[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Drunk

New member
Bez reklam
Skoro ma taka moc, to czy nie lepiej zamiast takiego spla kupic np. 2 sztuki ex-max 8. (Nie myslales o takim rozwiazaniu)

Powoli rozmyslam zakup velodyne ale mam duza salkie I wygodniej bedzie miec 2 lub 3 suby.

Jaki sens jest miec suba, ktorego skrecasz na 20%?

Bardziej kierowałem się tutaj jakością niż mocą, a poprzedni budżetowy sub o słabej mocy był tak samo skręcony na 1/4 głośności przy 24m2.

Witaj w klubie ;) jakim przewodem podłączyłeś suba??? polecam Ci Oehlbach NF1Y u mnie się sprawdził po kilku zamianach.
Ja czekam na 2 sztukę velodyne spl 1200 ultra, miała dojść do końca roku a tu lipa trzeba czekać.
Tutaj Kolega mnie zaintrygował i od razu zapytam na czym polegały różnice w tych kablach? Póki co mam wszystkie budżetowe RCA firmy cross-tech. Jednak jeśli przy sprzęcie który posiadam, lepsze kable miałyby rzeczywiście wnieść coś na + do brzmienia, to nie widzę problemu żeby się w takowe zaopatrzyć ;)

U mnie na pojedynczym nie wzbudzał się za każdym razem, nie raz musiałem mocno podgłosić volume. Po zmianie kabelka na typu Y problem nie występuje... ;-)
Również polecam ten kabelek Oehlbach NF1Y mam go i nie ma z nim problemów.. ;-)
Mam również suba podłączonego Y-rekiem i zauważyłem że przy niższej głośności też się nie wzbudza. Przy włączeniu amplitunera sub przechodzi ze stanu uśpienia do stanu gotowości (uruchamia się wyświetlacz na subie, ale membrana pozostaje bez ruchu). Czy wina może leżeć w jakości kabla co przekłada się na słabszy sygnał? W poprzednim subie ten problem nie występował.

Kawał klocka, ale czy nie "dusi" się tak przyklejony do mebli i ścian?
Zgodnie z instrukcją powinien być ustawiony w rogu w odległości 30cm od obu ścian, jednak biorąc poprawkę na czynnik kobiecy wyszło takie ustawienie jak na zdjęciu ;)

Niesamowity projekt! Marzenia się spełniają . Jestem mocno ciekawy jak gra taki sprzęt.
Jakich przewodów użyłeś do głośników ?

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dzięki i wzajemnie. Marzenia czasem się spełniają, jednak z tym hobby jest tak, że jeśli dostaniesz palec to szybko zażądasz całej ręki, a później całego ramienia ;) Odnośnie wrażeń z własnego kina domowego mogę powiedzieć tyle, że brzmi o wiele lepiej, od budżetowych kin profesjonalnych typu Multikino czy Helios, gdzie wrażenia soniczne oceniam bardziej jako papkowaty hałas niż dźwięk, ale to wyłącznie moje subiektywne odczucie. Kable głośnikowe to zwykłe Cordial 2.5mm.


W tym tygodniu zabiorę się za porządne testowanie. Póki co to zrobiłem najpierw kalibrację na subie, a później całego systemu. Jednak nie jestem pewien czy taka podwójna kalibracja jest dobrym rozwiązaniem i dzisiaj velo zostanie zresetowany i kalibracja zostanie przprowadzona wyłącznie z poziomu amplitunera.

Zastanawiam się również czy kable zasilające leżące w pobliżu kabli sygnałowych, mają na nie na tyle niekorzystny w pływ, że warto byłoby je wymienić na kable ekranowane?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
To velodyne w obudowie zamkniętej tak jak rel zalecają w rogu 30cm od każdej ściany... ? A jak stoi tak jak teraz masz czyli przy rtv ce to rozumiem że dużo słabszy bas jest bo nie ma od czego się odbić . Lolek ma na wolnej przestrzeni to rozumiem że musi go spoko rozkrecic aby uzyskać to co by uzyskał stawiając go w rogu.?
http://s3.postimg.org/tmptb25he/JPG_8.jpg
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
To velodyne w obudowie zamkniętej tak jak rel zalecają w rogu 30cm od każdej ściany... ? A jak stoi tak jak teraz masz czyli przy rtv ce to rozumiem że dużo słabszy bas jest bo nie ma od czego się odbić . Lolek ma na wolnej przestrzeni to rozumiem że musi go spoko rozkrecic aby uzyskać to co by uzyskał stawiając go w rogu.?
http://s3.postimg.org/tmptb25he/JPG_8.jpg
Producent podaje takie ustawienie jako idealne gdzie bas brzmi najlepiej i najgłośniej, natomiast im dalej od ścian w kierunku środka pokoju tym gorzej. Wiadomo, że w warunkach domowych ustawienie sprzętu często następuje w punkcie przecięcia się prostej referencji z prostą kobiecej akceptacji (bo nie koniecznie preferencji). U mnie subwoofer brzmi najgłośniej w tylnym prawym rogu pomieszczenia, jednak nie ustawię go tam z wiadomych powodów ;)
 

