Problem z podlaczeniem do internetu

Jogi760

New member
Problemik z netem

Witam
Pytanko moje takie; Czy mogę podłączyć internet do PS3 przez USB ? Dlatego że taki mam modem BlueConnect z ery i tego modemu używam do podłańczania z komputerem.:hmm:
 

asoz

New member
No dobra, mam już PS3, mam laptopa z kartą WiFi i mam Blueconnect'a.
Chciałbym podłączyć Playstation do internetu, nawet nie po to, aby grać, ale chciałbym skorzystać PSS. Czy ktoś mógłby mi napisać mini instrukcję jak udostępnić Blueconnect'a przez WiFi, aby PS3 go wykryło i się połączyło ?
Wszystko, czego próbowałem, no nie próbowałem bezpośrednio włożyć modemu na USB do PS3 ;) , się nie powiodło. W sprawach internetowych jest gorzej niż zielony, rzekłbym czarny, więc proszę po polsku. Laptop to Asus F8P z Vistą.
 
Ostatnia edycja:

punkracy

New member
asoz napisał:
(...) no nie próbowałem bezpośrednio włożyć modemu na USB do PS3
i dobrze, bo nie masz po co
dwa posty wyżej Jogi760 zadał podobne pytanie, a mataman udzielił na nie odpowiedzi

a wracjąc do sedna sprawy można by rozważyć rozwiązanie, ktore zaproponowałem na poprzedniej stronie tego wątku,
czyli "spięcie" całości routerem dedykowanym do modemów gsm

pozdrawiam
 

marcin.k1976

New member
Witam wszystkich Forumowiczów tego zacnego portalu.
Jak w temacie;
Za każdym razem przy zmianie systemu operacyjnego pojawia się ten sam PROBLEM- konsola nie łączy się z internetem (internet IPlus) za pośrednictwem kabla , a teraz problem z Windows7.
Wczoraj system wskazał konflikt adresu IP, - dodam, że mam tego laptopa już 2 lata i taki komunikat widzę 1 raz (pojawił się po konfiguracji - takiej jak na XP a wcześniej Viscie - tylko, że wcześniej wszystko działało) , a w konsoli "wyskakuje" DNS error
Dziś konflikt adresu się nie pojawiał, ale dalej konsola nie łączy z netem.
Przeszukałem chyba już wszystkie fora (włącznie z zagranicznymi).
Dodam, że wpisywałem już adresy IP i DNS znalezione na różnych forach, ale ta "Siódemka" niektóre ustawienia odrzuca, no i problem że nie zawsze wiem o co kaman, bo Windows jest po angielsku a mnie całe życie ruski tłukli do łba:???:
Może jest tu jakiś fachowiec i pomoże.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcin.k1976

New member
djrobus napisał:
W zasadzie to co ty chcesz podłączyć, konsolę czy laptop?:shock: :shock:
Witam
Aby grać w sieci trzeba podłączyć do konsoli internet, w tym przypadku pozostaje mi tylko łącze Ethernet aby połączyć konsole z laptopem.
 
Ostatnia edycja:

pRzeKop

New member
Wydaje mi się, że w iPlusie masz tylko do wyboru modemy USB lub PCMCIA.
Nie podłączysz tego pod router sprzętowy.
Możesz sobie zrobić z kompa bramę (router) i z niego udostępniać internet po LANie. Jednak komp musiał by być cały czas włączony.
To już raczej temat na inne forum. :)
 

marcin.k1976

New member
OK, ale powiedz mi... Dexter ;) co zrobić, żebym znowu miał net w konsoli - nie mogę połapać się z tą Siódemką.
Co? cofać się znowu do ery kamienia łupanego i instalować XP? :hmm:
 
Ostatnia edycja:

glowa91

New member
WITAM !

Mam pewien problem przejrzałem wiele tematow zwiazanych z podlaczeniem PS3 do sieci ale nadal nie wiem jak to zrobic i zwracam sie do was moze wy mi pomożecie ;]

A więc mam Router Linksys WRT54GL i gdy chce sie podlaczyc wchodze w settings-> networ settings-> internet connection settings i pozniej wiadomo wireless podlaczam sie pod moja siec robie automatycznie IP i gdy sprawdza test Conection to wychodzi:

Obtain IP Adress - Failed
Internet Conection -

The attempt to obtain an IP adress timed out
 

glowa91

New member
Masta_J napisał:
Masz włączone DHCP na routerze?

Pozdrawiam,
sory ze ci tak odpowiem ale jak to sie sprawdza :) ? Pisze mi ze serwer DHCP : 192.168.1.1 czyli pewnie wlaczony ? Przed chwila wpisałem manualnie IP i zatwierdzilo tylko pisalo ze jest problem z DNS przy tym teście łacznosci na koncu
 

glowa91

New member
Obtain IP Address: Suceeded
Internet Connection: Failed

I na dole napis " An error occurred during communication with the server. This is a DNS error. ( 80710102 )"

mam własnie taki problem IP łapie ale jakis problem z DNS em jest.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przypisz ręcznie adres w konsoli, sprawdź co dostaje komputer i wpisz tak samo tylko adres ip w ostatnim polu wpisz inny żeby się różnił od tego z PC.

Pozdrawiam,
 

Mane

New member
mógłby kotś mi pomóc jaki kupić router tak aby podłaczyc ps3 i kompa za pomoca kabla nie musi byc wifi, net z upc, jak powinienem to skonfigurowac?
 

mateuszgreloch

New member
Witam, noszę się z zamiarem kupna PS3 [na dniach :D]. Przejrzałem kilkanaście stron tego tematu ale nie znalazłem interesującej mnie informacji. Mianowicie czy dalej jest tak, że lepiej zarejestrować się jako mieszkaniec UK albo USA, żeby mieć dostęp do lepszej zawartości PSN? [więcej dem, trailerów itp]. Czy Polski PSN jest tak samo funkcjonalny i aktualizowany jak ten w UK czy USA?

Jakby nie było to jest to jakiś problem z połączeniem do internetu :)

Od razu po zakupie mam zamiar podłączyć PS3 do routera Linksys WRT160N [kablem, by przez WIFI nie tracić przepustowości].
 
Do góry