Problem z podlaczeniem do internetu

Robkas

New member
glowa91 napisał:
Obtain IP Address: Suceeded
Internet Connection: Failed

I na dole napis " An error occurred during communication with the server. This is a DNS error. ( 80710102 )"

mam własnie taki problem IP łapie ale jakis problem z DNS em jest.

Mam dokładnie tak samo.
Internet mam z UPC i juz chodziło wszystko dobrze jakies 3 miesiące az z dnia na dzień poprostu konsola zaczęła wyswietlać ten komunikat z DNS em.Dzwoniłem do działu wsparcia PS3 i tam mi powiedziano ze to wina po stronie dostawcy ze widocznie cos pozmieniał i to powinna byc formalność w uzyskaniu od nich nowego DNS.Zadzwoniłem więc do UPC i tam mi powiedziano ze jesli mam internet w kompie to DNS jest prawidłowy.Mmo to podano mi nowe numery DNS i nic z tego.Internet Connection FAILED.
Nie wiem co robic.Moze zrobie wlasnie tak ze wpisze taki sam jak w kompie.??Internet idzie przez modem i gdy chce miec syg w PS3 to przełączam kabel.Możecie mi podpowiedzieć gdzie znajduje sie ten DNS w komputerze??mam system XP
 
Ostatnia edycja:

Robkas

New member
Dzieki za podpowiedz jednak nie ma to jak pomocne forum.Podwyzszyli mi w UPC neta do 25mb podłączyłem Ps3 i odziwo czrnulka zadziałała z netem.Mam mozliwość wzięcia modemu z wifi i mam pytanie czy ktoś juz miał styczność z routerem Netgear RangeMax WPN824 od nich??Chce mieć mozliwość podłączenia blaszaka i ps3. Jeśli ktoś zechce mi odpowiedzieć z góry dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

Robkas

New member
mataman napisał:
Kup sobie sam router, bankowo bedzie lepszy.

Tylko ze ja za ten router nic nie bede musiał płacić.Jedynie to za wizyte instalatora.Ale ja dobrze pujdzie to tez za to nie.Tylko czy warto sie ładować w ten router??czy juz lepiej wcale sie na niego nie decydować i zostać przy modemie.
 

sevenEleven

New member
witam.

od wczaraj mam w domu playstation3 (prezent dla syna ;) ), chcialbym podlaczyc ją do netu.

mam net z kablowki - modem podpiety do pc

chce kupic router wifi (Linksys WRT54GL ),
sam jestem namietnym graczem pc (rtsy) i chce miec stabilne lacze z netem i nie chce sie bawic w udostepnianie portow zeby hostowac mapki w moich grach i dlatego konfig chcialbym miec taki:

modem kablowki - pc
I
router wifi
I I
PSP3 sonyW5500

modem z kablowki ma wyjcie USB (ethernet rezerwoje dla pc), czy podepne tego linksysa przez usb zeby dzialalo?

edit:

ok juz wiem ze nie da rady podłączyc przez usb, tylko ethernet

no to musze tak:
podlaczam pc przez usb, a ethernet z modemu kablowki do routera wifi (ciekaw jestem jak sprawuje sie net przez usb)
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Witam ,piszę w imieniu kolegi który planuje wykupić abonament internetowy w jednej z dostępnych sieci komórkowych .Czy tego typu net sprawdzi się w grach na PS3 ? Którą oferte wybrać?
Proszę o pomoc .
 

cyber78

Member
Bez reklam
Witam ,piszę w imieniu kolegi który planuje wykupić abonament internetowy w jednej z dostępnych sieci komórkowych .Czy tego typu net sprawdzi się w grach na PS3 ? Którą oferte wybrać?
Proszę o pomoc .

Zależy do czego chce wykorzystać ten net.
Po pierwsze wiadomo, że musi modem podpiąć pod jakiś komputer albo laptop i tam udostępnić internet w podsieci do której podepnie konsolę.
Po drugie największą bolączką internetu mobilnego jest ping, o ile prędkość może być w miarę dobra (przy mocnym sygnale) , to pingi są dużo większe niż na kablu.

Więc jeśli chce ściągnąć sobie demko z PSStore to będzie OK jeżeli będzie dobry sygnał od operatora, ale jeżeli chce pograć w gry online to będzie tylko mięsem armatnim.
Ja mam w kablówce ping na poziomie 8-12 ms, a w blueconnect jest 200ms

PS
Większość operatorów oferuje mobilny internet na próbę, np 10dni testowych. Jeżeli nie ma innej opcji niż mobilny to niech weźmie i potestuje jak to działa w domu, jaki sygnał, przepustowość i jakie pingi, niech odpali kilka gierek on-line i zobaczy jak to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Dzieki za pomoc :) Wiem ze w Play oferuja router wiec odpada zaleznosc od kompa :wink:Priorytetem jest gra po sieci i niestety nie ma innej opcji :( Będzie trzeba przetestować .
 