Remipl

Member
Powiem krótko bez poetyckich wywodów nigdy nie wierzyłem w magię kabli ale po zmianie ze zwykłego na Oehlbach NF1Y sub rzeczywiście zaczął lepiej brzmieć. Chętnie sam posłucham innych dobrych propozycji bo następny Velo też trzeba będzie jakimś podłączyć:) Póki co zamówiłem taki sam tylko 5 m.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Skoro mówicie Koledzy że jest różnica to trzeba będzie sprawdzić to na własnym sprzęcie żeby zweryfikować :). Póki co to mam listwę zasilającą tej firmy i jestem z niej zadowolony, w przeciwieństwie do Monstera hts1000, która okazała się przerostem formy nad treścią, bo przez 2 lata rzęziła aż w końcu padła. Na razie nie chciało mi się jej otwierać, ale w razie czego ma przynajmniej solidny kabel zasilający, który można będzie odzyskać.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Postanowiłem pobawić się trochę w DIY, a oto mój power kit do wykonania sieciówek:

post images

* wtyki i wtyczki oyaide style (oczywiście podróbki za 80zł/para) bo niestety nie słyszę różnicy w brzmieniu ;)
* czerwony kabel to Belden 83803 - 3x3,3mm, podwójny teflon, ekran z folii i siatki
* szary kabel to Supra LoRad 2.5 SPC

Muszę jeszcze tylko zakupić jakieś ciekawe oploty żeby całość wyglądała high-endowo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już kolejna osoba od sieciówek DIY ;)
Od razu powiem, że naklejki z oznaczeniami na wtykach z czasem zaczną się odklejać. Lepiej od razu podklej ;)
10 kabli - brawo ;)
Zapytam tylko, dlaczego różne kable?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
no właśnie dlatego chce poznać ten szał za 80 zł. czy jest tam coś więcej niż tylko obudowa, śrubki do wkręcenia mocowań na kabel i blaszki ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Wszystkie powyższe postulaty "zdjęciowe" spełnię podczas składania kabli jak przyjdą oploty. W sumie będzie podpiętych 5 urządzeń + oppo w przyszłości + listwa do gniazdka + 3x dc blocker dla transformatorów nawijanych (2x końcówka + amplituner - chociaż tutaj trochę się waham, gdyż tx-rz1100 ma zarówno transformator liniowy jak i impulsowy dla sekcji c/a) i w ten sposób wyszło 10 par. Dwa różne kable w celach badawczych (pod oplotem i tak nie będzie widać ;). Wszystko razem wyjdzie tyle co jeden fabrycznie skonfekcjonowany furutech, który też jest tylko przecież z miedzi, nie wspominając już o wtykach 500+ za szt...

no właśnie dlatego chce poznać ten szał za 80 zł. czy jest tam coś więcej niż tylko obudowa, śrubki do wkręcenia mocowań na kabel i blaszki ;)
Oczywiście że jest coś więcej, a mianowicie złoto na blaszkach ;)

