Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

mickosh

New member
Stefano napisał:
Witam mam podobny problem co RaAaF mam samsunga R72b i po podłączeniu n-ki kablem hdmi mam jasny obraz jakby za mgłą ,a czerń robi się szara [przez kabel scart jest normalnie]LCD ma wejście hdmi-DVI co jest grane?
Też mam ten sam telewizor i podobny problem... Obraz można poprawić włączając "tryb Gra" w ustawieniach TV - wg mnie jest lepiej. Pozostaje problem zaniku dźwieku co jakiś czas. Kolorowych pasków na ekranie nie mam...

Samsung LE32 R72B
N-Box - soft 4.7 aa4
 
Ostatnia edycja:

iti

New member
Ja mam taki problem, ze na tv samsung le26r71b po hdmi codziennie rano nie mam obrazu ;( musze recznie na dekoderze zmieniac obraz na jakis inny i potem znowu ustawiac na 1080 aby sie znowu pojawil. Poza tym istnieja czasem przez ulamek sekundy zaniki dzwieku, ale akurat to mi nie przeszkadza.
 

Cingla

New member
Witam.
[FONT=Times New Roman, serif]Ja również mam taki sam problem, posiadam telewizor LCD SAMSUNG LE32R72B i po podłączeniu kabla HDMI firmy Bandridge jak i kabla firmy Vivanco widać na czarnym tle poziome szare paski w równych odstępach, po przełączeniu n-boxa na rozdzielczość 1080i paski nadal są ale w większych odstępach i są bardziej wyraźne. Również problem mam z dźwiękiem co kilkadziesiąt sekund mam zanik dźwięku na około 1 sekundy. Jakość obrazu jest dość słaba jedynie na kanale Discavery HD obraz jest b.dobry ale widać przy przesuwaniu się obrazu lekkie zacięcia co jakieś kilka sekund i nie wiem czym to jest spowodowane[/FONT]
 

bartek_bohdan

New member
Kompatybilność N + Bravia 50" 3LCD

gonzolak napisał:
witam!

a ja mam calkiem nietypowy problem:)
posiadam telewizor sony bravia 3lcd 50" (e50-a11e). podlaczylem n-ke przez hdmi-hdmi i zonk nie mam zadnego obrazu nawet przez chwile (oczywiscie zmienilem rozdzielczosc na 720 na n-ce). Przez component ruszylo. Obraz nawet nie najgorszy ale mam wrazenie jakby byl meczacy dla oczu , cos ala tv 50hz:). Sporobowalem jeszcze raz ten kabel hdmi tylko na odwrot i ... DZIALA:) moja radosc nie trwala dlugo poniewaz po jakiejs minucie obraz zaczna szarpac , przerywac , w niektorych miejscach dziwne artyfakty sie pojawaiaja. Jezeli wylacze odbiornik i wlacze jeszcze raz to znowu dobrze zdzizla przez ta minute dwie i od nowa zaczyna sie to co opisalem powzyej. Nieraz znowu dziala dobrzez przz dluzsza chwile i od nowa cyrk. Jest to losowe. Wogole dlatczego tylko po jedenj stronie dziala? przeciez kabel z dwoch stron ma identyczne wtyczki? Po drugie nie mam dzwieku przez hdmi.
Ktos ma jakis pomysl? dodam ze sprawdzanie na innym kablu to troche kosztowny test:)

pozdrawiam

Witam serdecznie.

Cytując za kolegą, czy ktoś może się wypowiedzieć w kwestii kompatybilność po HDMI. Czy jesli były problemy, to czy najświeższa aktualizacja softu w N-ce przyniosła poprawę?
 

Cingla

New member
Zadzwon do BOK n-ki i przedstaw im swoj problem prawdopodobnie winne bedzie oprogramowanie w nboxie i DHCP nie bedzie kompatybilne z twoim telewizorem.
P.S. Dzwoncie do nich z wszyskimi problemami jakie was drecza jest to nowa platworma ktora uczy sie na bledach przedstawionych wlasnie przez uzytkownikow.
 

jerry32

New member
mam philipsa pf 42 9967d i też mam poziome paski na czarnym tle - kabel hdmi-dvi tech+link ,po componencie pasków brak,obraz na hdmi-dvi rozjaśniony i bardziej mdły
 

aras1

New member
Ja mam plazmę LD 42PX3RVA rozdzielczość 800 x 420 podłączony przewodem HDMI - HDMI włączone na 1080i. Wszystko chodzi jak złoto, żadnych problemów, na starej 17 letniej anyenie 90-tce z wymienionym konwenterem za 19 zł. Tak czytam te posty to jeden ma jakieś paski inny z głosem coś nie tak. Uważam, że trzeba własciwie ustawić antenę i wszystko będzie dobrze.
 

