Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

autorus

New member
jaracz napisał:
No to ja moze odswieze ten watek ;)

Wczoraj podlaczylem n-ke po raz pierwszy, i od razu chcialem zaczac z grubej rury, czyli od HDMI.. I dostalem dokladnie to o czym pisal zakladajacy ten watek, choc ekran powitalny dekodera byl bez zadnych zaklocen. Pozniej dekoder raz pokazal nawet, ze szuka programow, lecz po chwili znowu zobaczylem krzaki i uslyszalem to trzeszczenie. Po wielu probach musialem zrezygnowac i podlaczyc go via SCART - od razu zrobilem aktualizacje oprogramowania. Napisano w niej, ze poprawiono obsluge HDMI, i ze gdyby cos z rozdzielczoscia bylo nie tak, to zeby sprobowac przytrzymac RES przez 3 sek. I rzeczywiscie pomoglo to od razu, obraz jest, ale.. dzwieku nie ma. Dzwiek jest za to (choc urywany) po ponownym przytrzymaniu RES, z tym ze wtedy nie ma obrazu, a tylko te pasy, o ktorych pisal autor pierwszego postu. Super po prostu. Dla proby podlaczylem rownolegle SCART i HDMI. Nic sie nie zmienilo, jesli przelacze RES na inna niz SDx to obraz na HDMI jest, ale dzwiek idzie przez SCARTA. Oczywiscie moglbym podlaczyc go do kina domowego i tak pewnie zrobie, ale wolalbym, by dzwiek byl i na TV i na kinie (tak mialem z Cyfra zrobione i bylo git). Moj TV to LG 32LC3R, jest HD Ready i ma HDCP. Apropos rozdzielczosci, to ma on 1366 x 768, i pokazuje obraz na wszystkich RESach, informujac nawet, ktora wybralem, wiec wydaje sie, ze sa dobrze rozpoznawane.

pozdrawiam!

Kolego nie masz dzwięku bo jak po res 3sek wejdziesz w tryb dvi to musisz podłączyć tv przez chinche z box'em. I tyle. DVI nie przesyła dzwięku.

To tak jak po component, też nie daje dzwięku.

Pozdrawiam

Autorus
 

jaracz

New member
@Autorus: to wiem, po prostu nie zauwazylem, ze tuner przez sekunde wyswietla na swoim displayu napis "dvi". Juz poprawilem swoj wczesniejszy, post, jeszcze przed Twoja odpowiedzia :)

pozdrawiam!
 

gargulec43

New member
HDMI a dziwięk

Zakupiłem ostatnio LG 37LC2R Po HDMI śmiga b, dobrze . Ale dla odmiany nie mam dzwięku. Czy ktoś ma podobny problem .
 

Piotr1111

New member
A prawda niestety wyglada tak...

Otoz mialem poobny co panstwo problem...glos był tylko przez eurozlacze natomniast przez kabek HDMI nie....konsultowalem z infolinia godzinanmi!!! i zawsze wniosek milych pań w wiekszosci byl jeden----zly telewizor!!! zmienialismy dolby w ustawieniach tv, zmienialismy na hdni, byla propozycja " niech pan sobie glos przez czincze puści" -żeada....w koncu za namowa kolegi instalatora z cyfry zanioslem do 1ego lepszego punktu nki . i co sie okazalo: yo nie wina kabka, to nie wina telewizora, ale WINA DEKODERA-cytuje pana punkcie "toner padł"...i tyle....pyatnie moje jest jedno czy te panie w infolinii nie mogly mi tego zasugerowac wczesniej, tylko w kolko walkowac zmiane ustawien w tv i skaldac propozycje zeby sobie lepszy tv kupil...pisze ten post ku przestrodze tych ktorzy nie maja ochoty wydawac jak ja tyle kasy na polaczenia do wawy-ktore de fact wyniosly wiecej niz koszt abonamentu na pol roku mojego....ogolnie to z nki jestem zadowolony..ale obsluga...bleeee
 