Ps. Niestety czajnik, toster i żelazko mają kabel na stałe więc się na high-endowy tuning nie załapią.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
no właśnie dlatego chce poznać ten szał za 80 zł. czy jest tam coś więcej niż tylko obudowa, śrubki do wkręcenia mocowań na kabel i blaszki ;)
Jest powietrze audiofilskie, ale na poważnie jedynie grube, solidne mocowania, bolce, śrubki, itd...
Już kiedyś pisałem, w zeszłym roku wymieniałem na działce u teściów kabel zasilający od garażu do altany, który ciągnął jeszcze dziadek mojej żony. Kabel miał już kilkadziesiąt lat, ale najlepsza była wtyczka - niemal identyczna jak te Oyaide, gruba, porządna, tyle ze niezniszczalna, przetrwała tyle lat na zewnątrz, w zmiennych warunkach pogodowych. Podejrzewam, że na tamte czasy kosztowała z 5 zł przeliczając na nasze obecne (choć wiem, że dziadek przyniósł ją z fabryki, gdzie wtedy pracował). Żaden cud techniki, ot dobrej jakości wtyczka.
Dziś nazywa się je audiofilskimi i każe przepłacać 100 x.
Wszystko razem wyjdzie tyle co jeden fabrycznie skonfekcjonowany furutech, który też jest tylko przecież z miedzi, nie wspominając już o wtykach 500+ za szt...
Dokładnie tak. Ja akurat zamówiłem chińczyka karbonowego, ale jest na prawdę dobrej jakości, czyli normalny, a że miałem w ręce Furutecha identycznego - niczym nie różni się w budowie - jedynie napisem
Ps. Niestety czajnik, toster i żelazko mają kabel na stałe więc się na high-endowy tuning nie załapią.
Utnij wtyczkę i zastąp taką ;)
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Też ostatnio zastanawiałem się nad kablami (bardziej stylistycznie). Poszukałem trochę i teraz tylko się zastanawiam w jaki sposób to ściągnąć do domu? Hi-End EU Plug Schuko 4N OFC Main Power Cable Cord With Audio IEC Connector 1M | eBay Oplot tylko wymieniłbym na czarny.
Jak chcesz wymienić oplot? Wtedy musisz wszystko po prostu rozwalić. Tylko wtyczki zostaną. Bo: masz tam koszulkę , która już jest "wklejona na stałe". Po drugiej musisz rozkręcić przewody, które staną krótsze. A do tego nie wiesz , czy był po prostu podlączony pod śruby czy był lutowany. Szkoda zachodu. Lepiej kupić wszystko osobno.
no właśnie dlatego chce poznać ten szał za 80 zł. czy jest tam coś więcej niż tylko obudowa, śrubki do wkręcenia mocowań na kabel i blaszki ;)
Jest więcej. Na przykład "cholerna" i jeb...a przezroczysta szyba , przez którą trzeba przepuścić wszystkie kabli. Na co ja straciłem z 2 godziny.
Postanowiłem pobawić się trochę w DIY, a oto mój power kit do wykonania sieciówek:

post images

* wtyki i wtyczki oyaide style (oczywiście podróbki za 80zł/para) bo niestety nie słyszę różnicy w brzmieniu ;)
* czerwony kabel to Belden 83803 - 3x3,3mm, podwójny teflon, ekran z folii i siatki
* szary kabel to Supra LoRad 2.5 SPC

Muszę jeszcze tylko zakupić jakieś ciekawe oploty żeby całość wyglądała high-endowo.

Moi gratulacje , Panie. :eek:k: A ile zabawy przed tobą. :razz: Bierzesz urlop czy zwalnia sie z pracy?:p
DRUNK, nie za gruby kabel na wtyki? Ja próbowałem , u mnie nie wszedł w otwór. Tylko na siłę. Okropnie wyglądało. Musiałem cieńszy kabel zastosować. Ciekawi mi czy dasz rade. Napisz co wyszło.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Spoko, jakoś sobie poradzimy. Jak zabiorę się za robotę to aparat na pewno będę miał pod ręką ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jak chcesz wymienić oplot? Wtedy musisz wszystko po prostu rozwalić. Tylko wtyczki zostaną. Bo: masz tam koszulkę , która już jest "wklejona na stałe". Po drugiej musisz rozkręcić przewody, które staną krótsze. A do tego nie wiesz , czy był po prostu podlączony pod śruby czy był lutowany. Szkoda zachodu. Lepiej kupić wszystko osobno.

Myślałem że nie będzie problemu z rozkręceniem dwóch wtyków i zamienieniu oplotu, ale chyba masz rację. Dobrze że mamy Złotą Rączkę na tym forum. Mądrego warto posłuchać :) A więc zmiana planu. Dalej podobają mi się te niebieskie wtyki, a więc może coś takiego? http://www.ebay.pl/itm/EU-Schuko-Po...232261?hash=item1e946da405:g:edEAAOSwrx5UVvht Żeby tylko był czas na to wszystko. :?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Savron mi się bez problemu udało przecisnąć kabel z oplotem przez te małą dziurkę
furutech-fi-e50-r-rhodium-plated-schuko-connector-carbon-o-20mm.jpg

Najpierw zakładam oplot, następnie przytrzymuję go zakładając tymczasowo na niego termokurcza, i przeciskam, dziurka może mała, ale elastyczna. Nie uszkodziłem. Suwmiarka mówi, że z oplotem jest 13 mm średnicy.
Te Oyaide, czy to niebieski czy inne też mam, i to samo
Male-Female-Oyaide-P-004E-EUR-AC-Power-plug-Schuko-plug-C-004-IEC-Connector-10pair.jpg



Na foto przy niebieskim wydaniu jeszcze wtedy widać niezgrzaną koszulkę, ale jest ona wyłącznie dla ozdoby, nie z konieczności zamaskowania nieudolnej roboty ;)
 

Attachments

  • (31).jpg
    (31).jpg
    52,3 KB · Wyś: 71
Ostatnia edycja:
Do góry