[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tia do fotografowania, surfowania po necie, kalendarzem, budzikiem, tez nie jest.

Dzisiaj czujnik swiatla, zyroskop, kompas, stacja metereologiczna, miernik glosnosci, kamera termowizyjna. Coraz bardziej telefon ma te funkje na takim poziomie ze sa wystarczajace :)

Jutro sprawdze czy nie mam w firmie miernik glosnosci to bym sprawdzil i porownal z aplikacja. Mierniki natezenia swiatla, roztworow, zapylenia i innych gowien nasz BHPowiec posiada ale glosnosci nie pamietam.

Ps.
Na czym ta kalibracja dokladnie polega?

Mierzycie miernikiem ile dB jest w miejscu odsluchu z kazdego glosnika i tak podbijacie dB na kazdy glosnik aby glosnosc byla taka sama?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kamera termowizyjna kosztuje 20 tysięcy, miałem taką na pare h bo sprawdzałem mostki termiczne w domu. Telefonem możesz kupe zrobić, nawet ten tel cata niby z termowizją działa jak zabawka. Ty lolo możesz sprawdzać bo przecież jesteś otwarty na wszystko nawet na lewitujące kable badane miernikiem...
żyroskop czy kompas to zwykła elektronika. stacja pogody ? i co jeszcze ? wibrator bo ma silnik ??

szkoda śmietnika robić w tym temacie....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i co ze kosztuje 20tysi. Bawilem sie takimi za kilka tysi twoimi "flirami" za 20tysi i takimi chlodzonymi cieklym azotem za setki tysiecy.
Do sprawdzenia twoich mostkow w domu w zupelnosci wystarcza kamerki za kilka tysi, a nawet nie zdziwilbym sie czy te mostki nie wystarczy zbadac telefonem CAT. Bo jak wiesz "wkoncu podobno mierzyles" w mostkach chodzi o ich prawidlowe zlokalizowanie a nie pomiar w dziesietnych lub setnych miejscach po przecinku... No ale ty wychodzisz z zalozenia ze czym drozej tym lepiej...
 
Jestem tylko ciekaw jakie rozbieżności są między apką a miernikiem specjialnym.
Puls sprawdzałem to prawie identyczny był. Poziom db też może zmierzyć skoro jest apka tylko pytanie o ile się myli i myślałem iż może ktoś podejmie zadanie ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czyżbyś miał na myśli ten zestaw: DENON AUDYSSEY KIT Zestaw kalibracyjny - Salony Denon Polska - Skle... ?
Bardziej profesjonalnie i dokładniej niż za pomocą tego sprzętu już się chyba nie da. Fajne tylko trochę drogie, no ale czego nie robi się dla pasji :)
Tak o tym pisałem, bez specjalistycznej aparatury i oprogramowania możemy zrobić tylko to co już zrobiliśmy:
- kalibracja z amplitunera i podstawowego mikrofonu
- zakup decylomierza i poprawki po kalibracji.
Chcąc iść jeszcze dalej pozostaje kalibracja audyssey pro która jest niestety kosztowna.
Tak samo możemy mówić o poprawie obrazu:
- nastawy fabryczne
- poprawki na nasze oko
- profesjonalna kalibracja za pomocą aparatury kontrlono - pomiarowej.
I teraz to już sprawa indiwidualna na którym etapie się zostanie.. ;-)

Ktoś pytał o podstawowy i dobry miernik.. :
http://allegro.pl/sonometr-decybelomierz-miernik-dzwieku-be824-i6511609268.html
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Cytat:


"Do użytku z Denon AVR-X3100W, X4100W, X5200W oraz Marantz SR6009, SR7009, AV7702."

Tylko ze brak tutaj twojego modelu x6200. Do twojego modelu musi byc inny lepszy? Czy poprostu miernik jest starszy od twojego ampli?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zawsze można jeszcze kupić amplituner Anthem z ich ARC ;)
Dlatego Anthem kosztuje ile kosztuje, a ARC raczej nie dostajemy w gratisie ;)

Mam pytanie. Czy dało by radę sprawdzić na ile wiarygodne są programy na smatfona do pomiaru db np coś takiego
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamebasic.decibel
Jak ktoś ma mic czy w wolnej chwili mógłby zrobić pomiar nim i telefonem.
Czy takie tanie coś też zadziała do pomiaru
Liqoo Cyfrowy Miernik Dźwięku LCD 30 - 130 dB (6185602467) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
1. Może i da radę apką w smartfonie o ile podłączysz do niego odpowiedni mikrofon dookólny.
2. Miernik który podałeś jest zbyt prosty i ma tylko tryb szybki (czyli niedokładny)

Ps. Na czym ta kalibracja dokladnie polega?