Nix

New member
HDMI nie działa z LG PC3RA

Witam i dołączam się do tematu problemów( masakrycznych) z HDMI...
Moja plazma LG 42PC3RA nie łapie po HDMI nic a nic, na żadnym trybie, są tylko czkania dzwięku, obrazu mawet sekundy nie uświadczysz... czy faktycznie nic nie da się zrobić ? Kabel to HAMA za 69zeta...tani, ale czy to może być to ?

pzdr!
Nix
 

Kyniol_73

New member
Nix napisał:
Witam i dołączam się do tematu problemów( masakrycznych) z HDMI...
Moja plazma LG 42PC3RA nie łapie po HDMI nic a nic, na żadnym trybie, są tylko czkania dzwięku, obrazu mawet sekundy nie uświadczysz... czy faktycznie nic nie da się zrobić ? Kabel to HAMA za 69zeta...tani, ale czy to może być to ?

pzdr!
Nix

Sadze ze kabel nie ma tutaj wiekszego znaczenia byle był dobrze wykonany. Sam mam Panasonica 42PV60 i nie mam zadnego problemu zarówno z obrazem jak i dzwiekiem (choc od wczoraj podłaczyłem dzwiek wychodząc bezposrednio z n boxa. Musisz poczekac na ewentualna aktualnizacje oprogramowania nboxa.Poprzednia rozwiazała ten problem dla paru modeli TV.Na razie pozostaje podłaczyc przez złącze component
 

Nix

New member
Kyniol_73 napisał:
Sadze ze kabel nie ma tutaj wiekszego znaczenia byle był dobrze wykonany. Sam mam Panasonica 42PV60 i nie mam zadnego problemu zarówno z obrazem jak i dzwiekiem (choc od wczoraj podłaczyłem dzwiek wychodząc bezposrednio z n boxa. Musisz poczekac na ewentualna aktualnizacje oprogramowania nboxa.Poprzednia rozwiazała ten problem dla paru modeli TV.Na razie pozostaje podłaczyc przez złącze component
Tak też myślę, ale dziwne że na samym starcie, kiedy nbox wyświetala TEST, to idzie po HDMI... jak juz skończy się testować...kicha...czy dlatego że dopiero później włącza sie HDCP ?

Druga sprawa- soft najnowszy jest sprzed misiąca prawie... dość długo trzeba czekać na aktualizację, a ta nie wiadomo co wniesie.. zgłaszać pro blem "n"? W jakim trybie skutecznie to zrobić ?



pzdr!
Nix
 

szpigiel9

New member
Dzisiaj coś zmieniają bo przestało wyświetlać przy zmianie kanałow napis brak dźwięku . Więc robią coś z softem, może będzie lepszy.
 

EMEM

New member
iti napisał:
Ja mam taki problem, ze na tv samsung le26r71b po hdmi codziennie rano nie mam obrazu ;( musze recznie na dekoderze zmieniac obraz na jakis inny i potem znowu ustawiac na 1080 aby sie znowu pojawil. Poza tym istnieja czasem przez ulamek sekundy zaniki dzwieku, ale akurat to mi nie przeszkadza.

U mnie przez jakis czas nie było problemów z brakiem obrazu, tylko były te zaniki dźwieku i obraz nieco jasniejszy (mniej kontrastowy) niż na componencie. Dopiero jak wszedlem do menu serwisowego telewizora i cos tam pogrzebalem, to od tamtego czasu jak właczam telewizor to czasami nie ma obrazu i muszę wyłączyc i włączyć n-boxa. Nawet sam niewiem co zmieniłem bo starałem się niczego nie ruszać jeśli nie wiedziałem do czego służy. Tak więc te problemy wcale nie muszą byc winą n-boxa. Prezes n-ki na konferencji tak mówił że to wina telewizora ale oni i tak starają się dostosować soft tak aby to zmienić. Po tym moim doświadczeniu widzę że może to być wina telewizora (a właściwie jakiś ustawień w menu serwisowym).
 

Premier

New member
Jestem od paru dni posiadaczem "n" i musze stwierdzic ze po podlaczeniu kabelkow smiga wszystko ok posiadam tv samsunga 32" ale dzieje sie inna rzecz a mianowicie po paru godz. ogladania "n"tuner sie rozlacz i jest komunikat brak sygnalu .Wiec rozlaczam tuner od sieci i wlaczam go i jest komunikat ze ponowniwe laduje program i jest wszystko ok ale po pewnym czasie powtorka z rozrywki .I tak juz zdarzylo sie pare razy. Czy ktos ma podobny problem?
 

Nix

New member
Mam następny problem: otóż po componencie też NIE DZIAŁA !!!! I to w żadnym trybie... To już za dużo - powoli zaczynam mieć tego dość- obraz jest ok.10 sec i zanika na ok. 5 sec. i tak w kółko... co to może być ? Przypomnę że to plazma LG 42PC3RA.
Doradzicie coś ?

Druga sprawa- jak wygląda porządny kabel na component ? To 3 pojedyńcze, osobne kable ? Bo ja mam taki "potrójny" cinch...ale z DVD po componencie działa ok...

pzdr!
Nix

Wyszukałem na innym forum że gdy są kłopoty z component to trzeba fizycznie odpiąć przewód HDMI... odpiąłem, no i teraz idzie po component OK...całe szczęście :)

pzdr!
Nix

Edit Tuptus55: Nie pisz postów jeden pod drugim tylko używaj funkcji edit, przeczytaj regulamin.
 

