Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

Piotrek_PP

New member
HDTV Ready to niestety nie to samo co HD Ready. Za tym pierwszym nie stoi żaden podmiot normalizujący, a jedynie firma LG. Zatem może sobie zamknąć w tym pojęciu to co zechce. A jak masz w instrukcji do tego telewizora napisane przy złączu DVI? Jest tam wymieniona obsługa HDCP?
 
Ostatnia edycja:

smith

New member
RaAaF... na infoliniach z reguły się nie znają, technik z prawdziwego zdażenia nie siedzi na infolinii... jak chcesz poznać czy twój LG ma HDCP to podłącz go do jakiegokolwiek urządzenia z gniazdem HDMI(to gniazdo zawsze ma HDCP w przeciwieństwie do DVI tu niekoniecznie). Np. do jakiegoś DVD. Jak masz obraz to twój TV ma HDCP... proste.
 

shat

New member
Hello, hello...

To widze, czytajac wszystkie wypowiedzi na temat klopotow z podlaczeniem 'N' poprzez HDMI-HDMI czy DVI-HDMI, ze beda niezle jaja i duzo reklamacji jesli do czasu wprowadzenia kanalu filmowego w HD (a prawdopodobnie zabezpieczonego poprzez HDCP) nie rozwiaza tej sytuacji o nie moznosci ogladana filmow w 720p lub 1080i....

Czy ktos moze z Was probowal z Philipsem LCD 37PF5320/10...? Oczywiscie mam w LCD wejscie DVI-I z zabezpieczeniem HDCP.

Wedlug zapewnien producenta LCD potrzebna jest tylko przejsciowka DVI-HDMI by wszystko dzialalo...

Wedlug 'N' (nie doswiadczonego konsultanta moim zdaniem) tylko poprzez HDMI-HDMI (oczywiscie z HDCP) bedzie dzialalo...

I kto tu ma racje....?

:cool:

PZDR
 

Piotrek_PP

New member
smith napisał:
....HDMI(to gniazdo zawsze ma HDCP w przeciwieństwie do DVI tu niekoniecznie). Np. do jakiegoś DVD. Jak masz obraz to twój TV ma HDCP... proste.
Tylko gwoli formalności. Nie jest to prawda. Złącze HDMI może lecz nie musi mieć obsługi HDCP. A to, że większość ma wynika z faktu iż byłoby droższe jakby nie miało. Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało. Kwestie licencyjne.

shat napisał:
Wedlug 'N' (nie doswiadczonego konsultanta moim zdaniem) tylko poprzez HDMI-HDMI (oczywiscie z HDCP) bedzie dzialalo...
I kto tu ma racje....?
Pan z infolinii choć niedoświadczony ma pewnie rację popartą doświadczeniem praktycznym. Nie znalazłem jeszcze wpisu osoby, której działa połączenie HDMI->DVI. A jak to możliwe, że może działać HDMI->HDMI, a nie funkcjonować HDMI->DVI, no bo przecież zawsze mówiono, że to praktycznie to samo tyle, że bez dźwięku? Otóż może. Pisałem o tym tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8383&page=2
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Dziś zgasiłem nbox, jak go właczyłem wyskoczyło na tv że nie obsługuje hdcp, obraz był w tle, było napisane żebym przełaczył na component choć właśnie na component było. Wyłaczyłem dekoder, włączyłem jeszcze raz i wszystko ustało. Sprawdziłem po hdmi i tez wszystko ok. Co jest grane?
Nie życzę sobie takich koimunikatów, mam słabe serce .:bober:

Autorus
 

RaAaF

New member
Mam w kamerze wyjście HDMI i ono mi działa kablem HDMI>DVI BEZ PRZEJŚCIÓWKI (kolega wyżej pisał że potrzebna mu przejściówka-są kable HDMI>DVI-I lud DVI-D).
Obraz HD > mam podgąd wyjścia HDMI w kamerze i widzę jakość HD odtwarzanego materiału.
Kamera nie ma HDCP , bo po co ?
A nie pomne już, jak kupowałem telewizor, jakie było logo tej jego zdolności do HD.
W instrukcji ani słowa o HDCP.
Na infolinii Pani konsultowała sie 10 minut i stwierdziła że telewizor nie ma HDCP.Dodała że nawet robia bez HDCP z HDMI i to sporo.
Pan tydzien wcześniej twierdził że ten telewizor ma HDCP i tez sie sporo czasu konsultował.
Chyba nie chodzą robić kawy w ramach tych konsultacji ?


UWAGA NA LG Z OZNACZENIEM "HDTV READY "!!!! pytajcie o HDCP i wszystko co tylko sie da i niech robią pełną prezentacje z wejściami i wyjściami telewizora.
 
