Problem z pinnacle 12

rumek

New member
Witam , od lat jestem użytkownikiem tego programu i także go bardzo cenię. Zastanawiam sie nad kupnem kamery HD. Nie wim tylko czy zdecydowac sie na mniejsza i lzejsza z karta pamieci czy wieksza na kasety DV.
Wiem że orobka z kasety jest łatwiejsza bo mpg2 pinnacle sobie radzi bez problemu , tylko jestem ciekaw jak jest z formatem zapisywanym na karcie pamieci czy Pinnacle sobie z tym poradzi,

Zastanawialem sie nad Canonem HV30 , HV20, HF10 , HF100
 

awues

New member
edycja w Pinnacle Studio Ultimate 12

Jak wyciąć środkowy fragment filmu m2ts albo mpg? Ustawiłem dwa znaczniki ale nie znajduję żadnego narzędzia, aby wyciąć ten fragment pomiędzy znacznikami. "Usuń" albo "Wytnij" wycina wszystko!
Także w Vegas Pro 8 jest tak samo:(
 

viValdi

New member
Bez reklam
w oknie z Time Line (TL), pod okienkiem podglądu, jest kilka symboli - wsród nich "żyletka".
Ustaw kursor TL na jednym końcu cięcia; żyletka; ustaw na drugim końcu; żyletka; zaznacz kawałek do usunięcia; delete
 

Gucio50

New member
Bez reklam
awues napisał:
... ... jak ... ...

1. Na stronie Pinnacle jest manual w postaci PDF po polsku
2. Ja dziele klip na kawałki i niepotrzebne wywalam. stukam myszką w klip który chcę podzielić, suwak ustawia się w tym miejscu i prawym klawiszem myszy wybieram opcje podziel klip. Powodzenia


Z tym że się nie da i że tak samo jest w Vegas, ja bym się nie ośmieszał, a raczej zapytał, kto wie jak zrobić czy tamto , jeszcze raz powodzenia. :)
 

mocomus

New member
awues napisał:
Jak wyciąć środkowy fragment filmu m2ts albo mpg? Ustawiłem dwa znaczniki ale nie znajduję żadnego narzędzia, aby wyciąć ten fragment pomiędzy znacznikami. "Usuń" albo "Wytnij" wycina wszystko!
Także w Vegas Pro 8 jest tak samo:(

Normalnie test na inteligencję. Chyba niektórym jest łatwiej zapytać niż pomyśleć.
Powyżej jest przedstawiony właściwy tok postępowania. Jak się nie da ze środka wyciąć, to może spróbować odciąć z prawej. Odciąć z lewej i połączyć.
Trudna zagadka logiczna.
 

Karabas

New member
problem wyglada nastepujaco: po podlaczeniu kamery do karty pinnacle, wlaczeniu tzw. pinnacle instant dvd recorder, zaprojektowaniu prostego menu z szescioma rozdzialami, dodaniu muzyki i wlaczeniu zgrywania filmu trwajacego 59 min, po 59 min. pojawia sie informacja, ze "trwa tworzenie menu dysku"... i na tym sie konczy. mija kwadrans, pol godziny, godzina, dwie. i nic. sesja sie nie zamyka, plyty nie da sie na niczym odtworzyc.
czy wie ktos, z czego moze to wynikac?
 

mocomus

New member
Karabas napisał:
problem wyglada nastepujaco: po podlaczeniu kamery do karty pinnacle, wlaczeniu tzw. pinnacle instant dvd recorder, zaprojektowaniu prostego menu z szescioma rozdzialami, dodaniu muzyki i wlaczeniu zgrywania filmu trwajacego 59 min, po 59 min. pojawia sie informacja, ze "trwa tworzenie menu dysku"... i na tym sie konczy. mija kwadrans, pol godziny, godzina, dwie. i nic. sesja sie nie zamyka, plyty nie da sie na niczym odtworzyc.
czy wie ktos, z czego moze to wynikac?

Może najpierw zrzuć materiał na dysk za pomocą tego samego Pinnacle. Następnie dodaj całość materiału na ścieżkę edycyjną, a na koniec naraj płytę DVD.
PS
Jaką wersję Pinnacla masz ?
 

T-Reg

New member
Pinnacle Studio 12.1 Ultimate i Blu-Ray

Prosze o pomoc.Po zrenderowaniu filmu FHD chcialbym go nagrac na plyte BD.Niestety wskaznik pokazuje mi nadwyzke raz 60 to znow 32 minuty.Pojawia sie komunikat czy przyciac projekt.Gdy klikne tak-to nagra sie tylko 27 minut.Czytalem ze na BD moze wejsc ok. 160 minut filmu w jakosci Full HD.Co moge zrobic-chyba juz wszystkiego probowalem.
 

