Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

maca1312

New member
Piotrek_PP napisał:
Bardzo ciekawe zjawisko (nietypowe dla transmisji cyfrowych), pożycz kable i komponent i hdmi. Jeżeli problem będzie na obu stawiam na uszkodzenie box'a. Opisz spostrzeżenia.

Witam. Ja mam podobny problem ale z tunerem Cyfry+ na programach HD na nowym TV LCD JVC w 1080i puszczonym po dość dobrym kablu HDMI. Po Componencie tego nie ma... Ktoś coś może pomóc ? Z góry dziękuję :)
 

maca1312

New member
Fidelio napisał:
Mam ten sam problem
kabel vivianco kupilem go za 120zł w euro rtv.
tv Funai NLC 3216, HD READY - zaraz powiecie ze ten tv to syf wiec odrazu moowie ze HD puszczałem z kompa i działa bez zazutu.
Dzwonilem do N i moowli ze problem znaja ale nie wiedza co to jest.
Kazali mi wymienic nboxa bylem w MM 2 razy i 2 razy odprawili mnie z kwitkiem bo nie wiedzą jak się wymienia (nie maja procedur).

Czy ktoś sie orientuje czy to moze byc kwestia kabla czy na bank uwalony jest dekoder.

Uważam że to jednak może być wina kabla. Ja mam taki sam problem na tunerze Cyfry+ po kablu HDMI na kanałach HD, a TV mam Full HD. Na Componencie tego nie ma i obraz jest extra. Umówiłem się na jutro na wymianę kabla i zobaczymy. Powodzenia ;-)
 

gerd

New member
A ja sobie znalalzlem taki programik BD/HD Advisor, on sprawdza cala komfiguracje kompa a co najwazniejsze czy aktywny jest HDCP.
Ja mam kompa z nvidia GForce 7600 z HDMI, polaczylem go z 32LC2R i przetestowalem.
I co sie okazalo ze HDCP jest aktywne wiec telewizor obsluguje HDCP, a z dekoderem n-ki nie dziala!
I teraz jak mi mowia za HDCP nie dziala w tv to chyba ktos sciemna w infolini n-ki! Posprawdzajcie swoje telewizory!
 

goresh

New member
hmm to ja się muszę dopytać jednej rzeczy.
Mam TV Samsunga PS42Q91H, planuję podłączyć N box recorder przez HDMI. Dźwięk idzie "przez tv" do dvd i z tamtąd na głośniki. Teraz pytanie, czy będę miał jakieś problemy? Czy od razu powinienem się zaopatrzyć w dodatkowy kabel do dźwięku? Jeśli tak to jaki wybrać? Mam wejście optic i różne inne w dvd ale nie wiem który najlepsiejszy a jak już robić HD to w pełnej jakości co by na dźwięku też nie tracić :)
pozdrowionka :cool:
 

andtar

New member
Ja mam jescze inny problem, chyba brak sygnału na wyjsciu scart z nboxa. Na ekranie TV starego typu nic nie widac, czarno, czasaem pare kolorowych smug. Zmieniałem kable nic nie pomogło. Odłączyłem kabel HDMI też nic nie pomogło. Po HDMI sygnał przesyłany do TV LCD full HD bez problemu. Ale chciałem równocześnie wysyłać sygnał do zlokalizowanego gdzie indziej starego TV tylko z wejściem tylko AV i to mono. I co ważne podłączenie do TV LCD HD przez scart też nieskuteczne - czarny ekran LCD. Ten sam sposób podłączenie działa bez problemu w opisanym układzie w przypadku dekodera HD Polsatu Cyfrowego (Samsung). Jeśli ktoś ma pomysł to bardzo proszę o pomoc.
 

jkfish

New member
andtar napisał:
Ja mam jescze inny problem, chyba brak sygnału na wyjsciu scart z nboxa. Na ekranie TV starego typu nic nie widac, czarno, czasaem pare kolorowych smug. Zmieniałem kable nic nie pomogło. Odłączyłem kabel HDMI też nic nie pomogło. Po HDMI sygnał przesyłany do TV LCD full HD bez problemu. Ale chciałem równocześnie wysyłać sygnał do zlokalizowanego gdzie indziej starego TV tylko z wejściem tylko AV i to mono. I co ważne podłączenie do TV LCD HD przez scart też nieskuteczne - czarny ekran LCD. Ten sam sposób podłączenie działa bez problemu w opisanym układzie w przypadku dekodera HD Polsatu Cyfrowego (Samsung). Jeśli ktoś ma pomysł to bardzo proszę o pomoc.

Tak działa nbox. Gdy przyciskiem RES ustawisz dowolny tryb HD to wyłączane jest wyjście SCART.
Gdy ustawisz dowolny tryb SD to SCART się włączy ale przestaną działać wyjścia COMPONENT i HDMI
 

Dio

New member
Problem...

