Problem z pinnacle 12

jan.dzban80

New member
Witam

Zainstalowałem sobie program pinnacle studio 12 Ultimate. Zgrałem materiały robocze. Potem zgodnie z prawami natury stworzyłem z tych materiałów film.

I tu zaczynają się problemy :(

podczas kolejnego kroku wybieram utwórz DVD a po kilku minutach on do mnie tak :


Błąd exportu: w czasie rzeczywistym




a jak wybieram tworzenie filmu - do pliku (avi) to wypisuje mi :

Eksportowanie nie powiodło się (błąd renderowania)



pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety, wieklokrotnie mam dokladnie te same komunikaty. Czasem pomaga utworzenie projektu od nowa, rezygnacja z efektów, czasem reinstall programu lub windowsa :(
 

drzazga77

New member
witam
niestety mam dokladnie to samo co jan.dzban80
pomocy!
juz nie daje rady z pinnacle. nameczylem sie z projektem wiele godzin (ktory trwa zaledwie 69 min.) i nie moge nic zrobic, choc sprzet mam w porządku :(
 

Gucio50

New member
Bez reklam
jan.dzban80 napisał:
... ... ... I tu zaczynają się problemy :(

podczas kolejnego kroku wybieram utwórz DVD a po kilku minutach on do mnie tak ... ...

Nie bedę opisywał swoich kłopotów, bo mam też i inne nieprzyjemne objawy. A właściwie to miałem. :) Bo ... ... Mój komputer to system Vista, 2,6GHz Core 2 Quad, 8GB Ram i ta Vista napisała mi monit:
System napotkał trudności, rozwiązanie jest na www.pinnaclesys.com.

Wszedłem do Pinnacle, do Studio 12 Upodate i tam jest Plug-In, który po zainstalowaniu znacznie poprawił mi stabilność.
http://www.pinnaclesys.com/PublicSi...ation+-+Manuals/Manual+S12.htm?mode=documents

Nadal oczywiście w różych momentach, na szczęście rzadziej, "zamraża się" w tym czasie procek 100% a dysk świeci lampkę, ale po pewnym czasie "rusza".

Zalecam kolegom:
- Mozliwie jak najczęściej zapisywać projekt w trakcie edcji
- Gdy już po intensywnych cięciach i poprawkach tekstu "nie pojawia się okno edytora menu" zamykam projekt, i restaruję maszynę.
Mniej wiecj co 30-40 minut.
- renderować do płyty lub pliku po restarcie maszyny, mam nieciekawe doświadczenia z renderowaniem po długotrwałej edycji.
- do edycji filmów mam osobny dysk, niezbyt wielki jest na nim Windows Vista, Pinnacle 12, Sony Picture Motion Browser i wszystkie WindowsUpdate ekspresowe i niestandardowe. I JUŻ NIC więcej.
- w prawym dolnym rogu ekranu mam zapalony Menedżer zadań z wybrana zakładką "Wydajność" i obserwuję %procka, jak przekracza 80% to nie dotykam myszy ani klawiatury. Mam jeszcze łatwiej bo przy takim obciążeniu zasilacz ChifTech zaczyna gwizdać wentylatorem dość silnie, Osłuchałem się i reaguję jak kierowca na dżwięk silnika :mrgreen:

Może dlatego mam mało problemów :confused:



Ale po tej poprawce ja mam znacznie lepiej :confused: :)


Nie wiem jak jest pod XP, ale napewno oni w tym Pnnclu już go olewają. :p

Uzywałem Pinnacle 7, 8, potem 9 i 10.
W zeszłym rk 11 oraz 11.2. Teraz 12. Lubię ten progam, daje mi więcej niż Sony Architect, Sony Picture Motion Browser. Oba są dla mnie "nieprzyjazne", Nero 8 też mam ale wywalał mi się przy projektach AVCHD. Pisałem do Support Nero ale zbyli mnie, chociaż chcieli abym im przysłał pliki testowe.
Przeprosiłem się z Pinnacle, żałuję że z Nero mi się nie udało. Lubię uzywać różnych narzędzi. Pewnie z kilkanaście tygodni po Update i on ustabilizuje wytwarzanie projektu AVCHD( on Nero) ;)