Mierzycie miernikiem ile dB jest w miejscu odsluchu z kazdego glosnika i tak podbijacie dB na kazdy glosnik aby glosnosc byla taka sama?
Dokładnie, trzeba tak ustawić natężenie dźwięku dla każdego głośnika, żeby na mierniku było 75dB

Tak o tym pisałem, bez specjalistycznej aparatury i oprogramowania możemy zrobić tylko to co już zrobiliśmy:
- kalibracja z amplitunera i podstawowego mikrofonu
- zakup decylomierza i poprawki po kalibracji.
Chcąc iść jeszcze dalej pozostaje kalibracja audyssey pro która jest niestety kosztowna.
Tak samo możemy mówić o poprawie obrazu:
- nastawy fabryczne
- poprawki na nasze oko
- profesjonalna kalibracja za pomocą aparatury kontrlono - pomiarowej.
I teraz to już sprawa indiwidualna na którym etapie się zostanie.. ;-)

Ktoś pytał o podstawowy i dobry miernik.. :
SONOMETR DECYBELOMIERZ MIERNIK DŹWIĘKU BE824 (6511609268) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Zgadzam się w pełni, sami możemy zdecydować kiedy zaciągnąć hamulec. Jednych zadowoli wersja podstawowa, a inni będą ciągle czegoś się doszukiwać i dopieszczać dążyć do osiągnięcia tzw. doskonałości :)

Może zrobicie w klubie Denona zrzutkę to koszt będzie mniej drastyczny ;)

Miernik który Kolega podał w linku to dokładnie ten który posiadam.

ps. Nurtuje mnie jeszcze możliwość podłączenia tego miernika do ampli, i mam pytanie czy kolega Bipo orientuje się czy można za pomocą kabelka mini jack takie połączenie wykonać z gniazda AC lub DC i czy nie zakopci się z ampli po takiej operacji?

ps2. Czy kolega Bipo zna może jakić dobry mikrofon którym można zastąpić ten oryginalny? Bo jak patrzę w sieci to wszystkie są typu XLR-XLR, XLR-USB lub USB-USB.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może zrobicie w klubie Denona zrzutkę to koszt będzie mniej drastyczny ;)

To nie głupi pomysł. Chociaż ja bym się już nie pisał. Po co, skoro wszystko gra doskonale.
Ja go już dawno chciałem kupić, pisałem o tym na forum nie raz.
Tyle, że miałem dużo, dużo lepszą ofertę jak ta z Denona.

Tylko jak widzę, że garstka osób ogarnia kalibracje, to już nie specjalnie widzę umiejętności w obsłudze przez niektórych ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlatego Anthem kosztuje ile kosztuje, a ARC raczej nie dostajemy w gratisie ;)


1. Może i da radę apką w smartfonie o ile podłączysz do niego odpowiedni mikrofon dookólny.
2. Miernik który podałeś jest zbyt prosty i ma tylko tryb szybki (czyli niedokładny)


Dokładnie, trzeba tak ustawić natężenie dźwięku dla każdego głośnika, żeby na mierniku było 75dB


Zgadzam się w pełni, sami możemy zdecydować kiedy zaciągnąć hamulec. Jednych zadowoli wersja podstawowa, a inni będą ciągle czegoś się doszukiwać i dopieszczać dążyć do osiągnięcia tzw. doskonałości :)

Może zrobicie w klubie Denona zrzutkę to koszt będzie mniej drastyczny ;)

Miernik który Kolega podał w linku to dokładnie ten który posiadam.

ps. Nurtuje mnie jeszcze możliwość podłączenia tego miernika do ampli, i mam pytanie czy kolega Bipo orientuje się czy można za pomocą kabelka mini jack takie połączenie wykonać z gniazda AC lub DC i czy nie zakopci się z ampli po takiej operacji?

ps2. Czy kolega Bipo zna może jakić dobry mikrofon którym można zastąpić ten oryginalny? Bo jak patrzę w sieci to wszystkie są typu XLR-XLR, XLR-USB lub USB-USB.

