Problem z pinnacle 12

Gucio50

New member
Bez reklam
:D
1AIR1 napisał:
... ...Wiem jedno.Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na modernizację komputera,proponuję użycie dysku systemowego(czyli tego gdzie instalujemy Windows i Pinnacle) tak zwanego -dynamicznego.
To są dyski które używa się do serwerów. Zmieniłem właśnie na taki i jest o niebo lepiej z obróbką HD.Taki dysk jest po prostu szybszy i wydajniejszy.

... ...

Nie gniewaj się ale bredzisz. Dysk dynamiczny albo też inny GPT to nie inny rodzaj dysku a nieco inny system plików NTFS. Nie ma nic wspólnego z wydajnością a jedynie umozliwia Mirror programowy, czego zresztą żaden porządny serwer nie uzywa.
To opcja dla serwerów zabawkowych na 3-5 terminali.
Zwykle stosuje się sprzętowy mirror lub striping/paskowanie albo jedno i drugie naraz czyli Raid 0+1, często nazywany przez laików Raidem 10. Mówi Ci to administrator kilku sieci serwerowych, czym jestem między innymi z zawodu. Ceny sprzętowych kart Raid-pwych zaczynają się już od 70zł netto a widziałem w Polsjie Radio za 23000zł.


Do serwerów uzywa się dysków skazi (SCSI) a na niektóre konstrukcje SATA(amatorskie i domowe) laicy mówią dynamiczne, że niby to przystosowane do mirroringu. To bajka, że dysk SATA jest z Formuły 1. :p


Prawdą jest, że prędkość dysku ma niezwykle duży wpływ na wydajność Pinnacle Studio.
Duży Cache, duża pojemność najlepie 500GB lub 1000GB(w czasie jednego obroty przesyła się większa porcja danych niż z dysku np 60GB).

Wg moich testów tak naprawdę dyski SSD (Solid State Disk) dają naprawdę porządne przyspieszenie w połączenniu z Vistą Ultimate, procesorem QUAD Core Duo nie wolniejszym niż 2.8GHz i pamiecią RAM 4-8GB

Ale, mozna zostawić renderowanie końcowe na noc i wtedy 2.5 CoreDuo2 2GB powinno wystarczyć HD 120GB. :krol:

Jeszcze jedno, piszę to jako administrator, umieszczenie partycji systemowej lub pliku stronicowania na dysku dynamicznym to poważny błąd spowalniający pracę i wydajność systemu.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
z diagnozą nt. Mirrora programowego to bym się nie zgodził.
Umiejętnie zastosowany daje niesamowitego "kopa". Wyobraź sobie 10G dysk w Mirrorze z 10G dyskiem w pamięci operacyjnej (RAMdysk). Odczyt idzie z RAMu, zapis i tak jest bezpieczny bo kończy się commitem po zapisie na dysk. To rozwiązanie lepsze niż SSD ale, niestety, drogie.
 

1AIR1

New member
Gucio50 napisał:
:D

Nie gniewaj się ale bredzisz. Dysk dynamiczny albo też inny GPT to nie inny rodzaj dysku a nieco inny system plików NTFS. Nie ma nic wspólnego z wydajnością a jedynie umozliwia Mirror programowy, czego zresztą żaden porządny serwer nie uzywa.
To opcja dla serwerów zabawkowych na 3-5 terminali.
Zwykle stosuje się sprzętowy mirror lub striping/paskowanie albo jedno i drugie naraz czyli Raid 0+1, często nazywany przez laików Raidem 10. Mówi Ci to administrator kilku sieci serwerowych, czym jestem między innymi z zawodu. Ceny sprzętowych kart Raid-pwych zaczynają się już od 70zł netto a widziałem w Polsjie Radio za 23000zł.


Do serwerów uzywa się dysków skazi (SCSI) a na niektóre konstrukcje SATA(amatorskie i domowe) laicy mówią dynamiczne, że niby to przystosowane do mirroringu. To bajka, że dysk SATA jest z Formuły 1. :p


Prawdą jest, że prędkość dysku ma niezwykle duży wpływ na wydajność Pinnacle Studio.
Duży Cache, duża pojemność najlepie 500GB lub 1000GB(w czasie jednego obroty przesyła się większa porcja danych niż z dysku np 60GB).

