[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Rafal7

Banned
Jak dla mnie cena za niska patrząc na jakość wykonania tych kabli.

Pokój mi się podoba.
Nie podobają mi się tylko te głośniki kolumny?
Ja tam bym pakował podłogowe plus reszta z serii podłogowek.
Pokój do kina to nic jak tylko Klipsch kupować.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Piękny widok. :)
A czy te Onkya nie będą się trochę grzały, przy takim ustawieniu? ;-)
Wczoraj jak sprawdzałem po seansie 7.1.4, to były lekko ciepłe. Mają sporo przestrzeni wokół siebie i jeszcze spory zapas mocy - co słychać. Zobaczymy jak będzie latem podczas upałów.

Nie podobają mi się tylko te głośniki kolumny?
Ja tam bym pakował podłogowe plus reszta z serii podłogowek.
Pokój do kina to nic jak tylko Klipsch kupować.
Głośniki w kinie spisują się super, tworzą jednolite pole dźwiękowe, nie słychać przejść pomiędzy frontami a surroundami i nie ma luk w przestrzeni dźwiękowej. Głośniki grają potężnym, czystym, detalicznym i przyjemnym dla ucha dźwiękiem. Śmiało mogę stwierdzić, że mam lepszy dźwięk teraz w domu niż w badziewnych multikinach, gdzie jest tylko głośnych harmider co przekłada się na papkę dźwiękową, a nie brzmienie.

Wiadomo że najlepiej byłoby upakować 7 podłogówek, ale jak dla mnie to przy pomieszczeniu 50m2, bo jednak kolumbryny podłogowe potrzebują trochę przestrzeni. Może tego u mnie nie widać ale mam w pomieszczeniu narożnik + fotel, a za plecami stół i 6 krzeseł i zostało tylko wokół tego tyle miejsca żeby przejść.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Extra :).Pozazdroscic i Gratulacje ,czekam na relację z seansu:p.Pzdr

Wstępna recenzja nowego sprzętu:

Onkyo TX-RZ1100 w punktach ocenić mogę tak:

Wygląd : 9/10 (1 punkt odjęty za małe guziczki nad gałką po prawej)
Funkcjonalność: 8/10 (u D&M są te sprawy lepiej rozwiązane)
Brzmienie: 11/10 (powyżej oczekiwań)

Na żywo RZ1100 wcale nie jest taki brzydki jak mi się wydawało, razem z PA-MC5501 prezentuje się wręcz dostojnie. Obie jednostki są solidnie wykonane i nie można mieć tutaj żadnych zastrzeżeń(no może poza brakiem pozłacanych portów głośnikowych w ampli). Oba klocki robią wrażenie masywnych i w rzeczy samej takie też są.

Do ampli podłączyłem 4 głośniki sufitowe, a 7 podstawowych do końcówki mocy. Ze wszystkich źródeł poprowadziłem oddzielnie dźwięk do ampli i oddzielnie obraz do TV, jako odtwarzacz służy mi Sony UHP-H1 (stereo wyprowadzone po analogu, a transport BD/DVD po HDMI), dźwięk wychodzi jako bitstream bez żadnej obróbki wstępnej.

Po podłączeniu wszystkiego od wyjęcia z kartonu po wetknięcie wtyczki do gniazdka co zajęło dobre 2h, zabrałem się za kalibrację. To była moja pierwsza styczność z AccuEQ. W porównaniu do Audyssey kalibracja trwa 3x dłużej i głośniki odzywają się wielokrotnie w kilku obiegach wydając zróżnicowane dźwięki. W moim przypadku musiałem powtórzyć kalibrację 3x żeby uzyskać satysfakcjonujący rezultat. Sub przy 1/4 głośności został ustawiony na -2dB, a reszta w przedziale -2~4dB, co zostało jeszcze skorygowane przeze mnie na "ucho". Odległości zostały obliczone prawidłowo.

Jestem zadowolony z efektu jaki dał AccuEQ ponieważ nie słychać żadnych interferencji ani dudnienia czy innych dziwnych rezonansów.

Dźwięk wielokanałowy w połączeniu z moim zestawem głośników jest potężny, mięsisty, detaliczny i bardzo przyjemny dla ucha. Nie ma szans żeby męczył nawet przy dużej głośności. Uzyskałem brzmienie którego szukałem i które wymusza uśmiech na twarzy nie tylko u mnie. Po części jest to zasługa przetworników C/A w RZ1100, a po części mocy PA-MC5501. Cały sprzęt w połączeniu ze sobą daje bajeczne brzmienie.