Karabas

New member
Witam, mam kolejny problem z programem Pinnacle Studio 12 Plus. Przy tworzeniu obrazu filmu, składającego się z pików AVCHD i zdjęć, wyskakuje mi "błąd eksportu w czasie rzeczywistym". Próbowałam już wszystkiego i efekty marne. Czy wie ktoś, z czego może to wynikać?
Podaje parametry komputera:
Płyta Główna: GIGABYTE GA-MA79OXT-UD4P
Procesor: AMD PHENOM II X4 955 (AM3)
Karta Graficzna: GeForce 9600 GT
RAM: 4GB (DDR3)
System: Windows Vista Home (64)
Bardzo proszę o pomoc.
 

Karabas

New member
Ponadto, gdy już jakimś cudem uda się utworzyć film, to przy oglądaniu go na stacjonarnym odtwarzaczu DVD pojawiają się skoki obrazu/mignięcia/zacinki, które w oczywisty sposób odbierają przyjemność oglądania materiału. Na samym materiale czegoś takiego nie ma, więc wnioskuję, że jest to kwestia Pinnacle, ewentualnie mój błąd. Czy ma ktoś pomysł, w czym tkwi problem?
 

mocomus

New member
Karabas napisał:
Witam, mam kolejny problem z programem Pinnacle Studio 12 Plus. Przy tworzeniu obrazu filmu, składającego się z pików AVCHD i zdjęć, wyskakuje mi "błąd eksportu w czasie rzeczywistym". Próbowałam już wszystkiego i efekty marne. Czy wie ktoś, z czego może to wynikać?
Podaje parametry komputera:
Płyta Główna: GIGABYTE GA-MA79OXT-UD4P
Procesor: AMD PHENOM II X4 955 (AM3)
Karta Graficzna: GeForce 9600 GT
RAM: 4GB (DDR3)
System: Windows Vista Home (64)
Bardzo proszę o pomoc.

Zainstaluj update 12.1 dla wersji Vista 64 bity.
 

Skala3

New member
Runtime error

Witam kolegów. Jak widze w pinnacle jest dużo nie przyjemnych niespodzianek. Mnie napotkała całkiem inna... Problem pojawia sie na samym końcu tworzania lustra płyty do nagrania. projekt tworzony z plików avchd. Tworze dysk avchd , renderuje menu i przejścia a potem tworzy film i klatki. Problem pojawia sie na końcu po długim czasie tworzenia plików. Wyskakuje informacja że zapisuje ostatni plik i tak już zostaje. Cały proces sie zatrzymuje... i nie idzie dalej. Wyskakuje mi błąd" Microsoft visual C++ Runtime library" "R6025 pure virtual funktion caal" I sie program wyłącza... Co można zaradzić?:( Przy tworzeniu płyty dvd niema problemu.
 
Ostatnia edycja:

mocomus

New member
Skala3 napisał:
Witam kolegów. Jak widze w pinnacle jest dużo nie przyjemnych niespodzianek. Mnie napotkała całkiem inna... Problem pojawia sie na samym końcu tworzania lustra płyty do nagrania. projekt tworzony z plików avchd. Tworze dysk avchd , renderuje menu i przejścia a potem tworzy film i klatki. Problem pojawia sie na końcu po długim czasie tworzenia plików. Wyskakuje informacja że zapisuje ostatni plik i tak już zostaje. Cały proces sie zatrzymuje... i nie idzie dalej. Wyskakuje mi błąd" Microsoft visual C++ Runtime library" "R6025 pure virtual funktion caal" I sie program wyłącza... Co można zaradzić?:( Przy tworzeniu płyty dvd niema problemu.

Jaki system operacyjny ? Jakie kodeki ? Jaki komputer ?
 

Skala3

New member
Witam. System xp 4 gb ramu i procek 2 duo 2,4 cztery rdzenie. Złożyłem specjalnie dość dobry do obróbki AVCHD. Co do kodeków to mam zainstalowany program PMB Sony i nim odtwarzam nagrania. I jest Pinnacle 12 +. Polecacie jakiś program do odtwarzania avchd??To chyba wszystko. Pomęczyłem sie dzisiaj. Przerobiłem ponownie projekt i wszystko poszło ok. Wygłąda na to że Pinnacle nie mogło dać sobie rady z podwójnym menu. Już na początku tworzenia obrazu renderował najpierw menu, potem wszystkie przejścia i na końcu tworzył klatki... A po poprawce, czyli po usunięciu i ponownym wstawieniu menu renderował tylko menu i dalej tworzył normalne klatki. A wszystkie przejścia tworzył wraz z klatkami. Po dwóch dniach myślenia i testów udało sie:)
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
A to ja mam pytanko do Ciebie na czym odtwarzasz taki filmik?
Bo ja na PS3 i jesli zrobie to z menu, zgram na plyte (format AVCHD) to wtedy PS3 glupieje i nie chce odtwarzac, zreszta sam plik jak jest zgrany, to PS3 twierdzi, ze jest niezgodny format... choc wtedy jak sie pyrgnir na ten pliczek to sie odtworzy. Natomiast gdy robilem ten filmik w PMB z menu i wszystkim, wtedy PS3 bez problemu go odtwarzal.
Nie wiem, ktory parametr w takim razie powoduje, ze jest to niezgodne
 

Skala3

New member
Ciężko mi coś powiedzieć. Nie mam ps3-ki. Jutro sprawdze nagranie u kumpla na Bluray-u. Wiem napewno że pliki zrobione na AVCHD w PMB chodzą na bluray-ach, ale ta wiadomość że z Pinnacla z menu ps3 nie bierze to zastanawiające. Miałem zamiar kupić tą konsole...:-|:( A jaki polecacie programik drodzy koledzy do odtwarzania AVCHD na kompie? Bo filmy zedytowane w Pinnaclu nie bardzo mi odtwarza PMB...?
 