Wg moich testów tak naprawdę dyski SSD (Solid State Disk) dają naprawdę porządne przyspieszenie w połączenniu z Vistą Ultimate, procesorem QUAD Core Duo nie wolniejszym niż 2.8GHz i pamiecią RAM 4-8GB

Ale, mozna zostawić renderowanie końcowe na noc i wtedy 2.5 CoreDuo2 2GB powinno wystarczyć HD 120GB. :krol:

Jeszcze jedno, piszę to jako administrator, umieszczenie partycji systemowej lub pliku stronicowania na dysku dynamicznym to poważny błąd spowalniający pracę i wydajność systemu.

Witam Cię

Bywam na różnych forach dlatego przyzwyczaiłem się do takich wypowiedzi i pozostawię to bez komentarza.Bo tak jest najlepiej.

Pozdrawiam
 

monia_87

New member
zielone tło Pincle 12

Witam,

Niestety pojawił się kolejny problem z programem Pinacle 12 po renderowaniu pliku mam zielone tło w miejscach gdzie wstawiałam przejścia lub menu DVD. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
 

Annihitek

New member
Gucio50 napisał:
n porządny serwer nie uzywa.
To opcja dla serwerów zabawkowych na 3-5 terminali.
Zwykle stosuje się sprzętowy mirror lub striping/paskowanie albo jedno i drugie naraz czyli Raid 0+1, często nazywany przez laików Raidem 10. Mówi Ci to administrator kilku sieci serwerowych, czym jestem między innymi z zawodu.
Nie masz pojęcia chyba, że jest raid 10 i 01. Obydwa to ogromna różnica z punktu administracyjnego.

A i tak ,,mowi Ci to administrator'', który chyba o RAID 5 nie słyszał.

Gucio50 napisał:
Ceny sprzętowych kart Raid-pwych zaczynają się już od 70zł netto a widziałem w Polsjie Radio za 23000zł.
Sprzętowe za 70 zł netto? Widziałeś sprzętowego RAID na oczy? Chyba nie.

Gucio50 napisał:
Do serwerów uzywa się dysków skazi (SCSI)
ROTFL. Jakich SCSI? To już historia!

Gucio50 napisał:
a na niektóre konstrukcje SATA(amatorskie i domowe) laicy mówią dynamiczne, że niby to przystosowane do mirroringu. To bajka, że dysk SATA jest z Formuły 1. :p
Znowu nie masz pojęcia co wypisujesz. Domyśl się dlaczego.


Gucio50 napisał:
Prawdą jest, że prędkość dysku ma niezwykle duży wpływ na wydajność Pinnacle Studio.
Duży Cache, duża pojemność najlepie 500GB lub 1000GB(w czasie jednego obroty przesyła się większa porcja danych niż z dysku np 60GB).
Jasne. Znowu czas doczytać panie ,,admin'' - o kontrolerach zwłaszcza. A nie teoretyzować.

Gucio50 napisał:
Wg moich testów tak naprawdę dyski SSD (Solid State Disk) dają naprawdę porządne przyspieszenie w połączenniu z Vistą Ultimate, procesorem QUAD Core Duo nie wolniejszym niż 2.8GHz i pamiecią RAM 4-8GB
ROTFL. Kolejny błąd. SSD dają przyspieszenie przy odczycie, przy zapisie (czyli to, co robi Pinnacle) już są gorsze od konwerncjonalnych dysków.

Poza tym, myślałem, że zegar procesora to ostatnia rzecz świadcząca o jego wydajności, ale człowiek się całe życie uczy, jak widać. ;-)


Gucio50 napisał:
Jeszcze jedno, piszę to jako administrator, umieszczenie partycji systemowej lub pliku stronicowania na dysku dynamicznym to poważny błąd spowalniający pracę i wydajność systemu.
Administratorzy nie piszą takich bredni, nawet nie mają czasu, aby takie wymyślać, jak Ty. RAIDa to Ty chyba na filmie widziałeś. Zmień książki, bo czytujesz przestarzałe.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Annihitek napisał:
ROTFL. Jakich SCSI? To już historia!


to jakich dysków używa się teraz do serwerów - FC, SAS? Właśnie dostałem materiały Seagate'a i tam pełno dysków SCSI dla serwerów. Czy oni czegoś nie wiedzą?
Mnie się wydaję że SCSI dalej jest podstawowym dyskiem serwerowym.
 