EMEM

New member
Nix napisał:
Wyszukałem na innym forum że gdy są kłopoty z component to trzeba fizycznie odpiąć przewód HDMI... odpiąłem, no i teraz idzie po component OK...całe szczęście :)

O kurteczka! Ja mam oba kable podpięte! Sprawdzę czy u mnie też się coś poprawi po odpięciu jednego :)
 

RaAaF

New member
Witam
mam mały kłopot:
mianowicie dziś mój n-box (wersja dla ubogich ) zaimportował nowy soft i padł.
Pani z partline nakazała różne działania i po bezsutecznych kombinacjach, wysłała mnie do punktu sprzedaży, celem wymiany boxa.
Grzcznie wsiadłem w auto i wróciłem po godzinie z nowym boxem.
Rejestracja od nowa - z poprzednią rozmowa już w sumie 2 godziny wisiałem na telefonie . (na mój koszt)
Jestem wyrozumiały i nie kwękałem, byłem miły i szarmancki.
Po wgraniu listy kanałów obraz się pojawił- pojawił się tez nowy soft.
Zaimprtował się i dekoder padł- dzwonię -to już trzecia godzina rozmów.
Po różnych wygibasach i kłutni o kabel hdmi>dvi , udało mi się Pana zmusić do odejścia od mysli o złączu scart.
I o dziwo, udało sie jakoś włączyc w boxie ustawianie DVI ( nowość ).
Zadziałał i pokazał się obraz.
Zadowolony rozłączyłem sie z miłym Panem i zasiadłem w fotelu.
Po krótkiej chwili okazało się że nie działa mi astra .
Jako juz doswiadczony operator magicznego pudełka zacząłem manipulacje.
Bez skutku - dzwonie, bo nic innego mi nie pozostało.
Po miłej rozmowie z Panią, dowiedziałem sie że nie wiadomo czemu mi nie działa, bo powinno . Pani stwierdziła że moze box jest zepsuty.
Moze ktos wie - bo partyline nie wie- do czego słuzą ustawinia zaawansowane w boxie w menu anteny ????
Mam włączoną obsługe disec, hot bird mam na LNB 2 a astra nie idzie na LNB 1 do 4
W zaawansowanych są podane pasma ale to już dla mnie magia i dla partyline również.
Pomocy !!! Bo jak udam sie do punktu sprzedaży, to moge kogoś niewinnego skrzywdzic, poniewaz juz nie jestem ani deko wyrozumiały.

Dodam jeszcze tylko ze wykonałem własnie jeszcze jeden telefon, poniwaz w zamieszaniu nie zorintowałem się iż brakuje mi jednego pakietu za który płacę. ( przy okazji zagadnąłem o astrę ale jak wyżej - nie wiedzą)

Bardzo prosze o pomoc. ( dodam tylko że jak włączyli FTA z Astry to mi to zadziałało samo i nic nie musiałem robic. Zniknęło wraz z pojawienim się nowego softu)
 
Ostatnia edycja:

jaracz

New member
No to ja moze odswieze ten watek ;)

Wczoraj podlaczylem n-ke po raz pierwszy, i od razu chcialem zaczac z grubej rury, czyli od HDMI.. I dostalem dokladnie to o czym pisal zakladajacy ten watek, choc ekran powitalny dekodera byl bez zadnych zaklocen. Pozniej dekoder raz pokazal nawet, ze szuka programow, lecz po chwili znowu zobaczylem krzaki i uslyszalem to trzeszczenie. Po wielu probach musialem zrezygnowac i podlaczyc go via SCART - od razu zrobilem aktualizacje oprogramowania. Napisano w niej, ze poprawiono obsluge HDMI, i ze gdyby cos z rozdzielczoscia bylo nie tak, to zeby sprobowac przytrzymac RES przez 3 sek. I rzeczywiscie pomoglo to od razu, obraz jest, ale.. dzwieku nie ma. Bo okazuej sie, ze sie przelaczyl w tryb DVI. Dzwiek jest za to (choc urywany) po ponownym przytrzymaniu RES, z tym ze wtedy nie ma obrazu, tylko raz snieg, a raz czarny ekran. Super po prostu. Oczywiscie moglbym podlaczyc dzwiek do kina domowego (bo do TV w trybie HDMI sie nie da) i tak pewnie zrobie, ale wolalbym, by dzwiek byl i na TV i na kinie (tak mialem z Cyfra zrobione i bylo git). Moj TV to LG 32LC3R, jest HD Ready i ma HDCP. Apropos rozdzielczosci, to ma on 1366 x 768, i pokazuje obraz na wszystkich RESach, informujac nawet, ktora wybralem, wiec wydaje sie, ze sa dobrze rozpoznawane.

pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry