Projektor w salonie

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Przeniose swoje pytanie tutaj bo bliżej mi do tego wątku.
Generalnie jestem na etapie wykańczania salonu o domu i za około 6 miesięcy zamieszkania. Chcemy w salonie całkowicie zrezygnować z tv ale nie dostosowywac go jedynie pod projektor. Myślę o zakupie elranu arl 80-100 cali i projektora fhd ale chciałbym aby spełniał następujące wymagania: bliski rzut czyli pewnie ultra short throw stojący na dole na szafce albo wiszący zaraz nad ekranem na pionowej ścianie (nie chcemy ciągnąć kabli w suficie pod wiszący projektor) dodatkowo przydałoby się aby miał głośnik co najmniej takiej jakości czy głośności jak średniej klasy tv mamy już zestaw apli Yamahy i zestaw głośników quadral z subem ale to tylko pod filmy - teraz pytanie co wrzucić na początek pod uwagę aby nie poplynac finansowo ale załapać bakcyla i być może za parę lat pójść dalej? Chciałbym zmieścić się w sumie w 5-6 tys o ile to możliwe i kupić coś z nastawieniem na całodzienne oglądanie głównie wiadomości, filmy, seriale, muzyka zrodlo głównie nc+ i Netflix. Jesteśmy zdecydowani na projektor w 100% ale nie chce kupować początkowo sprzętu za 10-11 tys tylko zacząć od powiedzmy ekranu za 2-3 tys i podobnego projektora, potrzebuję pomocy w początkowym wyborze - pomozecie?
 

sebex7

New member
Przeniose swoje pytanie tutaj bo bliżej mi do tego wątku.
Generalnie jestem na etapie wykańczania salonu o domu i za około 6 miesięcy zamieszkania. Chcemy w salonie całkowicie zrezygnować z tv ale nie dostosowywac go jedynie pod projektor. Myślę o zakupie elranu arl 80-100 cali i projektora fhd ale chciałbym aby spełniał następujące wymagania: bliski rzut czyli pewnie ultra short throw stojący na dole na szafce albo wiszący zaraz nad ekranem na pionowej ścianie (nie chcemy ciągnąć kabli w suficie pod wiszący projektor) dodatkowo przydałoby się aby miał głośnik co najmniej takiej jakości czy głośności jak średniej klasy tv mamy już zestaw apli Yamahy i zestaw głośników quadral z subem ale to tylko pod filmy - teraz pytanie co wrzucić na początek pod uwagę aby nie poplynac finansowo ale załapać bakcyla i być może za parę lat pójść dalej? Chciałbym zmieścić się w sumie w 5-6 tys o ile to możliwe i kupić coś z nastawieniem na całodzienne oglądanie głównie wiadomości, filmy, seriale, muzyka zrodlo głównie nc+ i Netflix. Jesteśmy zdecydowani na projektor w 100% ale nie chce kupować początkowo sprzętu za 10-11 tys tylko zacząć od powiedzmy ekranu za 2-3 tys i podobnego projektora, potrzebuję pomocy w początkowym wyborze - pomozecie?


Powiem szczerze, że jak jest pochmurny, szary dzień to można oglądać. Wrzuciłem zdjęcie wczesniej jak to wygląda. Ale jak tylko się robi trochę jaśniej, wyjdzie słońce czy nawet są znajomi i się zapali światło mocniejsze, żeby pograć np. w planszówki to już jest klapa.
Ja bym nie zrezygnował z TV na rzecz tylko projektora z tego względu, że nie wyobrażam sobie np. w ładny letni dzień zasłaniać rolet i siedzieć w ciemnicy, bo chę obejrzeć "wiadomości". Oczywiście film to co innego. Ale nie na codzień. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeniose swoje pytanie tutaj bo bliżej mi do tego wątku.
Generalnie jestem na etapie wykańczania salonu o domu i za około 6 miesięcy zamieszkania. Chcemy w salonie całkowicie zrezygnować z tv ale nie dostosowywac go jedynie pod projektor. Myślę o zakupie elranu arl 80-100 cali i projektora fhd ale chciałbym aby spełniał następujące wymagania: bliski rzut czyli pewnie ultra short throw stojący na dole na szafce albo wiszący zaraz nad ekranem na pionowej ścianie (nie chcemy ciągnąć kabli w suficie pod wiszący projektor) dodatkowo przydałoby się aby miał głośnik co najmniej takiej jakości czy głośności jak średniej klasy tv mamy już zestaw apli Yamahy i zestaw głośników quadral z subem ale to tylko pod filmy - teraz pytanie co wrzucić na początek pod uwagę aby nie poplynac finansowo ale załapać bakcyla i być może za parę lat pójść dalej? Chciałbym zmieścić się w sumie w 5-6 tys o ile to możliwe i kupić coś z nastawieniem na całodzienne oglądanie głównie wiadomości, filmy, seriale, muzyka zrodlo głównie nc+ i Netflix. Jesteśmy zdecydowani na projektor w 100% ale nie chce kupować początkowo sprzętu za 10-11 tys tylko zacząć od powiedzmy ekranu za 2-3 tys i podobnego projektora, potrzebuję pomocy w początkowym wyborze - pomozecie?

