[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajne sprzęcicho, mam takie 2, tyle, że w budzie OrigenAE.
Zrezygnowałem z wodnego i musiałem sprzedać, nie pasowało do obudowy. Niestety.
Pytanie, po co Ci taka droga płyta. Osobiście wolałbym zainwestować w procek, spore różnice, a zwolennikiem kręcenia nie jestem.
 

DrWredman

Active member
Takim zestawikiem niejeden grafik by nie pogardził ;)

Ja tam się obszedłem bez wody bo wiatraki wodne też szumią, zakupiłem ciche wiatraki we wszystkie możliwe miejsca. Komp chodzi ciszej niż PS4 PRO. :) Procki nowej generacji świetnie dają sobie radę z wydajnością i obniżają zużycie energii jeśli nie ma zapotrzebowania na moc.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Fajne sprzęcicho, mam takie 2, tyle, że w budzie OrigenAE.
Zrezygnowałem z wodnego i musiałem sprzedać, nie pasowało do obudowy. Niestety.
Pytanie, po co Ci taka droga płyta. Osobiście wolałbym zainwestować w procek, spore różnice, a zwolennikiem kręcenia nie jestem.
Origen'a oglądałem, ale ja właśnie jestem zwolennikiem kręcenia dlatego potrzebuję przewiewną budę i porządną płytę z dobrą sekcją zasilania i stabilnymi napięciami, bo przy OC to podstawa. Ten procek spokojnie pójdzie na 4,5Ghz więc nic lepszego nie potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Takim zestawikiem niejeden grafik by nie pogardził ;)

Ja tam się obszedłem bez wody bo wiatraki wodne też szumią, zakupiłem ciche wiatraki we wszystkie możliwe miejsca. Komp chodzi ciszej niż PS4 PRO. :) Procki nowej generacji świetnie dają sobie radę z wydajnością i obniżają zużycie energii jeśli nie ma zapotrzebowania na moc.
Ja również zainwestowałem w ciche wiatraki i nowego komputera w ogóle nie słychać. Najważniejsze jest to, że nowe procesory mniej się grzeją.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Polecam najnowszebo Battlefielda,i Battlefronta Atmos w grach daje radę :)
W grach drużynowych nie gustuję, bo wolę zrelaksować się przy komputerze. Obecnie testuję "Far Cry Primal" oraz Wiedźmina i oba tytuły na moim sprzęcie kinowym pod względem audiowizualnym robią wrażenie dobrze zrealizowanego filmu. Granie na dużym ekranie + system kina domowego to zupełnie inna bajka niż siedzenie przed monitorem za biurkiem :eek:k:
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kolego Kosmita wspominasz o atmosie w SWBF i mam pytanie jak ustawiłeś bitstream output w swoim PC? Ja zmagam się na razie bezskutecznie i komputer wypuszcza mi przez hdmi MPCM 7.1 (windows 10HE)
 

kosmita

New member
Atmos działa TYLKO w Battlefroncie i Battlefildzie 1 po HDMI (jest tam opcja Dolby Atmos w ustawieniach dzwięku), WSZYSTKIE inne gry tylko stereo, abyś miał 5,1 w grach twoja karta muzyczna musi wspierać Dolby Digital Live lub DTS Connect i podłączasz przewodem optycznym innego wyjścia podobno nie ma.

Ja u siebie mam Asus Xonar DX
 

Drunk

New member
Bez reklam
Karta dźwiękowa w moim przypadku nie gra roli (u mnie jest wyłączona w biosie), bo dźwięk idzie do amplitunera po hdmi, a obraz drugim kablem hdmi (gdzie dźwięk jest wyłączony w sterownikach karty graficznej) do tv. Jeśli puszczasz dźwięk po optyku do ampli, to nie ma szans na atmosa, ponieważ optyk przepuszcza tylko max 5.1

