Problem z pinnacle 12

Ariakan

New member
pinnacle czy komputer ?

Witam, potrzebuję porady. Nie wiem czy mam problem z Pinnaclem 12 czy z moim komputerem. Zaczeło się od tego że strasznie często mi się wieszał i przez to traciłem czasami kilka godzin pracy. W końcu postanowiłem kupić nowy, szybszy dysk i zainstalować nowy system i tylko samego Pinnacla na czystej Windzie. Przy okazji przesiadłem się na Windows 7. I tak... wieszać, rzeczywiście się już nie wiesza, za to przy podglądzie/odtwarzaniu zmontowanego projektu (obojętnie czy na małym okienku czy na całym ekranie) obraz po kilku/kilkunastu sekundach zaczyna koszmarnie ciąć, po chwili zanikać, a potem już znika na całe sekundy lub na stałe, ścieżka dźwiękowa leci dalej. Zauważyłem w Menadżeże zadań/wydajność że przy odtwarzaniu użycie procesora skacze mi do 80 - 90%, nie wiem czy tak też miałem na Windows XP, nie sprawdzałem bo nic mi nie cieło. I teraz nie wiem czy to Windows 7 tak mi zeżarł zasoby że mi Pinnacle nie wyrabia, czy to może coś z samym Pinnaclem, czy może zupełnie coś innego.
Mam Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz i 2 GB Ram.
Z góry dzięki za pomoc.
Maciek
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Ariakan napisał:
... ...
Mam Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz i 2 GB Ram.
Z góry dzięki za pomoc.
Maciek

Kom,puter masz OK

To jest "coś innego"
Nagraj zupełnie świerzy Windows 7 i zainstaluj tylko PS14.
Pobierz WSZYSTKIW poprawki do windows.
Jeżeli te nieprzyjemne efekty nie ustąpią(podejrzewam bowiem że masz coś zainstalowane, co bruździ), to być moze któyś z klipów "zawadza Pinnaclowi"

Ja tak miałem z jednym z klipów z Gorlitz w niemczech. Pinnacle podczas renderowania "dojedo tego klipu i miałem podobne objawy.
Nic nie dało dzielenie go na kawałki(ubcięcie pierwszych kilku i kilku ostatnich sekund). Musiałem cały klip wywalić z projektu.
 

Ariakan

New member
no właśnie mam czystego Windowsa, i poza Pinnaclem tam prawie nic nie ma, jakieś winrar i antywirus i nic więcej. Projekt topiero zacząłem tworzyć, to pierwszy klip i nie ma nawet 2 minut.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ariakan napisał:
no właśnie mam czystego Windowsa, i poza Pinnaclem tam prawie nic nie ma, jakieś winrar i antywirus i nic więcej. Projekt topiero zacząłem tworzyć, to pierwszy klip i nie ma nawet 2 minut.

1. Miałem na mysli nie "prawie nic" tylko NIC
2. Spróbuj nowy projekt z klipem Nr 2

Są 2 mozliwości
1. Albo Komputer, Windows, Pinnacle i to "prawie Nic" jest uszkodzone,
2. Albo kamera daje niektóre lub wszystkie pliki nieakceptowane przez Pinnacle.

Jeżeli na klipie Nr 2 też jest źle, a nie jest większy niż powiedzmy 1GB to mi go podeślij. Ja mam instalację Pinnacle na wyjmowanym dysku, jest tam zupdatowane windows i samo gołe Pinnacle, czyli NIC.
 
Ostatnia edycja:

Ariakan

New member
Problem rozwiązałem chociaż nie mam pojęcia dlaczego tak się działo.

Mój klip to były 2 minuty złożone z 3 lub 4 sekundowych ujęć bez żadnych przejść.
Natomiast jak zrobiłem drugi klip złożony z długich kilkudziesięciosekundowych ujęć nic się nie cieło. Kazałem mu samemu zrobić film dopasowująć do muzyki. Poszatkował mi ten film na krótkie, nawet sekundowe ujęcia i dalej nic się nie cieło. Ale pinnacle poddodawał trochę bajerów, przejścia, efekty. To mnie tknęło.
Wróciłem do swojego tnącego się klipu i wrzuciłem co parę ujęć jakieś przejście. I co.... działa.. nic się nie tnie.. ale jak zostawiłem więcej ujęć, tak powiedzmy z 6 (każe po 3 sekundy) w sumie z 15- 18 sekund bez żadnego przejścia znów się na ostatnim zaczyna ciąć ?! O co chodzi ? Za krótkie ujęcia ? No nic od biedy mogę powciskać te przejścia :)

Za to żeby nie było nudno co innego mi się zrobiło :) A wcześniej tak nie miałem, nie wiem.. może coś zaznaczyłem w opcjach jak tak kombinowałem żeby rozwiązać tamten problem.