Ostatnia edycja:

Darekw1967

New member
Witam !

Kupilem niedawno ten program w wersji 12.1 i chce robic tym
przejscia na HDTV z plikow z *.M2TS.

Mam Win XP 32 bitowa wersje.

Problem mam taki, ze mi zawiesza sie bardzo czesto przy
renderingu i nie moge calego filmu przerobic.

Praktycznie program mam nie do uzytku.... Wywala sie i zawiesza
w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeszcze w zyciu nie widzialem tak niestabilnego narzedzia pod WIn-a.

Czy jest jakies rozwiazanie poza oddaniem programu do sklepu ?

Inne programy dzialaja mi bez zarzutu a TEN jest WYJATKIEM od reguly.
 

tomobo

New member
Pinnacle problem

T-Reg napisał:
Prosze o pomoc.Po zrenderowaniu filmu FHD chcialbym go nagrac na plyte BD.Niestety wskaznik pokazuje mi nadwyzke raz 60 to znow 32 minuty.Pojawia sie komunikat czy przyciac projekt.Gdy klikne tak-to nagra sie tylko 27 minut.Czytalem ze na BD moze wejsc ok. 160 minut filmu w jakosci Full HD.Co moge zrobic-chyba juz wszystkiego probowalem.
Witam.
Mam podobny problem i nie mogę znaleźć rozwiązania.
Stworzyłem projekt w Pinnacle 12 (trochę ponad 1 godzinę filmu). W momencie zgrywania filmu czy to do DVD czy też do pliku (jako obraz) film się renderuje w całości po czym nagrywa się (lub robi się obraz) jedynie 7 - 10 pierwszych minut. Próbowałem z różnymi ustawieniami i ciągle to samo.
Mój system to win xp.
Czy ktoś miał podobny problem i czy jest jakieś rozwiązanie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tomobo napisał:
... ... projekt w Pinnacle 12 (trochę ponad 1 godzinę filmu). W momencie zgrywania filmu czy to do DVD czy też do pliku (jako obraz) film się renderuje w całości po czym nagrywa się (lub robi się obraz) jedynie 7 - 10 pierwszych minut. Próbowałem z różnymi ustawieniami i ciągle to samo. ... ... ....

Miałem tak 2 razy w ciągu ostatnich 3 lat.
Poradziłem sobie tak

Wywaliłem klipy na których "się wiesza".
Aby nie tracić dużo materiału, najpierw podzieliłem feralne klipy na 5 sekundowe odcinki.
Następnie cały film podzieliłem na 3 projekty, w każdym utworzyłem AVCHD do pliku.
Na koniec wykonałem 4-ty projekt, do którego załadowałem te 3 wynikowe.

W ten sposób pozbyłęm się zawieszania (Punnacle 12.1 nie wiadfomo dlaczego) a co ważniejsze, desynchronizacji dźwięjku i obrazu z ceremnonii ślubnej mojego przyjaciela.

Klip w USC w momencie składania przysięgi, zawieszał Studio i streasznie desynchronizował dźwięk w stosunku do ruchu twarzy i ust.

Nie wiem dlaczego taki wadliwy klip powstał, ale moja, pracochłonna procedura dała temu radę. Drubi przypadek to zawieszanie się w trakcie renderowania filmu z wakacji na wyspie KOS. Na pewnym klipie, ktory pokazywał podziemne bąbelki wyskakujące z dna morza. Po przeniesieniu klipu kilka sekwenci wstecz objaw zawieszenie ustąpił.

Od tej pory zawsze już długie filmy, dzieliłem na podprojekty osobno edytowane, potem wyniki łączę w jeden wynikowy film. Nie widzę różnicy w związku "podwójnym" renderowaniem. Mam telewizor Sony LCD 52" FullHD. NIe widać różnicy nawet przy ogladaniu z odległośco 20-30cm.

Ta nieco pracochłonna technika, pozwaliłaa mi "uratować" film z wakacji czy ślubu kolegi. Na szczęście w moim wypadku było to tylko n2 razy. Nawiększa trudność to wykrycie feralnego klipu.

Jedyne wytłumaczenie to to że moja kamera UX3e Sony była jedną z pierwszych kamre HDR na polskim rynku, ze wszystkimi przyjemnościami i nieprzyjemnosciami nowego produktu. Wystawiłem ją zresztą na allegro za 300zł wraz z 55 płytkami 8cm DSVD (markowe i zafoliowane). Jak sądzę pozbywam się kłopotu. Kupiłem nową Sony HDR-XR520VE
z240GB dyskiem wewnętrznym :krol:

 
Ostatnia edycja:
Do góry