Gdyby nie budżet, to kupowane projektora do Twoich zastosowań i wymagań mija się zupełnie z celem. Wręcz nieporozumienie.
100x będzie lepszy tv 80", skoro celujesz w taką przekątną.
Krok po kroku z Twojej listy wymagań odpada przy tv.
- żadnego dostosowania (odbicia, jasność, degradacje)
- żadnych kabli
- żadnych problemów z głośnikami (jakość o niebo lepsza w tv)
- żadnych problemów z całodziennym oglądaniem
(czyli spontaniczne włączenie tv, to trwa 1-2s, bo tyle trwa uruchomienie tv, pomijając najważniejsze, czyli jakość w warunkach dziennych, czy nawet wieczornych przy zaświeconym świetle)
Oglądanie wiadomości, seriali, programów, ot tak, spontanicznie, tylko tv.

Żeby to jeszcze było 120", to przynajmniej te filmy wieczorem można obejrzeć w kinowym stylu - ew. jak ktoś wraca póżno do domu i te 2h korzysta, ale dla 80" projektor i to do korzystania całodziennego? W życiu.
Do taki zastosowań, ekran typu magic screen/black diamond na dzień dobry i już masz po budżecie.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
No tak, ale:
- w salonie bede mial rolety albo ciemne zaslony wiec jak trzeba mozna spokonie zrobic pomrok albo calkowity mrok.
- przy zastosowaniu projektora powiedzmy mi laser (albo cos podobnego) glosniki duzo lepsze niz wiekszosc tv i ekranu lepszej jakosci ok 120 cali, wiadomo budzet wzrosnie o pewnie 3-4 tys (zona sie zgodzila :)) ale i jakosc zarowno przy sprzyjajacych warunkach jak i przy ogladaniu w dzien wzrosnie, oraz zywotnosc lampy sie wydluzy.
- nie chce hybrydy, tv i projektora, chce sprobowac zyc z samym projektorem i zobaczyc czy takie zycie sie sprawdzi, tv zostawie sobie w sypialni. Ostatecznie sprzedam projektor z ekranem ale uwazam to za ostatecznosc.

Po forach czytalem na youtube ogladalem no i ludzie pozmieniali calkowicie na projektor nie poszli w pomieszczenia w piwnicy a daja rade. Licze sie ze slabsza jakoscia w dzien ale i z opadaniem kopary co wieczor :p

Czy jest cos porownywalnego z mi laser projektor ale w cenie ponizej 6-7 tys? Czy isc na zywiol i kupowac na ali albo bezposrednio w chinach? Oplacalna jest oszczednosc 2-2.5 tys?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Na sąsiednim forum masz test nowego laserowego projektora 4k LG, popatrz na niego jeżeli cena około 10k Ci pasi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega usilnie chce projektor, więc nie ma dyskusji. Brać projektor i po sprawie. Do tego zrobiło się już z 80-100" aż 120", a to już zmienia postać rzeczy. Gdybym miał brać proja pod 80"-90", wiedząc, że mogę mieć tv 80", to za żadne skarby nie brałbym projektora , ale 120" to już wieczorem fajna sprawa i o wiele lepsze wrażenia kinowe, tyle, że na dłuższą mete uciążliwe jeżeli ma to być do wszystkiego w ciągu dnia. No chyba, że salon mega duży.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sam osobiscie uwielbiam projektor i "zdrowotnosc" moje samopoczucie, wygoda oczu jest o wiele lepsza niz obraz na TV. Pewnie przez to ze w pracy 8h siedze przed 50" tv ktory zastepuje mi monitor.

Ale co do do "ogolnego" przeznaczenia to zgodze sie z Armanigiem. Taki projektor zajedziesz w dwa lata, jak go bedziesz uzywal non stop. Brak glosnikow, obraz slaby. Jak dla mnie bez porownania lepszy bedzie samsung 82" i bedzie pan zadowolony.