Chodzi mi o to że jak przesuwam suwakiem po klipie to odzywa mi się ścieżka dźwiękowa chociaż film jest zastopowany. Nie wiem jak to wyjaśnić, takie jakby przewijanie na podglądzie z dźwiękiem... wkurzające to trochę. Oczywiście mogę np zablokować ścieżkę dźwiękową albo ścieżkę z muzyką ale nie o to chodzi.
To ja to gdzieś włączyłem ? Jak to wyłączyć ? Ktoś wie ? :)

Z góry dzięki za pomoc.
 

Ariakan

New member
nikt nie wie co to takiego ? wydaje mi się że to jeszcze zwalnia mi działanie całego pinnacla. Na 100% wcześniej tego nie było.. tylko gdzie ja to włączyłem ? :) A może to jakiś bug ?
 

smolnicki

New member
Pinacle

Ariakan napisał:
Witam, potrzebuję porady. Nie wiem czy mam problem z Pinnaclem 12 czy z moim komputerem. Zaczeło się od tego że strasznie często mi się wieszał i przez to traciłem czasami kilka godzin pracy. W końcu postanowiłem kupić nowy, szybszy dysk i zainstalować nowy system i tylko samego Pinnacla na czystej Windzie. Przy okazji przesiadłem się na Windows 7. I tak... wieszać, rzeczywiście się już nie wiesza, za to przy podglądzie/odtwarzaniu zmontowanego projektu (obojętnie czy na małym okienku czy na całym ekranie) obraz po kilku/kilkunastu sekundach zaczyna koszmarnie ciąć, po chwili zanikać, a potem już znika na całe sekundy lub na stałe, ścieżka dźwiękowa leci dalej. Zauważyłem w Menadżeże zadań/wydajność że przy odtwarzaniu użycie procesora skacze mi do 80 - 90%, nie wiem czy tak też miałem na Windows XP, nie sprawdzałem bo nic mi nie cieło. I teraz nie wiem czy to Windows 7 tak mi zeżarł zasoby że mi Pinnacle nie wyrabia, czy to może coś z samym Pinnaclem, czy może zupełnie coś innego.
Mam Intel Core2 Duo E6420 2.13 GHz i 2 GB Ram.
Z góry dzięki za pomoc.
Maciek[/Q
Do Ariakan
Wszystko jasne. Ja mam Pinacle STUDIO ULTIMATE 12.1 I GDY MAIŁEM podobny procesor też tak mi stawała jak piszesz cieło. Tylko mój miał 2.4Ghz i to było za mało. Wymieniłem na nowy procesor INTEL CORE 2 QUAD 3 Ghz( czterordzeniowy) i jak reką odjął, wszystko jest okey i już zrobiłem cztery godzinne filmy w HD. W instrukcji jak również w informacjach o wymaganiach osprzetowych pisze jak wół - wymagany procesor to powyżej 2.4Ghz.
Adnosnie procesorów informuje że profesionalny Adobe Premiere ma jeszce wieksze wymagania osprzętowe, tak więc nie mozna mieć pretensji do Pinacle.
Także pamieci ram mam 4GB.
Niestety kolego musisz zmienic procesor bo inne programy tez nic nie poradzą. Pozdrowienia.smolnicki.
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Pinacle

Chodzi mi o to że jak przesuwam suwakiem po klipie to odzywa mi się ścieżka dźwiękowa chociaż film jest zastopowany. Nie wiem jak to wyjaśnić, takie jakby przewijanie na podglądzie z dźwiękiem... wkurzające to trochę. Oczywiście mogę np zablokować ścieżkę dźwiękową albo ścieżkę z muzyką ale nie o to chodzi.
To ja to gdzieś włączyłem ? Jak to wyłączyć ? Ktoś wie ?


Oczywiście drogi kolego
Tuż pod okienkiem nad ścieżką projektu jest właczanie i wyłączanie pogładu ściezki dźwiękowej. Wystarczy tylko wyłączyć i po kłopocie, jęśli to dla Ciebie kłopot. Ja korzystam z tego podsłuchu. Pozdrawiam Smolnicki
 

abcaa

New member
Dla plików AVI z kamerek ma taśmę taki komputer wystarcza, ale dla plików
AVCHD to niestety komputer za słaby. Pinnacl do obsługi AVCHD potrzebuje silniejszego procesora a takim jest i7.