Karabas

New member
Witam,
mam problem z programem Pinnacle Studio 12. Po zainstalowaniu programu na komputerze (Windows XP) i próbie ściągnięcia plików AVCHD do programu pojawił się komunikat, że "System Windows nie może czytać z tego dysku. Dysk może być uszkodzony lub typ plików moze byc nieobsługiwany". Przed zakupem programu zostałam zapewniona, że przechwytywanie i edycja plików AVCHD w studiu 12 w systemie Windows XP nie sprawia żadnych problemów, działa bez zarzutu.
Czy wie ktoś, gdzie tkwi problem?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Karabas napisał:
... ... pzakupem programu zostałam zapewniona, że przechwytywanie i edycja plików AVCHD w studiu 12 w systemie Windows XP nie sprawia żadnych problemów... ...

To prawda, ALE ... ...
1. jAKA KAMERA, sONY, pANASONIC CZY TEŻ COŚ INNEGO
2. w sONY MAM PROGRAM pICTUREmOTIONbROWSER, KTÓRY MIĘDZY INNYMI INSTALUJE STEROWNIK DO PLIKÓW avchd.
3. Jaki nośnik, DVD, karta flash czy dysk?

pRZEŚLIJ MI MALUTKI PLIK .M2TS Z FILMIKIEM JAKI NAGRAŁEŚ

zOBACZĘ GO, CO MU DOLEGA. Chyba że nie jest to m2ts, to wtedy TOPERZ, ja nie poradzę.

To że nie mozesz przecczytać plików z kamery, to nie wina Pinnacle tylko sterowników Windows. Jak "Zobaczysz" te pliki w exploratorze Windows, to i mPinnacle je rozpozna.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
viValdi napisał:
... ... to jakich dysków używa się teraz do serwerów - FC, SAS? Właśnie dostałem materiały Seagate'a i tam pełno dysków SCSI dla serwerów... ...

Normalny człowiek robi serwer z dysków SCSI, zwykle 5ciu (raid 1+0+HotSpare)

Dala małych instalacji, serwery SmallBussines uzywa się tańszych SAS

Żebrak robi raid z 2 SATA :p


Sterownik, bo raid programowy obcziąża procesor
1. ADAPTEC, za 6000 z pamięcią Casche w postaci modułów dokładanych do sterownika 2-4GB i nz bateryjnym podtrzymaniem.
2. Dla serwera SWmallBussines można uzyć Raidowy sterownik ADAPTEC za 800-900zł, bez pamięci Cache dokadanej do sterownika

3 Serwer "domowy" dla 2-4 syskw SATA 70zł netto Mint, 330zł netto ADAPTEC.

Oczywiście są i inne firmy ale te rozwiązania znam, widziałem je u moivh klientów.

Jeszcze jedno, nich Cię nie skusi duża pojemność RAID-5, zawsze będzieśz się wpieniał na jego powolną pracę, a dyski są teraz tanie więc IMHO tulko 5cio dyskowy Raid 1+0+HotSp. :eek:
Osiągniesz czterokrotnie wiekszą predkość odczytu i dwukrotnie większą zapisu niż każdy dysk ma z osobna.

Ponadto mogą w tej konfiguracji paść nawet 3 dyski(co się niemal nigdy nie zdarza, piszę niemal, bo pewnego razu w jednej firmie padły na raz 4 dyski SCSI Fujitsu, to pech) a Raid będzie pracował.

Zapewne jakiś Junior Member, mnie teraz okrzyczy, ale przecież nic nie szkodzi Ci spróbować i z zegarkie w ręku ...... ... ...;)
 
Ostatnia edycja:

Karabas

New member
Więc... 1. Kamera Sony HDR-UX1E 2. Żadnego programu nie mam 3. Nośnik - DVD (mini). Plik nie bardzo mam jak przesłać, ponieważ nie jestem w stanie w żadne sposób go przechwycić... Jakieś propozycje?