Nie planuję powrotu do softu Sony. Robi wg mnie najlepsze aparaty, kamery playery Blu-Ray na świecie i knotliwy soft do tego :p :p :p , ale to jedynie moja prywatna opinie , a jestem (57 lat) nieco pierdołowaty :D moze nawet trochę bardziej niż nieco ... ...:hmm:

W sumie Pinnacle 12 dla "mojego chrakteru i temperamentu" jest najlepszy i najmniej mnie denerwujacy. Efekt finalnu, menu, podkład muzyczny, przejścia są OK i ja jestem z niego zadowolony, czego i Wam życzę.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Gucio za Link.
A myślałem, ze takie problemy mam tylko ja ze swoim starym lapkiem.
Co do problemow robię dokładnie jak Ty, słowo w słowo, tzn, częsty zapis projektu, częsty restart, render po restarcie. Też nie bardzo przekonałem sie do Nero (mimo, żąe jest znacznie szybszy).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
... ... myślałem, ze takie problemy mam tylko ja ze swoim starym lapkiem... ...

Ti jest oczywiście moja prywatna opinia.

Nero jest to kombajn super.:krol:
Nagrywa płytki, obsługuje odtwarzacze mp3, zarządza telefonem komórkowym. Miedzy innymi umie edytować filmy.

Pinnacle(wszystkie wersje) w tym i 12 służy jedynie do edycji filmów. :(

Nero robi wszystku, jeżeli chodzi o filmy wg mnie jest nieco powierzchowny, ale jak ktos zrobił film w Zoo i chce go wieczorem pokazać to Nero 8 jest OK. :)

Jak chcesz "usunąć drgania ręki", dodać efekty przejścia, klatka w klatce, rozbudowane menu. Słowem jak chcesz zrobić "ładny" film z wakacji, taki jakiego nie ma Twój najlepszy kolega, to Pinnacle 12 :krol:

No i nie przesadzaj z efektami. Widza nalezy zafascynować tematem a nie "extrasami"


krzysztofradio napisał:
... ... Też nie bardzo przekonałem sie do Nero (mimo, żąe jest znacznie szybszy) ... ... ...


Niespecjalnie zalezy mi na szybkości.
Ja jestem snobem, bufonem i efekciarskim pozerem. Byłem teraz w trakcie długiego weekendu z żoną we Wiedniu. Troche filmowałem i robiłem zdjecia.

Dla kogo ten film i pokaz slajdów? Dla mnie? Dla żony?
Zawracanie głowy. Żona obejrzy go najwyzej raz w czasie drinkowania w piątek. Ja podczas edycji naogladałem się go tyle razy że mam go dosyć do końca życia.

Ten film jest dla mojego kolegi. On też filmuje. JEDYNYM celem jest wzbudzenie w nim
- zazdrości że on tak nie umie,
- zawisci że nawet jak "zedytuje" podobnie jak ja to żona ani ja ani jego żona i znajomi już nie bedziemy chcieli go ogladać bo swoje "partactwo" pokazał nam w zeszłą sobotę.
- jego córka (17 lat) nawet nie popatrzy, zajęta jest ratowaniem świata(Na początek maluje paznokcie u nóg)
- CELEM jest wzbudzenie w nim nieodpartej checi do samobójstwa(najlepiej od razu w trakcie projekcji, przy moich gosciach i to jak mówią japończycy Honorowe sepuku. Wrzaski, harkoty, plucie krwią mile widziane i słuchane :mrgreen: ) i wybicie mu z głowy nawet próby dokonania podobnego montażu.