Ostatnia edycja:

cinek966

New member
Witam
Poczytałem troche postów wstecz na temat podlaczenia PS3 do internetu i widze ze jest duzo mozliwosci. A czy ktos mogl by mi wskazac sposob najprostrzy i najtanszy? Z naciskiem na najprostrzy:) Posiadam netie 4mb i modem sagem fast 800 e4 (najbardziej gowniany modem od netii). Oczywiscie chce miec internet jednoczesnie i na kompie i na PS3. Jesli mam kupic router to jaki? Jakie kable do tego? Jak to potem podlaczyc i czy takiemu laikowi jak mi nie sprawi probelmu konfiguracja:/?
 

Rufi-PS3

New member
Internet mam przez [beznadziejnego] lifeboxa. Odległość miedzy routerem a Ps3 wynosi ok. 40m. Sygnał najczęściej jest w granicach 25-35%. Czasami konsola w ogóle nie wygrywa sieci wi-fi a czasami [ale rzadko] sygnał wynosi 60%. Dlatego mam takie pytanie, od czego to zależy że sygnał raz jest mocniejszy a raz jest słabszy i czy jest jakiś sposób na zwiększenie sygnału?
 

debeef

New member
Bez reklam
Witam
Poczytałem troche postów wstecz na temat podlaczenia PS3 do internetu i widze ze jest duzo mozliwosci. A czy ktos mogl by mi wskazac sposob najprostrzy i najtanszy? Z naciskiem na najprostrzy:) Posiadam netie 4mb i modem sagem fast 800 e4 (najbardziej gowniany modem od netii). Oczywiscie chce miec internet jednoczesnie i na kompie i na PS3. Jesli mam kupic router to jaki? Jakie kable do tego? Jak to potem podlaczyc i czy takiemu laikowi jak mi nie sprawi probelmu konfiguracja:/?

Ja mam TP Linka W8901G i świetnie mi się sprawuje (też na Netii) wcześniej miałem ślicznego Linksysa, jednak okazał się bardzo czuły na napięcie i musiałem wymienić, bo cały czas się zawieszał. Wcześniej miałem Liveboxa i nie miałem z nim żadnych problemów. Kompa mam podłączonego przez kabel ethernet, a ps3 i psp przez wifi i wszystko świetnie śmiga. Nie ma wielkich problemów z podłączeniem routera do reszty sprzętów. W TP linku jest przejrzyste menu, a w Linksysie świetna telefoniczna pomoc techniczna.
 

cinek966

New member
ruter-playstation-komp

Jeszcze nie kupielm zadnego rutera bo nie wiem do konca jak wyglada szereg polaczen kolejnych kompnentow.
Przypomne ze jestem szczesliwym posiadaczem internetu 4mb w neti. Posiadam modem sagem fast 800 e4 (ten modem ma tylko gniazdo na kabel telefoniczny -rj11 i usb przez ktore jest polaczne z kompem)
W piewrwszym momencie myslalem ze uklad powinien wygladac tak:

gniazdko telefoniczne---1----modem-sagem----2-----ruter-----3 i 4-----komputer/playstation

gdzie: 1)kabel telefoniczny 2)no wlasnie co? nie spotkalem sie z ruterem do ktorego mozna podlaczyc modem przez usb, bo przypominam ze modem nie posiada wyjscia ethernetu 3i4) kabel ethernet

Ale jak zadzownilem do netii to mi mowia ze modem jest nie potrzebny w tym calym polaczeniu. To prawda? a jesli tak to czy kazdy ruter mozna bez probelmu podlaczyc z gniazdkiem telefonicznym poprzez kabel telefoniczny (bo nie mam w gniazdku wyjscia ethernetu). A jesli musi byc to specjalny ruter to prosze mi powiedziec na co mam zwracac uwage przy zakupie.

Mam nadzieje ze jest to w miare zrozumiale dla was co wlasnie napisalem, zapewne jest to prosta sprawa ale jak wczesniej mowilem...jestem calkowicie laikiem w tym temacie

pozdrawiam:)
 

cinek966

New member
Czyli wystarczy ze ruter ma wbudowany model adsl i wtedy moge juz do niego podlaczyc kabel telefoniczny i olac swoj stary modem? Genialnie by bylo:) A czym sie roznia te ADSL od ADSL2 i ADSL2+ ? Jak mam ta netie 4mb to wystarczy zwykle ADSL?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak, dodatkowy modem nie jest potrzebny.
Dowiedz się od swojego operatora w jakim Annexie musi pracować Twój modem - A czy B.

Pozdrawiam,
 
Do góry