Miernika takiego nie próbowałem podłaczać pod ampli ale próbowałem różne inne mikrofony od innych ampli i działały... ;-) Ten miernik ma wyjście na analizator, pytanie czy jak podłączysz go poprzez mini jack to czy ampli odczyta sygnał z mikrofonu i przepuści sygnał..... tego Ci już nie powiem..:?
Odnośnie kalibracji audyssey pro to nie tak prosta sprawa, sam zakup sprzętu tj: mikrofonu, oprogramowania itd.. to jedno. Następnie podczas instalacji wykupuje się licencję na profesjonalny pomiar amplitunera u producenta Audyssey wraz z rejestracją amplitunera na którym będzie przeprowadzana kalibracja (koszt wykupu licencji to ok 500zł). Dzięki temu wielokrotnie można przeprowadzać na danym urządzeni poprawki lub ponowne kalibracje.
Chcąc skorzystać z zakupionego sprzętu na amplitunerze kolegi również on musi osobno wykupić licencję, ponieważ klucz aktywacyjny jest tylko ważny raz na danym ampli.
I najważniejsze o czym Armanig napisał to specjalistyczna wiedza na temat kalibracji wielokanałowych bo bez tego super hiper sprzęt jest do niczego jak nie wiemy jak z niego korzystać. To nie jest podłaczenie mikrofonu i naciskanie dalej dalej itd...:razz:
Ja sam tego nie będę robił bo się na tym nie znam, są od tego osoby które mają odpowiednią wiedzę i na tym sprzęcie pracują.
Więc sami widzicie że sam zakup sprzętu moim zdaniem mija się z celem, chyba że mamy więdze jak wykorzystać zakupiony sprzęt..;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ciekawa puszeczka :)
Procek tylko i5 no I ja jednak jestem zwolennikiem Raidow.
Ten dysk to Evo 850?

No I plyta glowna sie swietnie prezentuje z tym chlodzeniem. Ostatnio jak kupilem tradycyjne chlodzenie to mi sie nie miesci w obidowie I musialem kombinowac.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ciekawa puszeczka :)
Procek tylko i5 no I ja jednak jestem zwolennikiem Raidow.
Ten dysk to Evo 850?

No I plyta glowna sie swietnie prezentuje z tym chlodzeniem. Ostatnio jak kupilem tradycyjne chlodzenie to mi sie nie miesci w obidowie I musialem kombinowac.

1. Moim zdaniem jeśli nie używamy komputera do zastosowań profesjonalnych jak np. renderowanie grafiki 3D, to i7 jest zbędnym wydatkiem. i5 kręci się aż miło, a więcej niż 4 rdzenie do grania nie potrzeba i lepiej zainwestować w jak najlepszą kartę graficzną.

2. 850 evo podłączony jest pod m.2 i schowany pod "armorem", ten widoczny to 850 pro. Raid mi nie potrzebny bo system wstaje i tak w 2 sekundy ;)

3. Do obudowy typu desktop raczej ciężko władować wydajne chłodzenie powietrzne. U mnie 3 wentylatory 140cm wtłaczają powietrze, a tylko jeden wyrzuca je przez górny otwór.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ile takie cudo Cię kosztowało, wygląda jak klocek firmy która robi sprzęt :)
Na skompletowanie takiej skrzynki trzeba przeznaczyć budżet w przedziale 8~10 tyś zł. Wiadomo, że jest to trochę bolesny wydatek, jednak na ok 6 lat komfortowej zabawy wystarczy i gdy przemnożymy koszt przez lata eksploatacji to już tak źle to nie wygląda.

Poprzedni komputer licząc do dzisiaj wystarczył na 7 lat i nawet wiedźmina na średnich ustawieniach jeszcze udźwiga, tyle tylko że jest w nim podkręcone do czerwoności wszystko co było możliwe (łącznie z grzebaniem w biosie karty graficznej)i pod obciążeniem generuje 60dB co słychać w całym domu.

Jeśli chodzi o testowanie kina to filmy teraz schodzą na drugi plan. Ciekaw jestem jak nowe tytuły gier sprawować się będą w 7.1.4

Ps. Rok 2016 ogłaszam tym za zamknięty, jednak kto wie co następny nam przyniesie. ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Bo rok się już kończy to i zamknięty, nie ma co się cieszyć bo zaraz nowy. :p

Widzę tam dwa złącza na kabel koncentryczny, posiadasz w tym tuner TV satelitarnej?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Bo rok się już kończy to i zamknięty, nie ma co się cieszyć bo zaraz nowy. :p
No oby przyniósł też dużo fajnych zabawek ;)


Widzę tam dwa złącza na kabel koncentryczny, posiadasz w tym tuner TV satelitarnej?
Te złącza to na antenę WiFi. W sumie to spodziewałem się takiego pytania, bo rzeczywiście pierwsza myśl to wejście na kabel satelitarny.
 
Do góry