Ostatnia edycja:

scorpio55

New member
Myślę, że mogę dołożyć do tego wątku parę uwag, jako nie do końca szczęśliwy posiadacz n-ki.
Dotychczas użytkowałem kena i humax-a 2000 z telewizorem lcd z we DVI i obsługą HDCP. Humax po DVI chodził rewelacyjnie choć na poczatku (mistrzostwa) transmisje też się zdarzały różne, ale w miarę upływu czasu wszystko się unormowało i było super - żadnych kłopotów z funkcjonowaniem humaxa nie miałem.
Dziś podłączyłem w miejsce humaxa "n"-kę i szok. Jakość obrazu na wszystkich kanałach przez DVi tragiczna - szumy, blade kolory, a na wszystkich TVN-ach niebieski pas pionowy po lewej stronie obrazu. Na wszystkich pozostałych wejściach w zasadzie ok, poza tym, że jakość obrazu pod względem szumów gorsza niz na starym kenie. Jedynie dźwiek porównywalny z humax-em. Do tego soft tunera "n"-ki jest na tyle niedopracowany, że po zmianie w TV źródła np. na component i powrocie na DVI już obrazu nie ma i trza podchodzić do tunera zmieniać rozdzielczość, wyłączć i liczyć na to, że zaskoczy. Brak obsługi rozdzielczości z poziomu pilota jest chyba dużym niewypałem, ale cóż.
Po konsultacji z infolinią dowiedziałem się, że w czwartek lub piątek mają aktualizować soft ponoć głównie pod kątem obsługi HDTV, aby dostosować je do "starszych" tv, bo mają dużo zgłoszeń.
Mam cichą nadzieję, że trafiłem na "zdobyty w bólach" ale wadliwy tuner z np. felerną głowicą i po wymianie będę mógł powiedzieć, że obraz na zwykłych kanałach jest lepszy niż na kenie, a na DVI podobny do humaxa.
Pozdrawiam wszystkich i sam uzbrajam się w cierpliwość:)
 

shat

New member
Hello, hello...

Jako, ze jestem osoba ktora oczekuje prawdy 'o co tu chodzi' zadzwonilem po raz kolejny na Infolinie "N" rozmawialem juz z innym Panem (szkoda, ze nie spisuje nazwisk). Pan mnie zapewnil, ze moj LCD powinien bez problemu dzialac z platforma 'N' po zainstalowaniu przejsciowki DVI-I->HDMI (via zabezpieczenie na wejsciu HDCP) I nie widzi problemu.... Jak mu powiedzilem, ze ten problem jest czesto poruszany, oznajmil mnie jeszcze raz, ze powinno wszystko dzialac....

Smiech na sali. Co osoba to inna odpowiedz...

PZDR
:cool:
 

smith

New member
Scorpio... z nieba nam spadłeś. Właśnie szukamy kogoś komu poszła N-ka po DVI. Więc jednak się da po DVI. W takim razie muszę też tak pokombinować jak ty... może w końcu odpali. Tylko po co, jak i tak jakość do kitu... Ktoś zlikwidował ten niebieski pasek jak zmienił w telewizorze ustawienie gniazda hdmi (w twoim wypadku dvi)... z pc na tv... To pomogło.... Może też i obraz się poprawi...:p
 

scorpio55

New member
smith napisał:
Scorpio... z nieba nam spadłeś. Właśnie szukamy kogoś komu poszła N-ka po DVI. Więc jednak się da po DVI. W takim razie muszę też tak pokombinować jak ty... może w końcu odpali. Tylko po co, jak i tak jakość do kitu... Ktoś zlikwidował ten niebieski pasek jak zmienił w telewizorze ustawienie gniazda hdmi (w twoim wypadku dvi)... z pc na tv... To pomogło.... Może też i obraz się poprawi...:p

Cieszę się, że mogę potwierdzić. Po DVI chodzi na bank ( bo to w zasadzie to samo tylko bez dźwieku), musisz tylko mieć kabel odpowiedni lub tak jak ja przejściówkę. Mam ustawione na DVI (brak innych opcji, do pc jest inne we), a pasek mam tylko na TVN-ach, na TVP1,2 i innych nie ma go. Tuner "n"-ki zachowuje się niestety niestabilnie przy zmianach rodzaju wejść na TV, ale chyba to dopracują, bo jak widzę po humaxie jest to możliwe:). Dajmy im trochę czasu, choć od poczatku mogli podpatrzyć humaxa i dodać np na pasku odbieraną rozdzielczość, czego mi trochę brakuje.

Jest jeszcze jedna informacja z infolinii, dla kolegi, który się cieszył, że odbierze HD po componencie, nawet jak nie ma HDCP - Pani stwierdziła, że jeżeli we component nie obsługuje HDCP, to i tak sygnał zjedzie z rozdzielczośći.
 

karaznie

New member
scorpio55 napisał:
Jest jeszcze jedna informacja z infolinii, dla kolegi, który się cieszył, że odbierze HD po componencie, nawet jak nie ma HDCP - Pani stwierdziła, że jeżeli we component nie obsługuje HDCP, to i tak sygnał zjedzie z rozdzielczośći.

:))) Component z definicji, jako złącze analogowe, nie obsługuje HDCP...