Opcjonalnie dokuo sobie uzywanego epsona 5350 i jakis ekran rozwijany z allegro za 500zl i bedziesz mial dobra jakosc do ogladania filmow w nocy.

Dla przykladu masz zdjecie z mojej salki. sciany biale. Okna dachowe 2 szt po lewej i 2 szt po prawej. Slonce akurat wali w okno. Ekran to Magicscreen za 5000zl. Projektor Sony hw55 uzywany za 5000zl.
Zdjecie robione telefonem, dolny lewy i prawy jasny rog jest troche podkreslony przez telefon, normalnie nie ma tego az tak widac.

free photo hosting
 

mr_roba

Member
Sam osobiscie uwielbiam projektor i "zdrowotnosc" moje samopoczucie, wygoda oczu jest o wiele lepsza niz obraz na TV. Pewnie przez to ze w pracy 8h siedze przed 50" tv ktory zastepuje mi monitor.

Ale co do do "ogolnego" przeznaczenia to zgodze sie z Armanigiem. Taki projektor zajedziesz w dwa lata, jak go bedziesz uzywal non stop. Brak glosnikow, obraz slaby. Jak dla mnie bez porownania lepszy bedzie samsung 82" i bedzie pan zadowolony.

Opcjonalnie dokuo sobie uzywanego epsona 5350 i jakis ekran rozwijany z allegro za 500zl i bedziesz mial dobra jakosc do ogladania filmow w nocy.

Dla przykladu masz zdjecie z mojej salki. sciany biale. Okna dachowe 2 szt po lewej i 2 szt po prawej. Slonce akurat wali w okno. Ekran to Magicscreen za 5000zl. Projektor Sony hw55 uzywany za 5000zl.
Zdjecie robione telefonem, dolny lewy i prawy jasny rog jest troche podkreslony przez telefon, normalnie nie ma tego az tak widac.

free photo hosting

Przepraszam, może to wina zdjęcia ale słabo jak na 10 tys. Ale to moja opinia.
Jak oglądam non stop na projektorze. Co 2 lata wymieniam lampę kupowaną na Ali (65zł) i jestem zadowolony.
Zgadzam się zaś z opinią, że jeśli obraz z projektora ma być większy o 10” od TV to nie ma sensu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciezko abys uzyskal lepszy obraz.
Bo niby jaki ekran kupisz?
Z projektorem moznany jeszcze powalczyc, np. cos laserowego ale watpie ze efekt bedzie duzo lepszy.
 

gerrard

New member
Efekt będzie dużo lepszy z jaśniejszym projektorem. Sony i JVC są dobre po ciemku. W dzień brakuje im mocy. W takich warunkach lepiej sprawdzą się ciemny (czyt. droższy) ekran i jasny (nawet tańszy) projektor.
Laserowe projektory UST też wymagają ekranów CLR
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Przepraszam, może to wina zdjęcia ale słabo jak na 10 tys. Ale to moja opinia.
Jak oglądam non stop na projektorze. Co 2 lata wymieniam lampę kupowaną na Ali (65zł) i jestem zadowolony.
Zgadzam się zaś z opinią, że jeśli obraz z projektora ma być większy o 10” od TV to nie ma sensu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na jakim sprzęcie oglądasz? Szukam właśnie opinii osób które korzystają tylko z projektora. Chce porównać modele i coś wybrać. Liczę się z wymiana lampy częściej lub nie i bez względu na za i przeciw chce spróbować projektora w pewni zastępując tv.
Początkowo założyłem około 5 tys budżet na chwilę obecną myślę że nawet dociagnalbym w sumie do około 7-8 jeśli będzie trzeba. Ekran może być i używany projektor raczej ultrakrotkoognislowy ze względu na brak konieczności większej ingerencji w pomieszczenie. Na razie na tapecie zostają mi mi laser projektor albo któryś z modeli LG bo z nimi powinienem zmieścić się w budżecie.
 

mr_roba

Member
Na jakim sprzęcie oglądasz? Szukam właśnie opinii osób które korzystają tylko z projektora. Chce porównać modele i coś wybrać. Liczę się z wymiana lampy częściej lub nie i bez względu na za i przeciw chce spróbować projektora w pewni zastępując tv.

Początkowo założyłem około 5 tys budżet na chwilę obecną myślę że nawet dociagnalbym w sumie do około 7-8 jeśli będzie trzeba. Ekran może być i używany projektor raczej ultrakrotkoognislowy ze względu na brak konieczności większej ingerencji w pomieszczenie. Na razie na tapecie zostają mi mi laser projektor albo któryś z modeli LG bo z nimi powinienem zmieścić się w budżecie.


Ja obecnie mam Benq 710ST. Tylko 720p. Jak jest jasno to obraz jest słaby. Ale wystarczy zaciągnąć roletki i jest super. Zresztą parę postów wyżej zobacz zdjęcia (te z Leonardem z Teorii Wielkiego Podrywu). Projektor za 2400. Bez malowania ścian i ekranu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

crash555

New member
Na jakim sprzęcie oglądasz? Szukam właśnie opinii osób które korzystają tylko z projektora. Chce porównać modele i coś wybrać. Liczę się z wymiana lampy częściej lub nie i bez względu na za i przeciw chce spróbować projektora w pewni zastępując tv.
Początkowo założyłem około 5 tys budżet na chwilę obecną myślę że nawet dociagnalbym w sumie do około 7-8 jeśli będzie trzeba. Ekran może być i używany projektor raczej ultrakrotkoognislowy ze względu na brak konieczności większej ingerencji w pomieszczenie. Na razie na tapecie zostają mi mi laser projektor albo któryś z modeli LG bo z nimi powinienem zmieścić się w budżecie.

Ja zamieniłem TV na projektor. Kupiłem 2 lata temu jeden z najtańszych projektorów full-hd, Optoma hd141x. Przez te dwa lata projektor przepracował 2880 godzin, to daje średnio 4h dziennie. Raczej już nie wrócę do tv, chyba że cena na cal mocno spadnie. Obecnie mam ekran 130" namalowany tikkurilą na ścianie, jestem z niego zadowolony i nawet nie widzę sensu go zmieniać.
U mnie obraz wygląda tak, tyle że mój telefon robi beznadziejne zdjęcia w nocy.
IMG-20190206-212113-HHT.jpg

IMG-20190206-221810.jpg
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja zamieniłem TV na projektor. Kupiłem 2 lata temu jeden z najtańszych projektorów full-hd, Optoma hd141x. Przez te dwa lata projektor przepracował 2880 godzin, to daje średnio 4h dziennie. Raczej już nie wrócę do tv, chyba że cena na cal mocno spadnie. Obecnie mam ekran 130" namalowany tikkurilą na ścianie, jestem z niego zadowolony i nawet nie widzę sensu go zmieniać.
U mnie obraz wygląda tak, tyle że mój telefon robi beznadziejne zdjęcia w nocy.
IMG-20190206-212113-HHT.jpg

IMG-20190206-221810.jpg

A czy moglbys zrobic zdjecie przy dziennyms swietle? Chodzi mi jak to wyglada, pewnie ja zdecyduje sie na ekran ale chcialbym looknac.

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko co Ci da zdjęcie, to trzeba na żywo zobaczyć. To co Kolega wyżej wkleił, dostaniesz przy ciemnościach, ale teraz o godz. 13.00, jak wpada trochę światła do mieszkania, podkreślam trochę, to oglądanie nie ma sensu. Wszystko będzie wyprane. Jak pojawi się słońce i to też nie padające na ekran, a gdzieś z boku, to jest tragedia.
To przecież biała ściana/ekran, to jak tam ma być jakość. To nie czarny ekran jak w tv.
 

crash555

New member
Dokładnie jak armaning napisał, każde dodatkowe światło to strata jakości. Ja do oglądania spuszczam roletę zaciemniającą, mam żyrandol w którym jeden klosz jest w przeciwnym kierunku do ekranu i go mogę zapalić bez większej straty jakości.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Foty za dnia macie w moim poscie. bardziej jasno w moim pokoju sie nie da, a okna skierowane na slonce. Nie uwazam aby bylo to bardzo bardzo tragicznie. co najwyzej lekko zle.

To co ma wrzucone crash to oszustwo :p Bo zdjecie w ciemni a temat jeat o projekcji w salonie w dzien. xD
 

crash555

New member
Foty za dnia macie w moim poscie. bardziej jasno w moim pokoju sie nie da, a okna skierowane na slonce. Nie uwazam aby bylo to bardzo bardzo tragicznie. co najwyzej lekko zle.

To co ma wrzucone crash to oszustwo :p Bo zdjecie w ciemni a temat jeat o projekcji w salonie w dzien. xD

Już się poprawiam, pierwsze zdjęcie przy zapalonych dwóch żarówka w pokoju, z czego jedna skierowana w ekran.
Drugie zdjęcie, zapalona jedna żarówka, zwrócona w stronę oglądającego
IMG-20190207-211835.jpg

IMG-20190207-211853.jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kolego Sebex7, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie.
Rozwijany telewizor :)
LG Signature OLED TV R
[youtube]cgOyWgKl7XY[/youtube]
 
Do góry