Wtedy masz sukces, Twoja cóka popatrzy na Ciebie z szacunkiem, być może ostatni raz w Twoim życiu(pomiędzy jednym a drugim palcem i to u ręki), Twoja żona, jak wpadna jej "kolesiówy" zarząda pokazu, czego Tobie i sobie zyczę :krol:

Wtedy masz sukces. :D
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Noooo ... Gucio

Urosłeś w moich oczach tak, że masz ponad 3 metry :krol: królu złoty

Przytoczyłeś chyba najlepszy powód dlaczego amator zajmuje się filmowaniem i montażem.

Ja twojego poziomu jeszcze nie osiągnąłem
(filmuję utylitarnie i wszystkie moje filmiki kilka osób ogląda po kilka razy)
ale będę się starał :mrgreen:

Obiecuję
 

monia_87

New member
przejcia w Pinnacle Studio 12

Witam,
Może wy mi pomożecie? Od niedawna posiadam versje 12 i jest tam bardzo mało przejść, ściągłam sobie również dodatek Hollywood FX ale nie wiem teraz co zrobić aby przejscia te pojawiły się w tym Pinacle. Niestety nie mam już zainstalowanej starszej wersji tego programu na komputerze. Czy ktoś coś wie na ten temat?
 

1AIR1

New member
Witam

Trzeba uruchomić opcję - transfer zawartości. Możesz dodać wszystkie efekty ze starszych wersji programu np 10 i 11 itp.
Pojawia się kreator, który Cię poprowadzi przez cały ten proces.

Transfer zawartości jest także na płytce instalacyjnej Pinnacle 12.

Pozdrawiam
 

fikol55

New member
Witam wszystkich

mam maly problem z programem Pinnacle 12

od jakiegos czasu montuje film z wakacji w tym programi, mam gotowe 2 czesci, trzecia jest prawie gotowa.. i cos strzelilo mi do glowy zeby przeniesc caly katalog z filmami zrodlowymi na inny dysk (bylo tam wiecej miejsca), najpierw okazalo sie ze program nie widzi tych plikow, wiec po przeniesieniu ich spowrotem ten problem sie rozwiazal..

niestety pojawil sie kolejny, nie moge otworzyc zapisanych projektow, wyskakuje mi info ze albo nie mam uprawnien do otwierania, albo nie moze odszykac jakiegos pliku i nie otwiera..

dziwi mnie troche to ze projekty zapisywane sa w moich dokumentach w folderze my project.. tego foldera nie ruszalem..

bede bardzo wdzieczny za pomoc i rade co moge zrobic..

pozdrawiam bardzo serdecznie
 

monia_87

New member
Dzięki za pomoc ale niestety nic mi to nie dało :( nie potrafie tego dodatku przetransferować. Chyba będe musiała się zadowolić tymi standardowymi przejściami...
Pozdrawiam


1AIR1 napisał:
Witam

Trzeba uruchomić opcję - transfer zawartości. Możesz dodać wszystkie efekty ze starszych wersji programu np 10 i 11 itp.
Pojawia się kreator, który Cię poprowadzi przez cały ten proces.

Transfer zawartości jest także na płytce instalacyjnej Pinnacle 12.

Pozdrawiam
 

1AIR1

New member
monia_87 napisał:
Dzięki za pomoc ale niestety nic mi to nie dało :( nie potrafie tego dodatku przetransferować. Chyba będe musiała się zadowolić tymi standardowymi przejściami...
Pozdrawiam

A może tak:
1.Zainstaluj wcześniejszą wersję programu np Pinnacle 11(z wszelkimi dodatkami w tym z Hollywood FX,przejściami itd).Oczywiście muszą być aktywne(muszą być wprowadzone kody odblokowujące).
2.Wejdź w program Pinnacle 12 (w przypadku systemu XP) w Start> Programy>Pinnacle>Transfer zawartości.
3.Uruchomi się kreator transferu zawartości.Kreator zapyta Cię o poprzednią wersję programu.Trzeba zaznaczyć np 11.
4.Na samym końcu zostanie dokonany transfer z 11 do 12.
5.Restart Komputera
6.Ponownie Start>Programy>Pinnacle>Transfer zawartości
7.Powinien pojawić się komunikat że wszystkie dodatki zostały przeniesione do 12.
8.Można odinstalować starszą wersję programu np 11
Pozdrawiam
 

