[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Caparzo

New member
Bez reklam
Matko Boska.... gwałcisz moje oczy tymi kolorami i kablami wiszącymi z tv ku dołowi... :spam::spam::spam::spam: władowałeś w pokój z 30 koła a rozpiździaj :cry::cry::cry:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna badalem sprawe onkyo 1100 i pioruny daja az 3 miesiace gwarancji przy zakupie na firme... Ta firma to jedno wielkie dno.... bez urazy.

U mnie salka kinowa i salon (stereo) to dwa osobne pomieszczenia wiec wrazie w i tak musialbym kupic drugi wzmacniacz lub pojsc w koncowki.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Matko Boska.... gwałcisz moje oczy tymi kolorami i kablami wiszącymi z tv ku dołowi... :spam::spam::spam::spam: władowałeś w pokój z 30 koła a rozpiździaj :cry::cry::cry:
Następnym razem będę wiedział żeby zatrudnić Kolegę jako dekoratora wnętrz ;)

U mnie salka kinowa i salon (stereo) to dwa osobne pomieszczenia wiec wrazie w i tak musialbym kupic drugi wzmacniacz lub pojsc w koncowki.
To sprawy trochę się komplikują a koszty zwiększają. Chociaż w takim wypadku kolumny podłogowe do kina nie będą Ci już potrzebne, wystarczą satelitki od 80Hz i do tego porządny sub.

Kino ogarnąłem, teraz muszę się zająć budową HTPC, o ile z bebechami nie ma problemu, to trudno znaleźć pojemną i funkcjonalną obudowę a przy tym "wyglądającą". Po dłuższych poszukiwaniach od jakiegoś czasu zatrzymałem się na:
PC-C60.jpg
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Kurna badalem sprawe onkyo 1100 i pioruny daja az 3 miesiace gwarancji przy zakupie na firme... Ta firma to jedno wielkie dno.... bez urazy.

U mnie salka kinowa i salon (stereo) to dwa osobne pomieszczenia wiec wrazie w i tak musialbym kupic drugi wzmacniacz lub pojsc w koncowki.

A skąd takie wieści. W naszym kraju powinien być rok gwarancji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A skąd takie wieści. W naszym kraju powinien być rok gwarancji.

Z pewnego salony, w ktorym.sie zaopatruje.
Standardowo powinien byc conajmniej rok, ale w karcie gwarancyjnej jest 3 miesiace. Z salonu obiecali jeszcze upewnic sie z ta informacja, zobaczymy co onkyo odpowie.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie myślałeś kolego o projektorze ? 110-120" ? :) Aż się prosi , aby obraz współgrał z dźwiękiem.
Myślę cały czas ale na razie budżet go nie przewiduje. W każdym bądź razie sufit jest "uzbrojony" zarówno pod ekran projekcyjny(wzmocnienia żeby się wkręcić oraz kabel zasilający), jaki i sam projektor (kabel hdmi, zasilający i wzmocnienie pod stopę). Zobaczymy jak ceny będą kształtować się za parę lat. Najchętniej pozostałbym przy TV w FHD, a zakupił projektor UHD pod blu-ray'a.
 
R

Repugnant.

Guest
nie ma jak to robic wszystko od podstaw mozna sobie wszystko przemyslec i poukladac.moje gratulacje bardzo fajnie to wszystko wyglada mam nadzieje ze cieszy twoje oko i ucho:)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Tak jak mówisz, dobrze jest wszystko 10x przemyśleć i zaplanować przed zabraniem się do pracy, wtedy mamy satysfakcję gwarantowaną. Od pierwszego uderzenia młotkiem do odpalenia amplitunera upłynął cały rok, który trzeba było przetrwać na głodzie kinowym ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam


Nowa zabawka czyniąca kalibrację bardziej pro. Amplituner ustawił "level" głośników w przedziale 72~74dB, co jest mocno niedokładne, ponieważ referencyjnie w domu wartość ta powinna wynosić 75dB dla każdego głośnika i do 80dB max dla suba. Urządzenie jest również pomocne przy wstępnym ustawieniu wartości "gain" na subie, teraz autokalibracja ustawiła mi go na -1, gdzie wcześniej udało mi się osiągnąć -3dB max, a jak kręciłem ciut niżej to już wskakiwało na +. Teraz mam natężenie wszystkich głośników ustawione na 75dB i po ponownym odpaleniu filmów jest efekt wow, bo jest zupełnie inna dynamika i znacznie więcej dzieje się wokół słuchacza, czyli słyszymy jeszcze więcej detali. Utwierdziłem się dopiero teraz w przekonaniu, że na ucho to można zachorować, a nie korygować autokalibrację ;)


Tutaj specjalnie dla kolegi Caparzo nowe maskownice kabli.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Brawo, widzę kolejna osobę która poszła w zabawę z miernikiem. Ja u siebie w tamtym roku robiłem kalibracje dodatkowo z miernikiem i tak samo jak u ciebie wykrył że w miejscu odsluchu były różnice w głośności odbioru poszczególnych kolumn. Niestety ale mikrofon od ampli jest nie dokładny i warto wypróbować albo lepszy mikrofon lub zaopatrzyć się w podstawowy SPL METER. Pisalem o mojej zabawie z mierzeniem w moim wątku.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Brawo, widzę kolejna osobę która poszła w zabawę z miernikiem. Ja u siebie w tamtym roku robiłem kalibracje dodatkowo z miernikiem i tak samo jak u ciebie wykrył że w miejscu odsluchu były różnice w głośności odbioru poszczególnych kolumn. Niestety ale mikrofon od ampli jest nie dokładny i warto wypróbować albo lepszy mikrofon lub zaopatrzyć się w podstawowy SPL METER. Pisalem o mojej zabawie z mierzeniem w moim wątku.. ;-)
To widzę, że musiałem coś przeoczyć u Kolegi w wątku. Ogólnie jakoś na naszym forum nie spotkałem się z dyskusją na ten temat, chociaż z drugiej strony były epizody długiej nieobecności z braku czasu. Nie mniej jednak warto się pobawić, żeby wyciągnąć z kina jeszcze więcej.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja będę się przymierzał po kalibracji obrazu teraz do profesjonalnego pomiaru Audyssey MultEQ PRO z pomiarem w 32 punktach i dużo lepszym mikrofonem oraz oprogramowaniem...ale o tym w krótce.. ;-)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ja będę się przymierzał po kalibracji obrazu teraz do profesjonalnego pomiaru Audyssey MultEQ PRO z pomiarem w 32 punktach i dużo lepszym mikrofonem oraz oprogramowaniem...ale o tym w krótce.. ;-)
Czyżbyś miał na myśli ten zestaw: DENON AUDYSSEY KIT Zestaw kalibracyjny - Salony Denon Polska - Skle... ?
Bardziej profesjonalnie i dokładniej niż za pomocą tego sprzętu już się chyba nie da. Fajne tylko trochę drogie, no ale czego nie robi się dla pasji :)
 
Do góry