Problem z podlaczeniem do internetu

Bambolo82

Banned
Masta_J napisał:

Ja akurat nigdy nie miałem problemów z "NAT type 3". Bez żadnej ingerencji w routerze, bez przekierowywania portów mam od razu "NAT type 2" i gry multi online i wszystkie inne usługi sieciowe PS3 chodzą u mnie bez problemu.

Oczywiscie jak gram po sieci, to wyłączam na ten czas P2P na komputerze, żeby nie popsuć sobie i innym gry lagami.

Też mam Neostradę TP. 1 mbit. Najtańszy i najprostszy router WIFI firmy Asmax. Żadnych bajerów typu "draft N", "turbo" lub "MIMO". Korzystam tylko z szyfrowania WPA, żeby nikt z sąsiadów nie pasożytował na moim łączu. Zasięg WIFI obejmuje obie kondygnacje mojego szeregowca. Chodzi wyśmienicie (2 laptopy, Playstation 3, IPhone, komputer stacjonarny).
 
Ostatnia edycja:

jarwlos

New member
Poszło pięknie :) Sygnał co prawda tylko 35 %, ale na razie wystarcza. Może się kiedyś skuszę na pociągnięcie kabla. Dzięki i pozdrawiam.
 

Arystokrata

New member
problem z logowaniem

Witam
Mam problem, z którym męczę się od kilku dni a wcześniej nie występował. Nie mogę zalogować się i połączyć z siecią PSS. Pisze „łącze proszę czekać” i na tym koniec, żadnych błędów nie wyświetla . Natomiast przeglądarka w PS3 działa prawidłowo Internet śmiga strony się wyświetlają bez problemu. Dodam jeszcze ze mam Internet osiedlowy radiowy w domu postawiony router do niego podpięta antena zewnętrzna, router połączony kablem z Access Pointem i z Access Pointa sieć i Internet radiowy w całym domu. Nadmienię jeszcze ze mam założonych na konsoli dwóch użytkowników i dwa konta, na PSS europejskim i amerykańskim i nigdzie nie mogę się połączyć , a co najgorsze ze brak już pomysłów. Może ktoś coś doradzić?…
Dzięki i pozdro….
 

Arystokrata

New member
Masta_J napisał:
Sprawdź jakie Nat type pokazuje Ci PS3 w ustawieniach internetowych.

Nie wiem czy dobrze sprawdzam ale... robie internet connection test i pisze - Obtain IP Addres - sukces, Internet Connection - Checking... i na tym koniec, PSNetwork UPnP i Nata Type- puste nic nie pokazuje dalej już nie dochodzi...
a w czymś takim jak status list pokazuje Nata Type 2
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to w sumie dziwne, że przeglądarka działa a masz Internet Connection - Checking... i nie przechodzi dalej.

Spróbuj przypisać adresacje IP ręcznie łącznie z bramą.

Pozdrawiam,
 

Arystokrata

New member
Masta_J napisał:
No to w sumie dziwne, że przeglądarka działa a masz Internet Connection - Checking... i nie przechodzi dalej.

Spróbuj przypisać adresacje IP ręcznie łącznie z bramą.

A niech to... !!!! pomogło... wpisłam ręcznie wszystko to samo co konsola pobierała sobie w automacie i poszło....
Dziwne to wszystko ale najważniejsze że pomogło...

Dzieki bardzo za pomoc....
pozdrawiam
 

artur921

New member
Mam sieć osiedlową, posiadam Kartę Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC. Mam pare pytan:
1. Czy ten reuter pozwoli mi podłaczyć internet do PS3,
Router Wi-Fi 54 Mbps Linksys WRT54GP-AT wbudowana bramka VoIP

2. Slyszalem, ze bede musial SKOPIOWAĆ ADRES MAC, zeby interent dzialal w PS3. Sprawdzilem ze ten reuter ma taka mozliwosc. O co dokladnie chodzi w tym MAC`u ?? Bede umial to zrobic to sam, bez pomocy lub zgody administratora sieci??

3. Mam zamiar wyjąć kabelek z karty sieciowej i podpiać pod reuter, potem drugim kabelkiem podpiac z powrotem do PC, aby tam tez byl internet.
Chodzi mi o ten kabel do podlaczenia z powrotem do PC. Jak on się nazywa, bo nie wiem o co pytac w sklepie elektroniczym?? Mniej, wiecej ile on kosztuje??