Testowałem na razie materiał HD-MA 7.1 i jeśli chodzi o dekodery to powiem tak: THX Cinema > Dolby Surr. > Neutral: x. O Atmosie wypowiem się jak przyjadą filmy, których kilka zamówiłem żeby mieć porównanie.

Odnośnie kwestii stereo, bałem się że przy moich głośnikach R/L które są ściśle kinowe, będzie bieda pod tym względem. Jednak muszę przyznać że jest całkiem nieźle. Muzyka jest przyjemna dla ucha i bardzo detaliczna. Nawet w podłej mp3 nie słuchać kompresji. Podejrzewam że po podłączeniu rasowych podłogówek byłby szczęko-opad gwarantowany.

Reasumując - brzmieniowo jest dynamit, przynajmniej w moim systemie nie mogę się niczego przyczepić jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku. Ogólnie to przyczepić mogę się tylko softu, a co za tym idzie trochę gorszej obsługi i funkcjonalności niż w Denonie, gdzie jest większa mnogość opcji i ustawień. Jednak w ostatecznym rozrachunku najważniejsze jest brzmienie, a w tym przypadku nie pozostawia ono wiele do życzenia. Rz1100 to na pewno pozycja której warto posłuchać ;)

Odtwarzacz Sony sprawuje się bardzo dobrze. Działa bezgłośnie podczas odtwarzania, ładuje szybko. Menu ma podobne do telewizorów Sony z Androidem. Opcje są trochę mało intuicyjne w sensie logicznym, ale metodą prób i błędów da się przez nie szybko przebrnąć (pierwszy przykład z brzegu - wczoraj chcąc przetestować atomsa odpaliłem Batman vs Supermen i ku mojemu zdziwieniu ampli wyświetlał multi-ch pcm 7.1 zamiast atmosa. W menu playera nie można po prostu ustawić wyjścia jako bitstream, tylko są jakieś dziwne mało wymowne opcje które trzeba sprawdzić metodą prób żeby się dowiedzieć do "dają". Jednak ustawia się to tylko raz więc nie ma tragedii). Ogólnie jestem zadowolony z tego Soniaka. Jako odtwarzacz CD też się bardzo dobrze spisuje. Z wbudowanego przetwornika C/A nie korzystam, bo ampli jak na moje ucho ma o wiele, wiele lepszy.

Jeśli chodzi o HDMI CEC to nie ma problemu, konfigurujesz jak chcesz. Jak odpalam TV, to ampli razem z końcówką też startują. Musiałem jednak wyłączyć ARC w ampli i poprowadzić dźwięk z tv optykiem, ponieważ RZ1100 usilnie próbował prowadzić dźwięk ze źródeł przez telewizor, co bardzo mnie irytowało, być może wina leży po stronie tv a nie ampli, ale już nie chciało mi się tego wnikliwie tego analizować. Najważniejsze, że teraz działa wszystko po mojej myśli ;)
 

Rafal7

Banned
Mi nie chodziło o pakowanie samych podłogowek, fronty podlogowki reszta z monitorów i centralny.
Ale jak piszesz ze jest ok to tak pewnie jest :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Mi nie chodziło o pakowanie samych podłogowek, fronty podlogowki reszta z monitorów i centralny.
Ale jak piszesz ze jest ok to tak pewnie jest :)
Miałem tak wcześniej i było słychać przejście z kolumn na surroundy i centralny też lekko odstawał, dlatego zacząłem wyznawać zasadę identycznych głośników w kinie. Mam teraz spójny dźwięk i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie wiem czy odnotowałbym różnicę w brzmieniu przy zbalansowanych. Myślę, że to jeszcze nie ta kategoria sprzętowa żeby bawić się w zbalansowane, a tak to część mocy rozłożona jest na ampli, a część na końcówkę i zostaje jeszcze zapas mocy, no i brzmienie też jest super. Innymi słowy sprzęt spełnia moje oczekiwania i cenowo wyszło w miarę ok ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To pochwal.sie na pw ile taki onkyo ciebie wyszedl. Ponizej czy powyzej 6k? Przy okazji ile taka koncowka.