1AIR1

New member
fikol55 napisał:
Witam wszystkich

mam maly problem z programem Pinnacle 12

od jakiegos czasu montuje film z wakacji w tym programi, mam gotowe 2 czesci, trzecia jest prawie gotowa.. i cos strzelilo mi do glowy zeby przeniesc caly katalog z filmami zrodlowymi na inny dysk (bylo tam wiecej miejsca), najpierw okazalo sie ze program nie widzi tych plikow, wiec po przeniesieniu ich spowrotem ten problem sie rozwiazal..

niestety pojawil sie kolejny, nie moge otworzyc zapisanych projektow, wyskakuje mi info ze albo nie mam uprawnien do otwierania, albo nie moze odszykac jakiegos pliku i nie otwiera..

dziwi mnie troche to ze projekty zapisywane sa w moich dokumentach w folderze my project.. tego foldera nie ruszalem..

bede bardzo wdzieczny za pomoc i rade co moge zrobic..

pozdrawiam bardzo serdecznie
Witam
Zapisany projekt posiada zawsze dwa pliki.Sprawdź czy każdy projekt posiada dwa pliki.Jeżeli nie trzeba je odnaleźć i umieścić w tym samym folderze.
Tworzony projekt zapamiętuje ścieżki do plików których użyłeś w programie (muzyka,zdjęcia itd).Przy uruchamianiu szuka danego pliku.
Jeżeli nie może go znależć wtedy pokazuje się okno i musisz wskazać ponownie miejsce z którego użyłeś pliku do projektu.

Staram się nie zapisywać projektów w folderze my project.
Domyślnie ten folder jest instalowany na dysku systemowym.
W przypadku obszernych projektów zajmuje dużo miejsca i może spowolnić pracę komputera.
Utworzyłem folder z projektami na innym dysku i tam trzymam zawartość.
Pozdrawiam
 

monia_87

New member
Witam,

Chyba jednak tak zrobie bo to będzie wydaje mi się najlepsze rozwiązanie.

Dzięki...



1AIR1 napisał:
A może tak:
1.Zainstaluj wcześniejszą wersję programu np Pinnacle 11(z wszelkimi dodatkami w tym z Hollywood FX,przejściami itd).Oczywiście muszą być aktywne(muszą być wprowadzone kody odblokowujące).
2.Wejdź w program Pinnacle 12 (w przypadku systemu XP) w Start> Programy>Pinnacle>Transfer zawartości.
3.Uruchomi się kreator transferu zawartości.Kreator zapyta Cię o poprzednią wersję programu.Trzeba zaznaczyć np 11.
4.Na samym końcu zostanie dokonany transfer z 11 do 12.
5.Restart Komputera
6.Ponownie Start>Programy>Pinnacle>Transfer zawartości
7.Powinien pojawić się komunikat że wszystkie dodatki zostały przeniesione do 12.
8.Można odinstalować starszą wersję programu np 11
Pozdrawiam
 

BelYaal

New member
Gucio50 napisał:
- CELEM jest wzbudzenie w nim nieodpartej checi do samobójstwa(najlepiej od razu w trakcie projekcji, przy moich gosciach i to jak mówią japończycy Honorowe sepuku. Wrzaski, harkoty, plucie krwią mile widziane i słuchane :mrgreen: ) i wybicie mu z głowy nawet próby dokonania podobnego montażu.
Wtedy masz sukces. :D

A moze daloby sie abys pokatowal i nas ;) tak aby grono wielbicieli jak i cicho nienawidzacych wzroslo poza krag znajomych i pokazalbys wlasnie co mozna osiagnac za pomoca 12-ki i wstawil taki przyklad na jutuba, a nie musisz pokazywac rodziny, tylko widoczki i wlasnie co mozna z pinnacla wydusic?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
BelYaal napisał:
... ...tylko widoczki i wlasnie co mozna z pinnacla wydusic... ...