Pozdrawiam
 

miro266

New member
Ja znowu mam całkiem inny problem. Zmontowałem film o długości 69 minut bo tyle da się maksymalnie. Materiał jest zgrany z kaset MiniDV, nie wklejałem żadnych zdjęć. Jak chcę materiał nagrać na płytę to pokazuje że mój film zajmuje na płycie 1 minutę. Próbowałem czy inny nowy utworzony projekt będzie widoczny i jest wszystko OK - czyli program i komputer jest w porządku. Jest tylko problem z moim zmontowanym materiałem którego przy zgrywaniu na płytę widzi tylko 1 min. Bardzo proszę o pomoc - nie bardzo mi się uśmiecha montować wszystko od nowa. Może ktoś miał podobny problem.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ja znowu mam całkiem inny problem. Zmontowałem film o długości 69 minut bo tyle da się maksymalnie. Materiał jest zgrany z kaset MiniDV, nie wklejałem żadnych zdjęć. Jak chcę materiał nagrać na płytę to pokazuje że mój film zajmuje na płycie 1 minutę. Próbowałem czy inny nowy utworzony projekt będzie widoczny i jest wszystko OK - czyli program i komputer jest w porządku. Jest tylko problem z moim zmontowanym materiałem którego przy zgrywaniu na płytę widzi tylko 1 min. Bardzo proszę o pomoc - nie bardzo mi się uśmiecha montować wszystko od nowa. Może ktoś miał podobny problem.
Pozdrawiam

To co zmontowałeś, nagraj jako plik a nie płytę.
Zobaczymy co wyjdzie.

Być moze plik będzoe OK i potem go będziesz mógł nagrać na płytę.:krol:
 

smolnicki

New member
Ja znowu mam całkiem inny problem. Zmontowałem film o długości 69 minut bo tyle da się maksymalnie. Materiał jest zgrany z kaset MiniDV, nie wklejałem żadnych zdjęć. Jak chcę materiał nagrać na płytę to pokazuje że mój film zajmuje na płycie 1 minutę. Próbowałem czy inny nowy utworzony projekt będzie widoczny i jest wszystko OK - czyli program i komputer jest w porządku. Jest tylko problem z moim zmontowanym materiałem którego przy zgrywaniu na płytę widzi tylko 1 min. Bardzo proszę o pomoc - nie bardzo mi się uśmiecha montować wszystko od nowa. Może ktoś miał podobny problem.
Pozdrawiam
Przed wszystkim jaką pojemność ma film bo nie w czasie ale w pojemności do nagrania mierzy się film oraz czy poprawnie się zrenderował.(tzn. czy pasek ścieżki graficznej podczas edycji stał się z zielonej na pomarańczową).
Może być tak że przy bardzo małym bitrate film ma pojemność niewielką ale czas zachowuje, jedynie jakość wyraźnie spada.
Proszę podać pojemność filmu , bitrate filmu oraz format _(MPEG-2 czy MPEG-4).
A ja w PINACLE robię filmy ponad 97 minut i MPEG-4 bitrate 11900 kb/sec.format 720p. nagrywam na płytę dwuwarstwową 8,5 GB.
Pozdrawiam
 

miro266

New member
Zrobiłem tak prostą rzecz że aż śmieszne, ale udało się. Zaznaczyłem zawartość projektu przez (ctrl + A) , skopiowałem , otworzyłem nowy projekt i wkleiłem tam zawartość. Jest wszystko i jest cała zawartość widzialna. Dziękuję bardzo za pomoc.
 
S

sakuwbaraku

Guest
Witam napotkałem ten sam problem w Pinacle 15. U mnie spowodowany był użyciem efektu Stabilizacja z zaznaczonym stopniem : ekstremalny, usunięcie całkowicie efektu naprawiło problem.

Nie jest tu ważne jaka maszyna (mam dość dobrą oraz windows7 oczywiście).
Wy piszecie o takich błędach na PS 12. Ja zaczynałem od 12, przez 14 aż teraz mam 15-tke i pierwszy raz mnie coś takiego spotyka, ale firma już powinna dawno naprawić takie problemy albo dawać szczegółowe informacje z czego wynika taki błąd tak naprawdę ?
 

fu3ak

New member
Witam napotkałem ten sam problem w Pinacle 15. U mnie spowodowany był użyciem efektu Stabilizacja z zaznaczonym stopniem : ekstremalny, usunięcie całkowicie efektu naprawiło problem.

Dziękuję za podpowiedź. Ja od wielu lat używam tego programu i w końcu też mnie to trafiło. Usunięcie stabilizacji pomogło!

PS. Wg mojej opinii 15-ka to ostatnia fajna wersja PS
 
Do góry