kyniu

New member
Piotr1111 napisał:
Otoz mialem poobny co panstwo problem...glos był tylko przez eurozlacze natomniast przez kabek HDMI nie....konsultowalem z infolinia godzinanmi!!! i zawsze wniosek milych pań w wiekszosci byl jeden----zly telewizor!!! zmienialismy dolby w ustawieniach tv, zmienialismy na hdni, byla propozycja " niech pan sobie glos przez czincze puści" -żeada....
Witam
U mnie jest to samo:
Po HDMI jest obraz - (DiscaveryHD) nie powala mnie na kolana, ale moze jestem zbyt wymagający, ale NIE MA DZWIĘKU - sprawdzałem 4 kable HDMI
Po euro jest i obraz i dzwięk ( kaszana ale jest )
Ale co jest najdziwniejsze:
po nacisnieciu przycisku RES zmienia mi tylko rozdzielczość, nie zmienia ustawienia HDMI - DVI , godziny na infolinii nic nie pomogły, stwierdzili ze dział techniczny się ze mną skontaktuje :(
Dekoder mam biały, a telewizor czarny :grin:

Żartuję: nbox biały, a TV LCD Samsung 32" R82b

PS: Piotr1111 - wymienili Ci nboxa czy jak ??
kyniu
 

kyniu

New member
diana napisał:
Witam
Przytrzymaj przycisk RES dłużej - nawet do 5-6 sekund.

trzymałem , nawet 10s i potem 15s i 30s - jak sie wk*^%em ...

... i nic :(

POMOCY !!!
Przeciez nie bede po euro oglądał jak tyle buły wpakowałem żeby HD zobaczyć :???:
 

kyniu

New member
diana napisał:
Spytam tak nieśmiało ,czy po połączeniu kablem HDMI w menu nboxa wybrałeś dzwięk DD. na NIE.

;) sprawdziłem juz wszystkie ( moim zdaniem ) mozliwości, żeby nie zaśmiecać forum głupimi pytaniami
Oczywiście sprawdzałem na podłączeniu HDMI obie opcje DD na ON i na OFF, ale niestety nic nie pomogło, nawet podgłosiłem na maxa nboxa i LCD, w nadziej że coś usłyszę , ale nic ...
W poniedziałek ide z nboxem do punktui sprzedaży - byłem zapytać dzisiaj czy wogóle jest sens przychodzić bo kupowałem "przez telefon" ale powiedzieli żebym przyszedł, więc zobacze - może tam coś wymyślą
PS: nie ma innych urządzęń zewnętrznych - tylko LCD - nbox
 

pazuzu

New member
Totalna kicha z tym dźwiękiem n-ki. U mnie z kolei dźwięk niby jest ale występują kilkudzisięciosekundowe przerwy dźwięku. Na infolinii padły te same rady, sprawdzić DD czy jest na off albo wywalić HDMI i odbierać przez Euro albo komponent + chinche. Żenada! :x
Niech napiszą Ci, którzy wymienili dekoder czy coś pomogło?
Pzdrv
 

kopydlok

New member
LG 42PC3RA a HDMI

Podłączyłem ostatnio mój LG z nboxem dla ubogich (oba sprzęty kupione jeszcze w 2006 roku, ostatnia aktualizacja softu nboxa z czerwca 2007 roku) po kablu HDMI i okrutnie sie zdziwiłem, bo oprócz obrazu (co już jest normą) pojawił się również dźwięk (a to już normą nie jest).
Jest tylko pewien kłopot, mianowicie nboxa i telewizor uruchamiam po euro, a później oba sprzety przełączam na HDMI. Bezpośrednie odpalenie dekodera i TV po kablu HDMI nie skutkuje. To tyle moich spostrzeżeń.
 

KotD

New member
Ja tez podłączyłem LG 42PC51 przez HDMI do white n i jest głos i obraz, ale przy programach HD muszę mieć Dolby digital ustawione na "nie".

Pozdr.
 

S_Mac

New member
Czy problem podłączenia n do LG 42PC1R po HDMI można już jakoś rozwiązać? Brat podłączył tuner n (z dyskiem) do swojego LG i ciemność widzi. W partyline n i serwisie LG uprawiają spychologię, więc trudno liczyć na ich pomoc. Niestety na forym nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
S_Mac napisał:
Czy problem podłączenia n do LG 42PC1R po HDMI można już jakoś rozwiązać? Brat podłączył tuner n (z dyskiem) do swojego LG i ciemność widzi. W partyline n i serwisie LG uprawiają spychologię, więc trudno liczyć na ich pomoc. Niestety na forym nie udało mi się znaleźć rozwiązania tego problemu.