Sygnał zedzie do SD jedynie tam gdzie ustawiony jest content protection... Czyli prawdopodobnie tylko na VOD (kanale filmowym HD)...

Artur
 

Piotrek_PP

New member
Faktycznie, zabawne te Panie z partyline, pewnie też sobie zadzwonie... jak mnie jakaś depresja jesienna ugryzie.
Dobra wiadomość, że w końcu komuś działa połączenie z DVI, zatem problem nie jest jakiś fundamentalny. Utrata połączenia cyfrowego po przejściu na komponent to modelowy problem z "handshake". Do naprawienia upgrejdem firmwaru.
 

scorpio55

New member
smith napisał:
Scorpio a jaki kabel masz... z przejściówką czy bez? Od strony DVI wtyczka pełna(dual link) czy niepełna(single link)?

Jak pisałem mam kabel HDMI-HDMI z przejściówką na DVI - jak kupowałem pół roku temu to mieli 1 typ przejściówki i zabij mnie nie wiem jaki to typ, sprawdzę jutro (w dziennym oświetleniu ), bo teraz TV okupowane i opiszę Ci. Pozdrawiam
 

RaAaF

New member
News z partyline !!!!!!

Uwaga!

To do mnie zadzwonili !!!!!

Zgłosiłem problem z DVI, oraz opóźnienie dzwięku w stosunku do obrazu parę dni temu. Pani zanotowała mój tel skrzętnie i proszę......dzwonią :)
Nie wierzyłem, myslałem że kumple mnie wkrecają :)

Z dzwiekiem poprawili u siebie i sprawdzają czy jest ok.
Co do DVI to ma byc poprawiony soft. Z tego co mówił Pan, to jeżeli bedzie telewizor podłączony komponentem i bedziemy mieli do czynienia z HDCP to bedzie to przeskalowane na 720 co daje nam jakośc taką jak teraz, jeżeli telewizor nie wyświetla wiecej niż 720p. Musiałby być full HD ale w takich nie powinno być kłopotu z HDCP.
Ma to działac też z DVi, jeżeli sie uda, ale tu nie był juz taki pewny w wypadku braku HDCP.
Ta wiec jeżeli to wszystko prawda - bo ilu fachowców tyle opini o skalowaniu w dół przy braku HDCP (brak obrazu , skalowanie w dół, brak sygnału po komponencie itd) to wyglada na to że telewizor HD nie do końca ready, który teraz po komponencie daje HD, będzie dawał nadal HD przy usługach nboxrecordera, jak VOD .
Ja uzbroję się w cierpliwość bo ten telefon świadczy o tym że jednak coś chcą poprawić a chcieć to przecież móc.
 
Ostatnia edycja:

mass[pl]

New member
smith napisał:
No to pięknie.... czekamy więc na nowy soft... czwartek piątek ponoć.:blagam:

No to super ze tak szybko :)

A wracaja do pan z partyline ... nie dosc ze nie wiedziala jak moge zmienic ustawienia dla diseq`a (przez co musialem biegac po dachu i demontowac) - to odnosnie klopotow z hdmi - powiedziala ze dlatego obraz po hdmi mi gasnie (nawet menu)[mam32PW9551] bo mam slaby sygnal z satki :) he he

ale co tam - byly kolejne telefony i wkoncu trafilem na kogos kto mial pojecie o co pytam :)
Badzmy dobrej mysli ze nowy soft poprawi wszystkim nastroje
 

tadeusz194

New member
Przerywany dźwięk z nboxa przy połączeniu HDMI

Kerhold napisał:
Czyli masz to co ja? Co jakiś czas na sekundę tak jakby brak dźwięku? Od 10 minut do godziny co jakiś czas ... dziwne.

Pozdrawiam.
K.

Witam

Identyczne zjawisko występuje w moim zestawie:
1.Antena 90cm, konwerter Twin 0,1 dB
2.Telewizor JVC LT32S60
3.Kabel HDMI chiński za 89 zł.

Po przełączeniu kabla do do odtwarzacza Sony-Hdmi wszystko działa
poprawnie.
Oczekuję na dostawę nowego (firmowego) kabla HDMI.
Zaistniały problem zgłosiłem do BOK.

Pozdrawiam
Tadeusz
 

mystic

New member
Twój sony-hdmi nie obsługuje kodowania hdcp dlatego jest ok, to zwykły odtwarzacz DVD z wyjściem cyfrowym w formacie hdmi i upscalingiem zapewne ;).
Gdybyś miał playera HD z hdmi, np jakiegoś bluraya albi HD-DVD, wówczas złącze hdmi musiało by odsługiwać hdcp i zapewne by działało też. Problem n-ki to poprawna implememtacja specyfikacji kodowania hdcp do nboxów ADB.

A tak przy okazji jakiego konwertera używasz? Tłumienie o współczynniku 0,1 dB no, no. Nigdzie takiego nie mogłem znaleść.
 
Ostatnia edycja:
Do góry