Bo tak wszyscy zachwalaja onkyo z Klipschami ze chyba sie skusze a ampli interesuje mnie tylko 7.1.4
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Co to jest to białe? głośniki ?? Pasują kolorystycznie jak świni siodło. Kompletnie to nie pasuje i wygląda kiepsko. Ale.to moje zdanie. Jeśli zdecydowałeś się na coś takiego, to kolor biały a wstawki brązowe. Sprzęt ciekawy

Kable z tv też trzeba było schować. Jak był remont ro korytko albo rura w ściane
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Odnośnie moich pierdziawek mogę powiedzieć tyle, że wy........ją przez okno przy 65% głośności przy zachowaniu pełnej detaliczności, dalsze odkręcanie gałki głośności nie ma sensu, jak dla mnie brzmią super :)

Caparzo masz rację co do kolorów, pasowały by czarne, ale surroundy czarne by już nie pasowały, a w komplecie było taniej. Trochę mnie rażą te białe fronty ale podczas seansu nie przeszkadzają.

Odnośnie cen to musicie rozmawiać z kolegą Blackninja, nie wiem czy mogę ujawnić kwotę, ale jak dobrze z nim pogadacie to potrafi zrobić bardzo bardzo dobrą cenę.

Dziwię się że nikt nie czepia się suba, bo tak naprawdę to on jest słabym ogniwem i w przyszłości kolejną zmianą będzie właśnie on.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sub to droga pierdziawka to nikt sie nie czepia, zmieniles ampli i koncowke a koszt pewnie nie maly to z czasem pewnie wymienisz i suba. :)

Lobos ma ciekawego suba na sell :)
 

DrWredman

Active member
Drunk, sprzęcik zacny. Najważniejsze, że tobie gra zdaje...ście.
Trochę roczarowała mnie szerokość BR bo chyba jest węższy niż Onkyo.
Aby poprawić wygląd głośników możesz zmienić siatkę na maskownicach wykorzystując czarne pończochy ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dardzo ładny zestaw, a ja zapytam, co było powodem zainstalowania dwóch różnych zestawów "sufitowców"?
Sufit właściwy "leci" pod skosem i z przodu miałem więcej miejsca, a z tyłu mniej.

Głośniki możesz obkleić folią 3M, albo oddać na hydrografikę- nawet zrobią Ci takie same drewno jak np w AMG ;)
Myślę, że jakoś można będzie żyć z białymi :)

Sub to droga pierdziawka to nikt sie nie czepia, zmieniles ampli i koncowke a koszt pewnie nie maly to z czasem pewnie wymienisz i suba. :)

Lobos ma ciekawego suba na sell :)
Suba planuję wymienić za rok i przeznaczyć na niego ok 5000zł

W tym roku budżet przewiduje już tylko poskładanie HTPC żeby wypełnić ostatnią lukę szafce.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Bo tak wszyscy zachwalaja onkyo z Klipschami ze chyba sie skusze a ampli interesuje mnie tylko 7.1.4
Masz już całkiem przyzwoity wzmak Denona, to może warto byłoby się uśmiechnąć do AVR-X6300H? Mocy byłoby w sam raz, do tego DBT-3313UD i miałbyś bardzo zacny zestaw ;)

Denon w porównaniu z Onkyo ma bardziej jaskrawe brzmienie. Teraz gdy mam porównanie to bardziej pasuje mi brzmienie Onkyo bo dźwięk jest bardzo gładki, wręcz "jedwabisty" ale przy zachowaniu pełnej detaliczności. Każdy musi dobrać pod własne ucho. Moje głośniki raczej nie dodają niczego od siebie, ich brzmienie jest neutralne i wyrównane w całym paśmie.

Trochę roczarowała mnie szerokość BR bo chyba jest węższy niż Onkyo.
No niestety Soniak nie jest ani pełnowymiarowy, ani ładny ale zakup BD-SP809 do zastawu poza czynnikiem estetycznym, byłby całkowicie nieopłacalny. BD-SP809 ma przedpotopowy soft i poza wyglądem przegrywa z UHP-H1 w każdej dyscyplinie(przynajmniej jak dla mnie). W przyszłości jak przesiądę się na UHD, to wymieni się go na OPPO albo coś ze stajni Onkyo do zestawu o ile firma wypuści jakiś sensowny odtwarzacz, w co na razie wątpię(chyba że wrzucą flaki z Pioneera do własnej budy).

Jeszcze kilka fotek:










 
Ostatnia edycja:
Do góry