Problem z podlaczeniem do internetu

Redundantor

New member
Witam Wszystkich po przerwie przeprowadzkowej,

cobyście się nie nudzili podrzucę temat (chyba go nie było, jak tak to już biję się w pierś) ;)

Ok. miesiąca temu miałem jeszcze neostradę 1 MBit. Teraz mam 25 Mbit w UPC (najlepsze jest to, że to jest o 25 pln więcej niż przedtem). Mam podłączonego pcta do modemu kablowego, chciałbym do niego dołączyć router i rozdzielić sygnał też na PS3.

Moje pytania to:
  1. Teraz na komputerze wychodzi mi ping 19ms. Czy po rozdzieleniu sygnału przez router ping będzie dużo większy? Chodzi oczywiście o sieciowe shootery na PS3?
  2. Czy z punktu widzenia PS3 lepiej kupić router w standardzie 802.11g czy może 802.11n? Prędkość to 25 MBit i na razie nie planuję szybszego, więc chyba to nawet nie wykorzysta wszystkich możliwości standardu g (chyba do 54 MBit)
  3. Czy ten standard n da mi np. lepszy zasięg, mniejszy ping itp?
  4. A może standard n będzie lepszy do np. przegrywania czegoś przez sieć?

Jak widać jestem lajkonikiem w tej dziedzinie więc proszę o łopatologiczne odpowiedzi.

Pozdrawiam

r
 

pkomp

New member
standard n jest znacznie szybszy pingi podobne i lepszy zasięg - szczególnie jak router ma 3 anteny...
ping nie wzrosnie jakos strasznie 1-2ms więc luz....ale jak możesz podpinaj kablem:) zawsze to lepiej szczególnie jak masz gigabita w całej sieci domowej
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ten router będzie ok do Neostrady? Kupiłem nowego kompa, postawiłem media serwer ale Livebox tnie mi MKV z napisami :(
 

tomasz02

New member
Połączenie kompa z PS3

Mam do was duża prośbę. Posiadam PS3 ale jest on w innym pokoju niż PC wcześniej miałem połączenie tych dwóch sprzętów za pomocą jednego rutera który stał przy PC a PS3 używał wi fi i przez program java ps3 media serwer miałem połączenie z komputerem i cała na nim zawartością. Ale ponieważ mam w pokoju jeszcze inne sprzęty, które wymagają podłączenia przez internet to kupiłem jeszcze jeden ruter który jest w pokoju koło PS3 i jest połączony z PS3 po kablu. A więc internet przechodzi z jednego rutera na drugi i po kablu do PS3 ucieszyło mnie to połączenie bo w czasie grania nie mam już lagów i sygnał internetu jest silniejszy a i inne urządzenia mogę bardzo łatwo połączyć do internetu po kablu. Ale jest teraz jeden ale za to bardzo duży problem bo nie mogę połączyć komputera z PS3 za pomocą programu java ps3 media serwer. I dlatego proszę was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Czy jest możliwe w ogóle takie połączenie ? Może ktoś już ma tak podłączonego PS3 i w inny sposób łączy się z komputerem? Proszę o pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Korzystaj z tego drugiego routera jak ze zwykłego switcha bo w sumie raczej nic więcej nie potrzebujesz.

Pozdrawiam,
 

tomasz02

New member
Ja internet mam i chodzi mi bardzo dobrze tyle tylko że czasami chce oglądnąć jakiś film z komputera bo na PS3 nie chce odpalić i zawsze używałem programu z komputera java ps3 media serwer i chodziło idealnie a teraz po podłączeniu drugiego rutera program z komputera nie widzi PS3. I chciałbym wiedzieć czy można z tym coś zrobić. Dziękuje za każdą pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Podłącz drugi router jak switch - czyli kabel z pierwszego routera wpinasz do portu LAN (nie WAN) drugiego routera.

Pozdrawiam,
 

tomasz02

New member
Ja internet mam i chodzi mi bardzo dobrze tyle tylko że czasami chce oglądnąć jakiś film z komputera bo na PS3 nie chce odpalić i zawsze używałem programu z komputera java ps3 media serwer i chodziło idealnie a teraz po podłączeniu drugiego rutera program z komputera nie widzi PS3. I chciałbym wiedzieć czy można z tym coś zrobić. Dziękuje za każdą pomoc.



Ale ruterów nie mogę podłączyć po kablu łączą się radiowo.
 

tomasz02

New member
Mam ustawiony Ruter w trybie AP i internet na PS3 działa wyśmienicie ale program na komputerze nadal nie widzi PS3. Ma może ktoś takie połączenie i mu wszystko ładnie chodzi?
 

tomasz02

New member
To czemu pomimo wielu prób dalej nie mogę się połączyć przez komputer z PS3. A wcześniej program od razu wykrywał Playa.
 

Mangel10

New member
kto pomoże?

Poszukuję dobrego i kumatego kolegi co krok po kroku pomoże mi podłączyć konsolkę do sieci. Mam BC, laptopa z Vistą i chcę podłączyć przez udostępnienie łącza. Kiedyś już poświęciłem wiele godzin na próby, sprzęty się widziały ale przy łączeniu ciągle występował ten sam błąd. W końcu się poddałem. Odpocząłem i chcę jeszcze raz się z tym zmierzyć ale sam nie dam rady. Bardzo proszę o pomoc, niekoniecznie na forum, żeby nie zaśmiecać, może być na mail lub telefon.
 

dyniamasta

New member
posiadam internet z netii, podlaczony do routera TP Link TD-W8901G
i chcialbym bezprzewodowo polaczyc sie z internetem, na samym np. lapku mi dziala ale jak chce sie polaczyc przez ps3 wyskakuje mi blad, znajduje mi moja siec bez problemu 100% sygnalu jest nawet, wpisuje haslo i wyskakuje mi :

Nie mozna uzyskac polaczenia z punktem dostepu, sprawdz ustawienia zabezpieczen bezprzedwodowejsieci Lan

i co teraz?
 
Do góry