Edit:
Po zainstalowaniu programu od kamerki sony w jakiś dziwny, niezwykły, magiczny wręcz sposób pliki pojawiły się w systemie.
Dzięki za pomoc. :krol:
 
Ostatnia edycja:

Annihitek

New member
Gucio50 napisał:
Normalny człowiek robi serwer z dysków SCSI, zwykle 5ciu (raid 1+0+HotSpare)

Dala małych instalacji, serwery SmallBussines uzywa się tańszych SAS

Żebrak robi raid z 2 SATA :p
Zwykłe SCSI to muzeum już. Jak mówiłem. Nie mówię o serwerach paroletnich i broszurkach, w których SAS to SATA (a są takie, np. HP).


Gucio50 napisał:
Sterownik, bo raid programowy obcziąża procesor
1. ADAPTEC, za 6000 z pamięcią Casche w postaci modułów dokładanych do sterownika 2-4GB i nz bateryjnym podtrzymaniem.
2. Dla serwera SWmallBussines można uzyć Raidowy sterownik ADAPTEC za 800-900zł, bez pamięci Cache dokadanej do sterownika
Adapteci to w 95% są SOFT RAID. Nawet te za 1000 zł.

I Ty wciąż nie rozumiesz, że hotswap i wiele innych rzeczy, zależy od głównie kontrolera - nawet na PATA dobre kontrolery pozwolą Ci na hotswap.

Gucio50 napisał:
Jeszcze jedno, nich Cię nie skusi duża pojemność RAID-5, zawsze będzieśz się wpieniał na jego powolną pracę, a dyski są teraz tanie więc IMHO tulko 5cio dyskowy Raid 1+0+HotSp. :eek:
Osiągniesz czterokrotnie wiekszą predkość odczytu i dwukrotnie większą zapisu niż każdy dysk ma z osobna.
Co Ty nie opowiesz - Raid 10 to 4x większa prędkość? Mam się śmiać czy płakać, że w ogóle o RAID nie wiesz NIC, a się o nim wypowiadasz? Może opisz tego RAIDa jak miałby wyglądać, a nóż widelec masz racje, aż jestem ciekaw...

Gucio50 napisał:
Ponadto mogą w tej konfiguracji paść nawet 3 dyski(co się niemal nigdy nie zdarza, piszę niemal, bo pewnego razu w jednej firmie padły na raz 4 dyski SCSI Fujitsu, to pech) a Raid będzie pracował.
Tylko, że jak ktoś ma pecha, to padną 3 dyski i taka macierz leci, przez tą ,,niesymetryczność'', co nie nadmieniłeś wcale.

Gucio50 napisał:
Zapewne jakiś Junior Member, mnie teraz okrzyczy, ale przecież nic nie szkodzi Ci spróbować i z zegarkie w ręku ...... ... ...;)
Kulka szklana do naprawy, Panie ,,admin''.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Karabas napisał:
... ... Kamera Sony HDR-UX1E 2. ... ...
Do kamery NAPEWNO jest dołączona płyta CD z Picture Motion Browser


Karabas napisał:
... ... po zainstalowaniu programu od kamerki sony w jakiś dziwny, niezwykły, magiczny wręcz sposób pliki pojawiły się w systemie.
Dzięki za pomoc. :krol:

To miałem na myśli.

Jak zrobisz finalizacje płyty to pliki będzie mozna odtwarzać, dlatego używam płytek RW. Można im cofnąć finalizację. :-D

Wracając do "tego wgrania", wgrał się też sterownik UDF dla formatu avchd i nie w magiczny a prosty instalacyjny sposób ... ... ...
Zresztą nie chodzi o nazwę a o skutek, gratuluję. :)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Annihitek napisał:
... ... Mam się śmiać czy płakać ... ....
Cieszyć, masz już 19 POST-ów, gratuluję. Niedługo będzie 20. Ho ho hohoh.:)

Kolega ma pytanie, a Ty obżerasz się ze mna na forum, udowodniając że jestem głupi. Bo na to w zasadzie wychodzi.

