to potem bezproblemowo odtwarzam je z wewnętrznego dysku twardego ps3? o co chodzi?
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na dysku zewnętrznym obowiązuje FAT32 czyli i ograniczenie do 4 GB, na dysku wewnętrznym takich ograniczeń nie ma.

Pozdrawiam,
 
Do góry