Pozrawiam Artur
 

mataman

New member
Bez reklam
1. tak
2. tak , robisz to w ustawieniach routera. Napewno będzie wszystko opisane w instrukcji
3. kabel sieciowy z koncówką RJ-45. Generalnie powinien byc kabel razem z routerem. Koszt, pare zł
 

Arek

Member
Witam,
dołączę się do wątku z pytaniem o siłę sygnału z routera...

kilka dni temu kupiłem Linsysa WRT54GL - instalacja trwała kilka minut i nie było z nią problemów, sieć chodzi. Ale słabo chodzi... tzn siła sygnału w PS3 skacze mi od 35% do 50% ,ale głównie nie przekraca 40%... Mimo, że do routera jest ok 9 m a po drodze tylko drzwi i dwie ścianki kartonowo- gipsowe więc teoretycznie problemu zasięgu nie powinno być... (no może PS3 jest dość głęboko schowana w meblu drewnianym)

W tym wątku wyczytałem , że nalezy pokombinować ze zmianą kanału , mi automat przy instalacji ustawił kanała 11 a jak spróbowałem zmienić na jakis inny to w ogóle sieci bezprzewodowej nie było...

p.s. co do zasiegu na laptopie - jest ok - nie gubi się i cały czas trzyma przyzwoitą jakość (ok 80-90% odczytując z 'chmurki' na pasku zadań w XP)

Macie jakieś rady ? Bo dziś jak mi jakość spadła do 25% to nie mogłem nawet do PS3 Store wejśc...
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Spróbuj się pobawić antenką. U mnie na starym D-Linku (który już nieco się psuje, bo czasami odłącza się od WANu) wystarczyło odpowiednio ustawić antenę (ruter stoi w drewnianej szafie, a dalej jest jeszcze betonowa ściana ze zbrojeniem w środku i nie ma problemów (80% sygnał). Sprawdź drzwi - część ma metalowe wypełnienie "plaster miodu| - otwórz je i porównaj sygnał z sytuacją, jak są zamknięte...
 

Arek

Member
Pokombinowałem. Ruszanie antenkami (mam 2) na nie wiele się zdaje, za to jak otworzyłem drzwi i wyjąłem router z półki pod biurkiem i ustawiłem mniej więcej w lini prostej do szafki w pokoju gdzie na półce leży PS3 (ok 9 m) to poprawił się sygnał do 60%. Ale to i tak mało, jak na ten router - tak myslę.

Może po prostu PS3 'nie lubi' jak jest schowana na półce i otoczona innymi sprzętami / ściankami z k-g ...

p.s. sprawdziłem resztę kanałów, tylko na jednym odbiera 11- 2.462 GHZ

najwyżej zastanowię się nad wgraniem softu 'tomato' - ponoć wówczas poprawia się zasięg tego routera.
 

asoz

New member
Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanko, więc napiszę tutaj. Przymierzam się do kupna konsolki i posiadam taki wynalazek jak Option Icon 225. Czy jeśli go po prostu wetknę w jeden z portów USB to moja PS będzie podłączona do internetu i będę mógł korzystać z PSN, PSS itd. ?
 

asoz

New member
Jakieś sterowniki ma wgrane w swoją pamięć, ale to pewnie tylko dla PC...

Co mogę zrobić aby mieć w konsoli dostęp do internetu ?
Tylko najlepiej bez router'ów i tysięcy kabli.
Chyba, że takie rzeczy, to tylko w erze.

PS. Śmiesznie się składa, bo to właśnie z ery mam modem :D

PSS Laptop Asus F8P, z WiFi.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możnaby popróbować udostępnić neta poprzez WiFi w laptopie, robiłem to między PC a PC, z konsolą również mogłoby (?) się udać.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
No właśnie też tak myślałem, jak by się ktoś orientował, czy taki trik działa, to proszę o info tu, bądź na PW.

Dzięki serdeczne za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na lapku można udostępnić po interfejsie WiFi łącze internetowe 3G, pytanie tylko czy PS3 znajdzie taką sieć.

Pozdrawiam,
 
Do góry