Na początek przeczytaj ten wątek http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28877&highlight=Pinnacle+studio+12

W Pinnacle 12, "świerzo zainstalowanym" miałem przykładowy film, z menu z efektami nawet z kluczowaniem kolorem zielonym. Nie wymyśliłbym lepiej, na stronie PinnacleSys są też do pobrania ćwiczenia.
Rodziny się nie wstydzę, jakbym robił taki przykład, co jest mozliwe np gdy dostane kilka, powiedzmy 10 żądań na priv, to mogę pokazać żonę, rodzinę i koty w tami przykładowym filmie. Czemu nie. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

1AIR1

New member
BelYaal napisał:
A moze daloby sie abys pokatowal i nas ;) tak aby grono wielbicieli jak i cicho nienawidzacych wzroslo poza krag znajomych i pokazalbys wlasnie co mozna osiagnac za pomoca 12-ki i wstawil taki przyklad na jutuba, a nie musisz pokazywac rodziny, tylko widoczki i wlasnie co mozna z pinnacla wydusic?

Mam takie same wrażenia za i przeciw jak i Wy.
Niestety firma Pinnacle nie rozpieszcza.Większe pojęcie mam na temat samego programu niż edycji w nim.Przynajmniej na razie. Zakupiłem go dwa tygodnie temu i właśnie testuję na "rodzince"...czytaj ślub i wesele.

Cośkolwiek wiem na ten temat ale ciągle się uczę.Tak jak każdy przez całe życie.

Dajcie mi trochę czasu a pewnie "coś tam z niego wyciągnę".


Wcześniej używałem "jedenastki".
Moja opinia:
Pinnacle 12 daje większe możliwości niż np.Ulead(także go testuję) czy wersja 11 ale jest "trudniejszy".Trzeba go po prostu poznac...a właściwie jego błędy.

Nie wiem dlaczego na przykład w wersji 12 zrezygnowano z "polepszenia" obrazu. W 11 była ta opcja bardziej szczegółowa. W 12 mamy tak zwany automat.Tak się składa że w 12 mam dostępne wszelkie dodatki (przejścia,filtry...itd).Trochę tych dodatków(oczywiście tych stałych-instalowanych z programem 12 została "okrojona") Przypuszczam że dla stabilności programu zrezygnowano z takich opcji.

Zainstalowałem także najnowszy patch do 12.Jednak przypuszczam że bez kolejnych poprawek(wydanych przez Pinnacle) w tym programie się nie obejdzie.

Po aktywowaniu wszystkich przejśc i dodatków program ma objetośc ponad 3GB (nie licząc ProDad,Heroglyph itd...)

Wkurza mnie także duża ilośc (sorry klawiatura zgubiła przecinak nad c)
przeplotu.Niby nie powinno byc go po obrobce np na dvd (materiał źródłowy w FULL HD jest ok-z kamery Panasonic HDC-SD9) ale niestety jest i to w koszmarnej ilości w przypadku zastosowania preferencji projektu 16:9 panoramiczny,progresywny.
Daje się zauważyc to w odtwarzaniu na nawet "normalnym" TV-a co się według sporej ilości opinii w necie nie powinno się zdarzyc...

Wiem jedno.Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na modernizację komputera,proponuję użycie dysku systemowego(czyli tego gdzie instalujemy Windows i Pinnacle) tak zwanego -dynamicznego.
To są dyski które używa się do serwerów. Zmieniłem właśnie na taki i jest o niebo lepiej z obróbką HD.Taki dysk jest po prostu szybszy i wydajniejszy.

No ale jest także droższy.

Ufff...na razie to tyle.
Pozdrawiam Was
 
Ostatnia edycja:
Do góry