Problem rozwiazuje sie tak

W sklepie na spokojnie, przy zakupie telewizora każesz sprzedawcy podłaczyć nkę przez HDMI, nie działa, zapominasz o tym modelu telewizora. :krol:

Jeżeli jednak juz masz telewizor, albo na przekór wszystkiemu, zakochałeś sie w modelu "trefnym" jezeli chodzi o nkę to łaczysz tv z nka za pomoca Component a dźwięk za pomoca albo optical albo z wyjsciem L+P ;)

Jest jeszcze trzeci pomysł, ze nka cos poprawi ale to nawet nie jest śmieszne :p
 
Ostatnia edycja:

S_Mac

New member
Tego LG brat ma już od roku, więc sposób z "próbą" w sklepie odpada, a wejście component jest już zajęte przez dvd (i na componencie VOD jest chyba w SD a nie HD?)
 

Kuba ET crew

New member
Samsung LE32S71B + biały nbox = problemy z dźwiękiem

Drodzy,

Nawiazujac do tematu problemu z dzwiekiem mam podobna sytuacje.

Gdy mam podlaczony telewizor Samsung LE32S71B z "białym" nbox'em poprzez kabel HDMI to co kilkanascie minut zanika dzwiek na niecala sekunde. W nboxie Digital Dolby ustawilem na NIE. Gdy zglosilem problem na infolinii otrzymalem informacje, ze problem jest z moim telewizorem, a mianowicie mam niekompatybilna wersje HDCP. Rozwiazaniem do problemu mialo byc:
1. poprowadzenie obrazu przez component + dzwiek przez chinche lub
2. poprowadzenie tylko obrazu przez kabel HDMI (w nboxie ustawic DVI) natomiast dziwiek przez chinche.
Wybralem rozwiazanie drugie, bo po komponencie mam podlaczone juz kino domowe, poza tym kupilem specjalnie drogi kabel HDMI i szkoda go wyrzucic.

Problem z zanikajacym dzwiekiem zniknal, ale za kazdym razem gdy wlaczam telewizor + nbox musze za pierwszym razem odczekac okolo pol minuty az oba urzadzenia sie "dostroja". Przez pierwsze pol minuty obraz skacze, pojawiaja sie pojedyncze klatki po czym obraz zanika i az do momentu gdy telewizor wyswietla komunikat "brak sygnału". Wtedy trzeba wylaczyc nboxa (telewizor zostawic wlaczony) i ponownie wlaczyc. Po drugim wlaczeniu nbox'a wszystko gra, az do nastepnego uruchomienia telewizora.

Wiem, ze jest to kiepska metoda, ale jedyna, ktora udalo mi sie wypracowac wspolnie z infolinia n'ki. Czy ktos znalazl lepsze rozwiazanie problemu, bo mnie to codzienne "dostarajanie" zaczyna wkurzac?
 

power

New member
A może by tak masowo zacząć reklamować ten sprzęt, lub zrobić jakąś pokazową ... ?

A może by tak masowo zacząć reklamować ten sprzęt, lub zrobić jakąś pokazową manifestację, może wtedy wzieli by się do roboty i stworzyli by soft pod wszystkie telewizory !!!

N Box - czarny + LE40F71B = obraz ok, dzwięk przerywa co 2minut na (1sekunde) - OSŁABIA MNIE TO
 

RaAaF

New member
Kuba ET crew napisał:

1. poprowadzenie obrazu przez component + dzwiek przez chinche lub
2. poprowadzenie tylko obrazu przez kabel HDMI (w nboxie ustawic DVI) natomiast dziwiek przez chinche.

Mam pytanie dotyczące DVI
Napisałeś "w nboxie ustawić DVI" a ja nie mogę się za diabła doszukać jak by to zmienić....
Dodam że mam czarną skrzynkę.....
Pozdrawiam
 
Do góry