Tylko kablem hdmi można przesłać nieskompresowany dźwięk wielokanałowy, jako bitstream, tyle tylko że windows 10 upiera się na dekodowanie we własnym zakresie wysyłając MPCM 7.1 do amplitunera. Dlatego skoro pisałeś o atmosie, to myślałem że masz to ogarnięte jak należy ;)

Jak masz odpalonego BF, to czy atmos widnieje na wyświetlaczu amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

kosmita

New member
Jesli gram w Bf to przełączam w systemie na dzwięk po hdmi, i na amplitunerze mam napis Atmos
W pozostałych grach, przełączam na asusa i gram po optyku i mam napis Dolby Digital
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Jesli gram w Bf to przełączam w systemie na dzwięk po hdmi, i na amplitunerze mam napis Atmos
W pozostałych grach, przełączam na asusa i gram po optyku i mam napis Dolby Digital

Mam jeszcze dwa pytania dla kolegi ;)

1. Na jakim systemie operacyjnym Kolega pracuje

2. Czyli mam rozumieć, że jeśli Kolega odpaliłby grę z DD po hdmi, to wtedy ampli wyświetla PCM zamiast DD tak?

Trochę to irytujące że kwestia dźwięku została przez MS potraktowana po macoszemu i nie można w prosty sposób ustawić takiej pierdoły jak bitstream na poziomie systemowym. W ogóle w zakładce Dźwięk->Odtwarzanie->(hdmi) nieporozumieniem jest dla mnie wybór ilości kanałów skoro hdmi to wyjście cyfrowe a nie analogowe...
 

kosmita

New member
1.Windows 10 Home
2.Dokładnie tak,pozostałe gry przez HDMI potrafią wysłać max dwa kanały. Podobno jest to nie wina samego systemu, a silnika gry.

Trzecią grą która potrafi obsłużyć Atmosa jest Overwatch której osobiście nie miałem możliwości sprawdzenia.

Warto to sprawdzić efekty sufitowe dużo wyraźniejsze niż w filmach:)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
W sumie z tego co wiem to system pozycjonowania dźwięku jest już od dawna w grach, a w kinie dopiero pojawił się z wprowadzeniem atmosa i dts: x. Jeśli ustawię w konfiguracji głośników 7.1 to pozycjonowanie dźwięku działa (wraz z obrotem kamery ten sam dźwięk dochodzi w adekwatnego głośnika) przynajmniej w tych które zdążyłem przetestować (FC Primal i Wiedźmin). Tyle tylko, że obojętnie co jest odtwarzane amplituner wyświetla multichannel PCM. Wiedźmin posiada DD, a mimo tego amp wyświetla MPCM 7.1 i dlatego uważam że jest to wina systemu bo po hdmi dźwięk powinien być przepuszczany w nietkniętej zakodowanej formie. Z tego co piszesz wynika jednak że część gier potrafi przejąć wyłączną kontrolę nad urządzeniem odtwarzającym (te które wymieniłeś z atmosem), a część nie i dd jest dekodowany w karcie graficznej jeśli wypuszcza się dźwięk optykiem lub przez system do pcm jeśli wypuszczamy przez hdmi.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Takie czynności już u siebie poczyniłem, jedyny sterownik dźwięku jaki pozostał to ten od nVidii. Wyłączyłem w procesach nawet WMP i kombinowałem z MPC i innymi pomysłami z anglojęzycznych for ale też bez skutku. Będę kombinował dalej, z tego co czytałem to annversary updade powinien naprawić ten problem, ponieważ z tego co ludzie piszą wynika, że w win 7 i 8 nie było z tym problemu.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z tego co ludzie piszą w sieci, to wcześniejsze windowsy przepuszczały dźwięk po hdmi bez dekodowania i jak było DD to było DD a nie pcm. Osobiście tego nie testowałem, bo wcześniej nie miałem komputera podłączonego do kina więc i się tym nie interesowałem. Przetestuje jeszcze KODI z WASAPI
 
Do góry