Panowie, czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego TVN HD zajmuje na moim ekranie jakieś 50% i mam taki mały kwadrat po środku oraz w żaden sposób nie moge tego rozciągnąć???????????

Mój sprzęt:
Sony BRAVIA KDL 32 v 2500
NBoX recorder
QED Qunex HDMI-P
(wszystko powinno śmigać)

? ? ? ?
 

vitay

New member
Dio napisał:
Panowie, czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego TVN HD zajmuje na moim ekranie jakieś 50% i mam taki mały kwadrat po środku oraz w żaden sposób nie moge tego rozciągnąć???????????

Mój sprzęt:
Sony BRAVIA KDL 32 v 2500
NBoX recorder
QED Qunex HDMI-P
(wszystko powinno śmigać)

? ? ? ?
Bo to jest TVN HD w 4:3, zresztą koło Logo TVN pisze test, w telewizorze zmień skalowanie obrazu.
 

roweroman

New member
Ja miałem kabel HDMI ale przesiadłem się na Component. Obraz po komponencie jest dla mnie bardziej "soczysty" i klarowny. Na tej przesiadce straciłem jednak użyteczny bajer. A Component nie dostosowuje automatycznie szerokości obrazu i trzeba to robić ręcznie. Jednak w moim przypadku nie powróce do HDMI :p :)
 

jacolk

New member
hgcp

witam,
problem wg. mnie leży tylko po stronie oprogramowania gdyż przez czas jakiś - ok 4 mce sporadycznie miałem ten problem na samsungu 46a756 a od wczoraj po zmianie oprogramowania przez N -kę nie mogę odpalić satki.
Po interwencji powiedzieli mi jak to zrobić ( wchodzisz na np. AV , w tym czasie odpalasz dekoder i wracasz na hdmi ) i zadziałało. Od 13 h nie wysyłaja w ogóle sygnału i coś próbują zmienić.
Także wina tylko po stronie oprogramowania N-ki !!!

pozdr
jacolk
 

jacolk

New member
Hdcp

i jeszcze jedno :

w N-ce proponują rezygnację z kabla hdmi na komponent - ale nie zamierzam od nowa próć ścian i chować 10m kabla, który też nie wiem czy zadziała a poztym mam obawy co do jakości takiego zamiennika.
obecnie jest obraz za to fonia poszła w pi... .
jak to jeszcze potrwa z miesiąc piszę reklamację i zrywam umowę. Polsat chula elegancko .

pozdr
jacolk
 

MAK86

New member
Witam

Problem znany nie od dzis, mianowicie odbior sygnalu przez kabel HDMI-HDMI...Wiec w moim przypadku przy sprzecie:
TV - 32LG5700 z obsluga HDCP
N'ka - "biala" zakupiona w Maju br.
Kabel HDMI- easy touch typ A (M) 19-pin

Czy ktos przy podobnych parametrach ma ten sam problem?
Jak temu zaradzic?
Z gory dzieki za odp.
 

bartoszkg

New member
Może ktoś polecić jakiś bardzo dobry przewód Component dzięki którem będę mógł podłączyć TV SONY KDL 40X4500 z N recorderem. Cena przewodu do 200 zł. Dzięki
 

bartoszkg

New member
Ponieważ od trzech dni, nie mogę oglądać TV z powodu błędu HDCP i nic nie pomaga ( ani resetowanie dekodera, ani wyciąganie kabli ).Z tego co czytałem muszę kupić component. Tylko to trochę irytujące gdyż nie po to mam taki dobry TV wraz z drogim kablelem HDMI, żeby teraz podłączać przez component i tracić na jakości. No ale nic nie zrobię w tym temacie chyba że zrezygnuję z telewizji "nowej generacji :blagam:" N.
Kabel o długości 2 m.

Mam upatrzony na allegro:
Przewód 3RCA Component Profigold Sky PROV3302 2m za 199 zł - jest warty tej ceny ??
 

Max78

New member
Proponuję spróbować z przewodem iHDMI - ma wbudowany układ, który 'okłamuje' HDCP w TV/Dekoderze.

Ostatnio też mi wyskakują komunikaty o błędach HDCP :/
Jeszcz z miesiąc i sam spróbuję iHDMI...
Ktoś próbował? Pomogło?
 

freshq

New member
Nie kupuj takich drogich kabli. Nie ma sensu, kable w granicach 100zł są wystarczajace. Jeśli masz błąd z n, to albo wymień w punkcie nki dekoder,albo zmień dźwięk w dekoderze na stereo, albo spróbuj zmienę rozdzielczości naciskając "res".
 
Do góry