Dobra, przyjmijmy rzecz za udowodnioną, zakończ polemiki ze mną, bo po co. Masz przecież rację, SCSI jest niedobre, a właściwie wcale go nigdy nie było. :) EOT


Zresztą na temat serwerów jest forum na www.wss.pl i tam mozemy dyskutować dalej. Ale uwaga, tam są fachowcy :p


Czy wiesz co różni mnie i Ciebie. Kolega Karabas miał problem z kamerą, nośnikiem i Pinnacle Studio 12. Ja mu pomogłem, nie od razu tylko najpierw wypytałem o objawy, chociaż na 90% wiedziałem co mu jest. Po odpowiedzi sam znalazł przyczynę i podziękował mi.
Mam takich "uczynków" na tym i innych forak kilka.
Ciekawe ile Ty masz? :confused: Tym się właśnie różnimy.
 
Ostatnia edycja:

Annihitek

New member
Gucio50 napisał:
Cieszyć, masz już 19 POST-ów, gratuluję. Niedługo będzie 20. Ho ho hohoh.:)

Kolega ma pytanie, a Ty obżerasz się ze mna na forum, udowodniając że jestem głupi. Bo na to w zasadzie wychodzi.

Dobra, przyjmijmy rzecz za udowodnioną, zakończ polemiki ze mną, bo po co. Masz przecież rację, SCSI jest niedobre, a właściwie wcale go nigdy nie było. :) EOT
.
Przepraszam, ale wiesz, rozumiesz - piszesz normalne głupoty z pozycji niby administratora i to podkreślasz jeszcze. Ja też jestem admin, nie chwalę się tutaj, bo po co (powinienem się chwalić, jeśli będę kamerzystą zawodowym), ale jak czytam niektóre mądrości administratorskie, to ciężko nie zwrócić komuś uwagi.

Gucio50 napisał:
Zresztą na temat serwerów jest forum na www.wss.pl i tam mozemy dyskutować dalej. Ale uwaga, tam są fachowcy :p
Z ukierunkowaniem na serwery stawiane na systemach Windows Server, zapomniałeś oczywiście dodać.

Gucio50 napisał:
Czy wiesz co różni mnie i Ciebie. Kolega Karabas miał problem z kamerą, nośnikiem i Pinnacle Studio 12. Ja mu pomogłem, nie od razu tylko najpierw wypytałem o objawy, chociaż na 90% wiedziałem co mu jest. Po odpowiedzi sam znalazł przyczynę i podziękował mi.
Mam takich "uczynków" na tym i innych forak kilka.
Przy 700 postach masz ich kilka? I chwalisz się, że tak ludziom śmiecisz w bazie danych?

Mojego dorobku w Internecie raczej Co przytoczę, bo i po co (skrót: kilkadziesiąt stron internetowych, kilkaset postów Usenet, kilkanaście tysięcy postów na wielu forach). Mógłbyś nabyć kompleksów, jak się puszysz niczym dziecko w piaskownicy, któremu ktoś nagle skrytykował grabki, że one wcale nie służą do kopania.

Gucio50 napisał:
Ciekawe ile Ty masz? :confused: Tym się właśnie różnimy.
No zaraz, ja mam przecież tylko 20 postów teraz, hoohoho - świat szeroko stoi. Nie od razu rzym zbudowano.

Dobra, koniec OT.
 

Karabas

New member
Czy w pinnacle 12 istnieje możliwość wyboru ścieżki audio podczas oglądania gotowego filmu na stacjonarnym odtwarzaczu DVD?
 

orka_37

New member
Mam to samo co KARABAS! Kupiłam sony HG20 mam pixela w wersji ang (pomimo,że powinno być po polsku) ale nie ma tylu fajnych kombinacji co w pinnacle. Chyba sobie polepszyłam :( Pomóżcie
 
Ostatnia edycja:

huling

New member
orka_37 napisał:
Mam to samo co KARABAS! Kupiłam sony HG20 mam pixela w wersji ang (pomimo,że powinno być po polsku) ale nie ma tylu fajnych kombinacji co w pinnacle. Chyba sobie polepszyłam :( Pomóżcie

Spróbuj to napisać jeszcze raz, ale "po polsku", to może ktoś ci pomoże. Nie ma takiej kamery "sony HG20" i nie wiem, co to jest ten "pixel", ale jeśli to jakiś darmowy program dołączony do kamery, to oczywiste jest, że nie będzie miał tylu fajnych kombinacji, co płatny program.
 
Do góry