Problemy z forum?

macek

New member
Bez reklam
przez ostatnie dwa dni ciezko bylo otworzyc strone trwalo to 2,3 minuty,ale teraz nie widze problemu wszystko smiga,oby tak dalej:D
 

otan

New member
Bez reklam
Zróbcie coś z tym żółwim tępem otwierania stronek. Dzisiaj działa fatalnie!
To już trwa dość długo. Jeden dzień działa dobrze, a następny kicha.
 

prosper5250

New member
ja nie miałem problemów z wyjątkiem tego co zawsze... avatara nie chce mi załadować mimo że spełniam wymogi ciężkości nawet z nawiązką i próbowałem wielu obrazków i nawet swoich własnych fotek...:???: i jeszcze jedno: garaż nie działa oprócz pierwszych 25 użytkowników... a tak na marginesie to z tych kilku czy kilkunastu tysięcy użytkowników może trzeba by usunąć loginy tych co nigdy nic nie napisali... wg. mnie takie konta niepotrzebnie zaśmiecają serwer a przecież administratorzy tego forum nie podniecają się tak jak na naszej klasie ilu mają użytkowników... tymbardziej że niektóre loginy to roboty... a tak na marginesie to w tej chwili wszystko otwiera się miodnie (mam sferię XL i zasięg na niemal full ale w południe było fatalnie...)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Całą niedzielę nie można było wejść na stronkę - forum. Pozostałe stronki działały ok. Mam nadzieję, że nasze informacje będą przydatne do usprawnienia działania serwera.

Pozdrawiam.
 

asoz

New member
Mam dosyć spore problemy z forum. Właściwie to dwa.
Po pierwsze, od kiedy klubowicze są biali ?!
Po drugie, co mi troche bardziej przeszkadza, nasza kochana strona mnie nie zapamiętuje. Logowanie się przy każdym wejściu jest... jakby to wkur... uciążliwe :-D

Ech ta nowa opera... przypuszczam, że to wszystko jej wina...
 

repsak

New member
Już to wyczaiłem. Przy logowaniu obok jest miejsce na zaptaszenie-zapamiętaj mnie, jakoś tak.
Ja loguję się raz dziennie, wieczorem wylogowuję się.

pozdrawiam.repsak
 

asoz

New member
A, oczywiście, że widzę gdzie trzeba zaznaczyć aby zapamiętał problem w tym, że pomimo zaznaczenia, nie robi tego...

Ach już wszystko gra. Niebiescy są niebiescy, a ja nie muszę się logować przy każdym wejściu. uffff....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

oppiz

New member
Próbowałem napisać post z cytowaniem fragmentu wypowiedzi i otrzymałem komunikat:

"Wystąpiły następujące błędy przy wysyłaniu wiadomości:
  1. UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi."
Po pierwsze: mam ponad 5 wypowiedzi
Po drugie: nie dodawałem żadnych linków... tylko cytat

O co chodzi? Jak to obejść? I dlaczego obchodzić... nie można zrobić żeby było normalnie?

:confused::confused::confused:
 

franeek

New member
Sprawdzałem na 3 przeglądarkach - czyściłem a przy okazji nawet postawiłem świeży systemik i mimo 6 postów nie mogę wstawić linku :(

hmmmmmmmm - szkoda

Działa - ale około 30 wiadomości ;) i zmiany statusu użytkownika na member

http://hdtv.com.pl/forum/index.php
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

12345a12345b

New member
Hmm, zauważyłem ciekawą sprawę. Pomijając prawdziwość bariery 5-ciu postów przy dodawaniu linków (jest to przypadek, czy zachęcenie do udzielania się nowych forumowiczów? ;) "O tutaj pięć postów i linki, o jeszcze kilka bo coś mi nie chce dodawać..." :) ), dzisiaj zauważyłem kolejną ciekawostkę - linków można dodawać dowoli przy tworzeniu nowych tematów, mimo iż w pozostałych przypadkach wyskakuje wspomniany kilka postów wcześniej komunikat.

Swoją drogą dałoby się coś z tymi linkami zrobić? To jest uciążliwe nie tyle dla nowych użytkowników, co dla osób czytających ich posty. Czyszczenie pamięci/ciasteczek, zmienianie przeglądarki itp, jak widzę, już zostało wspomniane i w moim przypadku również nic nie zmienia.

I jeszcze jedno - dałoby się zrobić, lub mógłby ktoś mi wskazać w opcjach, bo nie znalazłem, regulację postów na stronę? Wiem, że temat mający 10 stron wygląda lepiej, niż trzystronicowy, no ale 10 postów na stronę to zdecydowanie za mało! Później tworzą się takie tematy jak 560-cio stronicowy wątek o Panasonicu PV8/80, gdzie ciężko się połapać na kilka stron wstecz i niektóre pytania się właśnie co kilka stron powtarzają. Co więcej posty zazwyczaj nie są jakieś rozległe, więc przy przeglądaniu starszych wątków dochodzi dodatkowa uciążliwość zmieniania strony tematu co chwilę. Hehe, jak widzę słowo "strona" się trochę tutaj zbyt często przewija, mam nadzieję, że da się to przeczytać mimo wszystko.

Eh no wiem, marudzę trochę. :) Niby to drobiazgi, a jednak..

EDIT: :smile: ooo, już mogę dodawać linki. Nie wiem czy to to, ale polecam ATF-Cleaner, drobny programik, którego używałem dzisiaj przy okazji czyszczenia PC. M. in. można nim czyścić pliki przeglądarki, bo jak się okazało sama może mieć z tym problemy (chodzi mi o czyszczenie korzystając z jej opcji).

W każdym razie pytanie co do stosunku postów do stron jest nadal aktualne.

EDIT2: Ee, okazało się, że cache Opery nie szło usunąć do końca nawet i tym programem. Ostatecznie zdecydowałem odesłać Operę do lamusa na rzecz Mozilli Firefox :).
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
Ilość postów na stronę ustawisz w Panelu sterowania->Edytuj Opcje->Opcje wyświetlania wątków->Ilość postów na stronę. Od 5 do 40 na stronę.
Dla mnie też domyślne 10 postów na stronę nie miało racji bytu od początku i zmieniłem.
 

marfm76

New member
Od jakiegoś (dłuższego) czasu jak wciskam "zaznacz wszystkie fora jako przeczytane" za każdym razem wyskaluje "Forbidden....You don't have permission to access /forum/ on this server......Apache Server at Portal HDTV :: Port 80".
Oczywiście fora nie zostają "zaznaczone jako przeczytane" :(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Może to wynikać z braku mocy przerobowych serwera, cały czas czekamy na dostawę zamówionego produktu, który jak się okazało nie był dostępny przez ostatni miesiąc.
 
Do góry